صفحه اصلی / قاطی پاتی | جدید / اعزام بالگرد جایگزین برای مازندران در ۲ روز آینده

اعزام بالگرد جایگزین برای مازندران در ۲ روز آینده

به نقل از قاطی پاتی برترین وب سایت سرگرمی تفریحی ایرانی :

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت که تا پایان امسال هفت فروند بالگرد جدید به ناوگان اورژانس هوایی کشور اضافه می شود.


بامداد – ‘پیرحسین کولیوند‘ که عصر چهارشنبه در پی سقوط یک فروند بالگرد اورژانس هوایی مازندران در جاده هراز به این استان سفر کرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تقویت ناوگان هوایی اورژانس کشور از برنامه های جدی وزارت بهداشت است.
وی تعداد بالگردهای امداد هوایی اورژانس ۱۱۵ کشور را در حال حاضر ۲۱ فروند اعلام کرد.
کولیوند گفت: بر اساس شرایط اقلیمی و نیاز جدی به اورژانس هوایی، پایگاه ها و ‘پد های’ بالگردها در مناطق مختلف بویژه مناطق کوهستانی ایجاد خواهد شد.

فعالیت ۲ هزار و ۱۹۰ پایگاه اورژانس جاده ای در کشور
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور همچنین گفت که در حال حاضر ۲ هزار و ۱۹۰پایگاه اورژانس جاده ای در کشور فعالیت دارد.
وی افزود: آمبولانس های مستقر در این پایگاه ها در مناطق شهری کمتر از سه دقیقه و جاده ای بین پنج تا هفت دقیقه پس از دریافت درخواست کمک، در محل حادثه حاضر می شوند.
کولیوند گفت: هم اکنون تمامی مراکز فوریت های پزشکی کشور به مناسبت بازگشایی مدارس و نیز گرامیداشت هفته دفاع مقدس در آماده باش کامل هستند.

اعزام بالگرد جایگزین برای مازندران در ۲ روز آینده
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور همچنین با اشاره به سانحه سقوط تنها بالگرد اورژانس هوایی مازندران مستقر در آمل گفت که تا ۲ روز دیگر بالگرد جایگزین به استان اعزام خواهد شد.
بالگرد اورژانس هوایی مازندران حوالی ساعت ۱۱ امروز چهارشنبه هنگام فرود در منطقه گزنک جاده هراز به دلیل محدودیت دید خلبان بر اثر برخاستن گرد و خاک به کابل فشار قوی برق برخورد و سقوط کرد.
بر اثر این حادثه یکی از تکنسین های سرنشین این بالگرد در دم فوت کرد و یک تکنسین دیگر هم بشدت زخمی شد.
این بالگرد که برای امداد رسانی به مصدومان ناشی سانحه رانندگی در جاده هراز به پرواز درآمده بود، ۲ خلبان هم داشت که یکی از آنها به صورت سطحی زخمی و در درمانگاه محلی درمان شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: با توجه به ضرورت وجود بالگرد در جاده هراز با توجه به حجم بالای سفرها و سوانح زیاد در این جاده و دیگر جاده های ارتباطی مازندران، بالگرد جایگزین حداکثر تا روز جمعه دوم مهر در پایگاه آمل حاضر خواهد شد.
وی افزود: همکاران این مرکز تاکنون جان بسیاری از هموطنان را در شرایط بسیار سخت جاده ای و آب و هوایی نجات دادند و حادثه سقوط بالگرد اورژانس هوایی آمل و مرگ یکی از همکاران ما، تاثیری در ادامه کاری این مرکز نخواهد داشت.
کولیوند امروز علاوه بر عیادت از متخصصان فنی بالگرد که در سانحه سقوط زخمی و در بیمارستان آمل بستری شدند، از خانواده متخصص فنی کشته شده در این حادثه هم دلجویی کرد.
مازندران دارای ۸۳ پایگاه اورژانس جاده ای، شهری و هوایی است و بالگرد اورژانس مازندران در پایگاه آمل مستقر بود.
این پایگاه که به خاطر اهمیت و پرتردد بودن جاده هراز در آمل جانمایی شده است، از اوایل دهه ۹۰ فعالیتش را آغاز کرد.


برگرفته از سایت

√ در صورت نارضایتی صاحب اثر مطلب حذف خواهد شد √