صفحه اصلی / قاطی پاتی | جدید / سرتیپ اسکندر مومنی:بیکاری منشاء و علت انحراف ها و جرائم در جامعه است

سرتیپ اسکندر مومنی:بیکاری منشاء و علت انحراف ها و جرائم در جامعه است

به نقل از قاطی پاتی برترین وب سایت سرگرمی تفریحی ایرانی :

بیکاری منشاء انحراف و جرائم می باشد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن تاکید بر تلاش همه جانبه در رفع مشکلات جامعه از جمله بیکاری، گفت: بیکاری منشاء و علت عمده بسیاری از انحراف ها و جرائم در جامعه است.


بامداد – به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار سرتیپ اسکندر مومنی روز چهارشنبه در پنجمین جلسه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا که در بندرعباس برگزار شد، با تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیر خم و قدردانی از تلاش های مجموعه انتظامی استان هرمزگان، اظهار کرد: علت عمده نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، حمایت از تولید کالای ایرانی و اشتغالزایی است، زیرا که پدیده شوم قاچاق لطمات جبران ناپذیری به سرمایه و مشاغل تولیدی کشور وارد می کند.
وی با تاکید بر اینکه وحدت رویه در راستای شناسایی و برخورد با ریشه های کلان قاچاق و سرشاخه های آن ضروری است، افزود: اشراف اطلاعاتی و تمرکز در مبادی رسمی ۲ رویکرد مهم در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور است.
سردار مومنی بیان داشت: استفاده از کالای قاچاق، علاوه بر حمایت از تولیدات خارجی، موقعیت کشور را در شرایط بین المللی به مخاطره می اندازد و باعث افزایش آسیب های اجتماعی می شود.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه تلاش تمام دستگاه ها به منظور مقابله با قاچاق بسیار حائز اهمیت است، گفت: ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدات داخلی و رونق اقتصادی در کاهش جرائم تاثیرات بسزایی دارد.
سردار مومنی با بیان اینکه در مبارزه با این معضل باید بر روی باندهای بزرگ متمرکز شویم، افزود: قاچاق موضوع ملی است و باید به جای منفعت فردی، منافع کل کشور را در نظر بگیریم و از همین رو ضروری است که به وظیفه خود درست عمل کنیم.

افزایش ۶۱ درصدی کشف کالای قاچاق در هرمزگان
فرمانده انتظامی استان هرمزگان نیز در پنجمین جلسه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا در بندرعباس، گفت: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در هرمزگان در مدت مذکور برابر چهار هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
سردار عزیزالله ملکی اظهار کرد: طی این مدت ۲ هزار و ۶۸۴ نفر به اتهام قاچاق کالا دستگیر شده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال هشت درصد افزایش داشته است.
سردار ملکی با بیان اینکه هرمزگان با ۷۳ هزار کیلومتر مربع وسعت، ۱۳ شهرستان و ۵ محور اصلی ورودی و خروجی دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای می باشد و بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران در این استان واقع شده، افزود: موقعیت استراتژیک استان باعث شده حجم انبوهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیر مجاز وارد استان شود.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان بر استفاده از بالگرد جهت شناسایی مکان دپو کالای قاچاق، آموزش کارکنان ایستگاه های بازرسی در خصوص آخرین شگرد قاچاقچیان و استفاده از تجهیزات فنی و اطلاعاتی در امر مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد.


آسیب های اجتماعی اقتصادمقاومتی بندرعباس قاچاق کالاوارز قاچاقچیان کالای ایرانی کالای قاچاق


برگرفته از سایت

√ در صورت نارضایتی صاحب اثر مطلب حذف خواهد شد √