قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

آیامیدانیدهای کهکشان هاوسیارات نمناک

انواع کهکشان ها

رایج ترین دسته بندی موجود برای کهکشان ها توسط ادوین هابل انجام و توسط ستاره شناس جرارد واکولورس بازبینی شده است. این دسته بندی از سه گروه اصلی تشکیل شده و با توجه به ویژگی های جزئی کهکشان ها(مانند وسعت مارپیچ ها، اندازه و طول میله های ستاره ای، اندازه منحنی های ستاره ای در کهکشان ها) به زیر مجموعه های کوچکتر تقسیم می شوند. در عصر مشاهدات چند طول موجی، این زیر مجموعه ها مشتمل بر نشانه هایی برای هر یک از ویژگی ها نسبت به تشکیل ستاره در یک کهکشان . . .

مقاله در مورد کهکشان راه شيري - قابل ويرايش

کهکشانِ راهِ شیری، کهکشانی است که منظومه شمسی در آن قرار گرفته است. هنگامیکه آسمان صاف و تاریک و به دور از آلودگی نوری باشد. این کهکشان به صورت نوار شیری‌رنگی در پهنه آسمان دیده می‌شود. در ادامه با این کهکشان بیشتر آشنا می شوید. با دانشچی همراه باشید.کهکشان راه شیری ، کهکشانی مارپیچی است که شامل حدود 500 میلیارد ستاره است. این کهکشان حدود 10 میلیارد سال پیش ، از یک ابر عظیم گاز و غبار تشکیل یافت. در قسمت مرکزی کهکشان راه شیری هسته‌ای کروی . . .

آیا فضا تا ابد ادامه دارد؟

حدود ۱۰۰ سال پیش ادین هابل در حال نگریستن به یک سری نقاط نورانی مبهم بود که در میان تمام ستارگانی که ما می توانیم ببینیم پنهان شده بودند. هیچکس دقیقا نمی دانست آنها چه بودند اما هابل کشف کرد که این نقاط نوری از ستاره ها تشکیل شده اند و حتی مهم تر از آن اینکه آنها بسیار دور هستند. با آن اکتشاف بزرگ ایده های نادرست ما دربارۀ فضا از بین رفت.ستارگانی که در آسمان شب می بینیم قسمتی از کهکشان راه شیری هستند. کهکشانی که ما به آن تعلق داریم. نقاط نورانی ک . . .

[سرعت نور]

اگر با سرعت نور حرکت کنیم.                                                                                     ۱ ثانیه بعد به ماه می‌رسیم ؛ ۸ دقیقه و ۳۰ ثانیه بعد به خورشید می‌رسیم؛ ۲۰۰۰ سال زمان لازم است تا از کهکشان راه شیری خارج شویم ؛ و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار سال طول می‌کشد تا به آندرومیدا» ، نزدیک ترین کهکشان مارپیچی به راه شیری برسیم !!آیا ما در این عالم تنها هستیم ؟؟؟  . . .

ادوین هابل (قسمت دوم)

روزی که ادوین هابل فهمید جهان ما در حال انبساط است هابل به عنوان یک ستاره‌شناس در رصدخانه‌ی کوه ویلسون (Mount Wilson Observatory) در لس‌آنجلس، به پیشرفته‌ترین تجهیزات روز مخصوصا تلسکوپ هوکر (Hooker) 100 اینچی (۲.۵ متری) دسترسی داشت. این تلسکوپ که در سال ۱۹۱۷ ساخته شد، تا سال ۱۹۴۹ بزرگ‌ترین تلسکوپ روی زمین بود.تا سال ۱۹۱۹، هابل در رصدخانه‌ی وابسته به مؤسسه‌ی علمی کارنگی (Carnegie Institution for Science) کهکشان‌های جدیدی را کشف کرد. در سال ۱۹۲۳ او روشی برای اندازه‌گیر . . .

جاروبرقی سطلی کهکشان دارای سیم جمع کن در سه رنگ

جاروبرقی سطلی کهکشان دارای سیم جمع کن در سه رنگ
قیمت 525 ت حداقل خرید 3 تا به بالافروشگاه اینترنتی سنترکالا centerkalla مرکز تهیه و توزیع انواع کالاها لوازم تجهیزات با قیمت مناسب و منصفانه . . .

ادوین پاول هابل (قسمت اول)

(ستاره شناس اسطوره ای و کاشف فضای فراکهکشانی) ادوین پاول هابل (Edwin Powell hubble) ستاره شناس مشهور آمریکایی بود که نقش مهمی در تدوین اصول اولیه‌ی ستاره‌شناسی فراکهکشانی و مشاهده‌ای داشت. مورخان و کارشناسان نجوم او را یکی از مهم‌ترین ستاره‌شناسان تاریخ می‌دانند. هابل ابرهای فضایی که پیش از زمان او به‌عنوان گاز و ذرات غبار شناخته می‌شدند و در دسته‌بندی نبولا یا سحابی قرار داشتند، در دسته‌ی کهکشان‌ها قرار داد. او معتقد بود این ابرها، کهکشان . . .

سایت نمناک

یکی دیگر از بهترین و معروف ترین سایت های ایرانی سایت نمناک است. این سایت هم مشابه بیتوته شامل مقالات متنوع در حوزه های گوناگون است و همه ایرانی ها را مخاطب خود قرار داده است. این سایت هم از طریق تبلیغات کسب درآمد میکند.
ادامه مطلب . . .

کهکشان تالش ارائه دهنده خدمات نظافتی و نگهداری سالمند در منزل با بالاترین کیفیت

پرستاری از سالمندان ناتوانردر منزل یک تخصص است که دد بیشتر کشورهای دنیا به این موضوع اهمیت فراوانی میدهند.در کشور مادنیز چندین سال است ایت موضوع همواره مورد توجه زیادی قرار گرفته است.شرکت خدماتی کاریابی چند منظوره کهکشان . . .

مشاهده آسمان بدون تلسکوپ

چشم ، در یک شب صاف و به دور از نور چراغ های شهر، اجرام زیر را می تواند ببیند:۱- حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ستاره در هر نمیکره آسمان، برخی از این ستاره ها تنها چند سال نوری از ما فاصله داشته و برخی دیگر چند صد سال نوری. البته باید اشاره کرد که به چشم آدمی همه این ستاره ها به یک فاصله می آیند و بد نیست تصور کنیم که همه آنها بر کره ی خیالی بزرگی چسبیده اند که کره آسمان نامیده می شود.۲- چند سیاره که در میان ستاره ها می گردند و هر سیاره، سرعت خاص خود را دارد. . . .

به نام خالق آسمانها و زمین

عکس بالا (دانلود) مربوط به کهکشانی است که دانشمندان علوم فضایی آن را M104 یا کهکشان کلاه   نامیده اند .
این کهکشان بسیار زیباست و عرض آن بالغ بر 50 هزار سال نوری است و بیش از 28 میلیون سال نوری با ما فاصله دارد که هرسال نوری برابر با 9.5 میلیون میلیون کیلومتر می باشد!
این سخن بدان معناست که نور این کهکشان 28 میلیون سال در راه بوده تا هم اکنون به چشم ما رسیده است! درحقیقت ما وضعیت 28میلیون سال قبل این کهکشان رامیبینیم نه وضعیت امروزآنرا!
در این کهکشان بی . . .

از تبار کهکشان‌ها

به تمام عالمیان، برسانید این پیام را که به غیر حب زهرا،نباشد کس را دواییبزنید در یگانه ، دُر و دردانه‌ی هستی نرود ز درگه او، دست خالی هیچ گداییدر میان جاهلیت ، ناگهان به‌سان نوری ز میان جهل تابید، تا که باشد او هداییز حیای دامن او ، نه فلک به لرزه افتاد ز کمال و روح پاکش، به جهان کند خداییهر دو دیده‌ی عفیفش، از تبار کهکشان بود در نگاه او پیمبر، ز خدا می دید سراییدختری بود و جهان را ،زیر چادرش پناه داد  بخدا که هر دو عالم ،نبیند چنین همایی . . .

مسافران کهکشان

امشب خیلی برنامه تلویزیون بهم چسبید و همه ی این الطاف رو مدیون پدر بزرگوارمم
اگر درست گفته باشم مسافران کهکشان (اگر اشتباه بود چک میکنم )
حرف هایی نجومی و اکثر سوالات در مورد مریخ و زندگی درمریخ بود 
نکته ی حائز اهمیت برای من اینجاش بود که:
من نمیدونستم زندگی تو مریخ باعث پوکی استخوان ها میشه ، کمی هم بطوری که اصلا محسوس نیست تغییر قد و اندازه داری :))
 
ممنون از خانم دکتر انسیه عرفانی :)
ممنون از شبکه چهارم سیما :)
 
  . . .

کهکشان راه شیری قسمت سوم

راه شیری احتمالا در یک نقطه‌ی بزرگ و خالی در جهان قرار داردمطالعات متعددی نشان می‌دهد که راه شیری و همسایگانش در یک جای پرت و دورافتاده از جهان قرار دارند. ساختار بزرگ مقیاس جهان از دور شبیه به یک شبکه‌ی عظیم کیهانی است که در آن نقاط متراکم که توسط حفره‌های عظیم و تقریبا خالی از یکدیگر جدا شده‌اند به وسیله‌ی رشته‌هایی به یکدیگر متصل شده‌اند. به نظر می‌رسد کهکشان محل ست ما بین سه حفره خالی به نام‌های کینن، بارگر و کوی، نام سه ستاره . . .

ما در مقابل باقی سیارات چه اندازه ای هستیم؟!

بنام خدا بخشنده و مهربان.
باسلام 
در این تصویر زیبا و جالب می توانید ببینید سیاره زمین ما در مقابل دیگر سیارات همسایه ما، چه اندازه ای می باشد ! همچنین همه سیارات (نزدیک ما) در مقابل خورشید  چه اندازه ای می باشند.!

ادامه مطلب . . .

طرز تهیه یک زرشک پلو با مرغ” با طعمی باورنکردنی

زرشک پلو با مرغ مجلسی درست کنید حرفه ای و خوشمزه
زرشک پلو یکی از خورشت های لذیذ و خوشمزه ای است که در این بخش از آشپزخانه نمناک قصد داریم روش پخت آن را آموزش دهیم.
 
همانطور که می دانید زرشک پلو با مرغ یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانیان است که اکثرا در مراسمات خاص و مهم خود مثل مراسم عروسی یا مراسم ختم از آن استفاده می کنند برای آنکه با روش پخت این غذای خوشمزه به روش کامل و ساده آشنا شوید در این مطلب از آشپزخانه نمناک ما را همراهی کنید.

ادامه . . .

کهکشان راه شیری قسمت اول

قطعا برای شما هم پیش آمده که شب هنگام موقع خواب به آسمان خیره شوید و مجذوب عظمت و زیبایی آن شوید؛ اما آیا تا به حال در مورد آن خوانده‌اید؟چقدر در مورد شهری که در آن زندگی می‌کنید می‌دانید؟ مطمئنا شما رستوران مورد علاقه‌ی خود و بهترین راه برای دوری از ترافیک در ساعات شلوغ را می‌شناسید؛ اما بعید است که همه‌ی جزئیات شهرتان و تمام خیابان‌های آن را بشناسید. همین مسئله برای کهکشانی که در آن زندگی می‌کنیم نیز صادق است.خانه‌ی آسمانی ما یک مکا . . .

بزرگترین کهکشان شناخته شده ic1101 قسمت دوم

 کهکشان راه شیری یک کهکشان مارپیچی با یک میله ینمایان و چگال پرستاره در مرکزش است. خورشید وسیاره هایش درون یکی از بازوهای مارپیچی آن و درحدود ۲۷ هزار سال نوری از مرکزش جای دارند.تصویر بزرگ تر حتی نور هم برای این که از یک سر به سر دیگر کهکشان ره شیری برسد ۱۰۰ هزار سال در راه خواهد بود. یک پرتوی نور که ۱۰۰ هزار سال پیش زمین را ترک کرده بوده، یعنی در زمانی که نئاندرتال‌ها گونه‌ی غالب انسانی در اروپا بودند، تازه اکنون و در روزگار تلفن‌های موبا . . .

طرز تهیه یک زرشک پلو با مرغ” با طعمی باورنکردنی

زرشک پلو با مرغ مجلسی درست کنید حرفه ای و خوشمزه
زرشک پلو یکی از خورشت های لذیذ و خوشمزه ای است که در این بخش از آشپزخانه نمناک قصد داریم روش پخت آن را آموزش دهیم.
همانطور که می دانید زرشک پلو با مرغ یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانیان است که اکثرا در مراسمات خاص و مهم خود مثل مراسم عروسی یا مراسم ختم از آن استفاده می کنند برای آنکه با روش پخت این غذای خوشمزه به روش کامل و ساده آشنا شوید در این مطلب از آشپزخانه نمناک ما را همراهی کنید.
طرز تهی . . .

شب برفی - علی زند وکیل

 رفتی  از دنیای  خـــــاموشم  صدایت  را  گرفتندغصه های  کهنه  برگشتند  و  جایت را  گرفتنددر کجای جاده ی  شب  راه تو از من  جدا شددر کجای قصه از من دست هــایت را  گرفتندگرچه شاید روز دیدار تو در تقویم من نیستبا نگاهت تا شب جان دادنم   همراه من باشمن که برگی در شب پایان پاییزم غریبــــــملااقل تا لـــــحظه ی افتادنم همراه  من باش  بی تو میدانم که من میمانمو این جـــاده های بی رسیدن بی تو میدانم بی تو من میمانمو یک کهکشان تنهایی منبی تو مید . . .

✍ مترجم: زهرا کشاورزیان

این‌ تصویر از تلسکوپ هابل، کهکشان M86 را نشان می‌دهد. با وجود اینکه بیش از ۲۳۵ سال پیش توسط ستاره شناس "شارل مسیه" کشف شده، طبقه بندی ریخت شناسی آن هنوز ناشناخته است. ستاره شناسان هنوز در مورد اینکه M86 کهکشانی بیضوی یا مارپیچ است، بحث می‌کنند.
این کهکشان که بخشی از خوشه کهکشانی سنبله است، در فاصله پنجاه میلیون سال نوری از زمین قرار دارد و با سرعت باور نکردنی ۵۴۳۰۰۰ مایل بر ساعت در حال حرکت در فضا است و مسیر فعلی‌، آن را در مواجهه با ما قرار می . . .

بیگ بنگ چیست؟ قسمت اول

براساس نظریه بیگ بنگ (Big Bang) جهان از انفجار یک نقطه بوجود آمده است. این نظریه اولین بار بر اساس مشاهدات ادوین هابل (Edwin Powell Hubble) و همکارانش مبنی بر دور شدن همه کهکشان‌های آسمان از کهکشان راه شیری بجز کهکشانهای محلی مطرح شد.این نظریه بیان می‌کند که گیتی از یک وضعیت بسیار چگال (متراکم) نخستین آغاز شده و در گذر زمان انبساط یافته‌ است. این نظریه طیف گسترده‌ای از پدیده‌های مشاهده‌ شده را به خوبی توضیح می‌دهد. از جمله این پدیده‌ها می‌توان به فرا . . .

خالی ترین فضای کشف شده در فضا boötes void قسمت اول

* تاریکی گسترده‌ی فضا کمی هراس‌انگیز است. جای شگفتی نیست که ما معمولا ترجیح می‌دهیم بر اجرام درخشان تمرکز کنیم. ولی شاید این پوچی‌های فضا (تُهیک‌ها، پهنه‌های کاملا تهی) باشند که بتوانند گره‌گشای بسیاری از رازهای جهان هستی باشند. در سال ۱۹۲۳، ادوین هابل دریافت که آنچه فکر می‌کردیم توده‌های در هم پیچیده‌ی گاز در لبه‌ی کهکشانمان هستند، در واقع هر یک کهکشان‌هایی جداگانه‌اند: "جزیره‌های کیهانی" تنها در دریای تهی و سیاه فضا. هابل با ای . . .

مقیاس و اندازه کیهان و جهان هستی

مقیاس کیهانعظمت و گستردگی کیهان زمانی قابل درک و تجسم خواهد بود که برای ابعاد حقیقی اجرام آسمانی و فواصل بین آن‌ها، شاخص‌هایی برای مقایسه داشته باشیم. به‌عنوان نمونه، ابعاد یک انسان و محیط پیرامونش می‌تواند شاخصی برای این قیاس باشد، چرا که تعیین بزرگی و کوچکی کاملاً نسبی است و این انسان است که از زاویه‌ی دید خود، بزرگی و کوچکی کلیه‌ی موجودات زنده و غیرزنده را تعیین می‌کند. بنابراین قامت یک انسان شاخص خوبی برای این سنجش خواهد بود.
واحد . . .

دلم تنگته

امروز اینقدر این آهنگ معین رو گوش کردم که دارم میمیرم: با حس عجیبی، با حال غریبی، دلم تنگتهگله بی گلایه، بدون کنایه، دلم تنگتهپر از فکر رنگی، یه جور قشنگی، دلم تنگتهتو جایی که هیشکی واس هیشکی نیست و همه دل پریشندلم تنگ تنگه واس خاطراتت که کهنه نمیشندلم تنگ تنگه برای یه لحظه کنار تو بودنیه شب شد هزار شب که خاموش و خوابن چراغای روشنمن دل شکسته، با این فکر خسته، دلم تنگتهبا چشمای نمناک، تر و ابری و پاک، دلم تنگتهببین که چه ساده، بدون اراده، دلم . . .

طرز تهیه نان پنجره ای

نان پنجره ایبرای درست کردن نان پنجره ای چیکار کنیم ؟
در ادامه این مطلب از بخش آشپزخانه نمناک از سایت نمناک برای شما طرز تهیه نان پنجره ای را آماده کرده ایم که امیدواریم بتوانید استفاده کنید و لذت ببرید : 
مواد لازم برای نان پنجره ای
نشاسته :3 قاشق سوپخوری
آرد برنج :1 قاشق سوپخوری
آرد :4 قاشق سوپخوری
تخم مرغ :5 عدد
گلاب :2 قاشق سوپخوری
شیر :1 فنجان
پودر پسته :به اندازه نیاز
پودر شکر :به مقدار لازم
روغن :به میزان لازم

نان پنجره ای
ادامه مطلب . . .

بی‌رحمی

کهکشان،می‌دونم امروز پا به پای بقیه اذیتت کردم.انکار نمی‌کنم حال نداد و انکار می‌کنم که عذاب‌وجدان دارم :]
حال بدت به خودت مربوطه.همون طور‌ که حال قلب من به تو ربطی نداشت.
ولی تو هم_کهکشان‌جان_بیشتر به این طرف نگاه کن.
نگاه کن،
نگآه کن
.
.
. . . .

قطره

نیست رنگی که بگوید با مناندکی صبر، سحر نزدیک استهر دم این بانگ برآرم از دل:وای، این شب چقدر تاریک است!خنده‌ ای کو که به دل انگیزم؟قطره‌ ای کو که به دریا ریزم؟صخره‌ ای کو که بدان آویزم؟مثل این است که شب نمناک استدیگران را هم غم هست به دل،غم من، لیک، غمی غمناک است . . .

کهکشان راه شیری

کهکشان راه شیری ، کهکشانی است که منظومه شمسی ، کره زمین و خانه ی ما در آن است . اگر زمین را ترک کنیم چه؟ شاید تابحال به این فکر کرده باشید که اگر روزی زمین غیر قابل ست باشد، چکار باید کرد ؟ حقیقت این است که فعلا هیچکار ولی شاید بتوانید بعدا به جواب برسید . با خارج شدن از زمین در این نزدیکی ها جایی قابل ست نخواهید یافت مگر اینکه به این فکر کنید که چطور در سیاره های بسیار دور دست و دور از سکنه ، حیات را آغاز کنیم . احتمال اینکه موجودات دیگری در . . .

روزی که فهمیدیم نسبت افزایش قیمت خودرو و حذف یارانه چیست

باور بفرمایید وقتی دیروز شنیدیم دولت می‌خواهد یارانه کسانی را که ماشین یا همان خودرویشان 200میلیون تومان قیمت دارد، قطع کند، داشتیم از تعجب و شگفتی و بهت و حیرت می‌رفتیم زیر زمین یا زیر آسمان یا بالای کهکشان‌ها. . . .

غبار

 
در خلئی بی‌زمان
می‌شود
بی‌هوا آمد و
بر رکود یک کهکشان
انفجار شد؛
 نماند،
و پس از آفرینشی تاریک
در فاصله‌ی ابدی یک سکوت
گم شد
 
 
کسی به شدت تو به صخره‌ام کوبید» حسین صفا
 
  . . .

The Mandalorian 2019

داستان این سریال که در دنیای خیالی جنگ ستارگان در جریان می‌باشد ، درباره‌ی یک تفنگدار تنها به نام ماندالورین است که درد و رنج‌های بسیاری را کشیده هست و در یک کهکشان دورافتاده خارج از قلمروی جدید سرگردان می‌باشد و سعی دارد به هدف خود برسد. اما…


دانلود فیلم و سریال . . .

اشعار گزیده

نیست رنگی که بگوید با مناندکی صبر، سحر نزدیک استهر دم این بانگ برآرم از دل:وای، این شب چقدر تاریک است!خنده‌ ای کو که به دل انگیزم؟قطره‌ ای کو که به دریا ریزم؟صخره‌ ای کو که بدان آویزم؟مثل این است که شب نمناک استدیگران را هم غم هست به دل،غم من، لیک، غمی غمناک است . . .

اخترشناسان حباب‌های رادیویی عظیمی کشف کردند

اخترشناسان با استفاده از تلسکوپ مرکات(MeerKAT) واقع در رصدخانه اخترشناسی رادیویی آفریقای جنوبی موفق به شناسایی یک جفت حباب بزرگ در منطقۀ مرکزی کهکشان راه شیری شده اند که امواج رادیویی ساطع می کند.آژانس خبری امروزنآ . . .

ابر اختر supernova چیست؟

30SEDA : تا به حال به آسمان تا این اندازه نزدیک شده اید ؟ با ۳۰صدا همراه باشید تا شمارا با یک واکنش طبیعی ستارگان آشنا کند.
گاهی ستارگان منفجر می شوند، از هم می پاشند و به ابر نواختر(Supernova) تبدیل می شوند. در این مقاله آنچه تاکنون درباره ابرنواختران معلوم شده است توضیح داده میشود و اجرام شگفت انگیزی که پس از انفجار ستاره ای برجای می مانند، شرح داده می شود.

ابرنواختران:
ستارگانی که جرم کم یا متوسط دارند، مراحل نهایی زندگی خود را – به صورت غول های سر . . .

نابسامانی

دراین روزها که نیست امانی***مرا با توست سامانیبر سر رفتن یار آشفته ام***تافته اش را جدا بافته امخمارش میشوم حتی کنارش***بهش گویم کو حواسم؟بیارشمرا وارهان از این جهان***بگذار باهم رویم به کهکشانجایی که روز باشد و نور***بر فراز آسمان های دوردلت را محکم بگیرم در بند***بدم نامت را برایم بسازند،سربندخرمکی 1394   . . .

سلام عشق

یاد کنم از آن شبی ، شنیدم این سلام عشق  وای بگفت این دلم ، دلشده هست رام عشق   قدرت و زور آن قمر ، پُر چه بکرد هر کجا  من شدم این حقیقتم ، در بر سقف و بام عشق   خنده ن سلامتم دارم از آن بهینه ام  قدرت هر چه کهکشان ، گشته همیشه جام عشق   واقعه ای حقیقتم کرد برایم آشکار واقع و واقعیّتم فهم شد از پیام عشق   عشق ببین چو جاذبه ، بود همیشه در جهان  ما شده ایم زنده تا ، جلوه کنیم کام عشق   عاشق با خلوص دل ، زنده شد از جمال دل  کامروا همیشگی ، آید . . .

ماه.

من از ماه آمده بودم.دستانم، بوی ستاره می‌داد و لبانم، طعم شهاب‌سنگ.در نگاهم، مغناطیس عطارد جریان داشت و در آغوشم، گرمای ونوس.و دوست داشتنم، به اندازه کهکشان‌های ناشناخته، وسعت داشت.من از ماه آمده بودم."زمین" برای من جای ترسناکی بود!!!و آدم‌ها. آه آدم‌ها.موجودات بیگانه‌ای که هرگز نمی‌شناختم!!!​​  . . .

آیا میدانستید

آیا میدانستید كه گوش و بینی در تمام طول عمر انسان در حال رشد میباشد و بزرگتر میشود ؟آیا میدانستید كه نام پایتخت قرقیزستان بیشکک است و مساحت آن از استان کرمان کمتر است ؟آیا میدانستید كه بیش از صد میلیــــــــارد کهکشان تا به اکنون در جهان شناسایی شده اند ؟ . . .

سفری در فضا به دنبال حیات

استرالیا قصد دارد در حیطه فعالیتهای هفته علوم ملی یک نامه به فضا بفرستد. شبکه استرالیایی ABC اعلام کرد که این نامه را به سیاره "گلیس 581d"، شبیه ترین سیاره به سیاره ما. زمین می فرستد.
گفته می شود این سیاره درآوریل/نیسان2007 میلادی کشف شده است. حجم این سیاره 8برابر زمین است وحدود 20 سال نوری با ما فاصله دارد.
 طرح قضیه فرستادن این نامه فضایی بااستقبال بی نظیری روبرو شد. تا آن جا تعداد بازدید کنندگان از سایت  Hello From Earth "سلامی از سوی زمین" در دقایق اولیه ر . . .

صداي بال فرشتگان ، با باد مي آيد . ازکهکشان برگ ريزان ، بيک

صدای بال فرشتگان ، با باد می آید .ازکهکشان برگ ریزان ، بیکران می آید .کنون که آمد است ، این فصل خزان نیست .به کهکشان بنگر ، رنگین کمان می آید .بشوید مرا ، با شراب باران .بپیچت درحریربوسه اش ، باد و باران .به گرمی لای لا یش ، مست خواب می شوم .به زیرچترگیسوانش ، همچوموم آب می شوم .شراب خواب شبهایم شد ، مثل مهتاب .رنگین فرش زیرپایم شد ، در حریر آفتاب .غرآ . . .

علائم کبد چرب و درمان انواع آن

از علائم کبد چرب تا راههای طبیعی درمان آن
کبد چرب” (fatty liver) مشکلی است که با اشتباهات غذایی ایجاد می شود و متاسفانه 40 درصد از مردم ایران مبتلا به آن هستند و عوارض شدیدی برای اعضای بدن ایجاد می کند.در این بخش از نمناک با علائم ، انواع ، علت و درمان کبد چرب آشنا خواهید شد.
کبد چرب چیست؟

ادامه مطلب . . .

علائم کبد چرب و درمان انواع آن

از علائم کبد چرب تا راههای طبیعی درمان آن
کبد چرب” (fatty liver) مشکلی است که با اشتباهات غذایی ایجاد می شود و متاسفانه 40 درصد از مردم ایران مبتلا به آن هستند و عوارض شدیدی برای اعضای بدن ایجاد می کند.در این بخش از نمناک با علائم ، انواع ، علت و درمان کبد چرب آشنا خواهید شد.
کبد چرب چیست؟

ادامه مطلب . . .

وکیل بابک زنجانی»:

ردپای انگیزه‌های ی در پرونده موکلم مفسده‌انگیز است.
در طول ۶ سال گذشته به کرات شاهد بودیم با اینکه پرونده موکلم قضایی است اما بهره‌برداری‌های ی و جناحی از این پرونده می‌شود.
سه شنبه ، ۲۱ بان ۹۸@IrNews_24
[عکس 745×375]
مشاهده مطلب در کانال . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)