قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

تنه این درخت میوه می‌دهد

ويژگي هاي درخت به و نحوه ي کاشت و نگه داري

ویژگی ها و نحوه ی کاشت و نگهداری از نهال بهنهال به یکی از مهمترین نهال ها در صنایع غذایی و مرباسازی علی الخصوص مصارف طبی میباشد. بطوریکه علاوه بر ميوه ی آن, دانه و شاخ و برگ اين درخت نیز در مصارف طبی  مورد استفاده میباشد. که در ادامه با ویژگی ها و نحوه ی کاشت و نگهداری از اين درخت آشنا خواهیم شد.ویژگی های درخت به اين درخت به شکل درختچه میروید و بومی ایران و ترکمنستان میباشد ولی در اکثر نقاط اروپا, آسیا و آفریقا نیز رشد میکند. آب و هوای منا . . .

روز درختکاري

غزلی برای درخت از بهترین شعرهای زنده یاد سیاوش کسرایی است.در روز درختکاری در لذت خواندنش شریک شوید:تو قامت بلند تمنایی ای درخت!همواره خفته است در آغوشت آسمانبالایی ای درختدستت پر از ستاره و چشمت پر از بهارزیبایی ای درخت!وقتی كه باد هادر برگ های در هم تو لانه می كنندوقتی كه باد هاگیسوی سبز فام تو را شانه می كنندغوغایی ای درخت!وقتی كه چنگ وحشی باران گشوده استدر بزم سرد اوخنیانگر غمین خوش آوایی ای درخت!در زیر پای تواينجا شب است و شب زدگانی كه چش . . .

مرحبا اي پيک مشتاقان بده پيغام دوست

کلیک کنید روزی پسر غمگین نزد درختی خوشحال رفت و گفت: من پول لازم دارم!درخت گفت: من پول ندارم ولی سیب دارم. اگر می خواهی می توانی تمام سیب های درخت را چیده و به بازار ببری و بفروشی تا پول بدست آوری.آن وقت پسر تمام سیب های درخت را چید و برای فروش برد.هنگامی که پسر بزرگ شد، تمام پولهایش را خرج کرد و به نزد درخت بازگشت و گفت می خواهم یک خانه بسازم ولی پول کافی ندارم که چوب تهیه کنم.درخت گفت: شاخه های درخت را قطع کن. آنها را ببر و خانه ای بساز.و آ . . .

دل‌نوشته

آن تک‌ شاخه که بر تک درخت اين دشت روییده را ببین. آرام آواز می‌خواند و نغمه‌هایش همراهِ نسیم به گوش رود می‌رسد. رود آرامش می‌گیرد و آن را بر پهنه آبی بیکران اقیانوس طنین‌انداز می‌کند. لایه‌ای از آب بر فراز آسمان اوج می‌گیرد و می‌بارد و می‌نشیند بر جان تک درختِ تک‌شاخه. دل‌درخت سبز و سبز‌تر می‌شود. برگ‌ها و سپس گل‌ها می‌شکفد و سمفونی رنگارنگی از روح درخت می‌روید. پروانه‌ها گرد درخت می‌رقصند و پرندگان هم‌آوا می‌شوند با آواز درخت. . . .

آن تک شاخه

آن تک‌ شاخه که بر تک درخت اين دشت روییده را ببین. آرام آواز می‌خواند و نغمه‌هایش همراهِ نسیم به گوش رود می‌رسد. رود آرامش می‌گیرد و آن را بر پهنه آبی بیکران اقیانوس طنین‌انداز می‌کند. لایه‌ای از آب بر فراز آسمان اوج می‌گیرد و می‌بارد و می‌نشیند بر جان تک درختِ تک‌شاخه. دل‌درخت سبز و سبز‌تر می‌شود. برگ‌ها و سپس گل‌ها می‌شکفد و سمفونی رنگارنگی از روح درخت می‌روید. پروانه‌ها گرد درخت می‌رقصند و پرندگان هم‌آوا می‌شوند با آواز درخت. . . .

نگهداری از درخت انجیر

ميوه انجیر از خانواده توت ها و از نوع فی ها می‌باشد. اين گیاه به جهت اين که بومی مدیترانه بوده است، با منطق گرمسیر منطبق است ولی در نواحی شمالی نیز رشد مناسبی دارد. اصولا درخت انجیر ریشه‌ی زیادی ندارد ولی دیده شده که برخی از اين درختان ریشه های بسیار عمیقی داشته‌اند. اين درخت در بیشتر خاک ها (از خاک شنی تا رسی سفت) رشد می‌کند.
نکاتی در خصوص آبیاری درخت انجیرانجیر می‌تواند خشکی را تحمل کند و به همین دلیل می‌توان آن را در نواحی خشک نیز کاشت . . .

ایج و مثل اُوو بَِنِه بَعضِِِ گوشتِه

پسته وحشی یا همان بَنه ميوه ای از یک درخت بسیار مقاوم در برابر ناملایمتی های آب و هوا و خشکسالی است .بَنه نام محلی اين ميوه و حتی نام درخت نیز به همین نام می شناسند .بنه درختی است که در بیشتر جاهای ایج می روید و در نقاط مرتفع بیشتر به حیاط خود می تواند ادامه دهد .اين درخت با ریشه ای مستقیم خود در بیشتر مناطق کوهستانی و کوه پایه ها و بعضا در زمین های کشاورزی رشد می کند و روش تکثیر اين درخت از طریق دانه که همان بنه نام دارد و توسط پرندگان خورده می شو . . .

درخت روبرو

 شوری از احساس می‌روید درخت روبروبا نگاه تو چه می‌گوید درخت روبرو بی‌نقاب از رنگ صحرا می‌تپد در برگ خودشاخه در پاییز می‌شوید، درخت روبرو عجز فهمی‌دارم از تقریر رنگ‌اين درختمسطری از نور می‌جوید، درخت روبرو بویِ‌گل صرف فنا شد تا شکست رنگِ‌مامن نمی‌دانم چه می‌پوید درخت روبرو برگ‌ریزان می‌شود عمرجهان در خاک‌مادر غم اين رِنگ می‌موید درخت روبرو . . .

انجير معابد چيست؟

انجیر معابد یا اين که درخت سبز یا اين که درخت لول ( LOOL یا اين که درخت لور ) در قشمجزیره قشم از جزیره‌ها زیبای جنوب جمهوری اسلامی ایران است که جاذبه های ارگانیک و فرهنگی بخش اعظمی را در خویش جای داده , و سبب شده تور قشم علاقه مندان اکثری داشته باشد و به یک کدام از بخش ها توریستی کشور ایران تبدیل شده‌است . در‌پی به معرفی درخت لور در قشم پرداخته ایم .یکی جذاب های شگفت انگیز بخشها حاره , به خصوص جزیره ها خلیج عجم , درخت مدام سبز , درخت لور ( مشهور . . .

درخت

بیادت من درختی می نشانم .کویر و دشت و صحرا می نشانم .درختی پیر و فرتوت و خیالی .درخت نخل به صحرا می نشانم ‌.درخت سیب و سیبین و طلایی .به ساحل یا به دریا می نشانم .درخت نخل و سیب و سیب نخلی .کنار ماسه و شن ، می نشانم .کویری شد دل دریایی من .به دریا و کویر گل می نشانم .برو خوش باش و خوش باش در بیابان .درخت را در بیابان می نشانم .  . . .

درخت غان برای خوش اندامی

درخت غان برای خوش اندامی
 
 
 
 
 چند کیلو اضافه وزن، روماتیسم، ورم مثانه، بیماری‌های مربوط به پوست و غیره. همه‌ی اين مشکلات را می‌توان با استفاده از گیاه غان درمان است.
ادامه مطلب . . .

نامه سوم

۱۲:۴۶ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸
(به کسی که به من گفت می‌خواهم در تنهایی خود آدم‌تر باشم همان‌طور که درخت در تنهایی خود درخت‌تر است) 
دیروز افتاده بودم به قدم زدن و تا آن دیوار رفتم تنهایی. تا آن دیوارِ سفید که از حاشیه‌هاش سرخ بیرون زده. و تصویر آن دو بار را مقابل آن دیوار و توی آن کوچه نگاه کردم. نگاه‌مان کردم.رفته بودم پیش روانشناس و کار بیهوده‌ای بود. دور بود از من. و گمان کردم هرگز نخواهد فهمید که چرا مقابل آن دیوار می‌ایستم. 
و تنها قدم می‌ز . . .

واردات گسترده خیار توسط میوه فروشی سید احمد

ميوه فروشی سید احمد چه محصولاتی را وارد می کند؟کیفیت ميوه فروشی سید احمدميوه های درختی به زیرگروه های  هسته دار، دانه دار، مرکب و خشکباری تقسیم می­شوند.ميوه‌‌های هسته‌‌دار ميوه فروشی سید احمد:(Stone fruits):گیلاس، آلبالو، زردآلو، شلیل، هلو، گوجه و آلو همگی ميوه ‌های درخت ميوه هسته دار می‌باشند که از یک خانواده‌ اند. اين ميوه ‌ها همگی دارای دانه ‌هایی سخت درون گوشت شیرین و لذیذ خود می  ‌باشند. درخت اين ميوه ‌ها را به سادگی می ‌توان پرور . . .

حکایت معروف جدال گردو با چنار

معروف است که درخت گردو علاوه بر چوب مرغوب سایه و بار خوبی دارد و از قدیم الایام تا به امروز رسم است که منبر مسجد را از اين چوب مرغوب  می سازند، که بسیار محکم و با کیفیت است. اما بر عکس درخت چنار نه ميوه دارد و نه سایه و چوب دار از چوب درخت چنار ساخته می‌شود. دعوای اين دو درخت در شعر استاد شهریار بسیار شنیدنی است:  گفت با طعنه منبری به چنار: سرفرازی چه میکنی؟ بی بار! نه مگر ننگ هر درختی تو؟ کز شما ساختند چوبه دار! *پس بر آشفت آن درخت دلیر، رو به . . .

تغییر ذهن

با تغییر ذهن نتایج هم تغییر میکندنتایج و موفقیت و رسیدن به اهداف مثل ميوه های یک درخت هستند.هیچکس به اتفاقات و عملکرد درخت توجه نمیکنه.هیچکس زحمتهای باغبانی که روزها و ماهها به اون درخت آب و کود مناسب رسونده رو نمیبینه.هیچکس هرس کردن و چیدنِ علفهای هرز پای اون درخت و نمیبینه و بهش توجه نمیکنه.در عوض ثمره اون درخت رو میبینند و خواهانش هستند.رسیدن به موفقیت هم داستانش همینه.برای رسیدن به موفقیت های مالی و اهدافی که در زندگی داریم باید اقدامات . . .

گذشتم

کانال ما در سروش
من گذاشتم مثل پاییز توی کوچه ها تنهادل سپردم به یه نشونی روی دل برگهاراه افتادم توی کوچه دنبال رد پا هاترد پا ها منو کشوند زیر اون درخت خاطراتتو نبودی،تو نبودی تکه بدم به شونه هاتدست  کشیدم رو درخت که حس کنم گرمای تو روولی از گرما نبود و روی تن اون درخت.
میلاد شکیبا ✒ . . .

نکات کاشت و نگهداري از درخت بادام

نکات کاشت و نگهداری از درخت بادامطبیعتا اولین مرحله برای کاشت درخت بادام خرید نهال آن است. نهال بادام انواع مختلفی دارد که میبایست هنگام خرید به اين نکات توجه کرد. پس در ادامه با انواع نهال های بادام و با نکات مهم کشت و نگهداری از اين درخت آشنا خواهیم شد.خرید نهال بادامدر کل سه نوع درخت بادام داریم: 1.درخت بادام شیرین 2.درخت بادام تلخ 3.نوعی درخت بادام که شکوفه های زیبایی دارد ولی باردهی ندارد. که هرکدام از آنها نیز انواع و اقسام و نژادهای مخ . . .

یک میوه،یک سرنوشت

آدم پایش به زمین رسید.با همسرش بنام حوا.اما جریان اين درخت ممنوعه و ميوه آن چه بود؟اينکه خداوند همه چیز را برای اين دو موجود در بهشت حلال و مباخ اعلام کند و از یک درخت و ميوه منع کند حکایت غریبی است.ولی هرچه هست دارد یک پیام روشن می دهد که یک لقمه و  یک غذا، یک خوراکی چه اثری میتواند حتی در سرنوشت داشته باشد.توی همین داستان ما شاهد اهمیت اين موضوع هستیم.در قرآن یک ایه ای هست خیلی کوتاه و پر مغز:فَلْیَنْظُرِ الْإِنْسانُ إِلی‏ طَعامِهِپس انسان . . .

درخت

توی تنهایی یک دشت بزرگکه مثل غربت شب بی انتهاستیه درخت تن سیاه سربلندآخرین درخت سبز سرپاسترو تنش زخمه ولی زخم تبرنه یه قلب تیر خورده نه یه اسمشاخه هاش پر از پر پرنده هاستکندوی پاک دخیل و طلسمچه پرنده ها که تو جاده کوچمهمون سفره ی سبز اون شدنچه مسافرا که زیر چتر اون به تن خستگیشون تبر زدنتا یه روز تو اومدی بی خستگیبا یه خورجین قدیمیه قشنگبا تو نه سبزه نه آینه بود نه آبیه تبر بود با تو با اهرم سنگابی درختاون درخت سربلند پرغرور که سرش داره به خو . . .

دردِ زِه

"درد است که آدمی را راهبر است. در هر کاری که هست، تا او را دردِ آن کار و هوس و عشقِ آن کار در درون نخیزد، او قصدِ آن کار نکند و آن کار بی درد در او را میسر نشود – خواه دنیا، خواه آخرت، خواه بازرگانی، خواه پادشاهی، خواه علم، خواه نجوم و غیره.تا مریم را دردِ زِه پیدا نشد، قصد آن درختِ بخت نکرد که:
 او را آن درد به درخت آورد، و درختِ خشک ميوه‌دار شد.
 تن همچون مریم است، و هر یک عیسی داریم: اگر ما را درد پیدا شود، عیسای ما بزاید، 
و اگر درد نباشد، عیس . . .

شامپو ترمیم کننده آرگان

شامپو ترمیم کننده آرگانشامپو جدید شامپو ترمیم کننده آرگان مناسب موهای خشک,وز,آسیب دیده باداشتن100%روغن آرگان و نرم کننده  Conditionerبه موهای شمادرخشندگی وبوی خوش را هدیه میدهدنقد و بررسیروغن آرگان یکی از مواد تشکیل دهنده شامپو یا سایر محصولات مراقبت از زیبایی است.اما می دانید اين روغن چیست و چه خواصی دارد؟روغن آرگان که به طلای مایع شهرت دارداز دانه های درختی به همین نام که در مراکش کشت می شود به دست می آید.اين روغن بسیار گران بوده و حاوی مقادیر . . .

شامپو ترمیم کننده آرگان

شامپو ترمیم کننده آرگانشامپو جدید شامپو ترمیم کننده آرگان مناسب موهای خشک,وز,آسیب دیده باداشتن100%روغن آرگان و نرم کننده  Conditionerبه موهای شمادرخشندگی وبوی خوش را هدیه میدهدنقد و بررسیروغن آرگان یکی از مواد تشکیل دهنده شامپو یا سایر محصولات مراقبت از زیبایی است.اما می دانید اين روغن چیست و چه خواصی دارد؟روغن آرگان که به طلای مایع شهرت دارداز دانه های درختی به همین نام که در مراکش کشت می شود به دست می آید.اين روغن بسیار گران بوده و حاوی مقادیر . . .

دنیایی خواستنی!

مسؤولیت برگ با درخت استو تعهد درخت تا پاییز مسؤولیت فسخ قرار داد پیوند برگ و درخت باکیست؟در خزان اين پیوند گسسته میشود ولی برگها همانجا زیر سایه درخت می مانندتا زمان یکی شدن با خاک.دنیا پر است از قراردادها و انتظاراتولی چه کسی تا فصل گسستن دوام می آورد؟وفا کردن به قول و قرار،تعهد می خواهدتعهدی سبز تا زرد شدن تا خاک شدندنیا خواستنی تر میشداگر همه پای درخت می ماندن!و به تولد فصل ها ایمان می آوردند!یاعلی                             . . .

خواص بی نظیر میوه‌ای که ۳ بار نامش در قرآن آمده است

انار را به نام ميوه بهشتی می‌شناسند. قسمت‌های مختلف اين ميوه از خود ميوه تا گل، پوست ميوه، پوست درخت و ریشه آن کاربرد درمانی دارد.
ميوه بهشتی که در اين ایام سال در بازار ميوه ایران دیده می‌شود در عربی به نام رمان» شناخته می‌شود و در قرآن کریم ۳ بار از آن نام برده شده است. خاستگاه انار تمدن ایران است و اواخر قرن ۱۹ وارد آمریکا شد. ایران بزرگ‌ترین تولید‌کننده انار دنیاست.

ادامه مطلب . . .

درخت آرزوها

یادم باشه:درست کردن درخت ارزوها برای بچه ها میتونه خیلی هیجان انگیز باشهیا درست کردن بادکنک های کاغذی که بچه ها باید با دست خودشون ارزوهاشون رو بنویسن توشو کنار ارزوشون عکسشون رو بچسبوونند مثلایا میشه کاری کرد که بعد از پایان سال بچه ها هر کدوم ارروهاشوون رو ار روی درخت بکنند و ببرند همراشونشایدم بشه مثل یه هدیه بهشون داد   . . .

انسان هرچه کامل تر باشد تعصبش کم تر میشود

حضرت مولانا در مثنوی می فرمايند:ای بزرگواران و ای اصحاب کرامت! بدانید که جهان به مانند درختی است و انسان ها چون ميوه های آن درخت. ميوه‌ها هر چه خام‌ترو نارَس‌تر باشند؛ شاخه‌ها را سخت تر و محکم تر می‌گیرند . . .

قهوه چیست ؟

همه یک دانه قهوه بو داده را تشخیص می دهند ، اما ممکن است شما یک گیاه قهوه واقعی را تشخیص ندهید.
درختان قهوه برای صرفه جویی در انرژی و کمک خود در برداشت ، کوتاه هرس می شوند ، اما می توانند تا بیش از 30 فوت (9 متر) ارتفاع رشد کنند. هر درخت با برگهای مومی سبز پوشانده شده و در مقابل یکدیگر به صورت جفت در حال رشد است. گیلاس های قهوه در طول شاخه ها رشد می کنند. از آنجا که در یک چرخه مداوم رشد می کند ، دیدن گل ، ميوه سبز و ميوه رسیده به طور همزمان در یک درخت وا . . .

قصه ی شعر چنار و کدوبن را به نثر ساده بنویسید.

بوته ی   کدویی  در کنار درخت چنار بسیار قدیمی که اين درخت چنار از سال های دور در اينجا زندگی میکرده و بسیار بلند بود ، روییدبوته ی کدو در طول بیست روز آنچنان رشد کرد و قامت بلندی گرفت که کاملا دور درخت چنار پیچید و به آخرین برگ او در نوک درخت رسیدبوته ی کدو چون خود را بالاتر از درخت چنار دید مغرور شد و نگاهی به چنار کرد.از چنار پرسید : تو چند ساله هستی ؟چنار جواب داد : بیشتر از دویست سال.کدو به او خندید و با لحن مسخره آمیز گفت : من در عرض بیست روز ا . . .

بهترین کود برای رشد درخت

کشاورزان محترم بهترین راه برای دادن کود برای رشد سریع درخت تا بروز علائم صبر نکنند،چون هنگامه که علائم کمبود در درخت ظاهر شود بخشی از بار همان سال نابود شده است به خصوص اين که در گیاهانی مانند درخت پسته گاهی علائم را تا لحظه مرگ نشان نمی دهند به همین امر پسته را گیاه دیوانه نامیده اند.اگر به هر نحو علائم کمبود در گیاه ظاهر شد بهترین راه رویارویی سریع با مشکل، محلول پاشی است چرا که مثل سرم عمل کرده و در زمانی کوتاه اثر کرده و خسارت را به حداقل . . .

نذر کنیم که درختی میکاریم

کشور ما به زمین هایی احتیاج داره برای درختکارییعنی زمین ها و جاهایی که مطمئن باشی هیچ وقت قطع نمی شن اون درختابعد برای مناسبت های خاص یا حتی موقع مشکل و نذر کردن بری یه درخت بکاریبچه دار میشی براش درخت بکاریدانشگاه قبول میشی درخت بکاریحتی اگه ابیاری و نگهداری درختا هم وظیفه خودت باشه . . .

بسیج، درخت طیب و طاهر

 
شما ميوه‌های شیرین و کامبخش آن درخت طیب و طاهری هستید که امام بزرگوار با دست خود در اين زمین غرس کرد. اين ثمردهی همچنان ادامه خواهد داشت؛ همچنان که فرمود: أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ» وقتی سرزمین مستعد و آماده است، بذر پاکیزه است، آن گیاه و روئیدنی تمام‌شدنی نیست؛ یعنی هیچ عاملی نمی‌تواند به آن صدمه بزند. بسیج، یک چنین درخت طیب و طاهری ا . . .

روغن آرگان با خواصی فراتر از زیبایی پوست و مو

روغن آرگان چیست؟
روغن آرگان برای اهداف آشپزی و همچنین لوازم آرایشی استفاده می شود و اغلب به کاس (بلغور عربی)، سالاد و سایر سس ها اضافه می شود. گوشت ميوه آرگان نیز می تواند به صورت خمیر درآید و بر روی دسرها و نان، شبیه به کره بادام زمینی استفاده شود. اين روغن را می توان به طور مستقیم برای بیماری های خاصی روی پوست استفاده کرد، یا با سایر کرم ها، پمادها یا روغن های حامل مخلوط کرد. بسیاری از مردم نیز از روغن به طور مستقیم بر روی موهای خود است . . .

روغن آرگان با خواصی فراتر از زیبایی پوست و مو

روغن آرگان چیست؟
روغن آرگان برای اهداف آشپزی و همچنین لوازم آرایشی استفاده می شود و اغلب به کاس (بلغور عربی)، سالاد و سایر سس ها اضافه می شود. گوشت ميوه آرگان نیز می تواند به صورت خمیر درآید و بر روی دسرها و نان، شبیه به کره بادام زمینی استفاده شود. اين روغن را می توان به طور مستقیم برای بیماری های خاصی روی پوست استفاده کرد، یا با سایر کرم ها، پمادها یا روغن های حامل مخلوط کرد. بسیاری از مردم نیز از روغن به طور مستقیم بر روی موهای خود است . . .

روغن آرگان با خواصی فراتر از زیبایی پوست و مو

روغن آرگان چیست؟
روغن آرگان برای اهداف آشپزی و همچنین لوازم آرایشی استفاده می شود و اغلب به کاس (بلغور عربی)، سالاد و سایر سس ها اضافه می شود. گوشت ميوه آرگان نیز می تواند به صورت خمیر درآید و بر روی دسرها و نان، شبیه به کره بادام زمینی استفاده شود. اين روغن را می توان به طور مستقیم برای بیماری های خاصی روی پوست استفاده کرد، یا با سایر کرم ها، پمادها یا روغن های حامل مخلوط کرد. بسیاری از مردم نیز از روغن به طور مستقیم بر روی موهای خود است . . .

روغن آرگان و فواید آن برای پوست و مو

اطلاعاتی در مورد روغن آرگان
روغن آرگان برای اهداف آشپزی و همچنین لوازم آرایشی استفاده می شود و اغلب به کاس (بلغور عربی)، سالاد و سایر سس ها اضافه می شود. گوشت ميوه آرگان نیز می تواند به صورت خمیر درآید و بر روی دسرها و نان، شبیه به کره بادام زمینی استفاده شود. اين روغن را می توان به طور مستقیم برای بیماری های خاصی روی پوست استفاده کرد، یا با سایر کرم ها، پمادها یا روغن های حامل مخلوط کرد. بسیاری از مردم نیز از روغن به طور مستقیم بر روی موه . . .

عوارض روغن درخت چای چیست؟

عوارض روغن درخت چای چیست؟
 
مصارف رایج
اثرات جانبی
بچه ها و حیوانات خانگی
نکات ایمنی
چه موقع برای جلوگیری از
چه موقع مراقبت کنید
خط پایینروغن درخت چای نوعی روغن اساسی است که از برگ درخت چای استرالیا تهیه می شود. اين بیماری دارای چندین مزیت مرتبط با سلامتی ، از جمله فعالیت های ضد می و ضد التهابی است.
از روغن درخت چای می توان برای درمان انواع شرایط بخصوص موارد مربوط به پوست استفاده کرد. همچنین در بعضی از محصولات آرایشی و تمیز کننده می توان . . .

دیوانگی زین بیشتر؟ *

از شراب عشق نوشید.تلخ بود اما مست شد.تن داد، به عشق.
پس از آن، هر بار که مرور میکرد، تلخی را به یاد نمی آورد اما مستی را چرا.نه فقط در یاد، که در تک تک سلول هاش جریان پیدا میکرد.مستی را میگویم.اما شراب حرام بود، ممنوع بود.و او میدانست.مست میشد و توبه میکرد و دوباره مست میشد و دوباره توبه میکرد.
و اين تکرار ادامه داشت.تا آن که.
نمیدانم.
پایان قصه را نمیدانم.
 
*منزوی ِ جان
 
 
+به روایت ِ آن چه در خواب نوشتم، با اندکی تغییر به جهت آن که حافظه یاری نمی . . .

میوه های شیرین یک درخت و نه برگهایش

یک درخت را براساس ميوه هایش قضاوت کنیم تجزیه و تحلیل و بررسی کنیم نه براساس برگهایش چون برای یک درخت زمستان هست پائیز است باید اينها را درنظر بگیریم سرمازدگی هست خشکسالی هم هست آفت ها را در نظر بگیریم 
همه چیزهائی که یک درخت را تحت تاثیر قرار می دهند را حق و حقیقت در نظر باید گرفت اما درخت دوستی و محبت و عشق درخت فعالیت و فداکاری حمایت و عنایت و همکاری می خواهد هرچه توجهات و عنایات بیشتر و بهتر باشند طبیعتا تاثیرگذارند 
هرچه کمتر باشد تاثیرا . . .

حکایت چه کشکی چه پشمی

به نام خدا
ﺭﻭﺯ ﻮﺎﻧ ﻠﻪ ﺍﺵ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﺤﺮﺍ ﺑﺮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﺭﺧﺖ ﺮﺩﻭ ﺗﻨﻮﻣﻨﺪ ﺭﺳﺪ . ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺪﻥ ﺮﺩﻭ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺷﺪ ﻪ ﻧﺎﻬﺎﻥ ﺮﺩﺑﺎﺩ ﺳﺨﺘ ﺷﺮﻭﻉ ﺷﺪ، ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺎﻦ ﺑﺎﺪ، ﺗﺮﺳﺪ !
ﺑﺎﺩ ﺷﺎﺧﻪ ﺍ ﺭﺍ ﻪ ﻮﺎﻥ ﺭﻭ ﺁﻥ ﺑﻮﺩ ﺑﻪ ﺍﻦ ﻃﺮﻑ ﻭ ﺁﻥ ﻃﺮﻑ ﻣ ﺑﺮﺩ . ﺩﺪ ﻧﺰﺩ ﺍﺳﺖ ﻪ ﺑﻔﺘﺪ ﻭ ﺩﺳﺖ ﻭ ﺎﺶ ﺑﺸﻨﺪ، ﺑﻪ ﺩﻋﺎ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ .
ﺍﺯ ﺩﻭﺭ ﺑﻘﻌﻪ ﺍﻣﺎﻣﺰﺍﺩﻩ ﺍ ﺭﺍ ﺩﺪ ﻭ ﻔﺖ : ﺍ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﺍﺩﻩ ﻠﻪ ﺍﻡ ﻧﺬﺭ ﺗﻮ، ﺍﺯ ﺩﺭﺧﺖ ﺳﺎﻟﻢ ﺎ . . .

حکایت چه کشکی چه پشمی

به نام خدا
ﺭﻭﺯ ﻮﺎﻧ ﻠﻪ ﺍﺵ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﺤﺮﺍ ﺑﺮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﺭﺧﺖ ﺮﺩﻭ ﺗﻨﻮﻣﻨﺪ ﺭﺳﺪ . ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺪﻥ ﺮﺩﻭ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺷﺪ ﻪ ﻧﺎﻬﺎﻥ ﺮﺩﺑﺎﺩ ﺳﺨﺘ ﺷﺮﻭﻉ ﺷﺪ، ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺎﻦ ﺑﺎﺪ، ﺗﺮﺳﺪ !
ﺑﺎﺩ ﺷﺎﺧﻪ ﺍ ﺭﺍ ﻪ ﻮﺎﻥ ﺭﻭ ﺁﻥ ﺑﻮﺩ ﺑﻪ ﺍﻦ ﻃﺮﻑ ﻭ ﺁﻥ ﻃﺮﻑ ﻣ ﺑﺮﺩ . ﺩﺪ ﻧﺰﺩ ﺍﺳﺖ ﻪ ﺑﻔﺘﺪ ﻭ ﺩﺳﺖ ﻭ ﺎﺶ ﺑﺸﻨﺪ، ﺑﻪ ﺩﻋﺎ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ .
ﺍﺯ ﺩﻭﺭ ﺑﻘﻌﻪ ﺍﻣﺎﻣﺰﺍﺩﻩ ﺍ ﺭﺍ ﺩﺪ ﻭ ﻔﺖ : ﺍ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﺍﺩﻩ ﻠﻪ ﺍﻡ ﻧﺬﺭ ﺗﻮ، ﺍﺯ ﺩﺭﺧﺖ ﺳﺎﻟﻢ ﺎ . . .

29Aban

یه درخت خشک و بی بر میون کویر داغ
توی ته مونده ذهنش نقش پر رنگ یه باغ
شاخه سبز خیالش سر به آسمون کشید
بر رو دوشش همه پر شد ز اقاقی سفید
 
شاخه سبز خیالش سر به اسمون کشید
برودوشش همه پر شد ز اقاقی سفید 
زیر سایه خیالی کم کمَک چشماشو بست
دید دوتا کفتر چاهی روی شاخه هاش نشست
 
اولی گفت اگه بارون باز بباره توکویر
دیگه اما سررسیده عمر اين درخت پیر
دومی گفت که قدیما یادمه کویر نبود
جنگل و پرنده بود و گذر زلال رود
گفتن و از جا پریدن با یه دنیا خاطره
اون د . . .

کدام میوه ممنوعه

سلاماز حضرت رضا علیه السلام سوال شد یا بن رسول الله آدم علیه السلام از کدام ميوه ممنوعه خورد آیا از درخت خرما یا از درخت انگور یا خوشه کندم امام هشتم علیه السلام فرمود از همه خورد، گفتند مگر می شود از هر سه خورده باشد امام فرمود بله اشکال شما در دو جاست1.آخرت را با معیار دنیایی مقایسه می کنید لذا با عقل جور در نمی آید بعد امام مثال زدند فرمودند در روایات آمده هر کس یک درهم ربا بخورد به جنگ با خدا رفته وقتی با مقیاس دنیایی مسائل آخرتی را مقایسه . . .

درخت من

توی خونه باغ کلی درخت کاشتیم که هنوز کوچولون. یه درخت کنار چندین ساله هم نزدیک خونه باغ هست که البته خیلی هم قدش بلند نیست اما درخت مورد علاقه منه توی همون حوالی. جاش دنجه تقریبا. لب جوی آب فصلی چشمه س.  توی شیبه وقتی زیرش می شینم از اينکه چاره ای ندارم جز اينکه روبروش بشینم و نگاهش کنم خوشحال میشم. چه توفیقی! بین خودمون باشه باهاش حرفم میزنم  چرا ما آدما فکر می کنیم که فقط نژاد انسان عاقله و حس داره؟! البته من جزو اين خیل عظیم انسانی با اين طرز . . .

خرید لایک اپارات، راهی برای دیدن شماست

آپارات به عنوان یک شبکه اجتماعی ملی امکان اشتراک گذاری ویدیو و فیلم ها را به شما می دهد. در اين شبکه می توانید فیلم مورد نظر خود را در دسته های مختلف آموزشی ، ورزشی ، ی و مشاهده کنید و لذت ببرید. اما برای اين که بدانید چرا ما شما را به خرید لایک آپارات ترغیب میکنیم بهتر است با ما همراه باشید.
 
اپارات یکی از مهم ترین سرویس های اشتراک گذاری و تماشای فیلم است که کاربران زیادی را برای تماشای فیلم های مورد نظرشان به سمت خود می کشاند. کاربران ای . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)