قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

توبه از حسین رضایی

سگ هار نفس

گفتم سگ نفس را مگر پیر کنم
در گردن او  توبه به زنجیر کنم
زنجیر دراند  چو بیند مردار 
با این سگ هار من چه تدبیر کنم 
مولانا
 
*************************
رفتم به در خدای خود توبه کنم
از هر گنه و خطای خود توبه کنمتحقیق گناه  نمودم  . دیدم
باید  زثواب های خود توبه کنم
 
  . . .

توبه 1

هر چه که هستی بیا گر چه که پستی بیاتوبه شکستی بیا دوست نظر می­کندنیمه شب خلوت است مظهر هر رأفت استعاشق شوریده را دوست نظر می­کندای شده غرق گناه خواب گران تا به کیچاره درد تو را دیده ی ­تر می­کند****************************نقطه آغازین توبه که سخت تحول ساز و تربیت آفرین و اثر ساز و اعجازگر است، حال توبه می­باشد، یعنی همان انقلاب درونی که در درون تائب ایجاد می­شود و نشان آن اشکهای روان و ناله­های بی­پایان و نفرت و ندامت شدید از گذشته و امید به آینده است و ای . . .

توبه

توبه نصوح توبه‌ای است خالص و بی هیچ عیب و نقص. توبه نصوح مساوی با ترک همهٔ گناهان و انجام تمام واجبات و جبران تمام سیئاتی که شخص مرتکب شده‌است. زیرا منظور شارع دین اصلاح انسان‌ها است نه سخت‌گیری و شدت عمل.توبه سه مرتبه دارد:1- توبه عام و خاص و اخص. 2-توبه عام ترک گناه و سعی در عدم تکرار آن است و خاص آن، 3-توبه از ترک اولی است و اخصّ، توبه از توجه غیر از خداست.در قرآن کریم در آیات متعددی به توبه و توبه پذیر بودن خداوند متعال اشاره شده‌است، که از . . .

از گناهان خود توبه كنيم

انسان چگونه در حضور خداوند عادل شمرده شده و گناهکار عدالت را چگونه حاصل مینماید؟  فقط به واسطه عیسای مسیح است که موافقت با خدا حاصل گردیده و تقدس به دست میآید.توبه و بازگشت کنید تا گناهان شما محو گردد»  (اعمال رسولان 19:3).  توبه و ندامت به معنی اندوهناک شدن و کناره گیری انسان از گناه  میباشد. تا موقعی که از دل و جان از گناه دور نشده‌ایم، تغییری در وجود ما حاصل نخواهد شد. بسیاری توبه مینمایند، اما توبه حقیقی را درک نمیکنند.  بسیاری غمگین و ا . . .

توبه به درون

توبه به درون یا توبه به خویشتن چیست؟
توبه به معنای بازگشت است. بازگشت به اصل و ریشه. بازگشت به حقیقت. بازگشت به خیر و سعادت. و بازگشت به خدای متعال.
اساسا توبه را همواره بازگشت و به خداوند و پوزش خواستن از محضر او دانسته اند.
اما در واقع چنین نیست.
زیرا گام اول و اساسی در توبه بازگشت به خود و ارزیابی عملکرد خویش است. هنگامی که نفس آدمی عملکرد خویش را ناسازگار با حقیقت  و درستی در می یابد، پشیمان و اندوهگین می شود و برای جبران و اصلاح آن به محضر خ . . .

خطا

دل هرج دارد و مایل به گناهی که دواستگفت کوری نشکن توبه که این کار خطاستمن همینم تو همان باش که گفتی هستمبندگان را چه ? مرا جبر نگفت او که خداستتو که بیخود بشوی جای بزرگان ننشینحال تعریف بزرگیست و حاجت به گداست !به مشامت رسد آنجور که دل سوخته امقصه ات تا که زمین هست و زمان هست به پاستبگو از عشق تو دیوانه نباید بشوم ?آرزوی همه بر حال دلم چون که شفاست .سر به راهم نکنی کوشش بیهوده نکنخارج از صحبتت او در من و اصلا همه جاستمن گرفتار شدم , گفت به دنبال . . .

کاه

انگار روزهای خوب مثل پر کاه با داس زمانه باد داده شدند و چیزی ازشون باقی نموند هر چی مونده استرسه، غمه، غصه اس، تب و فکر آینده ترس آینده حال خوشی ندارم دست هایم را که روی پیشانی ام می گذارم انگار تب دارم داغم اما مریض نیستم انگار غصه هم مثل ویروس یا باکتری تب دارت می کند .از خودم خجالت می کشم مگر کسی که توی کشتی امام حسين نشسته اینقدر غصه می خورد؟ مگر اینقدر نگران می شود ؟ مگر اینقدر غم نان می خورد ؟از خودم خجل ام اما نمی توانم این غم و غصه . . .

وای

الان میخواستم سوره یوسف رو باز کنم بخونم یهو یه صفحه از قرآن باز شد لاش ی برگه بود. خوندمش. نامه ای بود که شب پنجم بهار امسال به خدا نوشته بودم و بعد از کلی گناه به فکر توبه افتادم. الان ک خوندمش دیدم چقد زود گذشت! هفت ماهه که از توبه م می گذره چه عاشقانه توبه کردم و به چ جاهایی رسیدم:)دقیقا به ای کاش های تو نامه رسیدم:)نامه خیلی چیز باحالیه. هروقت ناراحت بودید نامه بنویسید بزارید لا قرآنراستیییهو چشمم به صفحه ش خورد. اول سوره ی توبه بود! من اون . . .

توبه و انابة

                                                        توبه و انابة     توبه یعنی بازگشت . در اصطلاح شرع: بازگشت بنده از عصیان و روى آوردنش به اطاعت از پروردگار. اگر به حرف الى» متعدى شود ، به معنى بازگشت از گناه و روى آوردن به طاعت كه این معنى در مورد بنده صادق است. و اگر به حرف على» متعدى گردد ، به معنى بازگشت از كیفر و روى آوردن به عفو و گذشت و صدق این معنى در مورد خداوند است. (فتلقى آدم من ربه كلمات فتاب علیه)(بقره: 37). (و توبوا الى الله جم . . .

گناه

✍آیت‌الله  بهجت(ره) :
آیا نباید به فکر باشیم و از گناهان گذشته که باعث این‌همه بلاها و مصیبت‌ها شده است، توبه کنیم؟ ولی ما توبه نمی‌کنیم چون کارهای خودرا بد نمی‌دانیم.
در محضر بهجت ج۲ ص۱۳۹ . . .

کفایت غسل توبه از وضو برای نماز

 می توان به قصد ثواب و رجاء غسل توبه انجام داد اما کفایت از وضو برای  نمی کند.
سوال: آیا با غسل توبه بدون وضو می شود نماز خواند؟
پاسخ: آیت الله مکارم: در فرض سؤال می تواند به قصد ثواب و رجاء غسل انجام بدهید اما کفایت از وضو نمی کند. ضنما توجه داشته باشید که توبه حقیقی آن است که انسان به طور جدّی از گناهان خود پشیمان باشد و آنها را کاملاً ترک کرده و با اعمال نیک آینده، گذشته را جبران کند. در این صورت ان شاء الله مشمول بخشش الهی واقع خواهد شد. برا . . .

توبه و عمل صالح

 همگام با قرآنصفات بندگان شایستهوَ مَنْ تابَ وَ عَمِلَ صالِحاً فَإِنَّهُ یَتُوبُ إِلَى اللَّهِ مَتاباًفرقان/71(و بندگان خدای بخشنده ،کسانی هستند که مرتکب گناهانی چون شرک ، قتل و نمی شوند که هر کس چنین کند با کیفر اعمالش روبرو می شود ، مگر کسانی که توبه کنند)و هرکس توبه نماید (وپس از آن) عمل صالح انجام دهد ، به سوی خدا بازگشت نیکویی نموده استتوبه و عمل صالحهمانگونه که در آیه پیشین گفته شد توبه به معنای پشیمانی بر گناه ، تنها یک مرحله ی ا . . .

فرق استغفار و توبه!!!

برای اولین بار شنیدم که استغفار با توبه فرق داره! 
چقدر این روزها غرق لذتم از یادگرفتن الحمدلله
فرمودند: استغفاریعنی لحظه ای که ازش گذشتیم رو به خدا می سپاریم تا او با تمام ایمائش خلأهاش رو پر کنه! اینکه پیامبر هم استغفار می کردند بخاطر این بوده که به هرحال انسان بودن محدودیت داره. 
 
و توبه طرح و برنامه برای آینده ست. که انسان در حال با نیم نگاهی به گذشتهو در نظر داشتن آینده بتونه بهتر عمل کنه!
 
من که زبانم الکن است از توضیح کامل جزئیات زیاا . . .

تو چنین لپو چرایی؟

اذان گفت. نمازخونه رو پیدا کردم. هنوز کسی نیومده بود به غیر از دو نفر که روبروی من به دیوار تکیه داده‌بودند.
یکی‌شون جوانی بود با ریش کم پشت و خرمایی. رفتم جلوش روی پنجه پا نشستم و پرسیدم حاج‌آقا ببخشید اگه شوخی دستی کنم ناراحت میشی؟ گفت چطور؟
لپ‌هاشو گرفتم کشیدم. آنقدر کیف داد که نگو. تا اون موقع لپ یه رو نکشیده بودم‌. اینقدر لپ‌های نازی داشت که نگو.
خلاصه رفیق شدیم و توی اون چند روزی که قم بودم مجبورم کرد سوره توبه حفظ کنم.
کی ف . . .

باب یازدهم توبه و شرایط آن

پس برتوبه کننده واجب است شروع در توبه با  قدرت و تصمیم برآن توبه و پشیمانی از آنچه  که در گذشته کوتاهی کرده نسبت باحکام و تصمیم گرفتن بر اینکه دوباره آن عمل را انجام دهد  ولی اگر توبه از حقوق مردم باشد واجب است  برگرداندن حق مردم را بخودشان اگر زنده اند  و اگر مرده اند بعد از مرگ بوارثین آنان باید برگرداند در صورتیکه عین مال باقی باشد و اگر عین مال نبود مانند همان مال را برگرداند  ولی اگر وارثی نداشتند باید از نیابت آنان صدقه بدهد اگر میداند . . .

ترس های بعد توبه

#تکنیک_هاے_ترک_گناھ 
 ترس های بعد از توبه:
سلاااممیخوام راجع به چیزی صحبت کنم که واس خودم و خلیلیای دیگ پیش اومده(شاید برای شماهم اتفاق بیفتد)
پس میخوام وقت بزاری و بخونی
اونم یه سری فکر و خیالاییه که مثل خوره بعد توبه میفته به جون آدم و ترس برانگیزه.⚠️
مثلا ادمی که تا دیروز پی هوسرانی و شهوترانی بود خیلی چیزا واسش مهم نبود.[چون چیزی از زندگی نمیفهمید]
اما وقتی از غفلت که بیرون میاد تازه میفهمه ای بابا چقد مسیرو کج رفته.❌
✅✌️بعد دیگه شروع . . .

حسین.

با همین سوز که دارم بنویسید حسينهرکه پرسید ز یارم بنویسید حسين  ثبت احوالِ من از ناحیه یِ ارباب استهمه ی ایل و تبارم بنویسید حسينخانه ی آخرتم هست قدمگاه حبیببر سر سنگ مزارم بنویسید حسينهرکه پرسید چه دارم دگر از دار جهانهمه یِ دار و ندارم بنویسید حسينهیچ شعری ننویسید به روی کفنمبا گِل ِ تربتِ یارم بنویسید حسينمن دلم را ز شکیبایی زینب دارمهمه یِ صبر و قرارم بنویسید حسينتا نپرسند ز من هیچ سؤال آن دو ملكبه رویِ سینه ی زارم بنویسید حسينگلشن و ب . . .

توبه،مایه سرافرازی و مباهات؛

یحیى بن معاذ رحمه الله:
برای شخص توبه کننده فخر و سربلندی ای ست که هیچ فخر و مباهات دیگری با آن برابری نمی کند
(و آن عبارت است از=) خوشحالی الله نسبت به توبه اش.
‏قال یحیى بن معاذ رحمه الله:
( للتائب فخرٌ لا یعادله فخرٌ ~ فرحُ الله بتوبتهِ)
[ حلیة الأولیاء: ١٠/٥٩ ] . . .

گناه نکردن آسان تر از توبه کردن!

بنام خدا 
باسلام.

حدیث و مطلب زیبا و خوب. گناه همیشه باعث به وجود امدن مجموعه از بحران ها و مشکلات بسیار شدید در زندگی میشود.خارج از این،توبه یا همان دوری شدن از کار بد و اصلاح و انجام کار خوب برای جبران کارهای زشت گذشته،بسیار عمل سختی می باشد! (در عین حال هم،بسیار بسیار ارزشش را دارد و نباید هیچ گا در این زمینه شک کرد).
منتها،یک سوال ساده،چرا اصلا باید گناهی انجام داد،تا بعدا به سمت مراحل سخت توبه رفت! قطعا اسان ترین راه در زندگی انجام ندادن . . .

*در خواست توبه *

بسم الله الرحمن الرحیم
 
ـ توبهٴ عبد و توبهٴ خدای سبحان 
آنگاه عرض کردند که و تب علینا إنّک أنت التوّاب الرحیم؛
این توبه یعنی رجوع مولا بر عبد، نه رجوع عبد به سوی مولاٰ. در بحثهای توبه هم ملاحظه کردید به اینکه دو توبه است: یک توبه عبد است به سوی مولاٰ، یکی هم توبه مولاست بر عبد؛ چون توبه یعنی رجوع، انسان توبه می‌کند به سوی مولا و خدای سبحان تّواب است یعنی لطفش منعطف می‌شود بر عبد و رجوع عبد را می‌پذیرد. این توبه عبد که رجوع من العبد الی المول . . .

توبه 2

خیر واقعى در دنیالیس الخیر أن یكثر مالك و ولدك، و لكن الخیر أن یكثر علمك و أن یعظم حلمك، و أن تباهى الناس بعبادة ربك، فان أحسنت حمدت الله، و ان أسأت استغفرت الله، و لا خیر فى الدنیا الا لرجلین: رجل أذنب ذنوبا فهو یتداركها بالتوبة، و رجل یسارع فى الخیرات.خوبى آن نیست كه مالت فراوان و اولادت بسیار گردد، بلكه خیر آن است كه عملت افزون و حلمت زیاد شود، و این كه به عبادت پروردگارت در میان مردم مباهات كنى و اگر گناه كردى استغفار نمایى و خبرى در دنیا ن . . .

حضرت علی(علیه السلام) و آیات مهم سوره توبه

وقتی خداوند آیات مهم سوره توبه را نازل کرد و قرار شد یکی از مومنان به مکه برود واین آیات را در میان مشرکان بی رحم مکه با صدای بلند بخواند،کسی که این مسئولیت خطرناک را عهده دار شد،امام علی(علیه السلام) بود.منبع:کتاب هدیه های آسمان پایه هفتم . . .

افعال ساده: توانا اما مهجور

می‌فرماید:
چو دیده دید و دل از دست رفت و چاره نماند / نه دل ز مهر شکیبد، نه دیده از دیدار
و در جایی دیگه:
بس توبه و پرهیزم کز عشق تو باطل شد / مِن‌بعد بدان شرطم کز توبه بپرهیزم
 یا این یکی:
خلاف سرو را روزی خرامان سوی بستان آی / دهان چون غنچه بگشای و چون گلبن در گلستان آی
و یا:
ور زان که دیگری را بر ما همی‌گزیند / گو برگزین که ما را بر تو گزین نباشد
جدای از لطافت و ظرافت معنا، اگه روی لفظ متمرکز بشین، چه نکتهٔ جالبی به ذهنتون خطور می‌کنه؟
ادامه . . .

به نام خالق عشق.♡

من انسان را از گل آفریدم، ولی از روح خود نیز در او دمیدم.
من انسان را پر وبال ندادم، ولی وی را اشرف مخلوقات دانستم.
من جهنم را آفریده بودم، ولی انسان را در بهشت قرار دادم.
من درختی ممنوعه ساختم، اما استفاده از دیگر درختان را آزاد گذاشتم.
من شیطان را آفریده بودم، اما توانایی نه گفتن را به او داده بودم.
انسان با خوردن سیب ممنوعه دلم را شکست، اما از آنها دلسرد نشدم.
من انسانها را از بهشت بیرون کردم،اما از درگاه ام بیرون نکردم.
من انسان را تنها به زم . . .

دانلود اهنگ فوق العاده احساسی عاشقانه و زیبای توبه از سعید اسکندری

 دانلود آهنگ فوق العاده احساسی و عاشقانه سوک  توبه از سعید اسکندری + متن آهنگ
انتشار و پخش اختصاصی توسط : وبسایت عاشقانه حس غم
قسمتی از متن آهنگ  توبه - سعید اسکندری
توبه از این نفس ها توی هوات کشیدم
دلت واسم نسوزه بذار برو عزیزم
خیالی نیست که رفتی یادتو دور میریزم
حرفی ندارم که بری اما فقط اینو بدون
رفیق نیمه راه من بامن نبودی مهربون
بمونه یادت همیشه سنگ صبورم نشدی
 
هرچی که خواستی من شدم آی رویای دورم نشدی
برای مشاه . . .

شعر برتر برای محرم

شعر برتر برای محرم پایگاه اطلاع رسانیمرام حسين(ع) از حسين اكتفا به نام حسيننبود در خور مقام حسينبلكه باید كه خلق دریابندعلت اصلی قیام حسينزانكه برپا بنای محكم دینباشد از سعی و اهتمام حسينبهر احیای دین شهادت یافتزنده شد نام دین م حسيندستگیری زمستمند و یتیمبود كار علی الدوام حسينمسلمین را سزد كه بگذارندگام خود را به جای گام حسينفرود زیر بار ظلم كسیكه بود پیرو مرام حسينهمه، سعی یزید بر این بودكه كسی نشنود كلام حسيناو به هر مسلمی رسانده س . . .

دانلود مداحی کشتی به گل نشسته اومده سید مجید بنی فاطمه - صوتی

متن نوحه کشتی به گل نشسته اومده
کشتی به گل نشسته اومده
با حال خسته اومده
توبه شکسته ولی با دل شکسته اومده
ای جانم
تویی راحت و روح و روانم
تویی کشتی امن و امانم
تویی علت هر ضربانم
من لی غیرک حسين حسين حسين
با این که خودم می دونم که بدم
راهم دادی که اومدم
آقا در خونه تو گدایی رو خوب بلدم
ای شاهم
روی دوشمه بار گناهم
خجالت می کشم رو سیاهم
پناهم بده که بی پناهم
من لی غیرک حسين حسين حسين
من بی تو کویر خشک هوسم
پرنده ای در قفسم
مردن برات عشق منه بذار به ع . . .

قافله عشق

قافله عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آن‌چه فرموده‌اند: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.
این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند و یاران را به فیَضان دائم رحمت او امیدوار می سازد.
. و تو، ای آن که در سال شصت و یکم و هجری هنوز در ذخایر تقدیر نهفته بوده ای و اکنون، در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه بشریت، پای به سیاره زمین نهاده ای، نومید مشو، که تو را نیز عاشورایی است و کربلایی که تشنه خون توست و انتظار می کشد تا تو زنجیر خاک از پای اراده ا . . .

دوستان، دختر رز توبه ز مستوری کرد

دوستان دختر رز توبه ز مستوری کرد
شد سوی محتسب و کار به دستوری کرد
 
آمد از پرده به مجلس عرقش پاک کنید
تا نگویند حریفان که چرا دوری کرد
 
جای آن است که در عقد وصالش گیرید
دختری مست چنین کاین همه مستوری کرد
 
مژدگانی بده ای دل که دگر مطرب عشق
راه مستانه زد و چاره مخموری کرد
 
نه به هفت آب که رنگش به صد آتش نرود
آن چه با خرقه زاهد می انگوری کرد
 
غنچه گلبن وصلم ز نسیمش بشکفت
مرغ خوشخوان طرب از برگ گل سوری کرد
 
حافظ افتادگی از دست مده زان که حسود
عرض و . . .

هشدار آلودگی فضای دلها و راهکار حل آن

با توجه به آلودگی فضای دلها در برخی مناطق، زندگی دین مدارانه به سختی ممکن می باشد و سفارش شده است انواع آلاینده ها اعم از هوای نفس، آرزوهای طولانی و حب دنیا کنترل و در مواردی تعطیل شود و از نزدیکی به مراکز آلوده به گناه به شدت پزهیز شود.
در صورت ادامه آلودگی فضای دل، کلیه مراکز آموزش معارف و معنویات تعطیل خواهد شد.
 برای رفع آلودگی دستور داده شده است به توبه فوری به ویژه نماز توبه، به جا آوردن حق الناس و حق الله ، قرائت قران، استغفار و سر زدن ب . . .

حمایت از حقوق ن و مسائل اصلی و فرعی

اگرخاطرتان باشد حدود یک سال قبل یعنی خرداد ماه 1397 و همزمان با بازیهای جام جهانی فوتبال، بیلبوردی در میدان ولیعصر تهران نصب شد که در آن اثری از بانوان نبود. در فضای مجازی و واقعی انتقادات بسیار گسترده ای مطرح شد و واکنشهای تندی از سوی فعالین حقوق ن و فرهیختگان صورت پذیرفت.
 
اما جالب است بدانید که از سال 92 قانونی در کشور تصویب شده است که اجحاف بسیار بزرگی در حق ن روا داشته اما تا به امروز یعنی بعد از حدود شش سال هنوز واکنش خاصی نسبت به آن . . .

ستون توبه

وقتی منطقه یهودی نشین بنی قریظه به محاصره پیامبر و اسلام درآمد،بنی قریظه به پیامبر پیشنهاد دادند که ابو لبابه را به نزد آنان بفرستد تا با او م کنند،وقتی ابولبابه به نزد بنی قریظه آمد ،یکی از اسرار جنگی را فاش کرد وبا اشاره به گردن خود به بنی قریظه فهماند که اگر تسلیم هم بشوند ،همه کشته خواهند شد،ابولبابه متوجه اشتباه خود شد واز همانجا به سمت مسجد النبی آمد،وخود را به ستون بست، وتوبه کرد،خداوند آیه ۱۳۴ سوره آل عمران را در این رابط . . .

جغد طلایی

جغد طلاییبر فرق سرم شُرشُر باران خوب استهر آنچه رسد ز جمع یاران خوب استصد بار اگر توبه کنم ، میشکنمقانون شکست توبه کاران خوب استای جغد طلایی نشسته به دلممُردن ز غم طلایه داران خوب استبی مایه و بیمارم و سرمایه توییبیچاره شدن ز مایه داران خوب استتنها به گناه عاشقی دربندماین دسته از این گناهکاران خوب استدر این رمضان اگر غمت را خوردمغم خوردن دست روزه خواران خوب استبا پای ، پنجه در پنجه ی هماینگونه روم به زیر باران خوب استخالق که تویی کعب . . .

دوستان – دوستان دختر رز توبه ز مستوری کرد – غزل ۱۴۲ – ۱۸۶

۱۸۶- دوستان دوستان دختر رز توبه زمستوری کرد         شد سوی محتسب و کار به دستوری کرد آمد از پرده به مجلی عرقش پاک کنید       تا بگوید به حریفان که چرا دوری کرد جای آن است که در عقد وصالش گیرند   دختری مست چنین کاین همه مستوری کرد … دوستان – دوستان دختر رز توبه ز مستوری کرد – غزل ۱۴۲ – ۱۸۶
منبع : فالگیر . . .

روح پا بماه

تکان تکانمان می دهند و با بلا اضلاعمان را در هم می پیچند.غربالمان می کنند با مرگ و  انقباض و دردی  است که با برچیدن بساط تشییع و ترحیم به روحمان وارد می کنند
آمپول فشار به روحمان زده اند و تا صبح باید توی اتاق درد راه برویم و ورزش کنیم
سحر این روح پابماه نوزادی در بغل  خواهد داشت
اسمش را چه بگذاریم؟
 فردا که درد زابمان تمام شد آیا لذت  و مسئولیت مادری خواهیم داشت؟
 اسمش را چه بگذاریم؟
دنیای جدید بر ما طالع شده است .بیدار شده ایم آیابین الطل . . .

گاهی فریب توبه و گاهی فساد زرق / بازیچه‌ی طبیعت طفلانه‌ی خودیم

تنها نشین گوشه‌ی غمخانه‌ی خودیمگنج غمیم و در دل ویرانه‌ی خودیملب تر نکرده‌ایم ز جام و سبوی کسجاوید مست جرعه و پیمانه‌ی خودیمبا غم نشسته‌ایم به تدبیر عقل خویشما آشنا به دشمن و بیگانه‌ی خودیمبس در گشوده‌ایم چه دشمن چه دوست راما قفل بی‌گشاد در خانه‌ی خودیمشیرین نکرده‌ایم لب از گفت‌وگوی کسلب‌ها به زهر شسته‌ی افسانه‌ی خودیمگاهی فریب توبه و گاهی فساد زرقبازیچه‌ی طبیعت طفلانه‌ی خودیمغیرت روا نداشت که برقع برافکنیمتا جمله بنگرند که . . .

دستورالعمل نماز توبه روز یکشنبه

دستورالعمل نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن.جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟
عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و . . .

نماز توبه هر یکشنبه

دستورالعمل نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن.جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و د . . .

توبه و ايمان

همگام با قرآنصفات بندگان شایسته إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِكَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً(فرقان/70)(و بندگان خدای بخشنده ،کسانی هستند که مرتکب گناهانی چون شرک ، قتل و نمی شوند که هر کس چنین کند با کیفر اعمالش روبرو می شود)مگر کسانی که توبه نموده و ایمان آورند و عمل صالح و شایسته انجام دهند (که در این صورت) خداوند بدی های آنان را تبدیل به نیکی می نماید وخد . . .

دانلود آهنگ جديد حسين منتظري بنام تاج سر

دانلود آهنگ جدید حسين منتظری تاج سرDownload New Music Hossein Montazeri – Taje Sar دانلود آهنگ جدید حسين منتظری تاج سر با لینک مستقیم متن آهنگ تاج سر از حسين منتظری بده اوضاعم همش حوصلم سر میره روی اون چشای ناز تو همش درگیره آره درگیره روی تو غیرتی میشم هی به چشمات خیره دروغه بگم از عشق تو قلبم سیره جوره جوریم ما با هم شکر هستی دورو برم به همه میگم فقط تو تویی تاج سرم زده به سرم که یه روزی دستاتو بگیرم از اینجا ببرم وقتشه برم یه جای دوری که آدما ازش بی خ . . .

دستورالعمل صحیح نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن.

دستورالعمل نماز توبه هر هفته روزیکشنبه و خواص آن.جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟
عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و . . .

زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست

زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست / پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست
نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان / نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست
سر فرا گوش من آورد به آواز حزین / گفت ای عاشق دیرینه من خوابت هست
عاشقی را که چنین باده شبگیر دهند / کافر عشق بود گر نشود باده پرست
برو ای زاهد و بر دردکشان خرده مگیر / که ندادند جز این تحفه به ما روز الست
آن چه او ریخت به پیمانه ما نوشیدیم / اگر از خمر بهشت است وگر باده مست
خنده جام می و زلف گره گیر نگار / ای بسا . . .

دختر یکی از دهقانان برای اقرار به گناه و طلب آمرزش نزد کشیش…

دختر یکی از دهقانان برای اقرار به گناه و طلب آمرزش نزد کشیش رفت و با ترس و لرز گفت: گناه بزرگی کرده‌ام و از گفتن آن خجالت میکشم. کشیش گفت: خداوند بخشنده است و هیچ خجالت نکش، بگو ببینم چه گناهی کرده‌ای؟
دختر گفت: یک سبد سیب یده‌ام. کشیش گفت این‌که گناه بزرگی نیست! به اندازه تعداد سیب‌ها استغفار کن و توبه کن تا گناهت آمرزیده شود. دختر گفت: اما یک سبد سیب را از باغ کشیش یده‌ام. کشیش تکانی خورد و گفت: پس گناهت به این راحتی ها بخشوده نمیشود! ب . . .

بازگشت .

وای به حال اونایی که گناهکار از زبانشون بترسه از فکرشون بترسه از نگاهشون  بترسه که نتونه توبه کنه نتونه به زندگی عادی برگرده امام باقر علیه السلام فرمودند که خدا را نشناسید به خدا درست میکنید اندازه خودتون یه خدا درست کردیم اندازه خودمون که یه قیامت داره که توش می خواد فقط آدم ها رو بکنه تو چاه سیاهی آتیش بزنه بعد توقع داریم گناهکاران توبه کنند اصلا امیدی به توبه دارن خوشمون اومده یه عده خوششون اومده ثابت کنند یه عده میرن جهنم کاری نداره ای . . .

استغفار و توبه در قرآن

استغفار و توبه در قرآنتوبه و استغفار در قرآن-در قرآن، ذات پاك خداوند، 91 بار غفور، بسیار آمرزنده» و 5 بار غفّار، بسیار بخشنده» یاد شده و در آیات بسیارى، مردم به استغفار و طلب آمرزش از درگاه خدا دعوت شده‌اند. و بیش از 80 بار سخن از توبه و پذیرش توبه به میان آمده است. در اینجا به ذكر چند آیه مى‌پردازیم: 1- والّذین اِذا فَعَلوا فاحِشَة اَو ظلموا اَنفُسهم ذكروا الله فَاستَغفروا لِذُنوبِهم(3)؛ و از نشانه‌هاى پرهیزكاران آن است كه: هرگاه مرتكب عمل ز . . .

آیا آماده شروع هستی؟

با یقظه و انتباه، توبه و هدفی الهی شروع شد
با عزلت و ریاضت ادامه یافت و با حال» پاسخ داده شد
دور شدم و فاصله گرفتم از سر نادانی و جریانات قوی و مظاهر تکنولوژیک ولی همیشه آن حال» و علتش و ماهیتش در ذهنم ماند
 
کششی همیشه درونم بود که فریاد میزد باید برگردی به وادی
باید بیایی به راهی که برایت طراحی شده در صحنه خلقت
 
 
از همان ابتدا دست و چشم و گوش و حواسم پی برداشتن درس عرفان عملی بود
 
و این ترم شاید بنا بر مصالحی که خود قادر متعال فقط میداند چ . . .

تک بیتی، دوبیتی، رباعی های ناب

***داغ نومیدی ز آه سردم از دل می دمدگلبن عشق در فصل خزان گل می کندشفایی اصفهانی***ز چشمم گر رود شادم که باز از ناز می آیدنظر از دیده چون پرواز گیرد باز می آیدنوعی خبوشانی***ما تنک ظرفان چو گل نازک مزاج افتاده ایمجنبش باد بهاری توبه ی ما بشکندعالی شیرازی***چه نازک است دل توبه ای که بی تکلیفبه یک تبسم ساغر شکسته می گرددعبدالرزاق فیاض لاهیجی***چون بتکده ی کهنه به نزدیکی کعبهگویا که خدا خواسته آباد نگردیمنوری اصفهانی***از پی دفع جنونم داغ بر سر می نهند . . .

توبه وحشی

توبه غلام وحشی، قاتل حمزه یکی از مشکل­ترین و تلخ­ترین حوادث برای رسول خدا صلی الله علیه و آله شهادت فجیع عموی بزرگوارش حضرت حمزه سید الشهداء علیه السلام بود. قاتل حمزه (وحشی) پس از کشتن حمزه، پهلوی او را درید و جگرش را به عنوان هدیه برای هند، همسر ابوسفیان برد. پیامبر با دیدن منظره فجیع شهادت حمزه، سوگند یاد کرد که به تلافی این جنایت، هفتاد نفر از مشرکان را بکشد؛ ولی بعداً نه تنها چنین تلافی نکرد، بلکه همان قاتل را نیز به سوی اسلام دعوت کرد و . . .

توبه بهترین فرصت(شروط و مراحل توبه}

مراحل و شروط توبه واقعی چیست؟
حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری ۶ مرحله و شرط برای توبه واقعی را بیان می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری شب گذشته یکشنبه 13 خرداد 97 در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مسجد شهید بهشتی در سخنانی با اشاره به آیه 8 سوره تحریم که می‌فرمایدیَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَصُوحًا عَسَىٰ رَبُّکُمْ أَنْ یُکَفِّر . . .

دیوانگی زین بیشتر؟ *

از شراب عشق نوشید.تلخ بود اما مست شد.تن داد، به عشق.
پس از آن، هر بار که مرور میکرد، تلخی را به یاد نمی آورد اما مستی را چرا.نه فقط در یاد، که در تک تک سلول هاش جریان پیدا میکرد.مستی را میگویم.اما شراب حرام بود، ممنوع بود.و او میدانست.مست میشد و توبه میکرد و دوباره مست میشد و دوباره توبه میکرد.
و این تکرار ادامه داشت.تا آن که.
نمیدانم.
پایان قصه را نمیدانم.
 
*منزوی ِ جان
 
 
+به روایت ِ آن چه در خواب نوشتم، با اندکی تغییر به جهت آن که حافظه یاری نمی . . .

زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست

زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست
پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست

نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان
نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست

سر فرا گوش من آورد به آواز حزین
گفت ای عاشق دیرینه من خوابت هست

عاشقی را که چنین باده شبگیر دهند
کافر عشق بود گر نشود باده پرست

برو ای زاهد و بر دردکشان خرده مگیر
که ندادند جز این تحفه به ما روز الست

آن چه او ریخت به پیمانه ما نوشیدیم
اگر از خمر بهشت است وگر باده مست

خنده جام می و زلف گره گیر نگار
ای بسا توبه . . .

من مردى گنه‌کارم و نمی‌توانم خود را از انجام گناهان بازدارم

جوانی خدمت امام حسين (ع) رسید و گفت: من مردى گنه‌کارم و نمی‌توانم خود را از انجام گناهان بازدارم، مرا نصیحتى فرما.»
امام حسين (ع) فرمود:
♦️پنج کار را انجام بده و آن‌گاه هر چه مى‌خواهى، گناه کن.
اول، روزىِ خدا را مخور و هر چه مى‌خواهى گناه کن. دوم، از حکومت خدا بیرون برو و هر چه مى‌خواهى گناه کن. سوم، جایى را انتخاب کن تا خداوند تو را نبیند و هر چه مى‌خواهى گناه کن. چهارم، وقتى عزرائیل براى گرفتن جان تو آمد، او را از خود بران و هر چه مى‌خواهى . . .

چگونه توبه کنیم تا خدا ما را ببخشد؟

چگونه توبه کنیم که خدا ما را ببخشد؟
توبه ندامت و پشیمانی واقعی از گناهان گذشته است و این ندامت , ندامت قلبی است , ولی اظهار آن به این نحوه است : استغفراللّه ربى و أتوب الیه .تکرار این لفظ همراه با ندامت قلبی بسیار مطلوب است . البته توبه‌ واقعی آن است که علاوه بر اعتراف به جهل و ندامت و تنفّر قلبی، با عمل نیکو و صالح ، کاستی ها یی را که دارد ، جبران کند.تاریخ : دوشنبه 1397/03/28

قرآن می فرماید :پروردگارت نسبت به آنان که از روی جهل اعمال بد انجام داده ان . . .

مهربان تر از همه

 اگر خواستیم پیش خدا خجل نشویم چه کنیم؟!


اینها که توبه می کنند، در بهشت اگر یادشان باشد که در دنیا گناه کرده اند شرمنده اند و این شرم عذاب است و در بهشت جا برای هیچ نحو عذاب نیست .
ذات اقدس اِله کاری می کند که از یاد خود ما می رود،
از صحنه قلب ما برطرف می کند. هم پیش مَلَک می پوشاند و هم پیش فلک، هم پیش انبیا می پوشاند،  هم پیش اولیاء.
 لذا توبه کننده در قیامت وقتی وارد بهشت شد، اصلا یادش نیست که گناه کرده است تا خجل بشود،
 ماییم و این رحمت بی ا . . .

اهنگ شیرینم حسام الدین رضایی

دانلود آهنگ شیرینم حسام الدین رضاييبا کلیک روی متن بالا دانلود کنیدشیرینم گل ناز دل من شیرینم تویی راز دل منشیرینممن به تو دل بستمتویی عشق آخره من.فال چشم های قشنگتیه غروب عاشقونستحسام الدین رضاييمهر تو بند دلم هستاین کارا همش بهونستحسام رضايي خوانندهعشق یعنی همین کهمنو تو با همیمعشق یعنی اینکهدستات توی دست منهعشق یعنی اینکه تورو میخوامعشق یعنی توعشق یعنی دلبستگی بین منو توعشق یعنی وابستگی بین منو توحسام رضاييتویی یار ابدیم تویی یار . . .

داستان آب کوثر

داستان آب کوثر
 
شیخکی بر فراز منبر، موعظه می‌کرد و برای استحقاق آب کوثر که ساقی آن علی (ع) است، شرایطی صعب و دراز می شمرد.
فردی از مستمعان برخاست و گفت: ای شیخک! اگر این ها که می گویی راست باشد پس علی می ماند و حوضش.
زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند
چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنندمهر لینک . . .

ترک عادت ورها شدن

۵-رهاییای کسانی که ایمان آوردید! به درگاه خدا توبه کنید، توبه ای خالصانه. امید است که پروردگارتان بدی های شما را بپوشاند(آیه ۸ سوره تحریم)این دودلی را در خودتان بکشید که حالا یک مقدار لذت بردن اشکالی ندارد کمی لذت میبرم و زود خودم را کنار میکشم  این هم یک مساله غلط است کا از ذهن باید بیرون کنید و کار شما را خیلی به عقب می اندازد  و شما را دچار سستی میکند توبه خالصانهیعنی کلا دست بکشید از این کار تصمیم جدی بگیرید برای رهایی آزادی ورها شدنهرکه ت . . .

سائلم مستجیر نیمه شبم

دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی
سائلم، مستجیرِ نیمه شبمدلهره دارم و به تاب و تبمتوبه ام بارها عقب افتادبس که سرگرمِ شهوت و غضبمبی ادب بودنِ مرا تو ببخشآمدم تا خودت کنی ادبمخیرِ خود را خودم نمی فهر چه خیر است از تو می طلبمپیر راه من است ابوطالبتا ابد دشمن ابولهبمجز برای علی نمی میرممست از جام چشمه ی رجبمخواستم چون سگِ نجف بشومدیدم از هر جهت از او عقبمفاطمه می شود دعاگویمتا حسين است ذکر روی لبمسیّدی تشنه ی یک آغوشمفرض کن من بُریر . . .

لبیک یا حسین

  السلام علیک یا ابا عبدالله.*تا قیامت به خدا عاشق این آقایم   یا حسين بن علی دم همه دم آوایمتا قیامت به خدا اربابم         از غم عشق حسين خونجگر و بی تابماز ازل نام خوشش بر لب من آوا بود    گر شدم ش مَرحمت ِ زهرا بودگر دهد بهر سفر فاطمه بر من توشه    از همینجا بشوم زائر آن شش گوشه      یا امام حسين (ع) : إِنّ حُبّنَا لَتُسَاقِطُ الذّنُوبَ كَمَا تُسَاقِطُ الرّیحُ الْوَرَقَ».امام حسين (ع) فرمود: محبّت ما اهل بیت سبب ریزش گناهان . . .

استغفار

قبل از نماز از خطاهای خود توبه و استغفار نماید و از گناهانی که مانع قبول نماز است مانند حسد» و تکبر» و غیبت» و خوردن مال حرام» و آشامیدن مسکرات» و ندادن خمس و زکات» بلکه هر معصیتی بپرهیزد. . . .

نوت 153 / سیمپتوم های رو به زوال

به این حجم از پوچی و از هم گسیختگی رسیدن که دغدغه شون فقط اینه که تو روزای لاکچری مثل 98.8.7 / 98.8.8 / 98.8.9 بچه شون رو به دنیا بیارن! مثل مور و ملخ ریختن تو بیمارستانای ن! خدایا توبه.یکیم میره اونور خودشو شبیه عروس مرده ها میکنه!با این شتاب مثل آب دماغ پخش میشین رو دیوار که! . . .

گرشا رضایی مجرم، دانلود آهنگ جدید گرشا رضایی مجرم + متن ترانه

گرشا رضايي مجرم ، دانلود آهنگ گرشا رضايي مجرم ، Download Music Garsha Rezaei Mojrem ، به همراه متن ترانه آهنگ مجرم میدونی قیمت دل سوخته چنده / میدونستی جونم.نغمه دانلود بانک لینک های دانلود آهنگ میباشد. . . .

امام حسين عليه السلام

روش پند دادن گناه کار  جوانى خدمت امام حسين علیه السلام رسید و گفت: «من مردى گناه کارم و نمى توانم خود را از انجام گناهان بازدارم، مرا نصیحتى فرما» امام حسين علیه السلام فرمود: پنج کار را انجام بده و آن گاه هرچه مى خواهى، گناه کن. اول، روزى خدا را مخور و هرچه مى خواهى گناه کن. دوم، از حکومت خدا بیرون برو و هرچه مى خواهى گناه کن. سوم، جایى را انتخاب کن تا خداوند تو را نبیند و هرچه مى خواهى گناه کن. چهارم، وقتى عزراییل براى گرفتن جان تو آ . . .

مهدویت :حدیث ازامام زمان(عج)63

#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
 
ای شیعه ما از آنچه خوش آیند ما نیست اجتناب کنید. چرا که خداوند بطور ناگهانی انسان را برانگیخته می کند آن هم در وقتی که توبه سودی به حال او ندارد و پشیمانی، او را از کیفر ما نجات نمی دهد.
توقیع به شیخ مفید . . .

نوکر

نوکرآقا مرا برای نوکریت انتخاب کنمن میروم زدست.خداراشتاب کناقادعای مادرمن.مستجاب کنراهم بده بصحن وسرای خودت حسيناز کودکی بروضه تو آشنا شدمدر ازدحام انت رهاشدممشتاق وبیقرارشه کربلا  شدمدادی هوای کرببلای خودت حسيندر روضه هاکنارپدرسینه میزدمدرکوچه هاوکوی وگذرسینه میزدمبا اشگ وگریه تابسحرسینهمیزدمدادی بروضه حال وهوای خودت حسينلطفی نما ونوکرخودرا برات دهبرحال خوب وخوش من ثبات دهمن را زقیدوبندهوسهانجات دهراهم بده به زیر لوای خو . . .

نقدی بر تکنولوژی و معماری وابسته به آن

گالیله را تفتیش عقاید کردند؛ نه به خاطر اشتباه بودن عقایدش، بلکه تفکر همه ‌گیر در آن زمان، عدم حرکت زمین به دور خورشید بود. (در هفتاد و دومین سال زندگی در مقابل شما به ‌زانو در آمده ‌ام؛ در حالی ‌که کتاب مقدس را پیش چشم دارم و با دستهای خود لمس می ‌کنم، توبه می ‌کنم و ادعای واهی حرکت زمین را انکار کرده، آنرا منفور و مطرود می دانم). این متن توبه ‌نامه او بعد از تفتیش عقاید است؛ آن را پذیرفت و در آخر، هنگام خروج از دادگاه و در خفای خود در حالی‌ . . .

چهل حدیث نورانی از امام حسین(ع)

۱. شناخت خداوند و عبادت اواَیّهَا النّاسُ! إِنّ اللّهَ جَلّ ذِكْرُهُ مَا خَلَقَ الْعِبَادَ إِلاّ لِیَعْرِفُوهُ، فَإِذَا عَرَفُوهُ عَبَدُوهُ فَإِذَا عَبَدُوهُ اسْتَغْنَوْا بِعِبَادَتِهِ عَنْ عِبَادَةِ مَا سِوَاهُ».امام حسين (ع) فرمود: اى مردم! خداوند بندگان را آفرید تا او را بشناسند، آن‏گاه كه او را شناختند، پرستش كنند و آن‏گاه كه او را پرستیدند، از پرستش غیر او بى‏ نیاز شوند».(بحار الانوار، ج ۵ ص ۳۱۲ ح۱ )​۲. یافتن خداوندمَاذَا وَجَ . . .

موزیک ویدئو جان جان از افشین آذری

موزیک ویدئو جان جان از افشین آذری
ترانه ، ملودی و تنظیم : افشین آذری - كارگردان : محمد دژند - مدیر تولید : نوید احدی
مدیر پخش : محمد سیاح - اسپانسر : سعید رضايي (فروشگاه رضايي)
سایت افشین آذری . . .

موزیک ویدئو جان جان از افشین آذری

موزیک ویدئو جان جان از افشین آذری
ترانه ، ملودی و تنظیم : افشین آذری  / كارگردان : محمد دژند / مدیر تولید : نوید احدی
مدیر پخش : محمد سیاح / اسپانسر : سعید رضايي (فروشگاه رضايي)
سایت افشین آذری . . .

توبه .

بس که بـد بودیم و بــد کردیم نازل شد بلاگیرم اوّل بار سر بر کرد از «یووهان» چینتا که باز آید سلامت در جهـان رو بـه موتتـــوبـــه بـایـد کـرد بـر درگاه ربّ العالمین. . . .

دوستم میگه توروخدا به فلانی پیام بده ببین مجرده یا متاهلمنم با اكانت فیك رفتم ازش میپرسم میگه متاهلمبعدم هیكلمو شست گذاشت كنار كه اخلاقی نیست با فیك پیام بدی از مسائلشخصیم سوال كنی خود دانی:///خدایا توبه.اعصابم خورد شد . . .

معرفي حسين ابليس

حسين(ابلیس) :حسين که در مکانی بغیر از پایتخت کار خودشو آغاز کرد تونست خودش رو به عنوان یکی از اولین خوانندگان رپ به بقیه بشناسونه، همکاری با هیچکس و 021 و اجرای فوق العاده در اجرای آهنگهای قدرتی و سرعتی اونو به یکی از قدرتمند ترین رپ کن های رپ فارسی تبدیل کرد آهنگهایی مثل ابتکار و اجتماع ما از شاهکارهای حسين هست پس از آهنگ اجتماع ما بود که غیبت حسين شروع شد و کم کم زمینه ها واسه فراموشیه او فراهم شدبه طوری که طی 3 سال فقط 3 آهنگ پرطرفدار دانلود  . . .

دل رمیده

و چه زیبا حافظ می گوید و نمی گوید:آن آهوی سیه چشم از دام ما برون شدیاران چه چاره سازم با این دل رمیدهزنهار تا توانی اهل نظر میازاردنیا وفا ندارد ای نور هر دو دیدهتا کی کشم عتیبت از چشم دلفریبتروزی کرشمه‌ای کن ای یار برگزیدهگر خاطر شریفت رنجیده شد ز حافظبازآ که توبه کردیم از گفته و شنیده . . .

تا مرا در گناه دید حسین(ع)

تا مرا در گناه دید حسين(ع)زودتر از همه دوید حسين(ع)
 
باید از او فقط شنید خداباید از ما فقط شنید حسين(ع)
 
گل مردم به ما چه مربوط استگل ما را که آفرید حسين(ع)
 
در ازای دو قطره خون گلوشاز خدا خلق را خرید حسين(ع)
 
حج نرفتیم کربلا رفتیمکعبه را سمت ما کشید حسين(ع)
 
کعبه هم در طواف می گویدلک لبیک یا شهید حسين(ع)
 
آنقدر داد زد ته گودالتا به داد همه رسید حسين(ع)
 
نیزه‌ها هر کدام طعمی داشتهمه را یک به یک چشید حسين(ع) . . .

بازگشت

کابل شارژر که غلط خریدم رو اومدن در خونه تحویل گرفتن و بردن، دوسه متری که رد کردیم و نپیچیدیم با دویست سیصد متر دور زدن برگشتیم. ولی چطور میشه یه عمر رو برگشت؟
یه آجر اشتباهی وسط یک دیوار رو چطور میشه درآورد ؟
قاعده ی توبه ی مبدل السیئات بالحسناتی که دنباله ی اشتباه گذشته ی تو رو به حسنات مبدل کنه چیه! . . .

می خواهم از انسان بودن توبه کنم.

     توی این فکرم که من چرا اغلب حیوانات را اینقدر دوست دارم؟ مثلا گربه. من از تماشای خمیازه کشیدن و نگاه کردن و لم دادن یک گربه بی اندازه کیف می کنم. حتی وقتی غذایم را می د بازهم کیف می کنم. از تماشای یک بزغاله کیف می کنم. از بع بع و نگاه یک گوسفند کیف می کنم. از قد قد یک مرغ
ادامه مطلب . . .

میکس جدید سید احمد کرمانی

السلام علیک یا اباعبدالله الحسين(ع)
 
محرم آمده و بوی حسين را می توان با ضعیف ترین مشام ها هم شنید و رنگ روی حسين را در آسمان با ضعیف ترین چشمان دید.
گروه فرهنگی و هنری ذوالفقار با مداحی های استودیویی خود قصد دارد شما را به فیضی برساند ؛  ان شاء الله که لذت ببرید.
قطعه ی استودیویی کوچه های کوفه با صدای سید احمد کرمانی
میکس و تنظیم حسين عزیزی
برای دانلود بر رویDOWNLOADکلیک کنید
DOWNLOADحجم: مگابایت 
قطعه استودیویی توبه ی عشق با صدای سید احمد کرمانی
می . . .

خلاقیت

آدمی که در ترس و ظلم و تردید و شک گرفتار آمده، شاید نگاه رحمت به او همان توبه و انابه و تضرع به خداست
 
اما او که همچون سابقون، بندگی می کند و همه بندها را بریده تنها در بند اوست شادمانی وصف ناشدنی ای در اوج قبض و تنگناها درون خود همراه دارد همچون اسمی از اسما خدا، خالق زندگی خود و مظهر خالقیت خدای خود می شود او به بی نیازی می رسد و دیگران نیازمند او و او به نیازها رسیدگی می کند   . . .

می دهم توبه دلم را که خطایی نکنم کاهن معبد ویا شیخ مصلا بشوم.

نمیدونم چرا نقاط تاریک بیشتر به چشم میان
برای نوشتن , گفتن و دیدن
تو برخورد با ادم ها هم همینیم.
نقاط تاریکشون می بینیم .اگه بخوایم دل بسوزونیم وناراحتش نکنیم تو ذهنمون تخریبش میکنیم 
" اه چه ادم مزخرفیه 
اوه اوه لباساش چه ضایعه اس
اه چه لهجه ای .
و.
ادامه مطلب . . .

حسین (ع)

گریان تو هر ذره دنیاست ، حسين(ع)عالم به تمنای تو مولاست ، حسين(ع)
بی عشق تو عشقی نشود با معنادلداری تو مرهم دلهاست ، حسين(ع)
پروانگی ام را تو ببین ، سوخته امای شمع که در واقعه تنهاست ، حسين(ع)
آن ساغر وحدت که توباشی ساقییک جرعه مرا اوج تعالی ست ، حسين(ع) . . .

کمی عمیق فکر کنیم و حقیقت یا دریابیم

 "خداوندا، می دانم که به ضّد تو گناه کرده ام و مستحق مجازات می باشم. اما می دانم که عیسی مسیح، مجازاتی را که من شایستۀ آن بودم بر خود گرفت تا من بتوانم بوسیلۀ ایمان به او آمرزیده شوم. از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد میکنم. تو را شکر می کنم که محض فیض عجیب خود گناهانم را بخشیده و به من حیات جاودانی داده ای. آمین . . .

دانلود آهنگ جدید گرشا رضایی به نام دلم هوس کرده

دانلود آهنگ جدید گرشا رضايي به نام دلم هوس کرده
امشب با وبسایت آپ آهنگ همراه شوید / دانلود آهنگ دلم هوس کرده از گرشا رضايي با بالاترین کیفیت صوتی Mp3 320 به همراه تکست ترانه و لینک های پر سرعت مستقیم و رایگان
گرشا رضايي دلم هوس کرده
Download New Single Track Called “Delam Havas Karde” Singer By “Garsha Rezaei” And Text Music
ترانه سرا و آهنگساز: گرشا رضايي و کیارش / تنظیم کننده: نیمان غفاری
پروفایل, عکس, موزیک, متن های زیبا . . .

اهمیت غسل تعمیدمسیحیان

سوال: اهمیت غسل تعمید مسیحیان چیست؟جواب: غسل تعمید یکی از دو اصولی می باشد که عیسی مسیح برای کلیسا تعیین نمود. او قبل از صعودش به آسمان گفت:"پس بروید و تمام قومها را شاگرد من سازید و ایشان را به اسم پدر و پسر و روح القدس غسل تعمید دهید؛ و به ایشان تعلیم دهید که تمام دستوراتی را که به شما داده‌ام، اطاعت کنند. مطمئن باشید هر جا که بروید، حتی دورترین نقطه دنیا باشد، من همیشه همراه شما هستم" (متی فصل 28 آیه های 19 تا 20). این دستورات، مشخص می کند که کلیس . . .

تفسیر سوره نساء قسمت 27 از آیه شریفه 111تا115

*????✍????تفسیر سوره نساء  قسمت(7⃣2⃣) از آیه شریفه (111تا115)????✅**????سوره نساء مدنی است،ودارای176آیه میباشد**????✍????أَعُوْذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیْمِ**✒از شیطان رانده شده به الله پناه میبرم.????????**????✍‌ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ**↩????به نام الله بسیار بخشنده و بسیار  مهربان ↪✅**????????آخرین سخن درس بیست وششم تا اینجا بود که ابن‌عباس‌ رضی الله عنهما می‌گوید: خدای‌ مهربان‌ در این‌ آیه‌ بندگانش‌ را از بردباری‌، عفو، كرم . . .

ويروس

,واکسن ویروس کروناطبق فرمایشات ائمه معصوم (ع)گناه، آثار وضعی فراوانی را در پی دارد که این امر از مسلّمات است و کردار انسان، چه خوب و چه بد، انعکاس هایی در همین دنیا دارد. خدای سبحان در قرآن کریم می فرماید: «وَ ما أَصابَكُمْ مِنْ مُصیبَةٍ فَبِما كَسَبَتْ أَیْدیكُمْ وَ یَعْفُوا عَنْ كَثیر»[4]؛ هر مصیبتى به شما برسد بخاطر اعمالى است كه انجام داده‏اید و بسیارى را نیز عفو مى‏كند !رسول خدا(ص) به حضرت امیر(ع) فرمودند: «یَا عَلِیُّ مَا م . . .

26-آدم و حوا 2

آدم و حوا بعد از هبوط به زمین از رفتارشان در نافرمانی از دستور خدا احساس شرمندگی و پشیمانی میکردند.ظاهرا زمین برای آنان چندان جذاب و جالب نبود!برای همین در جستجوی راهی برای بازگشت بودند.
اینجا هم خداوند برای آدم راه حلی قرار می دهد:فتَلَقَّی آدَمُ مِنْ رَبِّهِ کلِماتٍ فَتابَ عَلَیهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ
سپس آدم از پروردگارش کلماتی دریافت داشت و خداوند توبه او را پذیرفت که خداوند توبه پذیر مهربان است
این همه توجه از سوی خدا . . .

چطور راضی میشید زندگی تون رو با دروغ شروع کنید؟

سلام
مرتبط با پست "دخترانی که سابقه دوستی دارن، دیگه نباید ازدواج کنن؟"
قطعا هر کسی حق ازدواج داره، منتها چطور یه عده تون راضی میشید زندگی تون رو با دروغ شروع کنید؟، تعداد افراد مشابه هم زیاده، هم تعداد پسرانی که اهل دوستی نیستن زیاده هم اونایی که هستن، و در مورد دخترها هم همین.
پس چرا میخواید به اجبار خودتون رو به یکی تحمیل کنید؟، این ملاک ربطی به دین نداره که سریع از توبه میگید، و حتی از لحاظ روان شناسی باید در مورد کلیات گفت، من خواهشم . . .

تواشيخ درباره ي امام حسين و کربلا و شهداري کربلا گروه قدر دبيرست

وا اماماه وا اماماه وا للشهید وا للحسين ایقضی ذبیحا ربیب الجلیل غریبا ینادی علی من معین فیاتی سداه یلبی النداه و واه حسين و واه حسين. یک تواشیحی بود توی دبیرستان ما در مسابقات منطقه ی شش سال 76 وقتی 16 سالم بود از طرف مدرسه ی علامه طباطبایی میخوندیم هر چی فکر میکنم که این تواشیح چرا هیچ اثری ازش توی اینترنت نیست و mp3 اش نیست و حتی متن شعرش هم نیست نمیفهمم چرا. چون یادمه معلم تواشیح ما میگفت این جزو بهترین گروه های تواشیح هست شاید اسم گروهش گروه ت . . .

حسین- 1

حسين. مروارید سرخ کربلا.
حسين. ابر چشمان پر از اشک مؤمنان.
حسين. لانه ی پرنده های بی خانه.
.
وقتی محرم می آید، انگار همه چیز طلسم می شود؛ قلب ها همه عاشق می شوند، دل ها همه بی تاب می شوند، چشم ها همه گریان می شوند.
 
چه زیباست پرواز دسته دسته پرستو به حرمت حسين!
چه زیباست فریاد عاشقانه ی نامت حسين!
چه زیباست زمزمه ی زیارت عاشورایت حسين!
.
.
.
این حسين کیست که عالم همه دیوانه ی اوست.؟ . . .

دانلود فیلم بسیار زیبای دختر شیطان با کیفیت عالی

انتشار:
آی آر موی دی ال ژانر :  اجتماعی | مذهبی | رمانتیک
نسخه آی ام دی بی ندارد - اما زیباست مدت زمان : 89
دقیقه
زبان : فارسی و انگلیسی کیفیت : 720p Bluray
فرمت : MKV انکودر : IMVDL حجم : 867 مگابایت محصول : هند و ایران
ستارگان : حمید فرخ‌نژاد ، ایشا گوپتا ، جکی شروف ، گلشن گروور ، سیمران میشکروتی ، محمدرضا شریفی‌نیا ، فردین حفیظی کارگردان : مهدی نادری


خلاصه داستان : یکی از دختران شیطان (جکی شروف) که نامش لوبینی (ایشا گوپتا) است، تصمیم به ادامه ر . . .

ماه رمضان

 وداع با شعبان  اگر هنوز ، توبه نامه ام را امضاء نکرده ای ؛چند قدم دیگرتاحلول ماهِ عسل، کمی فرصت هســـــت! ✨ از من میگذری ؛ دلبر جان؟ از دستِ خودم خسته شدماز خشونت ها و تیزی هایِ روحماز کمبود اعتماد به نفس و حقارتهای درونی اماز پُرخوری ها و پُرگویی هام باشروع ماه عسلت ازت میخوام روزه و نیایشم درمانم کنه ؛ اگر تو کمکم کنی  . . .

نماز

بسم اللهالان بهش برخوردم.فقط یادمه شروع کرد ب نمازاونقدر قشنگ نماز میخوند ک حد نداشتهمون موقع با دیدن نماز حسين ب خودم گفتم خاک بر سرت با این نماز خوندنت!.همه حواسشون از نماز پرت شد غیر از شهید حسينانگار اصلا توی این دنیا نبود.همونطور بلند.با ی صوت خیلی خیلی زیبا و رعایت قوائد حمد و سوره رو میخوند. و من ایستاده بودم و بهش نگاه میکردممبهوت بودم. کل خواب غیر از نماز خوندن حسين ب شدت مصنوعی بود.حتی الانم صحنه نماز خوندنش  رو بعد چند سال . . .

گمگشته

من در مسیر میهمانی راه را گم کرده ام
در آخر شعبانم اما ماه را گم کرده ام
یک آه گاهی راه را وا می کند افسوس من
در سینه ی آلوده حتی آه را گم کرده ام
پیغمبرم را در خودم در قعر چاه انداختم
حالا پشیمانم ولی آن چاه را گم کرده ام
آنقدر بعد از توبه ام در خواب غفلت رفته ام
حتی همان بیداریِ گهگاه را گم کرده ام
این لحظه های ناب مثل ابرها در حرکت اند
من عمر را، این فرصت کوتاه را گم کرده ام
راهی به جز گریه نبود از روزه تا روضه ولی
بی اشک و غم! هم راه و هم همراه را . . .

شورای دانش آموزی

انتخابات شورای دانش آموزی تمام و ترکیب اعضاء مشخص شد.1- امید ابراهیمی     2 - ابوالفضل خلیلی      3- امیر صفری    4- حامد صفری     5- علی اکبر زمانی6- محسن  علیپور  7- ابوالفضل سلطان زاده   8-  حسين صفری    9- صدرا غلامیاعضاأء علی البدل1- طاها رضايي    2- حسين پاسلار . . .

دانلود آهنگ جدید گرشا رضایی به نام مو مشکی

♫ دانلود  موزیک جدید مو مشکی از گرشا رضايي با بالاترین کیفیت  باشید ♫
دانلود آهنگ جدید گرشا رضايي به نام مو مشکی 
Download Music Moo Meshki Garsha Rezaei
ترانه: هادی زینتی , موزیک: هادی زینتی , تنظیم: حامد برادران

ادامه مطلب . . .

شهادت سالار شهيدان تسليت باد

شهادت سالار شهیدان حسين بن علیبا سلام و صلوات به ارواح پاک سروروسالار شهیدان کربلا سلاله پاک رسول الله امام حسين(علیه السلام) ویاران پاک و بی بدیل اش شهادت سالار شهیدان امام حسين و بستگان و طفل صغیروشیرخارش و یاران اش را به محضر امام زمان(عجج) و مسلمان تسلیت عرض می کنیم.کلیپ زیر را به این پیوند تماشا نمایید . . .

علت اصلي قيام امام حسين(ع)

سلام دوستان.نمیدونم تا الان سوال رو از خودتون پرسیدین یا نه،ولی الان می خوام ازتون بپرسم.چرا امام حسين(ع)قیام کردن ولی بقیه امامان قیام نکردن؟ 1:چون یزید شراب می خورد؟ نه.مگه حاکمان قبل و بعد یزید شراب نمیخوردن؟!حتی متوکل ملعون به امام هادی(ع) شراب تعارف کرد!2:چون امامای دیگه ترسیدن؟استغفرالله.باور کنید اگه امام حسين بجای امام حسن یا بقیه امام ها بودن،همون کار آن عزیزان را انجام میدادند،اگر هم امام دیگری بجای امام حسين بود،هم همون کار ام . . .

در سوگ آقا حسین علیه السلام

شیعیان! دیگر هواى نینوا دارد حسينروى دل با کاروان کربلا دارد حسيناز حریم کعبۀ جدّش به اشکى شُست دستمروه پشت سر نهاد، امّا صفا دارد حسين‏مى‌‏برد در کربلا هفتاد و دو ذبح عظیمبیش از این‏‌ها حرمت کوى منا دارد حسين.او وفاى عهد را با سر کند سودا ولىخون به دل از کوفیان بی‌وفا دارد حسين‏.آب را با دشمنان تشنه قسمت مى‌‏کندعزّت و آزادگى بین تا کجا دارد حسين‏.دست آخر کز همه بیگانه شد،دیدم هنوز با دم خنجر نگاهى آشنا دارد حسين‏شمر گوید گوش کرد . . .

یا حسین مشکل گشایی یا حسین

ای که کشتی نجاتی یا حسين حامی زوار خود بی منتهایی یا حسيندیده ام با ‌چشم خود در این سفر !هر قدم تا کربلا مشکل گشایی یا حسينصفر مرزی تا خدا تو ناخدایی  یا حسينبلکه از شهر و دیارم تو مددکاری حسيناز حضر تا قبله گاهت جان به جانان می رسدگوئیا بعد از خدا در این جهانم پادشاهی یا حسينقدر تو ان دانند نه امثالی چو من !قبله جانان توئی ، عشق و صفایی یا حسينمادرت زهرا عزیز مصطفی هستی بنام او تمامکل هستی؛ تاج و تخت، نازد بنامت یا حسينروز م هرکسی شو . . .

برگشتیم از دو سفر عالی

سلامما برگشتیمبعد تقریبً هشت روزخوابم میاد حسابیخوابم میاد اساسیحس سنگینی دارم.خدایا در یابممیخوام مثل قبلًا پناه بیارم به خودتبعد کلی گشتن تو دنیای عجیببعد کلی همزیستی با آدمای مختلفممنون که توفیق این سفر کردنا رو بهم عنایت می کنییه سری حرفا هم هست که فعلً نمیشه نوشتقطعً خودت میدونیمنم باز باهات صحبت می کنمولی فعلً پناهم بدهیا ارحم الراحمین#درسهای_زندگی#نکته_های_زندگی#شیرینی_دنیاتو این هشت خیلی بهم خوش گذشتخیلیییییییییییییییییییییی . . .

در کفر عایشه دلیلی محکم تر از قرآن وجود دارد؟

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
 این آیات در شأن عایشه و حفصه نازل شد
خبر کشی اولین ویژگی عایشه
انحراف از حق
کمک به یکدیگر در آزار پیامبر
و در ادامه 
ویژگی های که عایشه و حفصه ندارند و خداوند می‌فرماید اگرشماراطلاق داد پیامبر همسرانی میگیرد که ویژگی های که شما ندارید را داشته باشند،
مسلمان باشند و مومن باشند و.
وَإِذْ أَسَرَّ النَّبِیُّ إِلَىٰ بَعْضِ أَزْوَاجِهِ حَدِیثًا فَلَمَّا نَبَّأَتْ بِهِ وَأَظْهَرَهُ ا . . .

پاسخ فعالیت های درس هفتم دین و زندگی (3) کلاس دوازدهم درس بازگشت

پاسخ فعالیت های درس هفتم دین و زندگی (3) کلاس دوازدهم درس بازگشت
بررسی (صفحه ی   ۸۴ کتاب درسی)
با توجه به آنچه در سال‌های قبل درباره ی   «نفس امّاره» و «نفس لوّامه» و «خوِد دانی» و «خوِد عالی» آموخته‌اید، به سؤال زیر پاسخ دهید:
مقصود از انقلاب علیه خود چیست؟ کدام خود، علیه دیگری انقلاب می‌کند؟
منظور از انقلاب کردن علیه خود، پیروی از عقل در قیام علیه تمایلات نابه‌جا و ناپسند و توبه کردن و بازگشت فرد از . . .

اصول کافی جلد 4 ص 159 حدیث 6و 7 و8

 حضرت. صادق ع  فرمودهمانا. خداونددوست دارد بنده. ای را که در  گناه بررگ او توجه کند و از او امرزش بخواهد و مبغوض دارد بنده ای را که گناه. اندک. را خوارشمارد وبانبی اعتنا باشد ودر  مقا م  توبه وتدارک  ان نباسد 7 حضرت صادق  ع فرمود امبدالمومنین علیه السلام. فرمود همانا   پشبمانی  بر گناه و بدی  انسانرا بدست کشیدن ار ان  وا مبدارد . . .

آنتی بیوتیک .

خدا رو اگه دوست نداشته باشی نمیتونی عبادتش  بکنی نمیتونی به پرستش خدا چون موجودی که میشه عاشقش شد میشه عبادتش کرد چیزیوکه نشه عاشقش بشی نمیتونی عبادتش بکنی کسی که ازش میترسی که عاشقش نمیشی اهل بیت اومدن این ترس را از ما بگیرند آقا شما نمازهم نخونی روزیتو میده کاسبیتونم میگیره بارونم میاد برف میاد این همه بی نمازم تو دنیا مشکل پیش اومده مگه براشون ولی اگه واقعاً یکی نماز بخونه به کجا میرسه شما الان کلاس یکی میتونستیم کلاس صد باشیم چشم برزخی . . .

گنجور حافظ

ایشم مدام است از لعل دلخواهکارم به کام است الحمدللهای بخت سرکش تنگش به بر کشگه جام زر کش گه لعل دلخواهما را به رندی افسانه کردندپیران جاهل شیخان گمراهاز دست زاهد کردیم توبهو از فعل عابد استغفراللهجانا چه گویم شرح فراقتچشمی و صد نم جانی و صد آهکافر مبیناد این غم که دیده‌ستاز قامتت سرو از عارضت ماهشوق لبت برد از یاد حافظدرس شبانه ورد سحرگاه  این شعر زیبا گویای حقیقت های زیادی در جامعه ما هست . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)