قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دادنی یک زن به مرداز کدام مرهله شرو میشه وه

تو الآنی ؛ اتفاقی ، در حالِ رُخ دادنی

تو الآنی ؛ اتفاقی ، در حالِ رُخ دادني ،‏باید سریع دوستت داشت .‏تو الآنی !‏خونی، جَرَیانی، مستقیمی؛‏زمانی، ساعتی، سریعی.‏هندسه ای،خطی،صافی؛‏دریایی،موجی،بالایی.‏تو الآنی ، فُرصتی ! کَمی.‏در حالِ رُخ دادني.‏باید سریع دوستت داشت.‏[سید طه صداقتی⁩] . . .

جواب سوالات زیر

1) هیچ کدام. بازماندگان که زنده هستند نیازی به دفن کردن ندارند. ۲) هیچ کدام.خروس که تخم نمی‌گذارد! ۳)هیچ کدام.آپارتمان يک طبقه که راه پله ندارد! ۴) آری. اگر این سوال را نتوانستید جواب دهید، وای بر شما.دکتر يک خانم جراح است یعنی این شخص مادر پسر است! ۵) خیر، شما پیش از اینکه کيک داشته باشید باید آن را بپزید ! ۶) آری،.بپرید و ببینید که خانه شما چقدر می‌پرد! ۷) هیچ کدام. يک کیلوگرم آهن با يک کیلوگرم پنبه به طور دقیق برابر هستند. ۸) هیچ کدام. خودرو . . .

سفر در چشمانت

با چشمانی که به تیرگی شب شبیخون زده اند به کدام نقطه از تاریخ نقب زده ای که بودنت، فرسنگ ها بعید است و دور، به کدام قصه عاشقانه سفر کرده ای که مجنون بر لیلی نگاهت کرنش می کند، به کدام جوخه فرمان آتش داده ای که هویدا حلاج وار سر دار را طلب ميکند و در کدامین آیه نازل شده ای که سهراب محمد وار به معراج می خواندت. . . .

من نمیدانستم معنی هرگز را

به آمدن ها اعتباری نیست وقتی درها از باز و بسته شدنِ مدامصدای جیغ‌شان درآمده که نیاوقتی بالابر ساختمانهميشه به همکف برمیگرددبه آمدن ها اعتباری نیستوقتی از زمین به آسمان باران و هی باران. "اخیرا" در کدام "آخرین بازدید" معنا میگیردامید روی کدام دیوار یادگار میگذارد کدام کوچه را آذین می بندند و به کدام شیرینی وعده سفارش داده‌اندوقتی به آمدن ها اعتباری نیست.؟ . . .

مهم‌ترین کار جهان

مدت‌ها به این پرسش اندیشیده‌ام که از میان این همه کاری که در دنیا و در این مجال عُمر می‌شود انجام داد، کداميک از بقیه مهم‌تر است؟ کداميک در اولویت است؟ کداميک زمینه‌ساز تحقق بقیه کارهای خوب و شایسته و بایسته است؟ کداميک به سود دین و دنیای همه است؟ کداميک آرامش و آسایش و رضایت خاطر بیشتری را فراهم می‌سازد؟ کداميک آنقدر ارزش دارد که بشود به خاطر آن عمر را، این گنجینه ارزشمند را، صرف و وقفش نمود؟ کدام کار و عملی است که اگر انجامش ن . . .

داستان دلتنگی.

يک چیزهایی هست که شما هیچ وقت نخواهید فهمید. چیزهای به ظاهر کم اهمیتی مثلِ اینکه چه کسی، در کدام تاریخ، توی تونلِ شماره چندِ کدام جاده با گوش دادن به چه موسیقی ای یادتان کرده است . . .

ساز دل

کدام سازم را به هوایت کوک کنم تا از زخم دل حرفی نزند ؛نی که ننالد از غم دورانم دف که نکوبد بر دل زارمسنتور که ننوازد جان مانده در تنم را تو بگو کدام را به هوایت کوک کنم ؟!مریم غریبی . . .

اینترنت در کدام شهرها وصل شده؟

اینترنت کدام شهرها وصل شده است؟ شما از کدام شهر هستید؟ لطفا بنویسید آیا به شبکه جهانی اینترنت متصل هستید؟ باید از وضعیت هم خبردار باشیم. از دیروز تا به حال منتظرم تا به جهان وصل بشیم. متاسفانه در تهران که هنوز اینطور نیست. 
شما بگویید وضعیت اینترنت در شهرتان چگونه است. خواهش می کنم دریغ نکنید و کامنت بگذارید تا از اوضاع هم با خبر باشیم. . . .

باهوش ها جواب بدن

1) يک فروند هواپیما در مرز آمريکا و کانادا سقوط می‌کند. بازماندگان از سقوط را در کجا دفن می‌کنند؟ کانادا – آمريکا – هیچ‌کدام ۲) يک خروس در بام خانه‌ای که شیب دوطرفه دارد، تخم می‌گذارد. این تخم از کدام طرف می‌افتد؟شمال – جنوب – هیچ‌کدام size=x-small][size=medium] (۳ )خانمی‌عاشق رنگ قرمز است و تمام وسایل‌ او به رنگ قرمز است. او در آپارتمانی يک طبقه که قرمزرنگ است، زندگی می‌کند. صندلی و میز او قرمزرنگ است.تمام دیوارها و سقف آپارتمان قرمزرنگ هستند. . . .

"آسمان را کدام بیمارستان بستری می کند؟"

آسمان را کدام بیمارستان بستری می‌کند؟مهربان!کدام بیمارستان؟خوش به‌حال پرستارِ شیفتِ شب!ستاره‌ها را يکی‌يکی بر می‌دارد_ از زیر بالش تو _تاريکی را خاموش می‌کندتو روشن می‌شویمثل شبِ پُرستارهگوشِ سمتِ چپِ ونگوک راست می‌شنودخُودکشی را کنار می‌گذارد_ برای روز مبادا _وَ تابلوی تازه‌اش را درد می‌کشدخوش‌به‌حالِ پرستارِ شیفتِ شب!نگاهی به ماهی می‌اندازد که قرص شده استآهی می‌کشد و آهسته می‌پرسد:عزیزم! مهربانی‌ات درد می‌کند؟__فاضل ترکمن . . .

پست قديمي

این پست قدیمیه و فط واسه یادآوری دوباره میزارمش: یه شب زمستونی یه دختری با یه پسری دوست ميشهسه سال پیش!پسره از دختره خوشش میاد اما میدونست كه دختره باعث بدبختیش ميشهاما اون دختر با كلی قول و وعده ی دروغی پسر احمقو راضی میكنه و اون پسر احمق دلشو میده به دختره.دل میده و ماجرا شروع ميشهعاشق ميشهخب احمق بود دیگه!هه.همه چیز آماده ميشه تا این دو نفر به هم برسناما.اما یهو دختره یه ماجرای لعنتی رو شروع میكنهدر حالی كه با هم بودن اما دختره یهو یه ما . . .

803th

ساعت شش غروب سرد و بارونی، نشسته بودم توی ایستگاه اتوبوس و اتوبوس نمی‌آمد. شاید من بین‌ مسافرها کمتر کلافه بودم. این را  در حالی که با صدای هندزفری توی گوشم همراهی می کردم و از سرما لذت میبردم فهمیدم. با خودم فکر  کردم هر کدام این آدم ها داستانی دارند اما هیچ کدام امروز داستان مرا ندارند. هیچ کدام این آدم‌ها برای يک تکلیف کلاسی ساده کلی زحمت نکشیده اند و بعد سر کلاس ۵۰ درصد تلاششان را نشان نداده اند که همان برای رضایت استاد کافی باشد. هی . . .

پاسخ سوالات درسهای از قرآن ۹۸

✅سوالات درسهایی از قرآن 98 تاریخ 2 آبان
 
1- کدام راه برای خداشناسی، آسان‌تر و اطمینان‌آورتر است؟
 
1) از وجود خود به وجود خدا
 
2) از وجود جهان به وجود خدا
 
3) از وجود خدا به وجود خود
2- در کدام مورد، راهی برای مشاهده نداریم و از طریق آثار به وجود آن پی می‌بریم؟
1) جاذبه زمین
 
2) درد و بیماری
 
3) هر دو مورد
3- کدام مسئولی تربیتی است که تا پایان عمر ادامه دارد و بازنشستگی ندارد؟
 
1) معلّمی
 
2) مادری
 
3) مربی تربیتی
 
4- آیه 17 سوره غاشیه، به کدام يک از نشا . . .

پاسخ سوالات درسهای از قرآن ۹۸

✅سوالات درسهایی از قرآن 98 تاریخ 2 آبان
 
1- کدام راه برای خداشناسی، آسان‌تر و اطمینان‌آورتر است؟
 
1) از وجود خود به وجود خدا
 
2) از وجود جهان به وجود خدا
 
3) از وجود خدا به وجود خود
2- در کدام مورد، راهی برای مشاهده نداریم و از طریق آثار به وجود آن پی می‌بریم؟
1) جاذبه زمین
 
2) درد و بیماری
 
3) هر دو مورد
3- کدام مسئولی تربیتی است که تا پایان عمر ادامه دارد و بازنشستگی ندارد؟
 
1) معلّمی
 
2) مادری
 
3) مربی تربیتی
 
4- آیه 17 سوره غاشیه، به کدام يک از نشا . . .

2657

بله واقعا داره به اونایی كه نمی تونن هرجوری كه دوس دارن لباس بپوشن و رفتار كنن و توو فضای مجازی تبلیغ كنن ظلم ميشه كفش و لباسای برند ، قیافه هایی كه به زور عمل و اوناییم كه به قول خودشون نچرالن به زور میك آپ و برنامه و فیلتر اون شكلی ميشه ، به اون همه عقده داره ظلم ميشه ، به اون همه كمبود داره ظلم ميشه به روش " پول درآوردن از هر طریقی " ـشون داره ظلم ميشه  واقعا ازینكه كلا ازون مدلای عكس انداختن از خودم و كیف و كفش و لباس و خونه ـم ندارم از خو . . .

برنامه‌ریزی

فکر می‌کنم انعطاف پذیری‌ام در حد قابل قبولی داره بهتر ميشه، این رو از شناور بودن برنامه‌ریزی دید و بازدید دوست و آشنا و فامیل در سفر به تهران ميشه دید، برنامه‌های دیداری که دو هفته قبل ست کردم هیچ کدام شبیه برنامه اولیه پیش نمیره ولی من شاد، راضی و خوشحالم و از این تغییرات لذت می‌برم :) تو mbti میگن وقتی يک J هستی با آپشن P. مثل روزی که فهمیدی حسن ریوندی در تست mbti درونگرا است و با چشمان گرد شده گفتی مگه ميشه؟ :) . . .

مادر

امروز صبح مادری دیدم دست در دست پسرخود. چندخیابان امد او را همراهی کرد درراه مدرسه اش. اینقدرایستاد تا پسرک رفت داخل مدرسه بعد برگشت.این بهانه ای شد جرات کنم درمورد مادر لب بجنبانم.مادردر کدام واژه کدام جمله کدامین کتاب ونوشته معنی میشود؟اصلا حق واقعی مادر چطور ادا می شود؟چگونه می توان ؟چطور ميشه مادررا تعریف کرد ومقامش را توصیف؟واقعا کلمات الفاظ وافکار دربرابرش قاصرند.جزاینکه میتوان مادر را چکیده وعصاره رحمت ، مهر ،لطف،محبت ،بخشندگی و . . .

چیزی تکرار نشدنی

با پدرم جدول حل ميکردم که گفتم : پدر نوشته دوست, عشق , محبت و چهار حرفیه.اتفاقا" دو حرف اولشم در اومده بود , یعنی ب و الفیه دفعه پدرم گفت فهمیدم عزیزم ميشه بابابا اینکه میدونستم بابا ميشه ولی بهش گفتم نه اشتباههگفت ببین اگه بنویسی بابا عمودیشم در میاد . . تو چشام اشک جمع شده بود و گفتم میدونم ميشه بابا ولی .اینجا نوشته چهار حرفی، ولی تو که حرف نداری . . . .

فکر

 شما فکر می‌کنید آخرین باری که من غمگین نبودم کی بود؟شما فکر می‌کنید آخرین باری که من شاد نبودم کی بود؟ شما چرا فکر خود را مشغول این غریب می‌کنید؟ غریب تاریخ ندارد. شما نمی‌دانید که کدام تقویم شماست. نمی‌دانید که کدام روز را باید برای خودتان خوشحال باشید و کدام روز را برای همراهتان. غریب را رها کنید. بگذارید تاریخ هم او را فراموش کند. فکر خود را مشغول آشنایی کنید. . . .

كاش هوا روشن نميشد

درونم چیزى ترك برداشت و فرو ریخته خالى خالى ام یه كالبدتو سرم اما پره پر از سوال، پر از غم ! همون كالبدمم شكل غم شدهدلمم پره ! از گرفتگى من فقط دارم میبینماونم تار ! آدما شفاف نیستن چه درست گفت سهراب سپهرى"كاش این مردم دانه هاى دلشان پیدا بود"یه زمانى راز و رمز و مرموز بودن رو دوست داشتم اما بچه بودم ! الان معلوم بودن رو دوست دارم هرچى میگم باز قلبم پرتر ميشه بعد سنگین ميشه دیگه واقعا نمیتونم نگهش دارم آهم اشك ميشه و چشمام رو میسوزونه باز . . .

نمونه سؤالات درس4 جغرافیای ایران پایۀ دهم

1- درکدام مناطق ایران ست گاه ها بیشتروجمعیت درآنها متراکم تر است؟ص212- اهمیت نواحی کوهستانی را بیان کنید.ص223- دومورد ازتأثیرات ناهمواریهای کشوربرزندگی مردم رابنویسید.ص224- شکل امروزی ناهمواریهای ایران مربوط به کدام دوران زمین شناسی است؟ وطی کدام دوره زمین شناسی ناهمواریهای ایران شکل نهایی خودرایافت؟ ص225- عوامل تغییرشکل ناهمواریهای ایران دردورۀ کواترنرکدامند؟ ص226- تقسیمات ناهمواریهای ایران را ذکرکنید.ص237- سرزمینهای پست و هموار ایران شام . . .

نقش شادی و نشاط

 هیچ دقت کرده اید چرا وقتی می خواهیم دوستی را به خاطر بیاوریم بیش تر چهره شاد و خندانش به ذهن می رسد . شاید فطرت ما ناخودآگاه همه انسان ها را شاد می خواهد . راستی رابطه شادی و نشاط با موفقیت های مختلف در عرصه زندگی چیست؟ افکار شاد چه تاثیری در ایجاد دنیای شاد دارد؟ شادی و نشاط پسندیده کدام است؟ به کدام شادی ها باید روی آورد و از کدام شادی ها باید دوری جست؟ آیا می توان روزانه با صدها مانع و مشکل دست وپنجه نرم کرد و همزمان لبخندی حاکی از رضایت بر ل . . .

دلتنگی .

                                                                             چه مبارک است این غم که تو در دلم نهادیبه غمت که هرگز این غم ندهم به هیچ شادیز تو دارم این غم خوش به جهان ازا ین چه خوشترتو چه دادیَم که گویم که از آن به‌اَم ندادیچه خیال می‌توان بست و کدام خواب نوشینبه از این در تماشا که به روی من گشادیتویی آن که خیزد از وی همه خرمی و سبزینظر کدام سروی؟ نفس کدام بادی؟همه بوی آرزویی مگر از گل بهشتیهمه رنگی و نگاری مگر از بهار زا . . .

تصمیم روزی من را می کشد!

 موقع تصمیم گرفتن قدم هایم کند میشود، رکعت های نمازم اشتباه میشودبه يک جا خیره میشوم و یادم میرود ماشین های پشت سرم بوق میزنند!به ادم ها نگاه می کنم ولی صدای هیچ کس را نمیشنومتصمیم من را ميکشد.از درون ميکشد. نه فلج ام می کند!تکان نمیخورم، فکر نمی کنم، نگاه نمی کنم، حرف نمیزنم، دنیا را از من میگیرد و ادم هایش را تصمیم مرگ است زهر است شک است شک است شک این یا آن این یا آن . اصلا این یانه؟  کدام ؟ کدام کدام این کدام من را می کشد ای . . .

دلتنگم

گاه دلتنگ میشوم  . دلتنگ تر از همه دلتنگی ها . گوشه ای مینشینم و حسرت ها را میشمارم  . و باختن ها و صدای شکستن را  .  نمیدانم من کدامین امید را نا امید کردم  . و کدام خواهش را نشنیدم و به کدام دلتنگی خندیدم .  که چنین دلتنگم خدایا. . . .

تکراري هاي زندگي من

هميشه یه داستان تکراری اتفاق میفته من نادیده گرفته میشم ناراحت میشم و برای بار هزارم به این نتیجه میرسم که هیچ جایی ندارم هیچ در نظر گرفتنی هیچ حساب کتابی . و بعد یه عالمه خودداری، فکرم و بیان ميکنم و اخرش با این جمله که (الان دیگه نمیتونم کاریش کنم) شب تموم ميشه.این دست تقدیر نیست که برنامه زندگیمو میچینه دست آدمهاییه که دلیلی برای فکر کردن نمیبینن اینجور نیست که تو اولویت باشم و بقیه اتفاقا بر اساسش بیفتهاینجوره . . .

گرفتگیه دل

دلم خیلی گرفتهی غم عجیبی تو وجودمه. ی حس خفگی درونمه. ی حس سنگینی سمت چپ قفسه سینمه.پیشونیم دردميکنه. از بس ب چیزای مختلف فکر کردم ، ذهنم منو یاری نمیده دیگه:(خدایا میدونم کنارمی و حتی حضورتو حس ميکنم. مگه ميشه گرمای حضورتو ،  تو این سرمای روابط، حس نکرد؟خدای من دل همرو آروم کن، دل منم آروم کنخیلی دوستت دارم   سخت در آغوشم بگیر.           دوست دارم در آغوش تو جان بدم      جان دادني که بوی وصال داد وصال به یار♡ . . .

از تو به یادگار رخمی مانده.

از کدام ثانیهاز کدام دقیقه گله کنم که دیریستبر گونه های خیسمنه نوازش نگاهیست از تو.نه رد مهربانی صدایت.و نه عشق بازی قمری های روی ایوان.گله ای نیست اگر روزگاریچشم در چشم هم حتی مرا دیگر به یادت نیاوریدلخوشم به این که تنها از تو خراش قلبی ماندهو تک خطی به یادگار از روزگارانی که برای_دوست داشتنم _ دل دل کردی  . . .

اینترنت خانگی کدام استان‌ ها وصل شده ؟

اینترنت خانگی کدام استان‌ها برقرار شد؟،
کدام شهر ها اینترنت وصل شده،
اسامی استان هایی که اینترنت دارن،
بررسی های خبرنگاران نشان می‌دهد اینترنت خانگی در چند استان کشور برقرار شد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گزارش واصله از خبرنگاران ما در استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان،سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری،اردبیل، زنجان و ایلام حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست.همچنین ما در تلاش هستیم . . .

بورسي که بورس نيست

هميشه یه مطلبی در طول معاملات بورس فکرم را مشغول ميکنه چرا سهم هایی که من می خرم بالا نمیره ولی سهمهای دوستانم اکثرا بالا میره ولی ناگهانم پایین میاد خوب علت واضحه سهم بد در بورس به مردم قالب ميشه رو قیمت بالا وسهم بد رو قیمت پایین جمع اوری ميشه . یا اصلا مگه این امکان هست اقتصاد ایران یه روز خیلی خوب باشه یه روز خیلی بد که شاخص بورس اصلا را به حالش نمیبره. چرا وال استریت اینقدر تغییرات نداره. همش در يک کلام جمع ميشه فساد فساد فساد . . .

سوالات چهار گزینه ای درس اول

1 کدام يک از مواد زیر خالص است؟الف) آجیل                     ب) آب آشامیدنی                 ج) نمک        د) شربت آبلیمو 2 کدام يک از مواد زیر، در گروه مواد ناخالص قرار دارد؟ الف) آب مقطر          ب)شکر            ج)اکسیژن                   د)نوشابه  . . .

با کدام قدرت

وقتی مرد بی مانند جنگ های بزرگ، کشنده مرهب یهودی می گوید با کدام قدرت باید تو خود حدیث مفصل را بخوانی از این مجمل. عده ای به برگشت پذیری تاریخ و تکرار آن اعتقادی ندارند
ادامه مطلب . . .

درس دوم زبان انگلیسی

بعد از حروف الفبا به نظرم بهتر است سراغ ضمیرها برویم:
(ضمایر فاعلی)
 
شروع:   من ميشه: I : آی                 ما ميشه: we : وی             
تو ميشه: you : یو                   شما ميشه: you : یو
او (مذکر) ميشه: he : هی          آنها ميشه: they : ذِی
او ( مونث) ميشه: she : شی                                     
 
آن ميشه: it  : ایت
 
آن  ميشه: that   :  ذی
این ميشه: this  : ذیس
 
آنها ميشه: those :  ذوز
 
اینها ميشه: these : ذیز . . .

خدایگان غزل، حافظا به ما بنگر!

(به خدایگان غزل، حافظ شیرازی)خدایگان غزل! حافظا به ما بنگرتو ای ز دشت نظر چون غزال، تیز گذرغزل تو را چو بهار است روی گونه ی گلو یا چو بوسه ی مهر است بر جبین سحرزلال جاری عشق است پیش کلبه ی دلگذار جان جهان را ، درون آن بنگرگهی به عرش نشیند فراتر از ملکوتگهی ز سدره کند چون بُراق عشق گذرکدام دیده تو داری، تَبارَک‌ الله از آنکه ذرّه در پَسِ پشت خور، آیدت به نظرکدام دست و سرانگشت و بازوان داريکه جام عشق، توانی گرفت از کوثرکدام بال و پرت وام داده‌ا . . .

بهترین گوشی 2019 از نگاه کارشناسان کدام است؟

بررسی دقیق بهترین گوشی های 2019 از جهت دوربین، مقاوت بدنه، باتری، بنجمارک، پردازنده و .بهترین گوشی 2019 از نگاه کارشناسان کدام است؟ اگر گوشی جدیدی می خواهید، حالا زمان بررسی گزینه هاست. چند مورد از گوشی های عرضه شده در سال اخیر را مورد بررسی قرار دادیم که در ذیل خواهید دید. در ادامه شرحی مختصر از 10 گوشی برتر سال 2019 را ارائه می دهیم که همگی برای اکثر افراد مناسب می باشند. . . .

تعمیر پکیج دیواری

تعمیر پکیج دیواری
 
پکیج يک کدام از محبوب‌ترین دستگاه‌های گرمایشی است . پکیج را می‌توان جایگزین موتورخانه در آپارتمان‌ها یا این که منازل تک واحدی دانست . يک کدام از تی که اشخاص به طور معمول بایستی آن را اتخاذ نمایند , گزینش بین پکیج یا این که موتورخانه است .
ادامه مطلب . . .

گفتم بازي ولي.

این دختره فكر كرده چون گفتم بازی شروعه و چون از لفظ بازی استفاده كردم، معنیش اینه كه همش الكی و شوخیه.هه.نه دختر جون!این بازی كاملا جددددیه!!عكس پایین به زودی ادیت و واضح تر ميشه!زمانی كه عكس كاملا واضح شد، اونوقت ماجرای مربوط به عكس شرح داده ميشه!پس چی شد تا الان؟چی داریم؟یه پست كامل كه آمادست اما هنوز هیچیش رو نزاشتم.یه وویس كه به زودی عكس و ماجراهای مربوط بهش شرح داده ميشه!یه عكس كه به زودی واضح، و ماجراش هم گفته ميشه!دوتا مهمون هم خواهیم . . .

درمان موخوره سر

چطور موخوره سر خود را درمان كنیم
كمتر خانومی پیدا ميشه كه موهای بلند داشته باشه و موخوره رو تجربه نكرده باشه. موخوره به یك یا چند شاخه شدن انتهای موها گفته ميشه كه اگه بهش رسیدگی نشه پیشرفت میكنه و نه تنها باعث ضعیف شدن موها ميشه بلكه باعث كوتاه و بلندی انتهای مو و ایجاد ظاهری ناخوشایند در موها ميشه.
 
به همین دلیل در این مطلب در مورد موخوره و انواع روش های پیشگیری از اون و مراقبت از موها صحبت میكنیم و نكاتی رو برای درمان موخوره و خلاصی از ا . . .

ساختمان 2022 دوحه قطر برای میزبانی فوتبال

ساختمان 2022 دوحه قطر
این ساختمان به شکل سال 2022 طراحی شده و در نوع خودش منحصر به فرد است. پیش از این هیچ کدام از میزبان های جام جهانی چنین طرحی را ارائه نکرده بودند.
این ساختمان از 4 بنای مستطیل شکل ساخته شده است. هر کدام از این بناها 5 طبقه است. نکته جالب وقتی از روبرو، عقب و بالای این ساختمان نگاه می کنید، شکل 2022» را دارد. . . .

خواستن

از همه جا که قهر می کنم، بر می گردم اینجا، آسیبی که خوردم قابل جمع کردن نیست، شده ام 14 ساله، با همان نگرانی و بی مبالاتی و خامی چهارده سالگی، کثافت است، کثافت! دقایقی به خودم بر می گردم، تکه هام را جمع و جور می کنم، لبخند می زنم، کار می کنم، حرف می زنم، خط و نشان می کشم، باز پاشیده می شوم به در و دیوار، افتضاح، افتضاح. دیگر نمی دانم باید منتظر چه باشم، تمام تصاویری که سر حالم می اورد شدنی نیست، حوصله وقت گذاشتن روی تزم را ندارم، احساس می کنم هرگ . . .

آب سرد یا آب گرم، هر کدام را چه زمان‌هایی بنوشیم؟

آب مایه‌ی حیات است و همه‌ی ما می‌دانیم که نوشیدن يک لیوان آب خنک وقتی که تشنه هستیم چه حس بی‌نظیری دارد. اما آیا آب سرد هميشه بهترین انتخاب است؟ آیا زمان‌هایی نیز وجود دارد که باید آب گرم بنوشیم؟
برخی از کارشناسان هنوز تردید دارند که نوشیدن آب با چه دمایی بهترین حالت برای هیدراسیون بدن است. دمای درونی بدن ما ۳۷ درجه است که تفاوت بسیار زیادی با آن يک لیوان آب سردی دارد که با لذت می‌نوشیم.
در طب سنتیِ بیشتر سرزمین‌ها روی اهمیت دمای آبی که نو . . .

کدام یک از این اتاق ها امن تر است؟

 
قاتلی که محکوم به مرگ شده باید يکی از این سه اتاق را انتخاب کند:در اتاق اول آتش شعله می کشد، اتاق دوم پر از قاتل با تفنگ های پر است و در اتاق سوم يک گله شیر  وجود دارند که سه سال است چیزی نخورده اند.
کدام يک از این اتاق ها امن تر است؟ جواب در ادامه مطلب

ادامه مطلب . . .

جواب کامل بازی خواستگاری

پرش سریع به حرف مورد نظرتان
آ | الف | ب | پ | ت | ج | ح | خ | د | ر | ز | س | ش | ص | ط | ظ | ع | غ | ف | ق | ک | گ | ل | م | ن | و | ه | ی
آ
آ — حروف
آبشار اوبن در کدام شهر ایران واقع است؟ ساری آبشار درازکش در کدام شهر است؟ بابل آبشار مروارید در کدام شهراستان فارس می باشد؟ خفر آبشاری زیبا و معروف در استان فارس ؟ مارگون آبگرم لاویج در کدام منطقه ایران است؟ چمستان آجر را در آن می پزند؟ کوره آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان چه نام گذاری شده است؟ قدس آخرین شاه قاجار چه نام داشت . . .

معرفی کتاب هدهدسفید جلد4

 
 
 
هرکتاب يک پرنده است 
يک پرنده بدون بال 
قصه های تازه اش تورا
میبرد به قصری ازخیال
واژه های او زلال چون
قلب مهربان ساده اش 
درشبی که بی ستاره است                 هرکه باکتاب دوست شد
چون چراغ درکنارتوست                      جان او هميشه روشن است
هرگزاو نمی رود به خواب                   مثل يک درخت دربهار
هرزمان دراختیار توست                     لحظه لحظه درشکفتن است
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)