قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دالوداهنگهای شهلا

من و شهلا و نعمت نفتی

  خانه سرد است . اتاق سرد است . چند روزی است سر کوچه منتظر نعمت نفتی ام . نعمت همیشه به موقع می آمد، باید اتفاقی برایش افتاده باشد . هیچکس از او خبری ندارد. دکان نعمت انتهای بن بست حصیرفروشان است .نعمت با اینکه کمی شیرین می زند اما مادر همیشه احترامش را دارد. و صدایش می کند: آقا نعمت » .و انعامش را فراموش نمی کند. پیت های بیست لیتری خالی اند. مادر از درد زانو می نالد. دوست دارم زانوهایش را کمی بمالم اما او شرم دارد و اجازه نمی دهد.
دوباره برمی گردم س . . .

About Me .

شعر نقاش شهریار سراسر تعابیری است که اگر روزی می خواستم در مورد خودم بنویسم تک تک آن ها وصف الحالِ لحظه بود ، 
نقش یک نبوغ ناکام.
من در شب یک غارِ هراس انگیزم
در سایه ی روشن شکوه و اندوه!
رنگ بهاری که جوانان آن را، از پشت در و شیشه ی زندان دیدند
یک ماه که از هلال خود تا به محاق، یک چشم به هم زدن رهایی از ابر نداشت!
یک نقش که در سینه ی نقّاشش مرد
یک راز که ناخوانده به گورش کردند
یک لاله ی وحشی که به چشم شهلا، یک چهره ز خود در آب و آیینه ندید
یک . . .

میوه ممنوعه

یک نفر باز دل ساده به دریا زده استدست بر میوه ممنوعه حوا زده استباید آواره شود یک شب از این باغ بهشتهرکه دل بسته به این کوچه لیلا زده استفرق بین دل شیدا و دل رسوا نیستهرکه یک جور در این حادثه سودا زده استدل ودین باخته را کاش ملامت نکنیمکه ریا کاری ما را به سر ما زده استمصلحت نیست که رسوا شود این خانه خرابکه شرابی زده انگوری و  بالا زده استهرکه حق گفت بدانیم که مست است وخرابپشت پا بر هوس خانه دنیا زده استباید اندیشه کند از دل بی ایمانشهرکه بی عش . . .

خواب و خیال

پدر من پارسال مرد. مادرم می‌گه بهترین کار اینه که وانمود کنم هیچ وقت دوستش نداشتم و اون هم هیچوقت دوستم نداشته. اون وقت دیگه حالم بد نمیشه.گفتم: این کار رو میکنی؟آره.فایده‌ای داره؟فکر کنم آره.مادرم میگه باید وانمود کنیم اصلا نبوده، باید فکر کنم چیزهایی که ازش یادم میاد همه‌اش خواب و خیاله.فایده‌ای داره؟فکر کنم آره. گاهی مطمئن نیستم چیزی که ازش یادمه واقعیته یا خیال. تو هم باید امتحان کنی. ضرر نداره که.
بندبازان/ دیوید آلموند/ ترجمه شهلا انت . . .

فایلها و جزوات حسابداری شاخه کار و دانش استان همدان - سال 98

با سلام و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید (99 - 98).افایلهای درسی مورد نیاز هنرآموزان عزیز استان همدان و اعلام منابع درسی و جزوات مورد نیاز .الطفاً فایلها را از لینکهای زیر دریافت نمائید.ا  آموزش نرم افزار هلوhttp://s7.picofile.com/file/8375528400/1.rar.html بارم بندی دروس مهارتی حسابداریhttp://s6.picofile.com/file/8375528550/2.rar.html جزوه مسئول سفارشات - شیرین ناظریhttp://s7.picofile.com/file/8375528584/3.rar.html جزوه حسابدار حقوق و دستمزدhttp://s7.picofile.com/file/8375528642/4.rar.htmlجزوه رایانه کار حسابداری مالیhttp://s6.picofile.c . . .

شب. یک نفر یادم آورده بود تابستان که یک مدت می خواسته بوده ام رشته شب شناسی را طراحی کنم.

یک روش برای اینکه فاصله ی میان خود و کتابها را کم کنیم این است که. "وسط آنها بخوابیم و بیدار شویم"  معادل مناسبی برای تصویری که دقیقا همین الان روی مبل و میز خانه ی برادرم اینها با کتابها دارم نیست. (به همین صورت, خیلی چیزها با کلمات گفته و نشان داده نمی شوند. اما این کاستی را به آن عظمتی که می توانند از حتی هیچ (هیچ چیست؟) بیافرینند می بخشاییم و باز بهشان پناه می آوریم در لحظه ای که باید, باید, باید.)صبح از کنار همین ها برخیزیم و گرسنه هم نباشیم و . . .

از کاپ تا کیپ

نمی توانستم کتاب را رها کنم. برایم فوق العاده جذاب بود. خود ایده به حد کافی جذاب بود و اگر کتاب فقط رویابافی در مورد خود ایده بود باز هم میخکوبش می شدم. ولی کتاب فقط رویابافی نبود. اجرای ایده هم بود. این که سوار دوچرخه شوی و از شمالی ترین نقطه ی اروپا (نوردکاپ در نروژ) رکاب بزنی و همین طور کشور به کشور بروی تا برسی به جنوبی ترین نقطه ی قاره ی آفریقا (کیپ تاون در آفریقای جنوبی). فقط رفتن نباشد. بحث رکورد هم باشد. این که این مسیر 17000کیلومتری را طی فقط 1 . . .

متن ادبی برتر از خلاصه داستان بلند مهربانو نوشته شهروز براری صیقلانی

  
  توجه ؛  این متن  بدلیل تحت مالکیت بودن. و حق کپی  رایت  توسط  ناشر  ،  بصورت. جملات. رندوم Ran
یکرRandom  و تصادفی     از نرم افزار رایتین دمو   تهیه شده و نظم و نظام کلی و مفهومی و دستوری ان  مطابق نسخه ی اصل نمیباسد ،  این تنها راه به اشتراک گذاردن آثار برتری ست که ناشرین ان در ایران  حق مالکیت معنوی آثار را. در فدراسیون نشر اروپاه به ثبت رسانده اند و ما نیز بدلیل متعهد  بودن  و پ   پایبندی  به  قوانین    بریتانیا    موظف به رعایتش میباشیم. 
. . .

گزارش

فرصت های اشتغال و فعالیت های تجارتی ن در ولایت بلخامروزه ن بیش از گذشته اجازه فرصت اشتغال در محیط خارج از خانه را پیدا نموده اند. ن فقط مسئوولیت امور خانه را نداشته بلکه مسئوولیت انجام مشاغلی را دارند که در گذشته فقط مردان وظیفه انجام آنها را به عهده داشته اند. ازجمله عوامل مهم در این پدیده را می توان تغییر ذهنیت های عامه،‌ تغییر ساختار های اقتصادی جوامع و همچنان افزایش نیازمندی مادی و اقتصادی جوامع محسوب نمود.زهرا سادات٬ یکی از خ . . .

لذت نمایشگاه کتاب!

دیگر خرید از نمایشگاه سالانه ی کتاب تهران معنایی ندارد. گشتن های چند ساعته بر کف سنگ مرمر مصلای تهران برای خریدن کتاب فقط فرسودن پاهاست. تنه خوردن های پی در پی در شلوغی آدم ها فقط خسته کردن جسم است. تخفیف های 10 درصدی و 20 درصدی ناشرها دیگر در تمام طول سال به لطف سایت های فروش کتاب در دسترس است.  ولی راستش لذت لیست کتاب جور کردن هنوز پابرجاست. این که بجوری ببینی کی کتاب چاپ کرده. ببینی کدام کتاب ها ارزش دارند که تا سال دیگر به خواندن شان فکر کنی. ای . . .

نیلیا و خواب داوود ، از داستان بلند شهر خیس . بقلم شهروز براری صیقلانی

  اینایی که من دیدم اصلا شبیه خوابهای معمولی نبودن و اصلا هرگز چنین خوابی ندیده بودم‌. باور کنید. مادر خیلی تاثیرگذار و تکان دهنده بود بخصوص حرفهای اون دختره با اسبش.    مـــــادرش؛ دختره دیگه کیه؟ کدوم اسب؟ یعنی هم خواب موش رو دیدی هم مار ، هم اسب ، هم اون دختربچه‌ی خدابیامرز ، و حتی با یه دختر دیگه هم حرفت شد توی خواب؟ کم کم دارم در عقلت شک میکنم ، حتما با اسب هم حرف زدی !؟ پس با این اوصاف دیشب پرخوری کردی و خوابهای پریشان دیدی  {کَمی‌‌سُ . . .

متن ادبی برتر از شهروز براری صیقلانی رمان نیلیا نشر چشمه

متن برتر ، از رمان نیلیا بقلم توانمند نویسنده ی مدرنیته شین. 
    شهروز براری صیقلانی رمان نویس محبوب ایرانیان
   اینایی که من دیدم اصلا شبیه خوابهای معمولی نبودن و اصلا هرگز چنین خوابی ندیده بودم‌. باور کنید. مادر خیلی تاثیرگذار و تکان دهنده بود بخصوص حرفهای اون دختره با اسبش.    مـــــادرش؛ دختره دیگه کیه؟ کدوم اسب؟ یعنی هم خواب موش رو دیدی هم مار ، هم اسب ، هم اون دختربچه‌ی خدابیامرز ، و حتی با یه دختر دیگه هم حرفت شد توی خواب؟ کم کم دارم . . .

زندگینامه سیدعلـــی نـــقی دشتــــی میانخره ای

 سیدعلی نقی دشتی فرزند حاج سیدمحمد فرزند سید علی اکبر است که در سال 1242ش در روستای میانخره از توابع شهرستان دشتی دیده به جهان گشود از شجره طیبه سادات دشتی است.در زندگی بسیار منظم و با فراست بود.مطالعه ودانش اندوزی گمشده آن بزرگوار ودر کسب معرفت سیری ناپذیر بود.به گزارش "چغادک نیوز"، به نقل از ترنم دشتی:گروه تاریخ و فرهنگ: تاریخ مقاومت مردم استان ولایتمدار و استعمار ستیز بوشهر تاریخ پر شکوهی است که به دلیل عدم توجه مناسب به این مول . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)