قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دعای رفع آزار همزاد

دانلود رایگان کتاب رجوع همزاد

در کتاب رجوع همزاد هر آنچه که در مورد همزاد لازم است خواهید خواند. همزاد به چه شکلی ظاهر میشود؟ روش کار دادن به همزاد و تقاضای کمک از او. همزاد چه کارهای میتواند انجام دهد؟ چه کسانی نباید دست به تسخیر همزاد بزنند؟ و …
ادامه مطلب . . .

مطالعه و دانلود مقاله آزار و اذیت دیگران

فهرست مطالب مقاله نکوهش و مذمت آزار و اذیت جنبه­ های نهی مؤکد از آزار و اذیت بدترین عمل پست­ترین مردم اعلان جنگ با خداوند گناه اکبر مصادیق آزار و اذیت ایذاء المسلمین ایذاء الجار ایذاء الوالدین ایذاء اوجین عواقب و پیامدهای آزار و اذیت دیگران حزن و اندوه ناامیدی از رحمت الهی رفتن به […]
نوشته مطالعه و دانلود مقاله آزار و اذیت دیگران اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد. . . .

دانلود فیلم همزاد با دوبله فارسی The Double 2013 BluRay

دانلود فیلم همزاد با دوبله فارسی The Double 2013 BluRay, دانلود فیلم دابل 2013, دانلود رایگان فیلم The Double 2013, دانلود مستقیم فیلم The Double 2013, دانلو.نسیم آر دانلود | دانلود فیلم دانلود سریال دانلود آهنگ . . .

همزاد تنهایی

همزاد تنهاییمنم همزاد تنهاییهمان مردی که از عمق نگاهش می توان فهمیدکدامین ساحره ، افسونگرش بودهکه مدت هاست با یاد همان معشوقه واهیخدایش را عوض کرده ، به جادو معتقد گردیدهاما همچنان اعجاز را میخواهد او گاهیکه او می داند این جادوفقط با معجزه ابطال می گرددندارد هم به جز اعجاز ، دیگر چاره و راهینه پیغمبر ، نه قرآن و نه حتی صاحب کیهان !توانش نیست برگیرد مرا از عشق پنهانینمی دانی نمی دانی .چه دردی دارد این احساس قدرتمند طولانیمرا از پا درآوردهب . . .

سزای مسوولان موذی

آنان که خدا و رسول را آزار و اذیّت می‌کنند خدا آنها را در دنیا و آخرت لعن کرده و بر آنان عذابی با ذلّت و خواری مهیّا ساخته است.و آنان که مردان و ن با ایمان بی‌تقصیر و گناه را بیازارند دانسته بار تهمت و گناه آشکار بزرگی را برداشته‌اند.( آیات ۵۷ و ۵۸ سوره مبارکه احزاب)مسوولی که با بی تدبیری ظهور جانشین رسول را به تاخیر می اندازد و با بی عرضگی و کوتاهی عمدی یا سهوی باعث آزار میلیونها مومن و مسلمان می شود و چه فراوان مرد خانه را شرمنده زن و بچه خ . . .

00:00:06

علاوه بر ماهیت مراجعه کنندگان به دفتر کارمان که بسیار آزار دهنده است، یکی از اتفاقات آزار دهنده محل کارم رفتارهای همکارم است. با اینکه انسان خوب و شریف و معقولی است اما به شدت روی من کراش دارد و این باعث آزار و اذیتم می شود. مدام گوشش به سمت من است که با چه کسی حرف می زنم، چه چیزی می گویم، چه کسانی با من تماس می گیرند، محل زندگیم کجاست، خانواده ام چه کاره اند!! از هر فرصتی برای تجسس در زندگی خصوصی من استفاده می کند! حتی روزهای تعطیل به بهانه ای زن . . .

دعای آرمیتال چیست؟

دعاي آرمیتال برای افزایش رزق و روزی است. که قبلا شیوه انجامش را توضیح دادم.آرمیتال، مادر دانیال نبی(ع) بود. زمانی که دانیال(ع) به شوش مهاجرت کرد، خشکسالی در روستای حزقیلا روی داد و خانواده دانیال(ع)  به تنگدستی افتادند، مادر و برادرانش روزگار سختی داشتند و خبر به دانیال نبی(ع) رسید او دعايی را مهیا ساخت و به مادرش رساند، در مدت کوتاهی روزگار روی خوش نشان داد و بسیاری از امور مالیشان چنان بهبود یافت که سال بعد زمانی که مومنین شوش مورد آزار قرار . . .

در آن شور عریان

تو چون چشمه سارانزلالی و جاریتو همزاد بارانتو از بطن خاکیدرختی شکفته تو سروی خرامانرسیده به خورشیدبه سر شور و امیدسراسر بهاراننشد صورت عشقبدون نگاهتبیاید در امکانسحر جان بیشهپر از عطر شبنمتو در پرده پنهانو من باز آرامنشستم کنارتولی گیج و حیرانکجا خواهد آمدکجا رفته اصلاچرا من غزل خوانتو را دوره کردم تو در من نبودی ؟در آن شور عریان . . .

همزاد

بوسه در مملکت ومذهب من هست حرام .خوش به حال پسر کافر و بی دینی که !.زاده ی عشق دهد مملکت خویش به باد .خاک بر فرق سر خسرو وشیرینی که !.اهل صد فعل حرام است وبسی چشم چران .آنکه در مسجد ودر مأذنه می بینی که !.خون دل خورده دراین باغ بسی باغ نشین .که دهد سهمی از این باغ به گل چینی که !.  . . .

دعاهای صحيفه سجاديه (دعای 4 )

دعاي آنحضرت برآنان که به پیامبران ایمان آورده اند و كانَ مِن دعائهِ علیه‏السلام فى الصّلوة على اَتْباعِ‏دعاي آن حضرت در درود بر پیروانالرُّسُلِ و مُصَدّقیهِمْو ایمان آورندگان به ایشانبرای خواندن متن کامل لطفا بر روی ادامه مطلب زیر کلیک فرمایید. . . .

اصلاحات اجتماعی بن‌سلمان در عربستان به آزار ن در جشن موسیقی کشید

چندین شرکت کننده زن در جشن «دی.جی» خاورمیانه به نام «میدل بیست ریاض» در عربستان سعودی با روایت آزار جنسی در این جشن‌ها، از ن خواستند در این این گونه مراسم ‌ها حضور نیابند. بصیرت . . .

یادداشت شخصی

ما همواره یکدیگر را آزرده‌ایم.
ما در دو سوی هم زیسته‌ایم.
و این آزار، پُل ارتباطی ما بوده. طریقِ سخن گفتن‌مان بوده‌است.
تو با درختان‌ات، با وزشِ نسیم‌ات و با گردشِ روز و شب مرا آزار داده‌ای.
در انتها مرا آزار داده‌ای. در خلوت تاریک مرا آزار داده‌ای. در باد. در آفتاب.
با سرپنجه‌های تو سخن گفته‌ام گویی که با سرپنجه‌هایم چیزی را بر دیوارِ نامرئی می‌نگارم.
با زبانِ گناه با تو سخن گفته‌ام، چرا که برای ستودنِ تو، راهی جز گناه کردن نیست.
دیوار . . .

مراسم فردا

شما هم دعوتید به مراسم ششمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم رسول خلیلی سخنران :حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی
مداحان :حاج امیرعباسی _کربلایی محسن فتاحیان
زمان :پنجشنبه ٣۰آبان ٩٨ از ساعت ۱۵:٣۰ الی ۱٧
مکان :بهشت زهرا (س),سالن دعاي ندبه @Rasoulkhalili . . .

امروز اون روز بود

اینکه تو مدام در معرض حملات کسی باشی که خیلی در برابرش صداقت و حسن نیت داری و هیچ مشکلی باهاش نداری و اساسا هیچ فکر بدی نسبت بهش نداری خیلی غم انگیز و آزار دهنده است. بهتره بگم آزار دهنده. این توصیف دقیق تره. من بارها تو این وضعیت قرار گرفتم و خیلی اندوهگین شدم از اینکه مشمول رفتاریم که حقم نیست. اما از یه جایی یه دفعه انگار که یه سیلی میخورم متوجه میشم که چه راحت روح و روانمو در اختیار یه آدم روان پریش و بی ارزش گذاشتم که منو بکنه سیبل هدف و عقده . . .

متن آهنگ ستین زیبای منی

متن آهنگ ستین زیبای منیSATIN – ZIBAYE MANI – LYRICSدیوونم کرده بد یه ذره ولی هر چقدر بخنده دیوونشم آخ که دیوونشمهی به هم میپریم میخوایم به هم راه ندیم ولی بازم با هم بهتریم باز با هم بهتریمنمیگه جلوم میخوادم یه جوری میخنده آدم دوست نداره باهاش یه لحظه هم بجنگهمنیکه نه خیلی سادم بدجور دیگه بی ارادم جلو دلی که براش همیشه خیلی تنگهآخ چه آزار قشنگی تو میتونی بجنگی واسه اون دل تنگی که میگیرهآخ که زیبای منی تو زیبایی یعنی تو یهنی منه بی تو که می میرهآخ چه آ . . .

آزار دهنده ولی حقیقی

فکر کردن به این موضوع لعنتی خیلی غم انگیز و آزار دهنده استولی واقعیت داره یک حقیقت آزار دهندهسوال من اینه که امکان پیدا شدن یه شوهر مناسب اونم قبل از این کهدیر بشه برای من چقدره؟!خب خیلی کمه خیلی کم در حد ناچیزاولا این که با شرایط اقتصادی فعلی کمتر کسی قصد ازدواج دارهو دوما این که منم یه آدم منزوی که در جامعه نیستم و گوشه خونهنشستم و از قرار معلوم در کانون توجه کسی نیستمپیدا شدن آدمی مشابه شرایط من که بدون بچه باشه و سایر شرایطشاوکی باشه ، . . .

دعای باز شدن بخت دختران – دعای بخت گشایی سریع دختر

دعاي باز شدن بخت دختران – دعاي بخت گشایی سریع دختر,دعاي تضمینی بخت گشایی,دعاي قوی گشایش بخت,دعاي سریع الاجابه باز شدن بخت دختران
دعاي باز شدن بخت دختران – دعاي بخت گشایی سریع دختر
با توکل به خدا و به نیت باز شدن بخت دختر دعاي زیر را با توجه کامل و با وضو نوشته و به گردن دختر اویزد

ادامه مطلب . . .

عروسک روروئک دار Weisida

 
عروسک روروئک دار Weisida ،عروسکی شبیه انسان بوده که کودک میتواند با همزاد پنداری با آن او را مانند فرزند خود دانسته از بازی با آن لذت ببرد. این پک عروسک شامل یک روروئک نیز میباشد که کودک می تواند با قرار دادن عروسکش در آن با او بازی کند. این اسباب بازی از باکیفیت ترین پلاستیک های بهداشتی ساخته شده است و کودک میتواند به راحتی با آنها سرگرم شود و حس مسئولیت پذیری و اعتماد به نفسش افزایش یابد. . . .

بی‌رغبت از آنی به غزل‌های نظامی / کز سنگ‌دلی رغبتِ گفتارِ منت نیست - غزلیّات نظامی

آزرده شوی چون که به تو در نگرم من / در کس منگر، چون سرِ آزارِ منت نیستبی‌رغبت از آنی به غزل‌های نظامی / کز سنگ‌دلی رغبتِ گفتارِ منت نیست ( غزلیّات نظامی ) در بیت اول : معنی مصراع دوم : اگر قصد آزار مرا نداری، در دیگری نگاه مکن . . .

حکایتی ازگلستان سعدی

 معلم کُتّابی دیدم در دیار مغرب ترشروی تلخ گفتار بدخوی مردم آزار گدا طبع ناپرهیزگار که عیش مسلمانان به دیدن او تبه گشتی و خواندن قرآنش دل مردم سیه کردی. جمعی پسران پاکیزه و دختران دوشیزه به دست جفای او گرفتار نه زهره خنده و نه یارای گفتار گه عارض سیمین یکی را طپنچه زدی و گه ساق بلورین دیگری شکنجه کردی. القصه شنیدم که طرفی از خباثت نفس او معلوم کردند و بزدند و براندند و مکتب او را به مصلحی دادند پارسای سلیم نیک مرد حلیم که سخن جز به حکم ضرورت ن . . .

مهربان اربابمون سلامسلام

مهربان اربابمون ب همه دلسوزها ب همه آگاه ها ب همه داناها ب همه با تجربه ها ب همه بزرگ تر ها ب همه دوستان ب همه دشمنان بگین که مادرتون ب ما نظر و نگاه ویژه داشته و داره بگین که خود شما ب ما نظر و نگاه ویژه داشتین و دارین بگین که ما حق همیم و ب ما ظلم کردن تو لباس دینداریشون ب ما خیانت کردن با مذهبشون ما رو آزار دادن و میدن با اسم خدا واسه ما تعیین سرنوشت کردن اما فقط و فقط ب فکر منافع خودشون بودن و هستند. ما همین ایمانی که برامون باقی مو . . .

متن کامل آهنگ وارش از سالار عقیلی

امروز نه آغاز و نه انجام جهان است
ای بس غم و شادی که پس پرده نهان است
گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
دانی که رسیدن هنر گام زمان است
تو رهرو دیرینه ی سر منزل عشقی
بنگر که ز خون تو به هر گام نشان است
آبی که بر آسود زمینش بخورد زود
دریا شود آن رود که پیوسته روان است
باشد که یکی هم به نشانی بنشیند
بس تیر که در چله ی این کهنه کمان است
از روی تو دل کندنم آموخت زمانه
این دیده از آن روست که خونابه فشان است
روزی که بجنبد نفس باد بهاری
بینی که گل و سب . . .

عروسک روروئک دار Weisida

عروسک روروئک دار Weisida ،عروسکی شبیه انسان بوده که کودک میتواند با همزاد پنداری با آن او را مانند فرزند خود دانسته از بازی با آن لذت ببرد. این پک عروسک شامل یک روروئک نیز میباشد که کودک می تواند با قرار دادن عروسکش در آن با او بازی کند. این اسباب بازی از باکیفیت ترین پلاستیک های بهداشتی ساخته شده است و کودک میتواند به راحتی با آنها سرگرم شود و حس مسئولیت پذیری و اعتماد به نفسش افزایش یابد. . . .

Book#1

چیست این مرگ؟ چگونه به سراغ آدم می آید؟ از کجا پیدایش می شود؟ چرا پیشتر خبرت نمی کند؟ از مادرت زاییده می شوی و خیالش را هم در سر نداری! غافل از اینکه او هم، مرگ هم با تو از مادر زاییده است. پا به پای تو. قدم به قدم. شاید او مرگ از مادری دیگر، از مادر خود، زاییده باشد! اما با هر نفس، با هر گام، با هر دم آن، تو به او نزدیک می شوی و او به تو. رو به تو می آید. مثل چیزی که تو رو به آیینه بروی. تو رو به آیینه می روی، چیزی هم شبیه تو، همتو، رو به تو می آید. دیر یا . . .

آزار و اذیت و دشنام دادن ممنوع

از جمله روش ها و منش های پیامبر گرامی اسلام(ص)، این بود که  نسبت به آزار و اذیت و دشنام دادن و سوء ظنّ و مسخره کردن دیگران، حساسیت نشان می داد و شدیدا از آن جلوگیری می کرد و می فرمود: انّ اللّه حرَّم من المسلمن دمَه و مالَه و عِرضه وأن یظنّ به السوء»؛ خداوند متعال تعرّض به خون و مال و عرض و ناموس مردم را حرام کرده است.
ادامه مطلب . . .

رذیلانه ترین خوشحالی ممکن

الان که دارم این متن رو می‌نویسم ساعت 10 شب 29 آبان 98 هست.
اینترنت تا الان 5 روزه که قطع شده و خیلی از کسب و کارهای آنلاین به طور نسبی یا مطلق نابود شدن.
این چند روز چیزی که بیشتر من رو آزار میداد ، sms های گاه و بیگاه سایت هایی بود که اعلام وجود میکردن و میگفتن که سایت‌هاشون هنوز هم در حال کار کردنه.
این موضوع خیلی من رو آزار میداد.
اینکه وقتی کلی بیزینس با خطر نابودی محض مواجه هستن و اعصاب اکثر مردم به معنی واقعی کلمه خورد هست ، تو بیای و تبلیغ کار . . .

دعای فرج – دعای الهی عظم البلاء

دعاي فرج – عکس نوشته های دعاي الهی عظم البلاء – دانلود صوت فرهمند و مهدی صدقی
دعاي فرج ، دعايی است که با عبارت إلهی عَظُمَ البَلاء » آغاز می‌شود . این دعا برای اولین بار در کتاب کنوز النجاح شیخ طبرسی آمده و آثاری چون وسائل الشیعه ( اثر شیخ حر عاملی ) و جمال الاسبوع ( اثر سید بن طاووس ) نیز آن را نقل کرده‌اند . گفته‌ شده دعاي فرج را امام زمان به محمد بن احمد بن ابی‌لیث تعلیم داد که از ترس کشته‌شدن به کاظمین پناهنده شده بود. او با خواندن این دعا . . .

خودت رو نشون بده

شعارخودت رو نشون بده! توضیحاتاز هر پنج زن در گرجستان یک نفر قربانی آزار جنسی می شود، اما به دلیل ترس از نحوه برخورد مردم ، آنها این موضوع را مخفی می کنند.آمار ها نشان می دهد که این اتفاق بیشتر در وسایل نقلیه عمومی رخ می دهد. دسته بندی تبلیغدر رده : منافع عمومی ، سازمان های مردم نهاد (NGO) خالقان اثرآژانس تبلیغاتی :Advertwise ، تفلیس ، گرجستانکپی رایتر : Nika Garsenishviliطراح گرافیک : Aleksandre Khmiadashviliبرای دیدن تبلغیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید :https://didaradvgro . . .

هنر گام زمان

امروز نه آغاز و نه انجام جهان استامی بس غم و شادی که پس پرده نهان استگر مرد رهی غم مخور از دوری و دیریدانی که رسیدن هنر گام زمان استتو رهرو دیرینه ی سر منزل عشقیبنگر که ز خون تو به هر گام نشان استآبی که بر آسود زمینش بخورد زوددریا شود آن رود که پیوسته روان استباشد که یکی هم به نشانی بنشیندبس تیر که در چله ی این کهنه کمان استاز روی تو دل کندنم آموخت زمانهاین دیده از آن روست که خونابه فشان استدردا و دریغا که در این بازی خونینبازیچه ی ایام دل آدمیا . . .

26 درمان خانگی عالی گوش درد” با تاثیر فوری

گوش درد” یکی از دردهای آزار دهنده ای است که میتوان با استفاده از طب سنتی و گیاهان دارویی آن را تسکین داد اما در در مواقع شدید حتما با پزشک مراجعه نمایید.
بیست و شش راه درمان خانگی موثر برای گوش درد
دردی بسیار آزار دهنده که شما را کلافه کرده است ، منظورمان دندان درد یا سردرد میگرنی نیست بلکه در این بخش از سلامت نمناک در مورد گوش درد خواهیم گفت و اینکه چطور با ترکیبا و مواد اولیه ی گیاهی که در منزل دارید نسخه های درمان گوش درد طب سنتی را آم . . .

با چه کسی ازدواج کنم؟؟؟

اکثر انسانهایی که صادقانه ،به حقوق حیوانات و محیط زیست اهمیت میدن ، در زندگی شخصی خودشون افرادی با احساس،مهربان و باوفایی هستند و اکثر جمعیتی که برای حیوانات و محیط زیست ارزش قائل نیستند(=تخریب گران محیط زیست و کسانی که حیوانات را آزار میدهند) دچار بیماری های روانی یا اختلالات شخصیتی هستند. ______ خانم ها و آقایان محترم پیشنهاد میکنم برای ازدواج حتمن رفتار طرف مقابل را در خصوص حیوانات و محیط زیست در نظر بگیرید و زیر ذره بین قرار دهید و به هیچ ع . . .

از سن عقل تا آزار کلامي

از سن عقل تا آزار کلامی
تازه‌های نشر
 


 از سن عقل تا آزار کلامی

کتاب سن عقل
 
ژان پل سارتر | مترجم: محمود جزایری | انتشارات جامی
تمام مفاهیم اگزیستانسیالیستی سارتر در کتاب سن عقل گنجانده شده اند. سن عقل اولین کتاب از مجموعه ی سه جلدی راه‌های آزادی است که سارتر در قالب رمان آن‌ها را نگاشته است. برای من سارتر رمان‌نویس بسیار جذاب‌تر از سارتر فیلسوف است و سن عقل رمانی است که نمی شود سرسری خواند و از آ . . .

از سن عقل تا آزار کلامي

از سن عقل تا آزار کلامی
تازه‌های نشر
 


 از سن عقل تا آزار کلامی

کتاب سن عقل
 
ژان پل سارتر | مترجم: محمود جزایری | انتشارات جامی
تمام مفاهیم اگزیستانسیالیستی سارتر در کتاب سن عقل گنجانده شده اند. سن عقل اولین کتاب از مجموعه ی سه جلدی راه‌های آزادی است که سارتر در قالب رمان آن‌ها را نگاشته است. برای من سارتر رمان‌نویس بسیار جذاب‌تر از سارتر فیلسوف است و سن عقل رمانی است که نمی شود سرسری خواند و از آ . . .

آهنگ زیبای منی از ستین

آهنگ امروز آهنگ شادی هست که ستین جان خوندن و واقعا وقتی ناراحتی می تونه به راحتی حالت رو خوب کنه. پیشنهاد ی کنم که حتما این آهنگ رو گوش کنید.
 
مدیر تولید این آهنگ دکتر آراز هست.
تنظیم کننده و اعلام نشده.
تهیه کننده هم که رادیو جوان هست.
 
 
دانلود آهنگ
 
دیوونم کرده بد یه ذره ولی هر چقدر
بخنده دیوونشم آخ که دیوونشم
هی به هم میپریم میخوایم به هم راه ندیم
ولی بازم با هم بهتریم باز با هم بهتریم
نمیگه جلوم میخوادم یه جوری میخنده آدم
دوست نداره باش یه . . .

"Bombshell": بررسی فیلم

شارلیز ترون ، نیکول کیدمن ، و مارگوت رابی بازیگر نی هستند که فاکس نیوز راگول آی را در اولین درام از بینش پرچین برای تحسین آزار جنسی برای پست پس از # MeToo پایین آورد.

من گمان می کنم تنها نتوانم بگویم که با لمس شک و تردید وارد "بمبشه" شدم. این فیلم یک مستند پرتحرک و پرتحرک است - نه snarkfest (هرچند که بعضی از آن ها با هم خنده دار است) بلکه یک شرح حال دقیق و نزدیک به استخوان در مورد چگونگی Megyn Kelly (با بازی شارلیز ترون) ، یکی از مجریان ستاره فاکس نیوز ، . . .

گله

کنار هر قطره ی اشکم  هزار خاطره دفنه انقدر خاطره داریم که گویی قده یک قرنه گلو میسوزه از عشقت عشقی که مثل زهره ولی بی عشق تو هر دم خنده با لبهای من قهره درسته  با منی اما به این بودن نیازارم   تو که حتی با چشماتم نمیگی آه دوستت دارم اگه گفتی دوستت دارم فقط بازیه لبهات بود   وگرنه رنگ خودخواهی نشسته توی چشمات بود هر چی عشقه توی دنیا من میخواستم مال ماشه اما تو هیچوقت نذاشتی بینمون غصه نباشه فکر میکردم با یه بوسه با تو همخونه می مونم   نمی د . . .

شاد مان

خار کردی تو گل و گار من، 
سوختی از گرمی بازار من.
من اذیت میکشم با عزم تو،
می بری لذّت تو از آزار من.
  کُشته ای امید و ارمان دلم،
کم نه ای از قاتل خونخوار من.
گرچه بد گفتی، نمیگویم بدت،
فرق دارد کار تو، افکار من.
تا خدا داند دگر کردار تو،
شاد مان، ای خصم بدکردار من. . . .

نثر های کهن زبان فارسی

مرد آن بود محمد بن منورشیخ را گفتند: فلان کس بر روی آب می‏رود.» گفت: سهل است، بزغی و صعوه ای نیز برود». گفتند :فلان کس در هوا پرد.» گفت:مگسی و زغنه‏ای می‏پرد.» گفتند: فلان کس در یک لحظه از شهری به شهری می شود.» شیخ گفت:شیطان نیز در یک نفس از مشرق به مغرب می‏شود. این چنین چیزها را بس قیمتی نیست. مرد آن بود که در میان خلق بنشیند و برخیزد و بخسبد و بخورد و در میان بازار در میان خلق ستد و داد کند و با خلق بیامیزد و یک لحظه، به دل، از خدای غافل نباش . . .

فرازی از دعای جوشن صغیر

اِلهِى وَ كَمْ مِنْ حاسِدٍ شَرِقَ بِحَسْرَتِهِ، وَ عَدُوٍّ شَجِىَ بِغَیْظِهِ، وَ سَلَقَنِى بِحَدِّ لِسانِهِ، وَ وَخَزَنِى بِمُوقِ عَیْنِهِ، وَ جَعَلَنِى غَرَضاً لِمَرامِیهِ، وَ قَلَّدَنى خِلالاً لَمْ تَزَلْ فِیهِ،خدایا چه بسیار حسودی که از روی حسرت برافروخته گشت، و دشمنی که بسبب خشمش به سختی اندوهناک شد، و مرا با نیش زبانش آزرده ساخت، و مژگانش را چون نیزه ای به بدنم فرو برد، و مرا هدف تیرهای سرزنش نمود، و کاستی هایی را به گردنم انداخت . . .

پیر می شویم

عزیز دل ،دست از تلاش بردارنمی توانینمی توانم تغییرم دهیدگرگونت کنمفقط می توانم رفتاری که با من داری راتغییر دهمهمین و بس!بیا و بگذار کمتر آزار ببینیم،می بینی دیگر حتی زبان شاعرانه ای هم ندارم،پیر می شویم. . . .

معرفی کتاب: وقفه در مرگ

 
عنوان : وقفه در مرگ
نویسنده: ژوزه ساراماگو
مترجم:سید حبیب گوهری راد
ناشر: رادمهر
*******************
"مرگ" واژه ای که از ابتدای خلقت، همزاد زندگی است. واژه ای که هم مساوی است با ترس و هراس و هم نوید بخش رهایی!!هراس آور است چون انسان فطرتا تمایل به جاودانگی دارد و مرگ ظاهرا مانعی بر سر راه صعود بشری است.و البته شاید بیشتر هراس آن بر می گردد به همان جان دادن و تسلیم روح و عواقب ارواح!!ساراماگو را با "کوری " شناختم. دوستانی که رمان " کوری " را خوانده اند حتما ب . . .

چرخ روزگار

پر از روایت نشخوار کرده ام فریادپر از حدیث تبر خورده در تقابل باد همان غرور شکسته در انزوا هستمدلم صبور در این ازدحام دشمن شاد چنان به زخم زبان من عجین و مأنوسمکه گر دمی نخورم زخم، شب به روز نیاد دگر نپرسم از چه بلا می رسد به جانب منفغان که خاک بلاخیز گشته این بدن ز عناد نگاه من که بر آفاق بود و بس عمریشدست حال زمینگیر و پر ز اشک از داد بسا به سرعت کُند زمانه اُخت شدمکه لب ز شکوه ببستم دگر از این شداد ز بخت هم که نصیبی به طرف ما نرسیدزمانه هم ک . . .

صبوري

5 ماه از آخرین دیدارمان می گذرد،4 ماه است که جدا شده ایم،و شاید 4 بار هم صدای یکدیگر را نشنیده باشیم .هر دو در تب هجران می سوزیم امامی دانیم با هم بودنمان سوزاننده تر است .به قول تو:بود و نبودمان، هر دو، آزار دهنده است .در عجبم از این اندازه صبوری!که این دوری و جدایی را چگونه تاب آورده ایم،و خواهیم آورد .  . . .

معرفی کتاب مجموعه چهارده خورشید و یک آفتاب

"چهارده خورشید ویک آفتاب "گنجینه ای است ازنکات مهم  ومطالب نغز و خواندنی ازحیات پرپرکت معصومین علیهم السلام.
جلدهای هفتم ،نهم ،یازدهم به ترتیب باعناوین "آفتاب دانش" ،آفتاب درمحاق"،وآفتاب در حصار .روایت هایی بسیار کوتاه ازابعاد گوناگون زندگی و امامت امام باقر ،امام کاظم ،وامام هادی علیهم السلام است. . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)