قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

شکل های رخ انسان قبر روی سنگ درد گنج چه معنی دارد

ملاک انسانیت

.
 انسان به میزان برخورداریهايی که در زندگی دارد انسان نیست بلکه درست به اندازه نیازهايی که در خویش احساس میکند انسان است؛ هرکسی به میزانی انسان‌تر است که نیازهاي کاملتر و متعالیتری  دارد .   علی شریعتی، نیایش
. . . .

آنکه آرزو میکند کاش مدفوع بودم عذاب وجدان دارد یا خلقتش را پوچ و بی معنی میداند

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ابافاضل ادرکنی
در کتاب کنزالعمال
ابابکر صدیق آرزو میکند به مدفوع شتر
عمربن الخطاب آرزومیکند به مدفوع انسان تبدیل شود
براستی هدف اهل سقیفه از نقل این احادیث چه بوده است؟
و عمر و ابابکر چرا از خلقت خود بصورت انسان ناراحت هستند؟
این حرفها از روي عذاب وجدان گفته شده
یا اینکه اینان خلقتشان را پوچ و بی معني و بی هدف میدیدند؟¡ . . .

ساحت های نفوس انسان و مراحل کلی تزکیه نفس

انسان سه ساحت وجودی دارد : طبیعی(حیوانی) ،عقلانی (انسانی) و الٰهی و عرفانی . 
انسان ابتدا یک موجود طبیعی است و حیوانیت بالفعل دارد . حرکت انسان از یک موجود طبیعی به سمت احیاء عقل و انسانیت و تقویت بعد عرفانی به کمک عقل و تفکر را تهذیب نفس می گویند . 
ادامه مطلب . . .

عرفان چشم

عرفان چشمچشم آدمی شباهت بسیار عجیبی به کهکشان دارد؛شاید از این روست که عرفا، انسان را نسخه کوچکی از عالم هستی می دانندو به انسان مردمک چشم» می گویند و معتقدند خداوند از دریچه مردمک چشم انسان، به جهان نظر می کند.مردمک که سوراخ کوچکی در نقطه میانی عنبیه است، تمام اسرار درون آدمی را با کاهش و افزایش قطرش فاش می کند.چشم انسان مراتبی دارد و معانی بلندی که نگاه»، رؤیت»، ادراک»، چشم هاي چند بعدی»،چشم دل»، چشم برزخی »و. همه از مواری است که . . .

و همينطور

ـ انسان امروزی به طور متوسط 6 سال از عمر خود را تلویزیون نگاه می کند و 6 سال را صرف غذا خوردن می کند و یک سوم را می خوابد.ـ موش دو پای آفریقایی از میدان دید 360 درجه برخوردار است.ـ مغز انسان تنها 2 درصد از وزن انسان را تشکیل می دهد ولی 25 درصد اکسیژن دریافتی بدن را به تنهايی مصرف می کند.- سرعت عطسه یك انسان برابر است با 160 كیلومتر در ساعت- آب دریا بهترین ماسك صورت است !- چشم انسان معادل یك دوربین 135 مگا پیكسل عمل می كند !- 90% سم مار از پروتئین تشكیل شده است . . .

کافر شده ام

ایا انسان لایق زندگی کردن بود؟ سوال پیش می اید کدام انسان؟خوب نگاه کن با دقت به اعماق چشم هايشان که نگاه کنی خواهی فهمید بیشتر انها انسان نیستند یک هوس اند  یک خیانت که راه میرود یک دروغ که حرف میزند یک گناه که لباس پوشیده است  خوب که نگاه کنی وقاحت دنیا را خواهی دید و خود  را در میان هزاران شیطان انسان نما گم خواهی کرد انگاه از این دنیا از اینکه دوباره خودت را پیدا کنی نا امید خواهی شدو نا امیدی کفر انسان استو من کافر شده ام . . .

انسان ممکن الخطا است یا جایز الخطا؟

 ✨ﺟﻮﺍﺏ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻭ ﺍﺟﻤﺎﻟﯽ:✨ﺑﺮ ﮐﺴﯽ ﭘﻮﺷﯿﺪﻩ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻭ ﻗﺎﻋﺪﻩﺍﯼ ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﺍﯾﻦ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺍﻭ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺠﺎﺯ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺧﻄﺎ ﻭ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻭ ﯾﺎ ﮔﻨﺎﻩ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺠﻮﺯﯼ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﻫﺮ ﺷﺨﺺ ﻭ ﯾﺎ ﻧﻬﺎﺩﯼ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ، ﺑﻪ ﯾﻘﯿﻦ ﻧﻈﻢ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﺭﻭﺣﯽ ﻭ ﺭﻭﺍﻧﯽ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺩﺭ ﻣﺨﺎﻃﺮﻩ ﻭ ﺁﺳﯿﺐ ﻗﺮﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ.✨ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﺎﻥ . . .

نافرمانی

با دست ناپاک غذا خوردن انسان را پلید نمی کند، بل انسان از آن چیزی که از او دفع می شود، نجس و پلید می گردد.»
کاهنی دیگر سر برآورد. گفت: یعنی اگر من گوشت خوک یا هر گوشت ناپاک دیگری را بخورم، نجس نمی شوم؟»
نیشخند را بر لبان آنان دیدم. پس به نیش زبان چهره شان را در اخم فرو بردم. گفتم: نافرمانی به انسان داخل نمی شود، بل از انسان، از قلب انسان بیرون می شود.» 
 
+ موسای عیسی - علی مؤذنی . . .

انسان شناسي سايکولوژيست ها (5): فروم

  انسان شناسی سایکولوژیست ها (5): فروماریک فرومفروم معتقد بود انسان گرایشی فطری به رشد و نمو و تحقق بخشیدن به توانش را دارد. این تکلیف اصلی انسان و هدف نهايی و ضروری او در زندگی است. ناتوانی در تبدیل شدن به آنچه توان شدنش را دارد، ناتوانی در دستیابی به گرایش خلاق، موجب ناخشنودی و بیماری روانی می­ شود. به اعتقاد وی داشتن هویت به عنوان فردی بی­ همتا و یگانه، نیاز بنیادی انسان است. وی انسان به صورت ذاتی خوب یا بد تلقی نمی­ کرد، بلکه معتقد . . .

طب اسلامی آیت‌الله عباس تبریزیان-دوره یکم-جلسه ششم

دانلود صوت جلسه  ششم
خلاصه جلسه ششم:
همه چیز در ذهن انسان انسان در مخیل انسان است.
طب صنعتی جدید، زاییده طب یونانی ست. نگاه کردند که گردو بخاطر چه ماده‌ای مغز را تقویت می‌کند و آن را بصورت صنعتی استخراج کردند.
معایب این طب صنعتی جدید این است که عوارض بسیار دارد.
کلسیم به تنهايی ضرر دارد و عوارض دارد. استخوان را تفویت میکند اما به مغز و  شش و به دستگاه عصبی آسیب می‌زند.
ماده‌ای بنام تانَنْ» جلوی آسیب به معده را میگیرد.
سلو جلوی آسیب روده به . . .

این قوطیک/رضا افضلی

این قوطیَک.در دست دارد انسان، جام جهان نما» راجامی که آرزو بود پیران رهنما را/دیگر نه پیر، حتی هر کودک و جوانیآرد به پیش چشمان حال و گذشته هارا/این قوطیَک به آنی معجز کند که انسان بیند دران پزشک و درمان و هم دوا را/ در هر کرانه انسان در شهر و در بیابان دارد به دست دایم یاری گره گشا را/هرزنده ای که باشد این جام در کنارشبیند به یک اشاره دیدار آشنا را/جمشید جم چوبیند این جام را به پیششدیگر به کف نگیرد جام جان نما را /آن که به دست گیرد این جعبه ر . . .

انسان

 بسم الله الرحمن الرحیم  وعدالله الصابرین المخرج ممایکرهون والرزق من حیث لا یحتسبون  جعلنا الله ایاکم من الذین لا خوف علیهم ولا هم یحزنوننیاز نیست انسان بزرگی باشیم ." انسان بودن "خود ، نهايت بزرگی است .می توان ساده بود ولی انسان بود به همین سادگی .اما فراموش نکنیم که :انسان بودن را باید آموخت.راهیل هدایت . . .

انسان با مرگ آغاز می‌شود.

انسان از آنجایی آغاز شد و خط و ربط خود را با دیگر موجودات کرده زمین جدا کرد که مفهوم مرگ را درک کرد.
انسان همیشه به مرگ اندیشیده است و از این رو فرهنگ مرگ» در تمام تمدن‌ها وجود دارد. مومیایی کردن، به خاک سپردن، یا جنازه را به فراز کوهی بردن تا توسط پرندگان به نوعی به طبیعت بردن، انداختن آن به رود سِند و یا به آتش کشیدن مرده، هر یک انعکاسی از فرهنگ مرگ در یک جامعه است و اینکه آن جامعه چگونه می‌زید که اینگونه به مرگ فکر می‌کند.
به قول آن کتاب که . . .

معرفی کتاب

نماز؛ پدیدآور: محمدصادق (محی‌الدین) حائری شیرازی؛ ناشر: دفتر نشر معارف؛ تعداد صفحات: 140
چون نماز به انسان معرفت و قُرب می‌دهد، این قُرب باعث می‌شود تا معرفت فرد به قُبح اعمال بد و معرفت او به جلوۀ اعمالِ صالح زیادتر شود و چشم دلش بر باطن اعمال گشوده شود. وقتی معرفت انسان به قُبح سیئه و گناه شدید شد و باطن آن را مشاهده کرد، خود این معرفت انسان را از سیئات باز می‌دارد و انسان می‌رسد به این معنا که چقدر قول خدای تعالی رسا است:. ان الصلاه تنهی ع . . .

تکمیلیه‌ای بر نظریه‌ی توماس هابز

در سال 1642 میلادی توماس هابز فیلسوف انگلیسی در کتاب شهروند اعلام کرد: "انسان گرگ انسان است"این جمله به اندازه‌ی جمله "خدا مرده استِ" نیچه اهمیت و شهرت جهانی دارد. جمله‌ی کامل کتاب چنین است: انسان گرگ انسان است البته گرگ‌ها یکدیگر را نمی‌خورند و این خود نشان می‌دهد که گرگ نسبت به گرگ، رفتار انسانی(!) دارد. زیگموند فرويد در کتاب تمدن و ملالت‌هاي آن، پس از بیان این عبارت چنین آورده که چه کسی جرئت دارد پس از همهٔ تجربه‌هاي زندگی و تاریخ، این ج . . .

پوشش و عدم پوشش 3

جمع بندی میکنم.
نه تنها در مسئله حفظ جسم در سرما و گرما بلکه در ارتباط افراد با یکدیگر انسان ها نیاز به پوشش دارند چرا که هر انسان بر انسان هاي اطراف خود اثر میگذارد و اثر میپذیرد. این اثرات هم در حوزه حفظ حریم شخصیتی و هم بحث حریم جنسی است. در مباحث قبل اثبات کردیم که به چه علت روابط بدون قاعده در حوزه جنسیت مشکل ساز است. حفظ حرمت و شخصیت را هم هر انسان ذاتا درک میکند حال من سوالی دارم آیا در این موارد شکی موجود است؟پس چرا عمل نمیکنیم؟؟ . . .

دردهای انسان ساز

درد کلمه ‌ایست که همیشه ناپسند به نظر می‌رسد و با شنیدنش حس ناخوشایندی به ذهن متبادر می شود. البته بحق هم باید چنین باشد اما دردها همیشه بد نیستند و گاهی نتایج خوبی می‌توانند داشته باشند. بعضی دردها آثاری از خود بر انسان برجا می‌گذارند که بعدها می‌فهمیم که آنقدر هم بد نبوده‌اند. به طوری که انسان درد کشیده در جامعه امروز بشر انسان متعالی‌تری به نظر می آید. انسانی که بی‌تفاوت از کنار دردهاي دیگران نمی‌گذرد، انسانی که سعی می‌کند بر دیگر . . .

چه زیبا گفت فروغ فرخزاد :                 

                اگر مستضعفی دیدی ،                         ولی از نان امروزت به او چیزی نبخشیدی ،      به انسان بودنت شک کن!                اگر چادر به سر داری ،                           ولی از زیر آن چادر به یک دیوانه خندیدی     به انسان بودنت شک کن!               اگر قاری قرآنی ،                        ولی در درکِ آیاتش دچارِ شک و تردیدی ،   به انسان بودنت شک کن!                 اگر گفتی خدا ترسی ،                          ولی از ترس اموالت تمام شب نخوابیدی ،   به ا . . .

انسان، این موجود نسی

بالاخره چهارتا کتاب مواعظ آیت‌الله حق‌شناس تمام شد. هر شب یک درس می‌خواندم. مفید است. توصیه هم می‌کنم. شخصا اما با کتاب‌هاي حاج آقا مجتبی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنم.
انسان مدام و مدام به توصیه‌هاي اخلاقی از طرف استاد و مراقبه احتیاج دارد تا تبدیل به عمل همیشگی‌اش شود. اگرچه کتب اخلاقی جای حضور را نمی‌گیرد اما برای ما که امکانش نیست غنیمت است و چیزی در درون آدم را زنده نگه می‌دارد.  . . .

عوامل تاثیر گذار بر محیط زیست

محیط زیست دانشی است که به مطالعه روابط انسان با محیط اطرافش می‌پردازد ؛ بر این اساس محیط زیست را باید به سه بخش تقسیم کرد.به عبارت دیگر محیط زیست خود از سه محیط جداگانه ولی مرتبط با همدیگر پدید آمده است و تعاملات بین هر یک از این سه محیط با یکدیگر  و نیز ارتباطات و تعاملات انسان در محیط‌هاي یاد شده بین خود انسان‌ها  و بین انسان و محیط‌هاي نام برده در مجموع محیط زیست را به وجود می‌آورد. . . .

معرفی کتاب کج رفتاری

تیلر در این کتاب با به‌کارگیری حکایت‌ها و داستان‌هاي جذاب و سرگرم‌کننده همچون قیمت پارو در روز برفی، خرید بلیت بسکتبال، مسابقهٔ تلویزیونی، بیمهٔ بازنشستگی و. به تشریح شکل‌گیری علم اقتصاد رفتاری می‌پردازد. او به تحلیل رفتار انسانهاي اقتصادی (Econs) که موجوداتی خیالی با رفتارهاي کاملاً عقلانی هستند و انسانهاي عادی که همیشه عقلانی نیستند می‌پردازد و ثابت می‌کند که انسانهاي عادی کج‌رفتاری می‌کنند و رفتار آن‌ها تحت‌تأثیر جنبه‌ه . . .

نفس عمیق

بوی عرق بدن هايی که می چرخند و وای حسین می گویند و سینه می زنند برای من خوش تر از عطر یک میلیون و هشتصد هزار تومانی شماست، دوستِ عزیز!
پ.ن:
"از محلی که بوی بدن انسان را بده خوشت نمی آید؟ چون پاهاي خودت هیچ وقت بو نمی دهد؟ از عبادتگاهی که بوی انسان را می دهد، برای انسان ها ساخته شده است و درونش انسان ها هستند بدت می آید؟ واقعا که افکار پاریسی در کله ات داری. این عطر جوراب ها مرا با خودم روبرو می کند. به خودم می گم که ارزش من بیشتر از همسایه ام نیست. بو . . .

هنوز آنقدر انسان نشده.

نوع انسان با این همه بزرگی خود هنوز آنقدر انسان نشده است که بتواند فقط از عقل انسانی خود دستور بگیرد.
این است که می بینید افسانه ای که از قول یک قورباغه یا سوسک بال دار نقل شده است،بیش از کلمات حکما در مغز مردم نفوذ می کند.
انسان تاکنون بزرگ ترین تجربه ها و معارف خود را از حیوانات ناچیزتر از خود یادگرفته است. . . .

آیا به گفته ی کافران، امام صادق (ع) میفرمایند؛ مقصود از انسان شرافتمند و آبرومند انسان های پولدار است !

بسم تعالی
 ملحدین فضای مجازی و معاندین ادعا کرده اند؛ طبق روایت امام صادق علیه السلام انسان شرافتمند کسی است که پولدار باشد ! سر و ته حرفشان یک چیز است؛‌ میخواهند بگویند: از نظر امامان شما هر  کسی ثروت دارد شریف و هر کسی ثروت ندارد و فقیر است (العیاذ بالله) محروم از شرف است ! 
لکن طبق روال همیشگی پاسخ این شبهه را برایتان عیان خواهیم کرد.
ادامه مطلب . . .

گونه انسان !

ای کاش گونه انسان به جای اینکه به فیزیولوژی اهمیت دهد، بفکر ایدئولوژی بود!
چیزی که انسان ها رو متمایز میکنه همین ایدئولوژیه اما چیزی که آدم ها مداما آپدیت میکنن فیزیولوژیه (به شدت در ایران)! 
الان هم که به لطف جراحی پلاستیک همه شکل هم شدن و بدلیل همه ایدئولوژی ها هم مثل هم شدن
خنده دار نیست واقعا ! . . .

پاراگراف 6

انسان وضع دشواری دارد، زیرا انسان تمدن دارد!تمدن چندان نیرومند است که می تواند جلو انگیزش جنسی را بگیرد و موجب پاکدامنی پیش از شویی شود، یا کسی را وادارد که برای همه ی عمر سوگند پارسایی بخورد.تمدن می تواند کسی را از گرسنگی بکشد، در حالی که غذا فراهم باشد، زیرا برخی خوراک ها، نجس خوانده شده است یا چه بسا کسی را به پاره کردن شکم دیگری یا شلیک گلوله ای در مغز خود برانگیزد تا لکه ی ننگی پاک شود. تمدن از مرگ و زندگی قوی تر است.تمدن و ملالت هاي آن  . . .

انسان مدرن!

 
علم هیچ مرز و کشوری را نمی شناسد، زیرا دانایی به بشریت تعلق دارد، و مشعلی است که جهان را روشن می کند - لوئیس پاستور
انسان مدرن علم (science) را به عنوان راهنما و راهگشای خود می داندو این علم (science) بشر محدود به تجربه هاي متعدد و متنوع او در این کره خاکی است، ذات انسان مدرن شکاک و سخت باور است. انسان مدرن معنای تقدس و رمز و راز غیبی را درک نمی کند و به جای آن روش تجربه را جایگزین کرده است. طبییعی است که تجربه همه جا پاسخگو نیست. این عدم پاسخگویی انسان ر . . .

طب و تمدن

طب  و تمدن
تمدن بشری نمود عینی انسان در عالم خارج و طبیعت است. آن چه در تمدن بشری می گذرد ارتباط تنگاتنگی با درون انسان دارد چه از بعد جسمی و چه از بعد روحی و قلبی. بشر موجودی منفک از تمدنش نیست. افکار، عقاید، باورها و جهت گیری هاي قلبی انسان در تمدن پیاده می شود و این دو با یکدیگر ارتباط وثیق داشته و بر هم اثر می گذارند و حتی فراتر از این، جسم انسان و تمدن نیز رابطه ای عمیق دارند.
هر آنچه در طبیعت رخ می دهد در انسان نیز رخ می دهد. اگر حال طبیعت خرا . . .

انسان و طبیعت

انسان هم در طبیعت است بواسطه ی عملی که انجام میدهد و کارآیی که دارد ،یعنی طبیعت ،بوم نقاشی و عرصه ی ظهور اوست و هم در خارج از طبیعت ،زیرا در مقام معناگرایی به طبیعت شکل و معنا میبخشد.همه چیز در خداست منجمله ،تمام انسانها در خدا هستند ،اما مهمتر آن است که بدانیم در خدا هستیم و این، در او بودن را ،درک کنیم که او را به اودر نمایش و نشان دادن هستیم.مبدا تمام افرینش در هستی است ،وجود همه ی موجودات از وجود است فهم و درک تمام طبیعت از فهمیدن بوجود می . . .

نقش سگ در زندگی انسان

 
نقش سگ در زندگی انسان به عنوان نیروي کار برای انسان، تأمین منابع غذایی، وجود روابط میان انسان ‌ها و حیوانات از نظر عاطفی و فواید نگهداری حیوانات خانگی همواره وجود داشته است.
 
نقش حیوانات در زندگی انسان برای کار :
 
روابط میان انسان ها و حیوانات شامل تنوع وسیعی از کارهاي انجام شده توسط حیوانات برای زندگی انسان می‌شود.
استفاده از حیوانات در حمل و نقل , کمک در شکار , کمک به نابینایان و معلولین از جمله فواید حیوانات اهلی و فواید نگهداری حیوا . . .

انسان شناسي سايکولوژيست ها (6): موري

انسان شناسی سایکولوژیست ها (6): موری هنری موریبه نظر موری هدف انسان حالت بدون تنش نیست، بلکه یی است که از کاهش دادن تنش به دست می­ آید. وی معتقد بود شخصیت به وسیله نیازهاي انسان، محیط، رويدادهاي زمان حال و آرزوهاي او برای آینده تعیین می­ شود. به اعتقاد او بدون پذیرش تأثیر نیروهاي فیزیولوژیکی و محرک­هاي موجود در محیط­هاي فیزیکی، اجتماعی و فرهنگی نمی­ توانیم شخصیت انسان را درک کنیم. مورد اعتقاد داشت رشد جزء طبیعی ماهیت انسان اس . . .

۴ راهکاری که انسان برای مقابله با ابلیس باید به کار بگیرد

۴ راهکاری که انسان برای مقابله با ابلیس باید به کار بگیردشناخته شدن شیطان مساوی است با پیروي نکردن انسان‌ها از او، پس تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا وسوسه‌هايش را عادی جلوه دهد. افق انلاین ، شیطان به دنبال پیدا کردن نقطه‌ضعف در انسان‌ها است؛ و تلاش می‌کند تا راهی پیدا کند، که ساده‌تر و راحت‌تر بتواند انسان را فریب دهد؛ و یکی از ابزار مهمی که، شیطان در راه فریب دادن انسان‌ها از آن استفاده می‌کند، هوای نفس و نفس اماره است . . .

رسول یونان

 انسان ها شبیه هم عمر نمی کنند !یکی زندگی می کند یکی تحمل.انسان ها شبیه هم تحمل نمی کنند !یکی تاب می آوردیکی می شکند.انسان ها شبیه هم نمی شکنند !یکی از وسط دو نیم میشهدیگری تکه تکه.تکه ها هم شبیه هم نیستند !تکه ای یه قرن عمر میکندتکه ای یک روزمراقب یکدیگر باشیم!  . . .

Matrixجلدپایانی قسمت سوم

مارلاگریه کنان ازساختمان کابالابیرون زدانگارجگرش آتش گرفته بود.قلبش تندتندمیزدهیچ فردی نبودکه حس تنهايی اوودرداورابفهمد.
برنده اصلی دنیایMatrixازنگاه باراک خالق بودکه همواره بودوعدم خالق به معني نبودهمه چیزبود.
خالق موجودیت کلی داشت بسیاربزرگ دراندازه جهان هستی وبه حدی داناکه کهکشان هاي متعددراآفریده بود.بزرگی خالق معني خوبی برای مارلانداشت.اینکه همیشه تحت نظرباشدوتمام جزئیات راخالق بداندقبل ازاینکه اوبداندمفهوم بدی داشت.گویی طوفا . . .

نظر اسلام درباره شادی

انسان هنگامی می تواند دارای نشاط واقعی باشد که دارای سلامت روان و آرامش روحی باشد و سلامت روان به عوامل گوناگونی بستگی دارد که برخی از آنها به عوامل درونی مانند ایمان و باورهاي صحیح و شناخت و بینش درست فرد بستگی دارد و برخی از آنها به عوامل محیطی مانند خانواده و محیط بیرون خانه یعنی جامعه ای که انسان در آن زندگی می کند ارتباط دارد . . . .

انسان، در واقع وجود ندارد! استدلال گریپ‌فروت

نمی‌دانم دلیل خودپسندی، غرور و ژست گرفتن انسان‌ها چیست. نمی‌دانم چرا برای یکدیگر قیافه می‌گیرند و خود را تافته‌ای جدا بافته می‌پندارند. همیشه گاردشان بالا است و اطراف‌شان را دایره می‌کشند. فقط خودشان می‌دانند، خودشان cool» هستند و فقط خودشان آن» هستند. چرا اندکی در باب انسان و هستی اندیشه نمی‌کنند؟ گویا برای خودشان کَسی هستند، امّا کَس» شدن چه معنایی دارد؟ چرا رفتارهاي ناخوشایندشان و تکبر نامستدل‌شان را کنار نمی‌گذارند؟
فقط کا . . .

نماز آرامشي که مردم به دنبال آن هستند

نماز آن آرامشی است که خیلی از مردم دنبال آن هستند.کسانی که با خداوند سبحان بویسله نماز در ارتباط هستند هرگز ناامیدی سراغ آنها نمیرود.نماز طبق احادیث فراوان باعث می شود که خانه ی شخص از شیاطن خالی شده و برکت سراغ زندگیش برود.نماز باعث می شود که انسان سراغ گناه نرود.نماز معراج مومن است. نماز اول وقت شخص را پارسا و خوش رفتار می کند.این نماز است که باعث می شود انسان خوش اخلاق و خوش رفتار بشود.کسی که نماز می خواند با مردم و همسایگان به خوبی برخورد م . . .

حسادت

ضرر و زیان هاي حسادت ?? حسادت با انسان چه می کند؟! ??1_انسان را نسبت به واقعیت ها کر و کور میکند.? انسان را دشمن انسان و انسانیت می گرداند.2_ انسان را وادار به غیبت می کند.3_ انسان را مجبور به تهمت زدن به دیگران می کند.4_ ازانسان یک دروغگو می سازد.5_ انسان را از درون می سوزاند و نابود می کند.6_ انسان را وادار به جنایت می کند.7_ به جامعه ضرر میرساند.8_ باعث غم و اندوه فرد می شود.9_ باعث ناشکری می شود.10_ باعث از دست دادن دوستان می شود.11_ باعث اضافه شدن دشمنان م . . .

ضرورت و نتیجه بیعت با امام

ریشه ی واژه ی ‌بیعت»، بیع به معنای معامله و خرید و فروش است. در قرآن تعابیر مختلفی در این مورد وجود دارد؛ از جمله، تعبیری در مورد انسان که در یک نوع معامله قرار دارد: وَالْعَصْرِ؛ إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْرٍ»
وقتی دنیا مزرعه باشد، انسان دائم در حال معامله و سود و زیان است. اگر انسان در معامله و سود و زیان است، دین، به معاملات او جهت می‌دهد و جهت دهی آن، بیعت با امام است. در واقع کار دین، جهت‌دهی به معاملات انسان است؛ جهت‌دهی به اینکه در . . .

دلیل نشاط انسان

یکی از نیازهاي اساسی انسان، شاد زیستن است، زیرا انسان متعادل، خود و جامعه خود را در پرتو آن می سازد؛ از این رو همه به دنبال شادی اند. قطعاً اسلام که دینی فطری و تأمین کننده صلاح دنیا و آخرت انسان است، مخالف شادی نیست، بلکه حامی و پشتیبان آن نیز می باشد. از نگاه دین، شادی پسندیده آن است که جهت گیری الهی داشته باشد و یا مقدمه ای برای انجام وظایف شرعی باشد، چون طبق نظام ارزشی اسلام، مطلوب واقعی، تقرب به خداست و همه حرکات و سکنات و افعال انسان باید . . .

مهدى، معناى حيات شيعه‏

معناى زندگى یعنى این كه من چرا زنده ام؟ و زنده بودنم چه فایده اى مى تواند داشته باشد؟ معناى زندگى یعنى آن چیزى كه انسان به خاطر آن زندگى مى كند. معناى زندگى یعنى آن چیزى كه انسان به خاطر آن تلاش و كوشش مى كند. معناى زندگى آن چیزى است كه انسان به خاطر آن سختى ها را تحمل مى كند. معناى زندگى آن چیزى است كه حتى انسان حاضر است به خاطر آن بمیرد و جانفشانى مى كند. معناجویى» یعنى جستجو جهت یافتن پاسخ براى موارد یاد شده و معنادارى» یعنى برخوردارى از پاس . . .

انسان شناسي سايکولوژيست ها (9): کتل

انسان شناسی سایکولوژیست ها (9): کتل  ریموند کتلکتل هیچگونه هدف نهايی و ضروری که رفتار را تحت نفوذ خود قرار دهد، فرض نکرد. به نظر او سایق خودشکوفایی یا اشکال دیگر تحقق‌­غایی که انسان را به سوی خود بکشند، تعارض­هاي همگانی یا تعارض­‌هاي روانی جنسی غریزی که فرد را به پیش برانند، وجود ندارند (شولتز، ص 311). کتل دو نوع صفت پویشی برانگیزاننده به نام ارگ­­‌ها و احساسات معرفی کرد. واژه اِرگ از واژه یونانی ارگون و به معني کار یا انرژی . . .

عینک آفتابی اونکس مدل Blue Single Diamond

عینک آفتابی اونکس مدل Blue Single Diamond 
قیمت محصول : 135000 تومان
برند : Onex
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.
 
 
 
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.
تصاویر بیشتر
 
 
 
[google] . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)