قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

طب سنتي ابن سينا مادر كودك شيردهي مزاج شناسي اخلاط قلب كبد كليه

علم مزاج شناسی و فواید آن

بدن انسان  از چهار عنصر (آب- آتش- هوا- خاک) تشکیل شده که این ها باید در تعادل باشند و اگر از تعادل خارج بشوند، باعث بروز بیماری در بدن می شوند.در یک تعریف ساده علم مزاج شناسی،  علم شناخت اخلاط هست.مزاج ---> نتجیه اثر گذاری چهار خلط (صفرا- سودا- بلغم- دم) است که موجب شکل گیری بدن می شود.چرا باید مزاج ها رو بشناسیم؟یک دلیلش که به شخصیت شناسی هم ربط پیدا میکنه، تأثیر مزاج ها بر خلق و خوی آدم هاست. با شناخت مزاج خودتون و اطرافیانتون میتونید به برخی از ویژ . . .

معصوميت عشق.

  عشق،كودك معصومى استكه در میانه ى خیابانى پر تردد دستش را رها كرده اند. عشق، كودك كار استكه در چهارراه ها به مدرسه مى رود. عشق،كودك بازیگوشى استكه قبل از شنیدن حرفشگوش اش را پیچانده اند. عشق،كودك سرراهى استكه كسى مسئولیت حضورش را نمى پذیرد.    . . .

کارگاه آموزش سبک زندگی اسلامی

کارگاه آموزش سبک زندگی اسلامی روز سه شنبه 8مردادماه و به مدت 2ساعت در کتابخانه روضه الشهداء برگزار گردید.این کارگاه با تدریس آقای مهدی زعیم علی آبادی و با ارائه سرفصل های سبک زندگی اسلامی و طب سنتی اسلامی، به بررسی موضوعاتی پیرامون مزاج شناسی، اخلاط چهارگانه و علائم غلبه ی این اخلاط پرداخته شد.مدرس این کارگاه به اهمیت و جایگاه طب سنتی اشاره کرد و گفت:کاربرد طب سنتی اسلامی در زندگی مردم و تغییر سبک زندگی سلامت مردم را تضمین می کند.گفتنی است د . . .

اخلاط غذایی که ما میخوریم بعد ازهضم در معده به کبد میرود.و در آن جا تجزیه میشود.وقتی که از کبد خارج میشود مایعی را میسازد که به آن خلط گفته میشه.این خلط به چهار دسته تقسیم میشه که به این مواد اخلاط  چهارگانه میگن.این اخلاط بر تمام بدن ما اثر میزارنو به تناسب کم و زیادی هر کدام از این مواد افراد ویژگی ظاهری و روحی متفاوتی پیدا میکنن.که همه این ها حاصل تاثیر یک خلط بر روی بدن افراد است.   . . .

شادی از نظر روانشناسان

تعریف شادی از نظر روان شناسی چیست؟-اجازه دهید من این مقوله را در مبحث تحلیل رفتار متقابل بیان كنم. در تحلیل رفتار ساختار شخصیت را به ۳ بخش تقسیم می كنند(كودك، بالغ، والد ). این نظریه تكامل یافته نظریه فروید است. كودك به مفهوم خردسالی نیست. آن قسمت از ساختار شخصیت ما است كه دنبال احساسات، عواطف، شادی، شادمانی و خشم است.(البته شادی و خشم ذاتی نه اكتسابی) و در حقیقت بخش كودك در شخصیت ماست كه شادی آفرین است و اصولا این امر بستگی به سن ندارد. دقیقا! ی . . .

چرخه طبایع

در آیین هندو و بودا یک "چرخه زایش دوباره " مبناست، یعنی انسان تا زمانی که به وحدت وجود نرسد، در یک دور و تسلسل باطل سرگردان است.اما در طب یونانی، اخلاط مزاحمی موجودند. این اخلاط تابع سن، فصل، ماه، روز، ساعت، جنس، اقلیم، تغذیه و . هستند. اگر یکی از این اخلاط بر اثر شرایط محیطی یا درونی طغیان کرد، بعد از تغییر در آن شرط، به خلط محیط تغییر ماهیت می دهد و این نیز یک "چرخه زایش دوباره " است.یعنی اگر نوجوانی دمش زیاد باشد، در جوانی مزاجش صفراوی خواهد ش . . .

تكامل بينايي در نوزادان

* سیستم بینایی در بدو تولد یك سیستم تكامل نیافته است و تكامل آن در طول سال اول زندگی رخ می دهد. * سه ماه اول نوزادان معمولا قبل از هر چیز "حركت" را می بینند. نوزادانی كه به موقع بدنیا آمده باشند باید بتوانند تغییرات صورت مادر نظیر خنده، اخم و. را در هفته اول بعد از تولد ببینند. در این زمان درك رنگ هنوز كاملا تكامل نیافته. *اگر در 3 ماهگی جسم را جلو چشم نوزاد بگیرید و آن را از یك سمت آهسته به سمت دیگر ببرید و نوزاد قادر به دنبال كردن آن با چشم نباشد . . .

اشعار

تین شعر
گوشہِ انزوا میں بیٹھا رہ
اور اک لفظ بھی کسی سے نہ کہہ
تیری تنہائیاں ہیں تیری سزا
کیونکہ دنیا کے باسیوں سے ترا
یا مزاجِ بدن نہیں ملتا
یا مزاجِ سخن نہیں ملتا
۲۳ جنوری ۲۰۱۹ قم المقدس . . .

البتسام

قالَت الوالدةُ‌ لِطَفلَتِها: اِذهَبـى إلی ساحةِ المنزل و ﭐنْظُرى هل السَّماءُ صافیةٌ أم غائمةٌ؟ذَهَبَت الطفلةُ ثُمَّ رَجَعَت و قالَتْ: آسفة یا والدتى، لِأنَّنـى ما قَدَرْتُ أنْ أنظُرَ إلی السَّماءِ؛ لِأنَّ المَطَرَ كانَ شدیداً.»مادر به دختر كوچكش گفت: به حیاط خانه برو و ببین آسمان صاف است یا ابری؟كودك رفت ، سپس برگشت و گفت:متأسفم مادر، چون من نتوانستم به آسمان نگاه كنم.آخر باران شدید بود». . . .

جیغ و کودک

‍  در مقابل کودکی که می‌خواهد هر چیزی را به زور و جیغ و فریاد به‌دست آورد، باید چه رفتاری داشت؟در چنین وضعیتی باید از تكنیك نادیده گرفتن، استفاده كرد. یعنی وقتی یك كودك تلاش می‌كند فراتر از قوانین و مقرراتی كه برایش وضع شده، امتیازی بگیرد ما باید از تكنیك نادیده گرفتن استفاده كنیم. یعنی در كنار او هستیم ولی نه به او نگاه می‌كنیم نه با او حرف می‌زنیم، فقط خودمان را مشغول می‌كنیم بدون این‌كه با او ارتباط برقرار كنیم. این طوری كودك متوجه می . . .

اصول تربيت فرزند 3

«همه به امنیت نیاز دارند، كودكان بیشتر»می‌خواهد سر كار برودپدرفرزند اما لج می‌كنددهنش را كج می‌كنداشك می‌ریزد و پدر را در آغوش می‌گیردصدای مادر در می‌آید:«من سر بچه رو گرم می‌كنم تو بی‌صدا برو»آن لحظه نمی‌فهمدبعد كه می‌فهمدترس وجود كودك را فرا می‌گیرداسترس و نگرانی:«هر لحظه ممكنه دیگه بابا نباشه!»پدر و مادربرای فرزنددر حكم رب هستندهمه چیز را در وجود آن‌ها می‌بیندتمام امنیت خود رادیگر آرام ن . . .

علل ترس کودکان از مدرسه و راه حل آن

ترس از مدرسه یکی از اختلال‌های روانی شایع در دوران مدرسه است که در کودکان دبستانی بیشتر دیده می‌شود. بسیاری از كودكان هنگام جدا شدن از والدین ناراحت می‌شوند به‌خصوص در خانواده‌هایی كه حمایت افراطی از كودك انجام می‌شود. حمایت افراطی این پیام را به كودك می‌دهد: محیط خطرناک است و تو ناتوانی!» . . .

کودکان خود را چگونه تربیت کنیم؟

 پورسینا و تعلیم وتربیتاگر چه کتاب قانون یک کتاب درسی پزشکی و در سطح تخصصی است ولی با این وصف موضوعاتی مانند چگونگی تربیت و پرورش فرزند را نیز  از قلم نیانداخته است.  او این مطلب را بطور مختصر و طی چند دستور بیان داشته . این دستورات تا سن چهارده سالگی هر کودک و نوجوان را در بر می گیرد و شامل نکات تربیت ،بهداشتی ،ورزش ،تعلیم و تربیت و حتی کتابخوانی می باشد.اخطار!از نکته های مهمی که پور سینا به آن اشاره می کند این است که کودک تا سن شش یا هفت سالگی . . .

غذاهایی که نباید با هم خورد

 مصرف هم زمان بعضی از مواد غذایی با یکدیگر می‌تواند بسیار مضر باشد و باعث تولید اخلاط زائد در بدن شود.گاهی تاثیرات این تداخلات در چندین سال بعد به صورت بیماری‌های مختلف و صعب العلاج بروز خواهد کرد و به عنوان مثال حکمای طب ایرانی معتقدند که مصرف هم زمان موارد ذیل باعث تولید اخلاط خام در بدن شده و تولید بیماری می‌کند.مثلاً مصرف ماست با هر نوع و هر مقدار گوشت باعث لکه‌های پوستی و مصرف سرکه یا انواع شور و ترشی که با سرکه ساخته می‌شود همراه با . . .

زيان هاي دوري کودک از مادر؛ از بي تفاوتي عاطفي تا رشد روحيه طغيانگري

قصه کودکانه صوتیزندگی سالهای اولیه كودك بر پایه مادر محوری است وبرای از بین رفتن آن تا سنین بلوغ باید منتظر ماند، بنابراین غیبت های مكرر مادر در كودك بی تفاوتی عاطفی ایجاد می كند كه برای طفل امری زیانبخش است.به گزارش خبرگزاری مهر، كودك باید با مادر زندگی كند ولااقل تا مرحله پایان كودكستان با او باشد. این ضرورت از چند نظر احساس می شود كه مهمترین آن ضرورت تربیتی است، زیرا مادر كننده و سازنده شخصیت عاطفی و اخلاقی اوست وبخش اعظم آن در دورا . . .

نگراني‌هاي تولد یک نوزاد گهوارک

نگرانی‌های تولد یک نوزادمسائلی که باعث ایجاد نگرانی در پدر می شود؟پدر بر این باور است كه باید آنقدر قوی باشد كه بتواند خودش به تنهایی با همه این مشكلات و نگرانیها دست و پنجه نرم كند.همسر او، دیگر نمی تواند نیازهای عاطفی، فیزیكی او را برآورده كند.اقوام یا دوستانی كه او بتواند نگرانیهایش را با آنها در میان بگذارد، اندك هستند.او اطلاع ندارد كه حاملگی، منشا اصلی نگرانیهایش است.نگرانی های پدر و راهكارهابا مردان دیگری كه در انتظار به دنیا آمدن . . .

در ادامه اجراي برنامه هاي هفته ملي كودك

چهارمین روز از هفته ملی كودك در مركز شماره یك سقز  به مناسبت 16 مهر روز كودك ، صلح ، بازی و نشاط  بازیهای محلی ( اتل متل ، هفت سنگ ، كلاه بازی ، طناب كشی و .) و آموزش كاردستی كلاه شادمانی برای اعضا و دانش آموزان بازدید كننده اجرا گردید :                 . . .

نگراني‌هاي تولد یک نوزاد گهوارک

نگرانی‌های تولد یک نوزادمسائلی که باعث ایجاد نگرانی در پدر می شود؟پدر بر این باور است كه باید آنقدر قوی باشد كه بتواند خودش به تنهایی با همه این مشكلات و نگرانیها دست و پنجه نرم كند.همسر او، دیگر نمی تواند نیازهای عاطفی، فیزیكی او را برآورده كند.اقوام یا دوستانی كه او بتواند نگرانیهایش را با آنها در میان بگذارد، اندك هستند.او اطلاع ندارد كه حاملگی، منشا اصلی نگرانیهایش است.نگرانی های پدر و راهكارهابا مردان دیگری كه در انتظار به دنیا آمدن . . .

نگراني‌هاي تولد یک نوزاد گهوارک

نگرانی‌های تولد یک نوزادمسائلی که باعث ایجاد نگرانی در پدر می شود؟پدر بر این باور است كه باید آنقدر قوی باشد كه بتواند خودش به تنهایی با همه این مشكلات و نگرانیها دست و پنجه نرم كند.همسر او، دیگر نمی تواند نیازهای عاطفی، فیزیكی او را برآورده كند.اقوام یا دوستانی كه او بتواند نگرانیهایش را با آنها در میان بگذارد، اندك هستند.او اطلاع ندارد كه حاملگی، منشا اصلی نگرانیهایش است.نگرانی های پدر و راهكارهابا مردان دیگری كه در انتظار به دنیا آمدن . . .

به کودکان کنید تا استعداد های خود را پرورش دهیم

به کودکان کنید تا استعداد های خود را پرورش دهیمنسخه ای كه برای ایجاد شادی مادام العمر تجویز می شود یك نكته حیرت آور دارد: افراد شاد كسانی هستند كه یك مهارت را به خوبی فرا گرفته اند. به عنوان مثال هنگامی كه كودك در حال تمرین پرتاب توپ به سمت شما است از خطاهایش یاد می گیرد، نظم و تداوم و سماجت را فرا می گیرد و نهایتا از موفقیتی كه ناشی از تلاش خودش است لذت می برد.همچنین اطرافیان نیز موفقیت او را تشویق و تائید می كنند؛كه این نیز دستاورد دیگری برای . . .

حجامت در منزل و مطب ارزان بهداشتی

   درباره کلینیک طراوت تن با مدیریت سروش عزیزی کلینیک طراوت تن با سالها سابقه و تجربه در حوزه درمان آماده ارائه خدمات درمانی  تشخیص بیماریها از طریق چشم، حجامت،زالودرمانی، بازتاب درمانی و طب سوجوک، ماساژ و ارائه داروهای گیاهی ومشاوره طب سنتی و . و دوره های آموزشی فوق میباشد.    سروش رعزیزی    سالها تجربه انجام و تدریس عنبیه شناسی، صلبیه شناسی،، حجامت، زالودرمانی، مزاج شناسی، درمان با طب سنتی، طب سوزنی سوجوک و . در تهران ایشان تجربه مدی . . .

درمان خشکی مزاج با سیر

وابستگی به مواد لینت دهنده مزاج یا همان روان کننده ها، یکی از بدترین سوء استفاده هایی است که از داروهای گیاهی می شود. کسی که از لینت دهنده های گیاهی یا شیمیایی استفاده می کند به آن عادت می کند. تمرین های ورزشی، نوشیدن مایعات بیشتر و مصرف غلات و حبوبات سبوس نگرفته، میوه های تازه و سبزی ها به درمان خشکی مزاج کمک می کنند. هضم بد و باکتری علت اصلی خشکی مزاج هستند و سیر در درمان آن می تواند موثر باشد.
برای رفع خشکی مزاج به مدت سه روز سه تا شش حبه سیر ت . . .

052

چند روز پیش دوس دختر سینا رفته رو سینه ش،پایین تر از ترقوه،تتو كرده "سینا"بابای سینا گفته:فردا كه ولش كردی،رفت اون و تبدیل به "سلینا گومز" كرد میفهمه چه گوهی خورده:))))))))) . . .

052

چند روز پیش دوس دختر سینا رفته رو سینه ش،پایین تر از ترقوه،تتو كرده "سینا"بابای سینا گفته:فردا كه ولش كردی،رفت اون و تبدیل به "سلینا گومز" كرد میفهمه چه گوهی خورده:))))))))) . . .

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودک گهوارک

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودکوَ الوالِداتُ یُرضِعنَ اَولادهُنَّ حَولَینِ كامِلَینِ لِمَن اَرادَ اَن یُتِمَّ الرِضاعَةَ.و مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر بدهند . ( این حكم ) برای كسی است كه بخواهد دوران شیرخوارگی را تكمیل كند . ( بقره / 233)تغذیه ی كودك با شیر مادر تا پایان دو سالگی در رشد جسمی و هوشی كودک تأثیر به سزایی دارد.در این آیه ی شریفه از مادران خواسته شده تا حد امكان فرزندانشان را تا دو سالگی شیر دهندچرا شیر دادن ماد . . .

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودک گهوارک

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودکوَ الوالِداتُ یُرضِعنَ اَولادهُنَّ حَولَینِ كامِلَینِ لِمَن اَرادَ اَن یُتِمَّ الرِضاعَةَ.و مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر بدهند . ( این حكم ) برای كسی است كه بخواهد دوران شیرخوارگی را تكمیل كند . ( بقره / 233)تغذیه ی كودك با شیر مادر تا پایان دو سالگی در رشد جسمی و هوشی كودک تأثیر به سزایی دارد.در این آیه ی شریفه از مادران خواسته شده تا حد امكان فرزندانشان را تا دو سالگی شیر دهندچرا شیر دادن ماد . . .

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودک گهوارک

 ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودکوَ الوالِداتُ یُرضِعنَ اَولادهُنَّ حَولَینِ كامِلَینِ لِمَن اَرادَ اَن یُتِمَّ الرِضاعَةَ.و مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر بدهند . ( این حكم ) برای كسی است كه بخواهد دوران شیرخوارگی را تكمیل كند . ( بقره / 233)تغذیه ی كودك با شیر مادر تا پایان دو سالگی در رشد جسمی و هوشی كودک تأثیر به سزایی دارد.در این آیه ی شریفه از مادران خواسته شده تا حد امكان فرزندانشان را تا دو سالگی شیر دهندچرا شیر دادن ما . . .

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودک گهوارک

 ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودکوَ الوالِداتُ یُرضِعنَ اَولادهُنَّ حَولَینِ كامِلَینِ لِمَن اَرادَ اَن یُتِمَّ الرِضاعَةَ.و مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر بدهند . ( این حكم ) برای كسی است كه بخواهد دوران شیرخوارگی را تكمیل كند . ( بقره / 233)تغذیه ی كودك با شیر مادر تا پایان دو سالگی در رشد جسمی و هوشی كودک تأثیر به سزایی دارد.در این آیه ی شریفه از مادران خواسته شده تا حد امكان فرزندانشان را تا دو سالگی شیر دهندچرا شیر دادن ما . . .

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودک گهوارک

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودکوَ الوالِداتُ یُرضِعنَ اَولادهُنَّ حَولَینِ كامِلَینِ لِمَن اَرادَ اَن یُتِمَّ الرِضاعَةَ.و مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر بدهند . ( این حكم ) برای كسی است كه بخواهد دوران شیرخوارگی را تكمیل كند . ( بقره / 233)تغذیه ی كودك با شیر مادر تا پایان دو سالگی در رشد جسمی و هوشی كودک تأثیر به سزایی دارد.در این آیه ی شریفه از مادران خواسته شده تا حد امكان فرزندانشان را تا دو سالگی شیر دهندچرا شیر دادن ماد . . .

ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودک گهوارک

 ضرورتی شیر مادر در سال دوم زندگی کودکوَ الوالِداتُ یُرضِعنَ اَولادهُنَّ حَولَینِ كامِلَینِ لِمَن اَرادَ اَن یُتِمَّ الرِضاعَةَ.و مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر بدهند . ( این حكم ) برای كسی است كه بخواهد دوران شیرخوارگی را تكمیل كند . ( بقره / 233)تغذیه ی كودك با شیر مادر تا پایان دو سالگی در رشد جسمی و هوشی كودک تأثیر به سزایی دارد.در این آیه ی شریفه از مادران خواسته شده تا حد امكان فرزندانشان را تا دو سالگی شیر دهندچرا شیر دادن ما . . .

بفرمایید شربت بیدمشک

شهد بیدﻤﺸﻚ با داشتن ترکیباتی همچون ژرانیون سالیسین، تانن، به عنوان داروی موثر در تقویت قلب، آرام بخش و رفع کننده درد و خستگی شهرت یافته است. طبیعت آن سرد و تر است؛ مقوی قوای دماغی و قلب، مفرح روح، ملین مزاج، سردردهای گرم مزاج را نیز تسکین می‌دهد.
 
طی این چندماه که بنده در خانه شربت بیدمشک مصرف می‌کنم دیگر به طور محسوسی میلم به پپسی(نوشابه) و آبجو(دلستر) کاهش یافته است.
شما شربت بیدمشک دوست دارید؟ . . .

طب سنتی اسلامی و کاربرد زعفران در آن

 
طب سنتی اسلامی طب سنتی اسلامی، روشی مقدس است که به ۱۴ قرن پیش و به زمان ظهور اسلام بر می گردد. در تاریخ پزشکی، طب سنتی اسلامی یا طب عربی به تمدنی در اسلام برمی گردد که در قرون وسطی توسعه یافته و اغلب به زبان عربی نوشته شده و زبان تمدن اسلامی بوده، گرچه تعداد بسیاری از این دانشمندان، عرب نبوده اند.
واژه طب سنتی اسلامی، توصیف کننده دانشمندان عرب و غیر عربی است که در طب اسلامی فعالیت کرده اند. بعد از انحطاط طب یونان و روم، طب اسلامی هزاران سال پی . . .

در اینجا چند مادر ایالات متحده از شیر مادر تغذیه می کنند

درصد ایالات متحده براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، مادرانی که نوزادان خود را تغذیه می کنند همچنان رو به افزایش است ، اما بسیاری از شیردهی ها قبل از شیرخوارگی آنها 6 ماهه است.
در سال 2013 ، 81.1 درصد از ایالات متحده. مادران گفتند که شروع به شیر دادن به نوزاد خود کردند. طبق CDC ، از 75 درصد در سال 2008 و 70 درصد در سال 2000 افزایش یافته است.
نرخ تغذیه با شیر مادر در یوتا بالاترین میزان بود ، جایی که 94.4 درصد از مادران گفتند که نوزادان خود را . . .

برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای و جلسه جمع خوانی در دبستان پسرانه

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان، همزمان با روز جهانی كودك چهارشنبه هفدهم مهرماه نشست كتابخوان با حضور دانش آموزان پایه سوم ابتدایی در دبستان پسرانه  برگزار شد .مینو رمضانیان ، كتابدار كتابخانه آقانجفی قوچانی اظهار كرد : در این نشست ضمن تبریك هفته ی كودك به دانش آموزان و معرفی كتابخانه های عمومی ، توضیحاتی در مورد بخش كودك كتابخانه ها به كودكان داده شد . كتاب قصه باور نكردنی هنری پسرك كتاب خوار » از انتشارات . . .

فرشته و مادر

#داستان_کوتاه‌مادر نابینا کنار تخت پسرش در شفاخانه نشسته بود و میگریست .فرشته ی فرود آمد و رو به طرف مادر گفت: ای مادر من از جانب خدا آمده ام. رحمت خدا بر آن است که فقط یکی از آرزو های ترا برآورده سازد، بگو از خدا چه میخواهـی؟مادر رو به فرشته کرد و گفت: از خدا میخواهم تا پسرم را شِفا دهد. فرشته گفت: پشیمان نمیشوی؟ مادر پاسخ داد: نه!فرشته گفت: اینک پسرت شِفا
ادامه مطلب . . .

فیشر و توضیحاتی در خصوص آن

شقاق نام عربی و فیشر نام انگلیسی آن و ترک یا چاک خوردگی نام فارسی آن میباشد که در واقع همان زخم شدن لبه داخلی مقعد می باشد . فیشر ترك و یا زخمی است كه در ناحیه ابتدای مقعد رخ می دهد كه بسیار دردناك بوده و گاهاً با خونریزی مختصر موقع اجابت مزاج همراه است. علل ایجاد این زخم متفاوت است ولیكن در اكثر بیماران با تغییر اجابت مزاج از قبیل یبوست و یا اسهال شدید همراه است. از نظر فیزیولوژیك مشكلات كاهش خون رسانی در قسمت پشتی مقعد را بیان كرده اند و بعض . . .

مامای همراه

مامای همراه  Doula کیست؟ مامای  دلسوز مهربان و متبحر حداقل با 3- 4 سال کاردرمراکز درمانی که از طریق مراکز مشاوره مامایی معرفی میشود .شیوه ارتباطی با  مامای همراه از طریق پیامک و یا تماس تلفنی ویا مراجعه حضوری در  منزل یا ویزیت در مطب و مرکز مشاوره مامایی میباشد.وی مامای حامی بوده که حتی میتواند از اوایل بارداری همراه مادر باشد و وی را تشویق به شرکت در کلاس های بارداری نماید و مشاور مسائل بهداشتی و مامایی  او باشد.از شروع دردهای زایمان تا یکی د . . .

تمرينات هفت گانه براي افزايش تمركز كودكان بي دقت

توجه و تمركز، پایه و اساس انجام موفقیت آمیز امور روزمره، مطالعه هدفمند و بهینه و همچنین انجام صحیح تكالیف درسی است. ????برخی تمرینات و بازی هایی وجود دارند كه والدین می توانند با كودك انجام دهند تا توانایی تمركز و توجه را در آنان افزایش دهند. ????تجسم از كودك بخواهید چشمانش را ببندد. سپس تصویر یكی از اشكال هندسی مانند مثلث را در ذهن تجسم كند و بعد از آن با چشمان بسته آن تصویر را روی كاغذ ترسیم كند. از او بخواهید این كار را دوباره تكرار كند و تصویر . . .

سخنی از مولا امیرالمومنین علی (ع)

مردی نزد امیرالمومنین علیه السلام آمده و گفت: از هفتاد فرسنگ دور به اینجا آمده ام تا هفت سوال از شما بپرسم: 1- چه چیز از آسمان عظیم تر است؟ 2- چه چیز از زمین پهناورتر است؟3- چه چیز از كودك یتیم ناتوان تر است؟۴- چه چیز از آتش داغ تر است؟5- چه چیز از زمهریر سردتر است؟6- چه چیز از دریا بی نیاز تر است؟7- چه چیز از سنگ سخت تر است؟                                                                        حضرت علی علیه السلام فرمودند: تهمت به ناحق از آسما . . .

درمان ترک سینه ها بعد از شیردهی


درمان ترک سینه ها بعد از شیردهی
   
 
 
شیر دهی باعث زخم شدن نوک سینه می شود. اما ترک و خونریزی از عوارض جانبی شیر دهی نمی باشد. درد این قسمت می تواند نشانه ای هشدار دهنده راجع به سلامت مادر باشد. به طور اتفاقی ممکن است بدون احساس هیچ دردی،در این بخش خون مشاهده شود. ترشحات خونی سینه در اولین هفته شیردهی ممکن است به دلیل افزایش جریان خون در رخ دهد.در این زمان بافت تولید کننده شیر رشد می کند. این وضعیت بدون خطر است و بعد از چند روز بدون هیچ . . .

مادر شوهر شما چه مدلی هستش

مادر شوهر شما چه مدلی هستش
چگونه مادر شوهر را حرص دهیم،مادر شوهر حسود،مادر شوهر پر توقع،وظایف مادر شوهر نسبت به عروس
از مادر شوهر متنفرم،مادر شوهر عزیزم تولدت مبارک،مادر شوهر چیست،مادر شما چه اخلاقی داره،مادر شوهر
مادر شوهر مهربان،مادر شوهر بد ذات،مادر شوهر،مادر شوهر و عروس،مادر شوهر عروس رو دوست داره،مادر 
در ادامه شما میتوانید متن کامل مادر شوهر شما چه مدلی هستش را از سایت اسپندش مطالعه نمایید و نظر بدید
اسپندش - دانلود رایگا . . .

مادر

مادر ، تک‌واژه‌ای‌ست زیبامادر ، عین زیبایی‌ست و البته که زیباتر از زیبایی چیزی نیستقلب بزرگ خدا در سینه‌ی مادران می‌تپدمادر ، دستی بر گهواره دارد و دستی در دست خداآن‌گاه که مادر، گهواره را تکان می‌دهد . . .

اهل سقیفه حق ندارند بگویند قال رسول الله

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
اهل سقیفه چون با بغض و کینه تمام احادیث پیامبر را به آتش کشیدند و نقل حدیث را حرام کردند
بدون شک و تردید 
دیگر هیچ حدیث صحیحی نداشته و حق گفتن قال رسول الله را ندارند . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)