قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

طشت گذاری 98 نادر جوادی

فيلم | پديدهاي نادر؛ ماري که خودش را ميخورد

فیلم | پدیده‌ای نادر؛ ماری که خودش را می‌خورد
 


فیلم | پدیده‌ای نادر؛ ماری که خودش را می‌خورد
به گزارش همشهری آنلاین، در فرهنگ لغات فارسی واژه "خودخوری" برای ما آشناست. منظور از آن آزار ناخواسته خود است که رنج و ناراحتی برای فرد به بار می‌آورد. اما این فیلم تصویری واقعی از خوردن خود، توسط یک مار افعی است.
دانشمندان فقط می‌گویند این مار به یک عارضه مبتلا شده است. اما نوع عارضه و دلیل آن را نمی‌دانند. . . .

فيلم | پديدهاي نادر؛ ماري که خودش را ميخورد

فیلم | پدیده‌ای نادر؛ ماری که خودش را می‌خورد
 


فیلم | پدیده‌ای نادر؛ ماری که خودش را می‌خورد
به گزارش همشهری آنلاین، در فرهنگ لغات فارسی واژه "خودخوری" برای ما آشناست. منظور از آن آزار ناخواسته خود است که رنج و ناراحتی برای فرد به بار می‌آورد. اما این فیلم تصویری واقعی از خوردن خود، توسط یک مار افعی است.
دانشمندان فقط می‌گویند این مار به یک عارضه مبتلا شده است. اما نوع عارضه و دلیل آن را نمی‌دانند. . . .

ندانی.

گویی آیدا بی شاملو ، فرزانه بی نادر و سیمین بی جلال.
میتوانی تصورش را کنی؟ آن همه عاشقانه هایشان چه میشد؟ دنیا چیزی کم نداشت؟ 
وای به حال آیدا و فرزانه و سیمین های گمنام این شهر اگر بی شاملو و نادر و جلال شوند و هیچ کس نفهمد و نداند که چه بر سرشان گذشته و چه عاشقانه هایی بر باد رفته.
وای از دلشان. . . .

نادر شاه افشار

نادر شاه افشارنادر  ازقبیله ی افشار بود .ازتیره ی قرقولو یاقرخولو . افشار( اوشار) طایفه ای صحرانشین بودازمغولان که به قول رشید الدین فضل الله در دست راست ارغوز خان جد چنگیزبوده اند.این قوم که علی الظاهر در زمان استیلای مغول به ایران آمده و در این سرزمین جایگرفته اند. مرکز اصلیشان در آذر بایجان غربی بود، ولی قسمتی از آنان را شاه اسماعیل صفوی به خراسان شمالی در حدود ابیورد کوچ داد، تا در برابر ازبکان سدی استوار باشند . زبان این طایفه ترکی . . .

کتیبه ی ترکی نادر شاه در کلات نادری

کتیبه ی ترکی نادر شاه در کلات نادرینادرشاه آوشار (افشار) بی شک تورک گراترین حاکم تورک، حتی نخستین شخصیت مهم تورک گرا در تاریخ مدرن ملت ماست وی نه تنها بر تورک بودن خود مباهات می کرد بلکه در آن متعصب هم بود در هر فرصتی برآن تأکید می نمودیکی از نمودهای مهم تورک گرایی نادرشاه اصرار وی بر کاربرد زبان تورکی به عنوان زبان رسمی دولت آوشاری است چنانکه او علاوه بر استفاده از زبان تورکی در مکاتبات دیپلماتیک خارجی از جمله خطاب به سلطان عثمانی محمود خان . . .

پیام ماهانه آذر

لحظه‌ای نادر است آن‌گاه کهدستِ معشوق در دستان‌مان غنودهوقتی خسته از شتاب و خیرگیِ ساعات پرملالِ طولانیچشمان‌مان، چشمانِ دیگری را به روشنی می‌خوانَدوقتی گوشِ به دنیا ناشنوای‌مانبا آوایِ نوایی عاشقانه نوازش می‌شودتیری بر نقطه‌ای از سینه‌مان می‌نشیندو نبض گمشده‌ی احساس، تپیدنی دوباره می‌آغازد؛چشم‌ها می‌آسایند و قلب آرام می‌گیرد،و آنچه می‌خواهیم، می‌گوییم و می‌دانیم چه می‌خواهیم.در این لحظه نادر آدمی از گردش زندگی‌اش آگاه . . .

تو لذت نادر شنیدن باش

از تو سخن از به آرامیاز تو سخن از به تو گفتناز تو سخن از به آزادیوقتی سخن از تو می‌گویم از عاشق از عارفانه می‌گویماز دوستت دارماز خواهم داشتاز فکر عبور در به تنهاییمن با گذر از دل تو می‌کردم من با سفر سیاه چشم تو زیباست خواهم زیستمن با به تمنای تو خواهم ماند  من با سخن از توخواهم خواندما خاطره از شبانه می‌گیریمما خاطره از گریختن در یاداز لذت ارمغان در پنهانما خاطره‌ایم از به نجواهامن دوست دارم از تو بگویم را ای جلوه‌ی از به آرامی من دو . . .

بررسی وضعیت جوی استان تا چهارشنبه / پیش بینی مبهم اکو ودر برای زمستان!

با نام و یاد خدا و سلام خدمت دوستان گرامیبررسی الگوهای مختلف هواشناسی نشان میدهد از امروز تا چهارشنبه به تناوب امواج تراز میانی جو رو خواهیم داشتاین امواج قوی نیستن ولی از امروز تا چهارشنبه باعث خواهد شد اغلب هوایی نیمه ابری تا ابری داشته باشیم که گاهی در برخی نواحی استان بارش های پراکنده یا رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد که البته در برخی نقاط به صورت محلی ممکن هست بارش کمی بهتر باشداز نظر دمایی تا چهارشنبه تغییرات خاصی نداریم و هوایی پایی . . .

کشف ماده معدنی نادر از دل یک شهاب‌سنگ!

دانشمندان ماده معدنی جدیدی را کشف کردند که قبلاً هرگز در طبیعت دیده نشده بود.به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سال ۱۹۵۱ تکه کوچکی از سنگ فضایی عجیب و غریبی که از آسمان سقوط کرده بود یافت شد؛ چندین سال است که دانشمندان در تلاشند از رمز و راز‌های آن را پرده بردارند.این شهاب سنگ در نزدیکی و دربورن در مرکز ویکتوریا یافت شده بود که به رنگ قرمز و سیاه است و در سفر میلیون‌ها ساله خود به شدت کوچک شده و با وزن ۲۱ . . .

#عادت نکنیم

نادر ابراهیمی می گوید :از کلمه "عادت" بدم می‌آمد!
(اما من می گوبم :از کلمه «عادت» بدم می آید!!!
چرا که من همچنان غرق در عادتم)نادر می گوید:عادت چشمم را آزار می‌داد و روح درمانده‌ام را و مرا به وحشت و اضطراب می‌انداخت. اصلا از این کلمه خجالت می‌کشیدم. انسان برای تسلیم‌شدن به تکرار، نیامده است.حتی مغلوب تکرار خوب‌ترین چیزها نباید شد، چرا که آن‌چه تکرار می‌شود، بدون تفکر تکرار می‌شود، ممکن نیست خوب باشد.چیزی نفرت انگیز . . .

تصویر نادر از رد پای انسان و ماموت

اگر به محل زیبای وایت سندز در نیو مکزیکو بروید، تنها چیزی که خواهید دید، موج‌های بی‌پایانی از ژیپسوم است. اما محققین توانسته‌اند علاوه بر ژیپسوم، ردپای انسان و ماموت را زیر این شن‌های زیبا و سفید پیدا کنند.تیم محققین دانشگاه کورنل (Cornell University) به کمک رادار زمین نفوذ، رد پای انسان و ماموتی را در وایت سندز (White Sands) پیدا کردند که مربوط به ۱۲ هزار سال گذشته است. این رد پاها معمولا به سختی مشاهده می‌شوند مگر این که شرایط مناسب آن وجود داشته باشد. . . .

اصل و نسب نادر شاه افشار

نادر شاه افشاراصل و نسب نادر شاه افشاروقتی درباره تاریخ قبایل و ایلات مختلف ایران و آسیای مرکزی به تحقیق می پردازیم مشاهده می کنیم که گاه تصریح اینکه ایلی یا قبیله ای از حیث نژاد ترک یامغول باشد بسیار دشوار و اغلب اوقات غیر میسر است .راجع به اصل قبیله نادر یعنی قبیله افشار نیز تا اندازه ای بین مورخان تردید است ، لکن دلایل مبنی بر اینکه ایل افشار اصلاً ترک است قوی تر به نظر می رسد. رشیدالدین فضل الله مورخ معروف،افشارها را " قبایل ترک که در دشت . . .

#575

بهش گفته بودم به سلیقه‌ی خودت دو تا كتاب بهم بده، یكیش چهل نامه‌ی كوتاه به همسرم نادر ابراهیمی بود. الآن یهو بین كتابام پیداش كردم و حس می‌كنم چقدر از اون فضاها دور شدم و رغبت نمی‌كنم یه صفحه‌شو بخونم حتی :))ای بابا، پیر شدیم واقعن . . .

مروری بر مهم ترین چهره های تاریخ مستند سازی در ایران - نادر طالب زاده

در این شماره مروری کوتاه خواهیم داشت بر زندگی و کارنامه نادر طالب زاده از مهم‌ترین مستندسازان ایرانی که شاید کمتر از ایشان سخن گفته شده است.
حدود یک دهه است که فیلم‌های مستند در ایران بیشتر از قبل جدی گرفته می‌شوند و اخیرا معرفی مستند در جستجوی فریده» به عنوان نماینده کشورمان در اسکار، باعث شد توجه‌ها به آثار مستند حسابی جلب شود. با این حال، مستندسازی در ایران سابقه زیادی دارد و در دهه‌های گذشته هم مستندسازان، با کمترین بودجه و درآمد م . . .

لوستر امروزي از کجا پيدايش شد؟

 لوستر امروزی از کجا پیدایش شد؟در سال‌های به دور و قدیم لوسترها تنها منحصر به فرد کاخ ها و بناهای مالامال اهمیت بودند. فیلم‌های تاریخی حوالی قرن 17 را به حافظه بیاورید، احتمالا در کنار آن ضیافت‌ها و جامه‌های کلاسیک و میزهای آکنده از طعام، چشمتان به لوسترهای پهناور و سنگینِ معلق از سقف میفتد که با تعداد متعددی شمع نورپردازی گردیده بودند.جدیدترین مدل لوسترسال‌های سال سپری شد و لوسترها نادرنادر به فضاهای مسی منش پیدا کردن . . .

حاکمان سیستان

چکیدهبا قتل نادر شاه و تشکیل سلسلة دُرانّی در افغانستان و تصرف نواحی شرقی ایران، از جمله سیستان به دست احمد خان ابدالی (دُرانّی) در سال 1160 هـ .ق موضوع حاکمیت ایران بر این ایالت از پیچیدگی خاصی برخوردار گردید، ضعف حکومت مرکزی ایران بعد از قتل نادر، موجب گسترش نظام شبه ملوک الطوایفی در ایران گردید، کشمکش­های جانشینان نادر و خاندان زندیه به این روند کمک شایان توجهی نمود. این امر موجب گردید حاکمان سیستان با ایجاد پیوند نزدیکتر با فرمانروای ابد . . .

آقای وزیر ؛ صدورمجوز تولید کاشی و سرامیک به چینی ها با کدام توجیه؟

 به گزارش فرتاک نیوز؛ یک شرکت سرمایه گذاري چینی توانست مجوز تولید سالانه 34 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک را بگیرد و این می تواند به تولیدکنندگان داخلی آسیب جدی وارد کند. این فیلم گویای خیلی از واقعیت ها می باشد که توسط نادر دارستانی سردبیر مجموعه رسانه های فرتاک به آنها شاره شده است.اطلاعات بیشتر در این خصوص . . .

شعر به کمک‌م آمد

حالا که چند روز هست نت نداریم از این سایت ایرانی که اتفاقی در تاریخچه جست‌وجو گوشی‌ام بود، شعر می‌خوانم. من دست گذاشتم روی نادر نادرپور که نمیشناسمش و نمیتوانم هم بشناسم. گوگل برای من نعمتی بود. جواب سوال‌هایم را از او میگرفتم و در عوض جواب سوال‌های آدم‌ها را هم با آن می‌دادم.
  . . .

عیب پکیج

عیب یابی پکیج شماره یک: پرکننده آب خاموش است (فشار بسته خیلی کم است)اگر پکیج بخاری دیواری شما دارای کد خطای جدا کننده سوئیچ آب معیوب است ، یکی از موارد زیر دلیل آن است (در مورد کلیه رادیاتورها ، بوتان ، تاچی ، فرولی ، ایزاتیس و غیره اعمال می شود:1. بدون بسته آب.فشار آب درون مدار بسته به حدی کم است که سوئیچ فشار قوی سوئیچ آب از آن جدا شده و برد الکترونیکی پکیج اجازه کار بسته را نمی دهد.رفع اشکال:با باز کردن شیر پر ، فشار را به یک و نیم افزایش دهید. سپ . . .

ابراهیمی

من هرگز ضرورت اندوه را انکار نمیکنم ، چرا که میدانم هیچ چیز مثل اندوه روح را تصفیه نمی‌کند و الماس عاطفه را صیقل نمی ‌دهد. اما میدان دادن به آن را نیز هرگز نمی پذیرم چرا که غم حریص است و بیشترخواه و مرپذیر. هر قدر که به غم میدان بدهی میدان می طلبد و باز هم بیشتر و بیشتر.‎????نادر ابراهیمی  . . .

شعرو هنر در قزوینه

                         شعر و هنر در  قزوینه           
روستای قزوینه در کیلومتری غرب شهرستان کنگاور و15کیلو متری شمال شهرستان صحنه ودربین کوههای مرتفع  امروله  و بزاو   واقع شده است .
         اثار باستانی این روستا  به گواهی باستان شناسان ،به پیش از تاریخ میرسد. تا چند دهه پیشترجمعیت این روستاحدود 500نفر ودهستان اول شهر کنگاوربودلیکن به دلیل نبود امکانات و شغل و درامد کافی ،بیشتر ساکنان دهبه شهرهای اطراف و نیز تهران و کرج کوچیدندو اکنون جمعیت . . .

علائم حاد مي تواند شامل موارد زير باشد:

 تبلرزعرق شباسهالسردرددردهای عضلانیدرد مفاصلگلو دردراشتورم غدد لنفاویزخم دهان یا دستگاه تناسلیمرحله بعدی حالت عفونت نهفته بالینی نامیده می شود. به طور متوسط ??8 تا 10 سال طول می کشد. در بعضی موارد ، خیلی بیشتر از این طول می کشد. ممکن است در این مرحله علائم نشان داده یا علائم نداشته باشید. با پیشرفت ویروس ، تعداد CD4 + شما به طرز چشمگیری کاهش می یابد. این می تواند منجر به علائمی مانند: خستگیتنگی نفسسرفه کردنتبتورم غدد لنفاویکاهش وسها . . .

سخنرانی حجت الاسلام حسین زاده برسمنانی امام جمعه امام زاده عبدالله در دفتر علامه جوادی آملی- 14 آذرم

روز میلاد امام حسن عسکری(ع) در دفتر علامه جوادي در آملحجت الاسلام و المسلمین حسین زاده برسمنانی امام جمعه بخش و شهر امام زاده عبدالله(ع) استان مازندران در شب ولادت حضرت امام حسن عسکری(ع) روز پنجشنبه 14 آذرماه 1398 ساعت 10 صبح در دفتر حضرت علامه جوادي آملی در آمل ب حضوز اقشار مختلف و ت برگزار گردیدامام جمعه محترم ضمن تبریک این مناسبت به جریان ها و فرقه های انحرافی زمان امام یازدهم اشاره نمود و همه را به بصیرت شناسی و دشمن شناسی و دوری از دشمن . . .

کتاب

این مدت چندتا کتاب خوندم که پیشنهاد میدم.-قلب سگی بولگاکفهجو جذاب انقلاب کمونیستی روسیه-رنج های ورتر جوان/گوتهیه عاشقانه ی عاشقانه-سمفونی پاستورال/آندره ژید.باز هم یک عاشقانه کوتاه و غم انگیز-مردی در تبعید ابدی/نادر ابراهیمی.داستان زندگی ملاصدرا-خرده جنایت های شوهری/امانوئل اشمیت.نمایشنامه ای با دو شخصیت و رازی که برملا میشه . . .

تدابیر احتمالی آمریکا برای رساندن اینترنت به ایران

نادر نینوایی – علی شمیرانی - قطع اینترنت در ایران از جهت مدت و شدت یک رکورد جدید محسوب می‌شود. این موضوع با توجه به افزایش بالای وابستگی مردم و کسب‌وکارهای خصوصی و حتی دولتی به بسترهای اینترنت، باعث خسارات تقریبا غیرقابل محاسبه و سردرگمی ‌بسیاری شده است، چه در داخل و چه در خارج.
ادامه مطلب . . .

عاشق

آنچه که زن ها را بیش و کم زیبا جلوه می دهد، نه لباس و جامه است،نه بزک و سرخاب و سفیداب،نه زیور آلاتو نه حتی نادر بودن .می دانم چیز دیگری است، اما چه چیز؟! درست نمی دانم !ولی این را می دانم همانی نیست که خود زن ها می پندارند ." عاشق - مارگریت دوراس " . . .

یارانه چیست؟

مبلغ ناچیزی که مردم جامعه بخاطر آن خلاق می شوند! بچه می آورند خب هرچه بیشتر بهتر! حضانت فرزند را می گیرند! در مورد نادر دیده شده مادرشوهری برای عروسش پاپوش درست میکند تا به زندان بیفتد و حضانت دو نوه اش را برای 90 هزارتومن پول بی ارزش بگیرد! البته شاید برای من و امثال ما ارزشی ندارد برای خیلی ها یارانه یعنی یک انسان! . . .

307

فآرغ از هفته شلوغ و یه عالمه درس و دود و آلودگیِ هوا و تدبیرات ویژه دولتِ امید, عصرِ جمعه خود را با صدای بینظیرِ پیام دهکردی جان و کتاب یک عاشقانه آرام همراه چایِ گُل تازه دم ,میگذرانیم:)"عشقِ به دیگری ضرورت نیست, حادثه استعشقِ به وطن ضرورت است, نه حادثهعشقِ به خدا ترکیبی است از ضرورت و حادثه"نادر ابراهیمی  . . .

موکب نیمه شعبان روستای آبخور

   موکب نیمه شعبان آبخور برگزار می کندوعده ما 15 نیمه شعبان بلوار پیامبر اعظم دوستانی که مایل به کمک  مالی هستند لطفا کمکهای خود را به شماره حساب زیر واریز نمایند.3030019406105047 نادر قربانی[email protected] . . .

برجاده های آبی سرخ

تقریبا جلد یک بود که متوجه شدم کتاب پر از پارادوکس شده ! تازه هرچی به اخرش میرسیدم احساس میکردم با شعور من مخاطب بازی شده ! جلدای دوم و سوم اوضاع بهبود پیدا میکنه پس باز هم صبور باش !
تو چند جلد کتابایی که از نادر خوندم متوجه شدم نادر شیوه ی مباحثه رو بیشتر به کار برده البته اگر بشه این اسم روش گذاشت ! با نویسنده در این مباحثه همراه میشی و خودت جای قهرمانان کتاب میزاری ، جملاتی رو از طرفشون مزه مزه میکنی میسنجی و به نشانه ی تایید سر تکان میدهی و ی . . .

474

عصر اف شدم. بابا هنوز نیومده. بعداز ظهر دوتایی رفتیم خیا-جنوبی. از اونجا پیاده اول پاساژ الغ رو گشتیم بعد اومدیم #میدون_سبز بعد پاساژ #فردوس. از اونجا #نادر. بعدم #نظام-و و #سعد و فروشگاه! خرید کردیم و برگشتیم.خیلی بیحالم.پاساژ #فردوس یه لباس مجلسی دیدم خیلی به دلم نشست. دامن تور دنباله دار داشت :)#علامه هم رفتم ولی طبقه پایینش بسته بود :(خیلی کلافه ام خیلی!  . . .

هجده

بچگیام با تمام وجود می‌خندیدم
قدیما با چشمام
یه بازه‌ای که خیلی هم دور نیست، با لبم
و الآن، با دلم!
یه وقتاییش چشممم توش دخیل میشه اما نه همیشه
اصلا یه جاهایی هست که ظاهرم تغییر نمی‌کنه اما دارم می‌خندم!
 
خنده‌ی الآنم نادر و عمیقه
خنده‌ی قدیمام قشنگ بود
خنده‌ی بچگیم پر از زندگی
و من
گاهی دل‌تنگ انواع دیگه‌ی لبخندم میشم :) . . .

کریم خان زند

کریم‌خان زَند (زادهٔ ۱۰۸۶ خورشیدی در روستای پری، ملایر – درگذشتهٔ ۱۱۵۷ در شیراز) فرمانروای ایران از (۱۱۶۳ تا ۱۱۹۳ ه‍.ق) و بنیان‌گذار دودمان زندیه بود. پس از مرگ نادر شاه افشار جانشینان او نزاع‌های فراوانی نمودند. کشور ایران وارد مرحله‌ای از عدم ثبات ی و اقتصادی شدیدی گردید و به دلیل عدم قدرت دولت مرکزی خوانین و حکام نواحی طغیان نموده و در صدد کسب قدرت بیشتر و رسیدن به منصب پادشاهی برآمدند. . . .

دانلود آهنگ فوق العاده احساسی پیانو (لاویچ - آرینا)

این موزیک به افتخار دختربچه ای به نام "آرینا پناه"مبتلا به  بیماری نادر نیمن پیک npc   و بنیاد ملی این بیماری ساخته شده است. پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید و بشنوید. LOVEECHدانلود Arina  (loveech) . . .

پرنده

حافظه،برای عتیقه کردنِ عشق نیست، برای زنده نگه داشتنِ عشق است.اگر پرنده را به قفس بیندازی، مثل این است که پرنده را قاب گرفته باشی.و پرنده‌ی قاب گرفته، فقط تصوّرِ باطلی از پرنده است. عشق، در قابِ یادها، پرنده‌یی‌ست در قفس.مِنّتِ آب و دانه بر سرِ او مگذار و امنیت و رفاه را به رُخِ او نکش. عشق، طالبِ حضور است و پرواز، نه امنیت و قاب !  # نادر ابراهیمیکتاب ( یک عاشقانه آرام) . . .

قلب خاک خوبی دارد

قلب خاک خوبی دارد
در برابر هر دانه که در آن بنشانی، هزار دانه پس می دهد
اگر ذره ای نفرت کاشتی، خروار ها نفرت درو خواهی کرد
و اگر دانه ای از محبت نشاندی
خرمن ها بر خواهی داشت.
ابن مشغله -نادر ابراهیمیمطالعاتی . . .

حساسیت به تخم مرغ

لطفا هر کسی ک به سفیده تخم مرغ حساسه و این متن رو می خونه کامنت بزاره درباره نوع حساسیتش
زندگی مجردی یک زندگی وابسته به تخم مرغ و سیب زمینی سرخ شده و ماست هست .من به تازگی متوجه شد بعد از خوردن تخم مرغ درد شدیدی در قوس کمرم به وجود میاد که نمی تونم یه ذره هم خم بشم .
خب بعضی وقتا پیش میاد یک ماه جلوی خودم رو میگیرم نخورم ولی یه دفه یه شب شام که هیچی نداریم خودمو میبینم که تو یه تابه بزرگ دارم املت درست می کنم.و اون شب حالشو میبرم و فرداش کمر در . . .

احساس رقابت ، احساس حقارت است. 

احساس رقابت ، احساس حقارت است.  بگذار که هزار تیرانداز به روی یک پرنده تیر بیندازند.                          من از آنکه دو انگشت بر او باشد انگشت بر می‌دارم . رقیب ، یک آزمایشگر حقیر بیشتر نیست. بگذار آنچه از دست رفتنی‌ست از دست برود.                          تو در قلب یک انتظار خواهی پوسید .                                                 من این را بارها تکرار کردم نادر ابراهیمی . . .

كنارم مي گذاري

كنارم می گذاريمثل لیوان آبی كه نوشیدنشعطشت را نمی فهمدمثل خوابی كه دیدنشتعبیر نداردمثل تسبیحی كه بی ذكر بچرخد و بی ثوابدر بین انگشتان شست و سبابه ات فرود بیاید!كنارم می گذاري و من بغضم را بین دو هجای بلند نام تو پنهان می كنم.((روشنک آرامش)) . . .

بیماری های شگفت انگیز

بیماری های شگفت انگیز
 
در ذهن ما حک شده است که بیماری ها مضر هستند و می توانند انسان را از پا دربیاورند اما همه بیماری ها اینگونه نیستند زیرا بیماری های تقریبا نادری تا به حال پیدا شده است که عواقبی شگفت انگیز دارند. این بیماری ها بر خلاف آنچه تصور می کنیم بیشتر باعث بهبود بدن می شوند ولی در کل نام بیماری بر روی آن ها قرار دارد و ضررهایی برای بدن دارند.
هایپر تمیسیا
یکی از بیماری های بسیار نادر است که افراد کمی را تا به حال در طول تاریخ مبتلا . . .

مقاله دکتر ارسیا مقتدری کرمیت خواجه جمالی نیریز

مقاله دکتر ارسیا مقتدری 
تشکیل کرمیت و ژئوشیمی عناصر گروه پلاتین و نادر خاکی همراه ان در مجموعه معادن خواجه جمالی نیریز
 
دریافت مقالهعنوان: مقتدریحجم: 2.64 مگابایتتوضیحات: مقاله دکتر ارسیا مقتدری  . . .

معرفی صحن های حرم امام رضا

 
صحن های حرم امام رضا (ع)
حرم به لحاظ معنایی به فضای مربعی شکلی گفته می شود که در آن بقعه مبارکه ای قرار دارد و همچنین شامل گنبد، سنگ مرقد و ضریح است. حرم مطهر رضوی نیز از طرف جنوبی و شرقی به وسیله درب های طلاکاری شده به رواق‌‌ها و از طرف شمالی و غربی از طریق دو صفه بزرگ، به سایر رواق‌‌ها و مسجد بالاسر ارتباط دارد. حرم مطهر حضرت رضا (ع) در مشهد که در واقع مهمترین جاذبه گردشگری این شهر، یکی از حرم های مهم در جهان می باشد.حال بپردازیم به موضوع اصل . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)