قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

متن شعر سيگاري

یه سیگاری گاری گاری بنگ بنگ بنگ

───┤ ♩♬♫♪♭ ├───یه سیگاری، گاری گاری گاری! بنگ بنگ بنگ!●♪♫با یه آهنگ هنگ هنگ؛ می زنیم کوچه های تک و تکِ دربند!●♪♫یه سیگاری گاری گاری گاری؛ ناز ناز ناز! با یه آواز واز واز…●♪♫می زنیم کوچه های تک و تکِ شیراز…●♪♫ما همه بچه ی تهرون رون رون رون؛ می زنیم بنگِ فراوون وون وون وون!●♪♫هممون خمار و حیرون رون رون رون؛ میزنیم بنگِ فراوون!●♪♫پشت یک دیوارِ سنگی گی گی گی؛ نشستیم هف هشتا بنگی گی گی گی گی!●♪♫یکیمون سیگار خالی کرد کرد کرد کرد؛ . . .

متن اهنگ سیگاری

یه سیگاری گاری گاری گاری بنگ بنگ بنگبا یه آهنگ هنگ هنگ می زنیم کوچه های تک و تک دربندیه سیگاری گاری گاری گاری  ناز ناز ناز  با یه آواز واز وازمی زنیم کوچه های تک و تکِ شیرازما همه بچه ی تهرون رون رون رون؛ می زنیم بنگِ فراوون وون وون وونهممون خمار و حیرون رون رون رون؛ میزنیم بنگِ فراوونپشت یک دیوارِ سنگی گی گی گی؛ نشستیم هف هشتا بنگی گی گی گی گییکیمون سیگار خالی کرد کرد کرد کرد؛ اون یکی آتیش پُرش کردآی خدا از اون بالا دید دید دید دید؛ گفت دارید . . .

من سیگارت میشم.

رفتم بهش گفتم آقا اصلا من سیگارت! میشه دیگه نمیشه؟ دیدم داره هاج و واج نگاهم میکنه. گفتم این همه کنت و وینستون و مارلبرو میکشی من اون بهمن روز مبادا ته جیبت باشم! گفت حالا چرا بهمن روز مبادا ته جیب؟ گفتم آخه نمیدونی که وقتی نسخی و تو بی سیگاری موندی یهو اون بهمن روز مبادا ته جیب یادت میاد چه بهشتیِ داشتنش، میخوام اون بهشته فقط و فقط سهم من باشه نه هیچ کس دیگه ای! گفت تو دیوونه ای، نه تو خیلی دیوونه ای!گفتم خب دیوونم که همه حال خوبمو عین سیگار . . .

C gar

 صبح سر خیابون نتونستم سر جام وایستم چون مردی که منتظر سرویسش بود با سیگاری که می کشید به من اجازه تنفس نمی داد . اگه من برسم به یکی دو دستی گلوشو فشار بدم اون می تونه تحمل کنه . بیچاره هم سرویسی که با ورود این اقا باید بوی سم رو استنشاق کنه بجای هوای تازه صبحدم . خانم باردار نباید سیگار بکشه که شکر خدا تعداد خانم های سیگاری تو اقلیته .چون بچه بیچاره از مادر تنفس و تغذیه می کنه . طفل شیر خوار هم همینطور . اما متاسفانه پدر همه رو نادیده می گیره و خو . . .

واقعيت هايي در مورد استفاده از ويپ و ويپينگ Vaping

خرید سیگار الکترونیکی  با وجودی‌که رسانه‌ها دائم درباره مضرات سیگار کشیدن برای سلامتی حرف می‌زنند اما انگار کسی محل به آن‌ها نمی‌گذارد. لابد انقدر فکر و خیال در سر مردم زیاد است که پیش خودشان فکر می‌کنند اگر این سیگار هم نبود باید برای پیدا کردن چند لحظه آرامش باید چه کاری می‌کردیم؟ در کشور ما که خیلی درباره این چیزها آمار تهیه نمی‌شود، اما در امریکا آمار دارند که 40 میلیون نفر از 300 و خورده‌ای میلیون آمریکایی سی . . .

456

کاش می‌تونستی لبه‌ی بالکنِ شمالی، توی سایه و خنکای نیم‌روز پاییزی بشینی و سیگاری بگیرانی. ولی می‌تونی روی سرامیک‌های سرد و سفید آشپزخونه، تکیه زده به اون یخچالِ تپل بایستی و ترانه‌ی دو ماهیِ گوگوش رو با صدای مامان بشنوی؛ لالایی یا زمزمه‌ی روزهای کودکی. . . .

بهترین سیگار کدام است؟

بهداشت نیوز :
سال‌هاست دخانیات به‌عنوان یکی از کالاهای اصلی سبد خرید مردم در جهان شناخته می‌شود، ‌طوری که در کشور ما، بیش از 12 میلیون مصرف‌کننده ‌زندگی می‌کنند. ‌‌خوشبختانه با تمام این تفاسیر، هنوز‌ هم ‌خانواده‌های ایرانی، سیگار کشیدن را یک عیب بزرگ می‌دانند و ‌اگر حتی یک عضو از آن جمع هم‌سیگار مصرف کند، جور دیگری به او نگاه می‌کنند.

60 میلیارد نخ سیگار‌‌
طبق آخرین آمار‌، حدود 12 میلیون نفر در ایران مصرف‌کننده سیگار داریم که ‌طی . . .

در انتظار یک طره‌ی زلف

​​​​​ف-ح ام گم شده، کنار دریا با سیگاری نیمه سوخته و یک گیلاس شراب منتظرم که بیاید و دست در پشتم بگذارد و با آهی بنشیند و بگوید سلام، بلاخره اومدم و لبخند بزند. منم نگاهش بکنم و با یه لبخند بگم سلام و به نوشیدن ادامه بدهم و این لحظات در این نقطه تا هزاران سال متوقف شود.  . . .

راهی جالب برای کاهش وسوسه سیگار

 
 
 
 
 
مایکل سیت از دانشگاه پیتسبورگ (ایالات متحده آمریکا):
در مقاله‌ای در مجله روانشناسی غیرعادی نوشت: اگر کسانی که سابقا سیگاری بودند با خود چند نوار معطر یا حباب‌های خوش بو داشته باشند آنگاه اشتیاق و وسوسه آن‌ها برای کشیدن سیگار می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد.
به گفته وی، بسیاری از افراد که سابقا سیگاری بودند دوباره به سوی سیگار کشیده می‌شوند، حتی در مواردی که از آدامس نیکوتین برای سرکوب اشتیاق برای تنباکو استفاده می‌کنند. و . . .

به من نگو سیگار نکش

به من نگو سیگار نکش بپرس برای کدوم دردم سیگار میکشم بپرس اصلا چرا سیگاری شدم؟! مطمئن باش اون موقع خودت برام کبریت میکشی  پ.ن:پست درخواستی از طرف بهترین رفیق این روزام:)♥ . . .

دود دست سوم؛ خطری در کمین همه جامعه

شاید تا به حال نمی دانستیم، اما دود سیگار انواع مختلفی دارد که هر یک به نوبه خود مضراتی دارند.دود دست اول: دودی است که به طور مستقیم به وسیله فرد سیگاری استنشاق می شود.دود دست دوم: دودی است که از قسمت مشتعل سیگار خارج می شود و دیگران آن را استنشاق می کنند که به افرادی که این دود را استنشاق می کنند، سیگاری دست دوم» گفته می شود.دود دست سوم: این دود، باقیمانده دود محیطی یا دست دوم بر روی سطوح است.به تازگی مشخص شده که سموم ناشی از سوخت انواع دخانیات . . .

سیگار نکشید

سیگار اصلی ترین عامل سرطان ریه است. آیا می دانستید تا 15 سال بعد از ترک سیگار احتمال سرطان ریه بیشتر از افراد عادی است و تازه بعذد از 15 سال از ترک سیگار احتمال خطر مشابه افراد غیر سیگاری می شود.مصرف سیگار سالیانه باعث مرگ 6 میلیون نفر در جهان می شود.تقریبا نصف افراد سیگاری بعلت بیماری‌های در ارتباط با سیگار می میرند از جمله بیماری قلبی و عروقی سرطان بیماری‌های تنفسی عفونت و حتی شکشتگی بدنبال پوکی استخوان ناشی از سیگار کشیدنتنباکو یکی از اصلی . . .

هتل در استانبول

استانبول از شهرهایی است که مورد توجه توریست های زیادی قرار دارد، در این شهر هتل های فراوانی وجود دارد که یکی از آن ها هتل بیرول استانبول نام دارد. این هتل 3 ستاره در منطقه بی اوغلو واقع شده است.   امکانات birol hotel از امکانات خوبی که مسئولین این هتل برای گردشگران تور استانبول فراهم آورده اند می توان به میز مخصوص سرو نوشیدنی های بین المللی، لابی، پذیرش شبانه روزی، آشپزخانه مشترک، اینترنت رایگان، فتوکپی، لباسشویی و خشکشویی، صرافی، خدم . . .

578

یه مدت سیگارم کمتر شده بود ، باز یه مدت یه مشت سیگاری دور خودم جمع کردم سیگارم ییشتر شده -_- کلاس آیین نامه و دانشگام و شیفت صبح مغازه همزمان با هم شروع شدَن دارم جر میخورم رسما =/. ۷ صبح میام مغازه  تا یک نیم . بعدش سریع میرم کلاس بعدش اگه کلاسم ساعت ۵ تموم شده باشه سریع میرم کلاس رانندگی بعد کلاس رانندگی سریع مغازه تا ۱۲ نیم شب. تازه این وسط از بهداشت هم اومدن باید کلاساشو برم :((((( . . .

لوبیا سبز

سلام دوستانالان که فصل لوبیا سبز هست و ارزان شده،تدبیری بزنید که زیاد تر مصرف کنید مثلا در  ماکارونی سالاد الویه استامبولی پلو خورشت لوبیا سبز سالاد پاستا خورشت سیب زمینی و. خصوصا برای سیگاری ها مفید هست ،چون هم اثرات سمی دود سیگار رو از بین میبره،هم براشون زمینه سازی بهتری برای ترک سیگار داره،انشاءالله موفق باشید و حتما مصرف کنید فقط ادویه گرم مثل زردچوبه و فلفل سیاه رو فراموش نکنید. . . .

دست و آتش

دست و آتش
توجه ـ این بازی فقط مخصوص سیگاری هاست و کودکان نباید به هیچ عنوان این بازی را اجرا نمایند.
زمانی که دوستان شما در یک اتاق دور هم جمع هستند وارد اتاق شده و بلافاصله آتش سیگار یکی از آنها را با دو انگشت خود بردارید و خاموش کنید .
راز :
ادامه مطلب . . .

قصه هر شب

شبی از درد تنهایی خواب به چشمانم نیامد می اندیشیدم به اینکه  چرا دنیابه ما نیامدغم با من نشست اینبار  با یاد آرزوهایم اشک آمد و اینبار   تکه های قلب شکسته هایمدست اکنونم را برید تنهایی همچون دیگر شبهاسینه ام را درید غم تعارف چای سرد را به لبان حسرتزده ام کرد چشمان بغض آلودم با لبانم آه کشیدند از درد کس با گفتن کاش همچو من به گودال غم فرو نرفت قلبم آن شب چه بی کس بود و گرفت از آن دسته آدمهاییم که نه میکشیم سیگاری نه میکنیم میگساریدردها . . .

چند سبزيجات سالم روي زمين

چند سبزیجات سالم روی زمین  سبزیجات به دلیل داشتن سلامتی برای شما بسیار شناخته شده اند. بیشتر سبزیجات کالری کمی دارند اما از نظر ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر کم است. با این حال ، برخی از سبزیجات با سایر مزایای اثبات شده سلامتی مانند توانایی مبارزه با التهاب یا کاهش خطر ابتلا به بیماری از بقیه متمایز می شوند. در این مقاله به چند مورد از سالم ترین سبزیجات و اینکه چرا باید آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، نگاهی می اندازد. 1. اسف . . .

آيا آنها نوجوانان را سيگاري مي کنند؟

خرید سیگار الکترونیکی    - یک بررسی که در سال 2015 میلادی در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد، نیز رابطه مشابهی را نشان داد. این پژوهشگران از 2500 دانش آموز دبیرستانی در لس آنجلس که هرگز سیگار نکشیده بودند، تحقیق کردند. نوجوانی که از سیگار الکترونیکی استفاده یا ویپ کرده بودند، نسبت به افرادی که ویپ نکرده بودند، با احتمال بیشتری در طول سال بعدی سیگار کشیده یا از سایر مواد دخانی استفاده کرده بودند. از طرف دیگر، آمار در آمریکا نشان می . . .

در مقام هذیانی که سوزش زیر گوش خواباندش

 
  روزهاست که حمام نرفته ام . در حال جان کندنم . در این گودال حرف زدن از حمام خنده دار است. شاید باور نکنی اما مدام صدای آب می شنوم. صدای دوشی که باز مانده و هیچکس زیر آن نیست و لحظه ای قطع نمی شود. سعی می کنم از این گودال که یا از انفجاری مهیب و یا برخورد شهاب سنگی با زمین بوجود آمده خود را بیرون بکشم. اما امکانش نیست. در چهل و هشت ساعت گذشته آنقدر باران باریده که ارتفاع آب تا زیرگلویم رسیده است. در لحظه لحظه ای که تنم در میان آب قرار داشته صدای قطر . . .

مقدمات سفر ترکمنستان (1)

چند روز مانده برای سفر به ترکمنستان ، اعلام شد وزارت کشور تنها با حضور یک نفر به همراه استاندار موافقت کرده است.از مدتها پیش آقای شجاعی ، استاندار خراسان شمالی از حوزه اقتصادی خواسته بود متنی برای بروشور تهیه کند و با جدی شدن سفر قرار شد این متن را به زبان انگلیسی و روسی ترجمه کنیم.روز جمعه 19 مهرماه فرا رسیده بود و تازه این متن 7 صفحه ای دست مرا گرفتاصلا فکر نمی کردم با باز شدن پنجره اتاقم به او حس و حال خوبی دست بدهد و بگوید: جان می دهد در این . . .

482

دکه جلو خوابگاه مون عصرا و شبا خیلی شلوغ میشه . طبق معمول پسر سیگاریبا کیسه های میوه و خوراکی رفتم شیر بخرم ، دیدم خیلی شلوغ هست همش هم پسر جلو در دکه بود . کناری وایسادم گفتم وایمیسم تا خلوت بشه بعد ذهنم رفت سمت اینکه اگه داداشم بود منو صد متری دکه نگه میداشت ، میگفت نزدیک این پسرا نشو خودم واست شیر میگیرم دلم گرفت ، گفتم امشب من تنها کنار اینهمه پسر  وایسادم ، داداشمم درگیر زندگی خودشه که یدفعه دیدم صاحب دکه علامت داد برم در پشتی ، رفتم ا . . .

تو خودت میدونی که من نمی خواستم.

تردید داشتم.
امشب آنقدر سرد هست که گرمکنم را را بپوشم یا همین پلیور کفایت می کند؟پنجره را باز میکنم . صورتم  را نزدیک توری می برم.باد سردی به صورتم می وزد  که هشدار پوشیدن گرمکن را می دهد!
ساعت روی میز اتاقم دو و نیم نصفه شب را نشان می دهد.زیپ گرمکن را تا ته بالا می کشم.حالا باید وسایل مورد نیاز را بردارم.اول از همه چاقوی ضامن داری که چهار سال پیش از طریق یکی از هم کلاسی هایم خریده بودم،فندک سبز رنگ یک بار مصرف،بسته سیگاری که در هزار سوراخ سنب . . .

تو این شهر

تو این شهر که من تازه اومدم،تو خیلی وقته که هستی زندگی کردی سال ها،به دنیا اومدی، بزرگ شدی، مدرسه رفتیو تموم بچه مدرسه ای های این شهر منو یاد تو میندازنظهر مدرسه ها که تعطیل میشن همش تورو تصور میکنم، پارسالتو و سال های قبلش روهر پارکی، خیابونی، کافه ای یا ساختمونی که میبینم تورو توش تصور میکنم تو سالهای مختلف زندگی زیبات که لحظاتی رو شاید اینجا گذروندیتو این شهر ولیمن خاطره ای ندارم، همش لحظاتی بوده که به تو فکر کردم تو متر به متر . . .

کانورسیشن -_-

+ فردا بعد از مدرسه با بچه ها میریم کافهدر حد یه عصرونه فقط باشه؟
- فردا چندمه؟
+ 28 ام
- نهبذار واسه آخر هفته
+ چرا؟ چون 28 امه؟
-دقیقاً :)
+ نمیفهمم یعنی چی؟ 28 ام چیه مگه؟
- چیزی نیست.ققط یه ماه هنوز تموم نشده
+شوخیه دیگه نه؟
- مگه حرفایی که الان زدی شوخی بود که مال من باشه؟ واقعا همش شوخی بود سارا؟!!
================================================
کانورسیشن بالا بعد از دو ساعت و 25 دقیقه اظهار پشیمونی و اعتراف به گناه رخ داد://
و من بلاخره موفق شدم خونسردیمو حفظ کنم و با آر . . .

ِبِ نامْ پِدَرْ

 ششم ژوین 1944، ساحل نُرماندی، شمالِ فرانسهصدای ممتدِ تیربار و انفجارهای پیاپی محضِ رضای خدا برای لحظه‌ای هم قطع نمی‌شد، تنها جایی که سرجوخه إدموند و فرمانده جیمز می‌توانستند پناه بگیرند، چاله‌ی کوچکی بود که بر اثر اصابت خمپاره‌ی آلمانی‌ها در زمین ایجاد شده بود، فرمانده سیگاری به لب گذاشت و رو کرد به إدموند: - اون نامه چیه که همیشه میخونیش سرجوخه؟- قربان، از طرف دختریه که عاشقشم، ناتالی- چه خوب که لابه‌لای این کثافت و گُهی که توش گیر کر . . .

این قلب لعنتی.درد میکند

​​ مثل سیگاری که کم کم میسوزه و به آخرش میرسهمنم دارم تو آتیش نبودنت میسوزمدلم تنگته طوری که نفسم بند اومدهانگار بدون کپسول اکسیژن،دارم لحظه لحظه به اعماق دریا نزدیک‌تر میشمدلم تنگته اما ته‌مونده این غرور لعنتی،بهم اجازه نمیده حتی روز تولدتو تبریک بگم.پ.ن1: میشه یه بارم که شده، تو به سمتم قدم برداری؟پ.ن2: میشه دوستم داشته باشی؟ مازیار فلاحی چه زیبا توصیف کرد قصه دوست داشتنو: من بدون تو نمیدونم چی میشهمن به دردای تو مدیونم همیشه . . .

نکات ضروری قبل از جراحی بینی

نکات ضروری قبل از عمل ۱ :
_ خانم ها باید لاک ناخن یا ناخن مصنوعی نداشته باشند.
_ خانم ها بدون هرگونه آرایشی به بیمارستان یا کلینیک مراجعه نمایند.
_ در روز عمل حداقل یک شخص همراه شما باشد.
_ اگر سیگاری هستید حداقل دوهفته قبل از عمل کشیدن سیگار را متوقف کنید به این دلیل که سیگار اکسیژن خون را کم کرده و این موضوع باعث بروز مشکلات تنفسی برای شما در هنگام عمل میشود.
_ از دوهفته قبل مصرف قرص های بروفن و آسپرین را متوقف کنید به این دلیل که این قرص های مسکن . . .

هتل کال گلد وان

شهر وان یکی از مقاصد گردشگری مقرون به صرفه ای است که در مقایسه با دیگر شهرهای معروف ترکیه قیمت های ارزان تری دارد. در این شهر هم هتل هایی برای اقامت وجود دارد که می توانید در آن ها اسکانی دلنشین را تجربه کنید. در این بخش از سایت لحظه آخر ما قصد داریم هتل کال گلد وان در این شهر را به شما معرفی نماییم. این هتل 4 ستاره در منطقه بوستان جی قرار دارد و امکانات خوبی را در اختیار مسافران قرار می دهد و قیمت نسبتا خوبی هم دارد. سرویس دهی هتل kale gold  . . .

آسون تره (276)

+ قیمت یک پاکت سیگار (چه ایرانی، چه آمریکایی) از یک کتاب اروزن تره. خیلی خیلی ارزون تره!!! اگه رویای سیگاری ها (حداقل تو جامعه خودمون) خریدن یه پاکت سیگار مارلبورو باشه، باز هم قیمتش خیلی خیلی کمتر از قیمت یه رمان معمولی نوشته ی یه نویسنده ی گمنامه.+ سرانه مطالعه هر نفر از ما ایرانی ها در یک شبانه روز، (کتاب غیر درسی، رومه و مجله، اطلاعات عمومی) سیزده دقیقه اعلام شده که یه ذره خیلی بعید و زیاد به نظر میرسه!!!+ ما درباره قلیون بیشتر حرف برای گفتن . . .

نکته بهداشتی: پیشگیری از گره و چروک غشا

گرچه گزینه های درمانی بخاطر چروک و چروک صورت حیات دارد، بهترین فقره این است که قبل از ایجاد چین و چروک از آنها پیشگیری کرد. این سفارش ها را برای پیشگیری از چروک و چروک به فقره ببندید: - هر روز به صورت یک کار روتین یومیه به پوستتان نعمت ضد آفتاب بزنید. - از فراورده های پوستی که پوست را تهییج می کنند، پرهیز کنید. بوسیله دنبال تیز کننده های رزین باشید. - قیمت کمتری از مواد قندی و کربوهیدرات های تصفیه شده مصرف کنید. - هوای ابتکاری بخورید. از آلایند . . .

نوشیدن قهوه زیر سایه ی یک درخت

 در آنشب از اسفند ماه، او همانطور که به سیگارش ُپک می زد، به آهنگی عاشقانه گوش می کرد و خیره مانده بود در نور چراغی که شاخه های درخت ِ و عور را روشن کرده بود. درختی که دیگر درخت نبود و شده بود یک هیولای عجیب و غریب با دست های فراوان و با صدایی وهم انگیز. او اما از این هیولا نمی ترسید. که حتا می توانست بی وقفه و ساعتها بهش زل بزند و به آهنگ هایی دل انگیز گوش کند و در سکوتی ناتمام و در غمی بی شکل در خیالاتش فرو برود.  خیالاتی که به هر دری می زدند بر . . .

آزاد شدن یک پروانه

 حالا هر بعد از ظهر، روی صندلی اش در بالکن یک خانه که در طبقه ی چهارم ِ یک ساختمان چهار طبقه است، می نشیند و به روزهایی که گذشته اند فکر می کند و به تمام چیزهایی که آنها " زندگی " نامیده بودنش. به تمام چیزهایی که از دست داده و تمام چیزهایی که هنوز هم رویایشان را در ذهن می بافد. و بزرگترین رویایش که چیزی ست شبیه دقایق آخر فیلم " پاپیون " و " شاریر " که خودش را به آب می اندازد تا آزاد شود از جزیره.  رویای آزاد شدن از تمام چیزهایی که ما را در خود گرفته و م . . .

مُخدرِ عشق .

بیا دست پاچه ی قلبم بمان و .نباشی قوه ی قلبم تمام است .گذشتن از وجود تو به نوعی .خداحافظی مابعد سلام است .سلام، ای تو نگاهِ خواب آلود .دو چشمانِ سیاهت را سگی بود! .که گیرد پاچه ی قلب مرا هِی! .زمانِ اتصالِ دو سرِ رود .نرو از پاره ی جانم، تو بانو .تو تریاکِ درین چاییِ من باش .بٌکٌن نئشه مرا حالمو خوب کن .و خارش به تنم، مانندِ خشخاش .تو اصلا چای ایرانیِ من باش .و دم کن چو برایم چای لبسوز .بشینیم در کنار هم بر این تخت .بنوشیم ز همین چاییِ ل . . .

مُخدرِ عشق .

بیا دست پاچه ی قلبم بمان و .نباشی قوه ی قلبم تمام است .گذشتن از وجود تو به نوعی .خداحافظی مابعد سلام است .سلام، ای تو نگاهِ خواب آلود .دو چشمانِ سیاهت را سگی بود! .که گیرد پاچه ی قلب مرا هِی! .زمانِ اتصالِ دو سرِ رود .نرو از پاره ی جانم، تو بانو .تو تریاکِ درین چاییِ من باش .بٌکٌن نئشه مرا حالمو خوب کن .و خارش به تنم، مانندِ خشخاش .تو اصلا چای ایرانیِ من باش .و دم کن چو برایم چای لبسوز .بشینیم در کنار هم بر این تخت .بنوشیم ز همین چاییِ ل . . .

از هر دری سخنی

-امشب از آن شبهایی است که فردایش باید تعطیل می بود و من زیر این باران ریز و مهربان ترجیحا تک و تنها قدم می زدم و با سیگاری بر لب، افکار و گره های ذهنی ام را دود می کردم و به آسمان می فرستادم.-مدتی است که احساس می کنم نوشتنم به شدت افت کرده. حالا نه اینکه تا قبل از این خودم را آدم قابلی در نوشتن به حساب می آوردم اما حداقل این احساس بد را نسبت به نوع نوشتنم نداشتم. اما اخیرا فکر میکنم علاوه بر محتوا در شکل نوشتن و حتی اصول اولیه نگارش هم دچار مشکلم. با . . .

هتل تکسيم تايم استانبول

در این هتل امکانات تفریحی و رفاهی بی نظیری وجود دارد که از میان آن ها می توان به پارکینگ اختصاصی، پذیرش شبانه روزی، لابی، اینترنت وای فای، لانج، کرایه اتومبیل، آسانسور، اتاق های غیر سیگاری، سوئیت های ماه عسل، اتاق تلویزیون، صرافی، کافی شاپ، اتقا های خانوادگی، خدمات بلیط، تورهای گردشگری، خدمات خانه داری، رخت شویی و خشکشویی، شاتل شهری، شاتل فرودگاهی، اجاره خودرو، مرکز اسپا، خدمات ماساژ، سونا، حمام ترکی، اتاق بخار، غذای کودک، صندوق امانا . . .

بغض

بغض!واژه‌ی عجیبیست غم و دردش در تک تک حرفهایش حس میشود وای به آن روزی که آدمی لمس کند بغض را زیر گلویش آدمی وقتی بفهمد بغض دارد یعنی چیزی را از دست دادهیا آن چه را که میخواسته ندارد وقتی بفهمد بغض دارد یعنی درد هم داردیعنی یک چیزی سر جایش نیست و عوضش بغض آن جاییست که نباید!بودن و بی‌جا بودنش یک طرفسرکشی و بهانه گیر بودن‌هایش طرف دیگر است!میخواهد همه جا نشان دهد خودش را بوی عطریدیدن عکسیزنده شدن خاطره‌ای را بهانه میکندو میترکد نه با حر . . .

راوی

نگاهش که میکنم خودم را می بینم، خود آن روزهایی را که خودم را نمی دیدم، شبیه الانش که خودش را نمی بیند و درست انگار که زمان به سال اول تولدم برگشته باشد، خودم را می بینم که کی بر دهان و پوششی بر پشت بی هدف جای جای خانه را قدم می زنم و سر به هوا اصوات بی معنی بیرون می دهم. زمین می خورم، هر چیزی را ابتدا لمس و سپس در دهانم می گذارم، بلند می شوم، فکر می کنم که وقت گریه شده یا نه، فکر می کنم که بخندم. نگاهش که می کنم می خندم. کوچک و جثور و نگاهم که می . . .

ویتامین ث

ویتامین ث vitamin C یا ال-آسکوربات یا اسکوربیک اسید ریز مغذی حیاتی برای گونه‌های پیشرفته داران (انسان، میمون‌ها و مانند این‌ها)، شمار اندکی از گونه‌های دیگر داران (به‌ویژه خوکچه هندی و خفاش‌ها)، تعدادی از گونه‌های پرندگان و برخی ماهی‌هاست. تقریباً بجز موارد که در بالا ذکر شد بقیه جانداران این ویتامین را در بدن خود می‌سازند.[۱]
در سده نوزدهم و در جریان مبتلا شدن بسیاری از دریانوردان به بیماری اسکروی این دریانوردان چاره کار را در . . .

رقصنده‌ای در خیابان میرزای شیرازی

مربی می‌گه امروز آخرین جلسه تابستونی کلاسه. بعد کمی می‌خنده و به قیافه غمگین من که نفر اول ردیف دوم نشسته‌ام اشاره می‌کنه و می‌گه "زود می‌گذره". کلاس که تموم شد صدام می‌کنه و خبر می‌ده که امروز نمی‌تونیم دوتایی تا مترو بریم. لبخند می‌زنم و در دل از کائنات تشکر می‌کنم و می‌گم "عیبی نداره منم قرار نبود سمت مترو برم امروز". در ساختمان قدیمی باشگاه رو می‌بندم و بدون نگاه به خیابان شلوغی که مسیر همیشگیم به سمت متروست، به کوچه خلوتِ کناری‌ م . . .

شده‌م رطب‌خوردهٔ منعِ رطب‌کننده!

فرض کنین برای یه آدم سیگاری کلی منبر برین و از مضرات سیگار براش بگین. بعد روز بعدش همون آدم شما رو با سیگار توی دستتون ببینه. چه حسی بهتون دست می‌ده؟ من الان همون حسو دارم. یادتونه تو اون جزوهٔ وبلاگ‌نویسی گفتم برای وبلاگ‌نویسی‌تون یه حداقل کمّی وضع کنین و خودتونو مم کنین که کاملاً رعایت بشه؟ خودم قصد داشتم هفته‌ای حداقل یه پست رو دیگه بذارم؛ اما بیست‌وچند روزه که هیچی ننوشته‌م! خدا شاهده چندین بار برای دقایق و حتی ساعات متمادی پشت کام . . .

تغییرات جدید

بعد از اینکه سفارش مشتری‌ام را به صورت حضوری تحویل دادم به علیرضا زنگ زدم. من و علیرضا 8 سال است که با هم دوستیم.+ زنگ زدم ببینم کجایی با هم یه سیگار بکشیم.- مگه تو سیگار می‌کشی؟؟؟!+ آره!- جدی میگی؟؟! معتاد شدی؟! به‌به! ایشالا همیشه به شادی و خبرای خوب! خیلی خوشحال شدم!!
آریا سر به سرم می‌گذارد و می‌گوید که من از بچگی الگوی او در زندگیِ سالم بوده‌ام! دختر مردم سیگاری شد رفت! خداحافظ ورزش! خداحافظ کوهنوردی! خداحافظ تردمیل!» از حرف‌هایش بلند بلن . . .

خواستگاری دارم که اهل مشروب و سیگاره

سلام
واقعیتش مشکل من تو ازدواج و انتخابه، خواستگاری دارم که یکی از دوستان معرفی کرده. قرار شد خودمون با هم آشنا بشیم و اگه مشکلی نبود کم کم خونواده ها رو در جریان بذاریم. 
در مورد شرایط شون بخوام بگم وضعیت مالی کاملا معمولی، کارهای عمرانی میکنن و چون کار خوابیده امسال رسما بیکار بودن، به لحاظ مالی قول نمیدن، خونه ندارن، یه ماشین فقط. ظاهرشون هم عادی و معمولیه. تعداد اعضای خونواده کاملا متناسب با خودمونه.
من چند جلسه باهاش صحبت کردم، مذهبی نی . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)