قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

معماری بومی شمال ایران

موقعیت جغرافیایی ایران

ایران یکی ازکشورهای آسیای جنوب غربخاورمیانه» در شرق با افغانستان و پاکستان ،در شمال شرقی با ترکمنستان ،در بخش میانی شمال با دریای خزر ،در شمال غربی با جموری اذربایجان و ارمنستان ،در غرب با ترکیه و غراق ،و سرانجام در جنوب باآبهای خلیج فارس و دریای عمان همسایه است. 

سنگ طرح دار کارشده در شمال

سنگ طرح دار کارشده  در شمال این نمونه نمای سنگ کار شده طرح دار رومی در شمال کشور است. شما میتوانید برای اجرای کار های خود با ما تماس بگیرید :  استاد رضا بیات 09193172891

برنج شمال

#خرید_تلفنی برنج شمال با قیمت ارزانهر خریداری برای خرید برنج شمال، ابتدا آخرین قیمت برنج شمال را جستجو می‌کند و هر کدام از فروشنده‌ها که قیمت پایین‌تری را اعلام کند، خرید از آن صورت می‌گیرد. اما مجموعه فروش برنج صفی دخت،  خرید تلفنی برنج شمال را با کیفیت‌های بالا تضمینی و قیمت‌های ارزان و مناسب انجام می‌دهد. خریداران برای خرید حتی می‌توانند از نمونه برنج شمال استفاده کنند، تا از کیفیت آن مطمئن شوند.برای خرید میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید : 0919206139509119797882     

تاریخ ایران (48)

تپه قبرستاندر حفریات تپه " قبرستان " در هشت كیلومتری شمال روستای سگزآباد در دشت قزوین، دو كارگاه ذوب مس همراه با چندین نوع قالب باز، چند نمونه كوره مس و مقدار زیادی سنگ اكسید مس به دست آمد. ساكنان تپه قبرستان در تمامی طول دوره دوم ( همزمان با لایه های چهارم و پنجم از دوران سوم سیلك ) در خانه های یك، دو و یا سه اتاقی می زیستند. در میان خانه ها چند كارگاه سفالگری و فكاری نیز شناسایی شد.اما بزرگترین اثر معماری ساختمانی وسیعی است با دیوارهای ضحیم ویك حیاط مركزی و 9 اتاق كه به احتمال زیاد نشان دهنده نوعی حكومت و یا نظام اداری در اواسط هزاره پنجم ق.م. در فلات مركزی ایران است.

تاریخ ایران (48)

تپه قبرستاندر حفریات تپه " قبرستان " در هشت كیلومتری شمال روستای سگزآباد در دشت قزوین، دو كارگاه ذوب مس همراه با چندین نوع قالب باز، چند نمونه كوره مس و مقدار زیادی سنگ اكسید مس به دست آمد. ساكنان تپه قبرستان در تمامی طول دوره دوم ( همزمان با لایه های چهارم و پنجم از دوران سوم سیلك ) در خانه های یك، دو و یا سه اتاقی می زیستند. در میان خانه ها چند كارگاه سفالگری و فكاری نیز شناسایی شد.اما بزرگترین اثر معماری ساختمانی وسیعی است با دیوارهای ضحیم ویك حیاط مركزی و 9 اتاق كه به احتمال زیاد نشان دهنده نوعی حكومت و یا نظام اداری در اواسط هزاره پنجم ق.م. در فلات مركزی ایران است.

ویلا در شمال یا زمین در شمال؟

ویلا در شمال یا زمین در شمال؟ اگر می خواهید در شمال کشور ملکی خرید نمایید و یا اطلاعاتی در خصوص فروش و خرید زمین در گیلان و مازندران کسب نمایید .حتما این مقاله می تواند برای شما مفید و حائز اهمیت باشد .سوالی که عموما ذهن مخاطبان خرید ملک در شمال درگیر کرده این است که سراغ خرید ملک در شمال بروند و یا خرید ویلا  و اینکه چه مناطقی از شمال برای خرید ملک مناسب تر هستند .با توجه به اینکه ویلای آماده جهت فروش در شمال کشور نسبت به زمین های آماده فروش بسیار کمتر می باشد . با توجه به استقبال عموم به خرید ویلای آماده در شمال ، قیمت ویلای آماده در شمال دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به قیمت زمین به علاوه هزینه ی ساخت ویلا می باشد همچنین با توجه به اینکه عموما در شمال کشور می توان زمین را از بومیان با سطح اقتصادی ضعیف خرید ولی برای خرید ویلا  باید به سراغ سازندگان ویلا  که عموما دارای سطح مالی بالاتری هستند رفت ، خرید زمین در شمال  بسیار مناسب تر خواهد بود . عموما میتوان گفت که با خرید زمین و ساخت ویلا در آن جدا از بحث ساخت به سلیقه ی شخصی خودتان تا 40 درصد بهای کمتری نسبت به خرید ویلای آماده در شمال خواهید پرداخت .

ويلا در شمال يا زمين در شمال؟

اگر می خواهید در شمال کشور ملکی خرید نمایید و یا اطلاعاتی در خصوص فروش و خرید زمین در گیلان و مازندران کسب نمایید .حتما این مقاله می تواند برای شما مفید و حائز اهمیت باشد .سوالی که عموما ذهن مخاطبان خرید ملک در شمال درگیر کرده این است که سراغ خرید ملک در شمال بروند و یا خرید ویلا  و اینکه چه مناطقی از شمال برای خرید ملک مناسب تر هستند .با توجه به اینکه ویلای آماده جهت فروش در شمال کشور نسبت به زمین های آماده فروش بسیار کمتر می باشد .با توجه به استقبال عموم به خرید ویلای آماده در شمال ، قیمت ویلای آماده در شمال دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به قیمت زمین به علاوه هزینه ی ساخت ویلا می باشدهمچنین با توجه به اینکه عموما در شمال کشور می توان زمین را از بومیان با سطح اقتصادی ضعیف خرید ولی برای خرید ویلا  باید به سراغ سازندگان ویلا  که عموما دارای سطح مالی بالاتری هستند رفت ، خرید زمین در شمال  بسیار مناسب تر خواهد بود .عموما میتوان گفت که با خرید زمین و ساخت ویلا در آن جدا از بحث ساخت به سلیقه ی شخصی خودتان تا 40 درصد بهای کمتری نسبت به خرید ویلای آماده در شمال خواهید پرداخت .

راهنمای خرید زمین در شمال

  در این مقاله سعی داریم به نکات مهم درخرید و فروش زمین در شمال بپردازیم و بعنوان یک راهنمای خرید زمین در شمال بتوانیم در این امر، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان به خرید زمین در شمال قرار دهیم. خرید املاک و اراضی کار راحتی نیست و نیاز به آگاهی و اطلاعات قبلی در زمینه قوانین مرتبط با خرید و فروش زمین دارد. از این رو توصیه ما به شما خریداران گرامی، مطالعه راهنمای خرید زمین در شمال و عوامل موثر در قیمت زمین در شمال می باشد. حالا که سرمایه ای برای خود جمع کرده اید تا با خرید یک یا چند قطعه زمین به سودآوری و یا ایجاد کسب و کار بپردازید، پس بهتر است با آگاهی کامل اقدام به خرید زمین کنید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید .برای جلوگیری از بروز این اتفاق و بالابردن سطح آگاهی و اطلاعات شما نکاتی را در این زمینه برایتان آماده کردیم که توجه تان را به آن جلب می کنیم. جهت مشاهده ادامه مطلب به صفحه  راهنمای خرید زمین در شمال مراجعه نمایید.

تاریخ ایران (50)

شمال غرب ایرانفرهنگ یانیكدر اواسط نیمه اول هزاره سوم ق.م. مهاجمانی از آن سوی كوههای قفقاز و شرق آناتولی از راه آذربایجان شرقی وارد سرزمین ایران شدند و در بخش وسیعی از آن سكنی گزیدند قدیمترین آثار و بقایای این مردم در " یانیك تپه" از طریق سفال خاكستری داغداری شناسایی شده استكه رنگ آن از خاكستری تا سیاه متفاوت است. این سفالها دست سازند و لبه تقریبا" چهار گوش در مقطع ته نوك تیز و ظاهری شبیه به ظروف فی دارند و از ظروف سفالی ظریف با بدنه نازك به رنگ خاكستری گرگان كاملا" متمایزند.

راهنماي خريد زمين در شمال

در این مقاله سعی داریم به نکات مهم درخرید و فروش زمین در شمال بپردازیم و بعنوان یک راهنمای خرید زمین در شمال بتوانیم در این امر، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان به خرید زمین در شمال قرار دهیم. خرید املاک و اراضی کار راحتی نیست و نیاز به آگاهی و اطلاعات قبلی در زمینه قوانین مرتبط با خرید و فروش زمین دارد. از این رو توصیه ما به شما خریداران گرامی، مطالعه راهنمای خرید زمین در شمال و عوامل موثر در قیمت زمین در شمال می باشد.حالا که سرمایه ای برای خود جمع کرده اید تا با خرید یک یا چند قطعه زمین به سودآوری و یا ایجاد کسب و کار بپردازید، پس بهتر است با آگاهی کامل اقدام به خرید زمین کنید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید .برای جلوگیری از بروز این اتفاق و بالابردن سطح آگاهی و اطلاعات شما نکاتی را در این زمینه برایتان آماده کردیم که توجه تان را به آن جلب می کنیم.جهت مشاهده ادامه مطلب به صفحه  راهنمای خرید زمین در شمال مراجعه نمایید.

مسجد گوهرشاد مشهد

 مسجد گوهرشاد یکی از مشهورترین مساجد در ایران است که در شمال شرقی کشور، استان خراسان رضوی واقع شده است. این بنا به دستور گوهرشاد، همسر شاهرخ که یکی از پادشاهان تیموریان بود ساخته شد. مسجد گوهرشاد در سال 14 میلادی و توسط معمار برجسته، قوام الدین شیرازی ساخته شده است.ساخت و معماری مسجد گوهرشادمسجد گوهرشاد به دلیل داشتن معماری فوق العاده زیبا و داشتن کاشی کاری های منحصر به فرد، یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی ایران محسوب می شود. مسجد گوهرشاد 9410 متر مربع مساحت دارد و دارای یک گنبد لاجوردی بزرگ، چهار ایوان و یک حیاط بزرگ است. در دو طرف گنبد، دو مناره زیبا قرار گرفته است که ارتفاع هر یک از آن ها حدود 40 متر است. در انتهای مسجد نیز یک محراب ساخته شده است که نقاشی و کاشی کاری های آن، زیبایی خاصی به آن بخشیده اند.بسطام و خرقان، مهد عرفان ایراندر حاشیه ورودی ایوان کتیبه ای را مشاهده خواهید کرد که مربوط به یکی از خوشنویسان دوران تیموریان است. از دیگر بخش های جذاب این مسجد منبر آن است که در سال 1243 قمری با چوب گردو ساخته شده و در ساخت آن از آهن یا حتی یک میخ استفاده نشده است.برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید. 

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

موقعیت تجاری و اقتصادی شهر و گمرک بازرگان بازرگان یکی از شهرهای مرزی غرب ایران در شهر ماکو است. این گمرک از شمال با ترکیه و از شمال شرق با جمهوری نخجوان هم مرز می باشد و به همین دلیل از اهمیت و رونق اقتصادی زیادی برخوردار است. گمرک بازرگان یکی از مهمترین گمرک های زمینی در ایران می باشد. این گمرک به عنوان دروازه اروپا و یا پیشانی ایران معروف است. دلیل این معروفیت رفت آمد صدها توریست داخلی و خارجی و ادامه مطلب

تخلیه چاه سپتیک در شمال تهران بصورت شبانه روزی و فوری

دوستان عزیز ساکن منطقه های شمال تهران ، در این پست یه معرفی یک مرکز حرفه ای "تخلیه چاه سپتیک در شمال تهران" می پردازیم. شرکت تخلیه چاه سپتیک پارس کمک با بیش از 20 شعبه در سراسر تهران در زمینه لوله بازکنی و تخلیه چاه بهترین خدمات را به شهروندان تهرانی ارائه می دهد. با ما همراه باشید تا در ادامه خواهیم گفت : خدمات تخلیه چاه سپتیک در شمال تهران تخلیه چاه سپتیک بصورت شبانه روزی و فوری چاه سپتیک چیست تماس سریع با کارشناس »جهت تخلیه چاه سپتیک با  مرکز تخلیه چاه سپتیک ارزان در شمال تهران تماس بگیرید ادامه مطلب

شعر شب یلدا

بدون مطلع هم میشه اینطوری خوندش .شب یلدا از سیما شمال نصبجمع می شویم دور هم تو خونه ی بزرگا  درازترین شب سال دوستت دارن بچه هاکنار هم می شینیم با شعر و با شیرینی با هندونه و تخمه بعد از یه شام سادهخاطراتت قشنگه می مونه در ذهن ما لطف کن و زودتر بیاای شب یلدای ما          از سیما شمال نصب

دفاع مقدس جلوه ای از مدیریت جهادی بود

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش شامگاه سه شنبه ٢۶ آذرماه در ششمین همایش مدیریت جهادی که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، گفت: دوران دفاع مقدس سراسر جلوه مدیریت جهادی در کشور جلوه داشت و این مدیریت جهادی بود که کشور را به پیش برد. او ادامه داد: من در دهه ٧٠ که فرمانده ناوگان شمال در دریای خزر بودم یکی از کشور‌های شمال ایران از ما برای شرکت در رزمایش در دریای خزر دعوت کرد، اما ما در آنجا به غیر از چند ناو آموزشی هیچ شناور دیگری نداشتیم. من خدمت فرمانده معظم کل قوا رفتم و این مطلب را به ایشان عرض کردم و پاسخ ایشان این بود که بروید و کشتی‌های خود را به شمال منتقل کنید و با آن‌ها رزمایش انجام دهید.

معماري اسلامي

معماری در جهان اسلام از لحاظ تاریخی اولین هنری به‌شمار می‌آید که توانست خود را با مفاهیم اسلامی سازگار نموده، از طرف مسلمانان مورد استقبال قرار گیرد. معماری اسلامی به عنوان یکی از موفق‌ترین شیوه‌های معماری در تاریخ معماری جهان قابل بازشناسی است. در یک نگاه جامع نگر می‌توان پیوستاری ارزشمند و پویا را در بناهای اسلامی بازشناسی کرد که موجب شده تمامی آن‌ها در قالبی واحد با عنوان معماری اسلامی در کنار یکدیگر قرار گیرند.[1]پس از شکست ایرانیان از اعراب در پی حمله اعراب به ایران، معماری ساسانی مصادره شد و بعنوان معماری اسلامی به دنیا معرفی گشت.در معماری کاخ‌ها، آتشکده‌ها، کاروانسراها و دژها از امضاهای ایرانی بسیار زیادی همانند سردرهای مهرابه‌ای و گنبدها و طاق‌ها استفاده می‌شد که پس از فروپاشی شاهنشاهی ساسانی به دست اعراب مسلمان، همگی این امضاءها به نام اسلام مصادره گشتند. نمونه? بارز آن کاروانسرای دیرگچین است که 330 سال پیش از زادروز محمد به دست اردشیر یکم ساسانی بنا شده‌بود.

معرفی سریال جذاب گیله وا

خلاصه داستان سریال گیله وا داستان اصلی قصه گیله‌وا» عاشقانه‌ای بین دختر ارمنی و پسر شمالی است که در بستر وقایع آن دوران و قحطی می‌گذرد و چون میرزا کوچک خان هم جبهه اصلی مقابله با انگلیس‌ها در شمال کشور را داشته است، برای جلوگیری از ایجاد قحطی در شمال کشور، برای همین در مقطعی به قصه ورود پیدا می‌کند و کاراکترهای اصلی قصه با او همراه می‌شوند گیله وا» با موضوعی عاشقانه در تلاش است با نگاهی عاطفی، به زندگی مردم شمال ایران در بستر اتفاقات تاریخی سال ۱۲۹۷ بپردازد و روایتگر سبک زندگی و روابط اجتماعی و عاطفی مردم ایران و نقش انگستان در امور داخلی کشور در صد سال گذشته باشد. ادامه مطلب

خرید کدام ویلا در شمال بهتر است؟

ویلای جنگلی: این ویلا ها از مناطق شهری دور می‌باشند در مناطق جنگلی و سرسبز بنا شده اند. ویلا های جنگلی فضای آرام تری نسبت به ویلا های ساحلی می‌باشند و به دلیل داشتن فضای بیشتر برای بنا شدن ساختمون تنوع بیشتری از نظر شکل و متراژ ویلا در شمال دارند. ویلای شهرکی: یکی از دقدقه های اصلی کسانی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند این است که ویلای شهرکی بخرند یا ویلای مستقل، ویلا های شهرکی به ویلا هایی گفته میشود که تقریبا یک شکل و یک جور هستند و تعداد زیادی از آن ها در کنار هم ساخته شده است و معمولا ویلا های شهرکی امنیت بالاتری نسبت به ویلا های مستقل دارند. ویلای مستقل: شما با خرید ویلای مستقل در شمال کشور خود را صاحب نهایی و تصمیم گیرنده اخر تمام کار ها کرده ایید چرا که ویلا های مستقل مانند ویلا های شهرکی نگهبان ندارد و از نظر امنیتی، امنیت پایین تری نسبت به ویلاهای شهرکی دارد. ولی خرید ویلای مستقل در شمال به شما این اجازه را می‌دهد که حق انتخاب در شکل و شمایل ویلا و همچنین متراژش داشته باشید. منبع: خرید ویلا در شمالاخبار تکنولوژی

چگونه باربری مناسبی را انتخاب کنیم؟

مکان یک شرکت باربری به محل زندگی مشتریان امروزه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب آن شرکت باربری به حساب می آید. بیشتر مردم برای انتخاب شرکت باربری به اتوبار های موجود در نزدیکی محل خود رجوع می کنند.در واقع در بسیاری از آنالیز ها، شهر تهران را از نظر جغرافیایی به 4 بخش شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم می کنند. که باربری ها هم به این شکل است، و شما برای مثل اگر در شمال تهران تشریف دارید با باربری های شمال تهران تماس بگیرید. چرا که هم سریع تر در دسترس است و هم به مراتب هزینه های پایین تر است. ادامه مطلب

رویداد های نجومی سال ۹۸

۱- ماه گرفتگی جزیی در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیر آغاز گرفتگی: ۳۲ دقیقه بامدادحداکثر: ساعت ۲ و ۱ دقیقه بامدادپایان گرفتگی: ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامدادحداکثر پوشیدگی قرص ماه: ۶۷ درصداین گرفتگی در آمریکای جنوبی به جز بخشی از شمال غرب آن، اروپا، آسیا به جز شمال شرق آن، آفریقا و استرالیا دیده می شود.۲- خورشید گرفتگی در تاریخ پنج‌شنبه ۵ دی این خورشید گرفتگی از نوع حلقوی است که در ایران و بسیاری از نقاط جهان به صورت جزیی دیده می شود.در تهران، ماه حداکثر ۶۱ درصد از قرص خورشید را می پوشاند و قرص گرفته‌ی خورشید در حالی طلوع می کند که مراحل باز شدن را سپری می کند. در تهران، گرفتگی در ساعت ۸ و ۲۳ دقیقه پایان می‌یابد. زمان و حداکثر میزا ن پوشیدگی در سایر نقاط ایران با تهران متفاوت است. این مقدار از حداکثر ۸۶ درصد در جزایر خلیج فارس تا حداقل ۴۶ درصد در شمال شرق کشور متغیر است.این گرفتگی در آسیا، بخش هایی از شمال و غرب استرالیا، بخشی از شمال شرق آفریقا، به صورت جزیی و در بخشی از عربستان سعودی، قطر، امارات متحده عربی، عمان، جنوب هند، سریلانکا، مای، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین و برونئی به صورت حلقوی قابل مشاهده است. 

تخت جمشید

در64کیلومتری شمال شرق شهر شیراز،بقایای مجموعه ای از کاخهای باستانی به چشم میخورد که از باشکوه ترین شاهکار های معماری و هنر دوران باستان است.کاخهای تخت جمشید که در ماءخذ یونانی،پرسپولیس نامیده میشوند،باقیمانده شهر پارسه هستند.

نمایندگی آیفون تصویری کماکس

نمایندگی کماکس commax نمایندگی فروش آیفونهای تصویری کماکس با 36 ماه گارانتی و سرویس های دوره ای و خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیرات آیفون تصویری کماکس در تهران شمال و شمال شرق 2286225388068745غرب و شمال غرب 4442340844061648جنوب غرب تهران 66211117تعمیرات آیفون تصویری کماکس در تمام نقاط تهران 4406164809229889154

سفر خونه ای شمال

بعد از کلی کار و استرس من و همسری 4شنبه راه افتادیم به سمت شمال خودمون برای ساختن خونه و کمک به مادرجانم. راه ترافیک داشت و بالاخره رسیدیم و از فردا همش کار داشتیم و کار و در عین حال فامیل های دوست داشتنی مون رو هم دیدیدم و غذاهای خوشمزه و آب و هوای خوب گیلان رو هم نگم دیگه.در راه برگشت هم ترافیک بود کمی خسته ی کار شدیم البته همسرجانم بیشتر اما خوش گذشت.خدا رو شکر

تاریخ ایران (46)

فرهـنگهای فـلات مرکزیفرهـنگهای شمال غربی ایرانتپه سیلكتپه جنوبی " سیلك " با مساحتی بیش از دو هكتار در سه كیلومتری جنوب شرقی شهر كاشان معرف دوره های سوم و چهارم سیلك است. اگر چه از لحاظ فرهنگی دوره سوم سیلك ادامه دوره دوم در تپه شمالی است، اما پیشرفتهای چشمگیری كه در امور فنی نصیبصعنعتگران ساكن آن شد، این دوره را از دوره های پیشین و بعدی، یعنی دوره های دوم و چهارم به گونه ای بر جسته جدا و متمایز می سازد.

تاریخ ایران (46)

فرهـنگهای فـلات مرکزیفرهـنگهای شمال غربی ایرانتپه سیلكتپه جنوبی " سیلك " با مساحتی بیش از دو هكتار در سه كیلومتری جنوب شرقی شهر كاشان معرف دوره های سوم و چهارم سیلك است. اگر چه از لحاظ فرهنگی دوره سوم سیلك ادامه دوره دوم در تپه شمالی است، اما پیشرفتهای چشمگیری كه در امور فنی نصیبصعنعتگران ساكن آن شد، این دوره را از دوره های پیشین و بعدی، یعنی دوره های دوم و چهارم به گونه ای بر جسته جدا و متمایز می سازد.

نکات حقوقی در خرید و فروش زمین

مهمترین نکات حقوقی که در خرید زمین در شمال حائز اهمیت است. یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است. شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید تایید شورا یا دهیار باشد و چنانچه از صحت وکالتنامه رسمی مطلع شدید اقدام به خرید زمین کنید.   در خرید اینگونه زمین های روستایی در شمال، تنها مدرکی که به شما ارائه میشود تائیدیه شورای روستائی و یا امضای همسایگان می باشد که بسیار مطمعن و عالی است و مدرک محکمی در دست دارید.   جهت مشاهده ادامه مطلب به صفحه راهنمای خرید زمین در شمال مراجعه نمایید .

پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری

پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pptxتعداد صفحات: 23حجم فایل: 7976 کیلوبایت قیمت: 8000 تومانتوضیحات:پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری ، درحجم 23 اسلاید قابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.بخشی از متن:مقررات معماری و شهرسازی عبارت است از مجموعه ضوابط و مقررات عمومی شهرسازی و معماری که در سطح کشور یا مناطقی از کشور لازم الرعایه بوده و به منظور فراهم نمودن موازین طراحی، اجرائی و قانونی توسعة موزون و هماهنگ کالبدی از مقیاس کلان تا تک بنا تهیه و به تصویب می رسد. (از آئین نامه بررسی و تصویب طرح های توسعه 1378)ضوابط معماری و شهرسازی معماری بعنوان بخشی ازفرهنگ جامعه آئین نامه های حسبت، آئین شهرداری ابن اخوه، مکتوبات امام محمد غزالی در کیمیای سعادت و احیای علوم دین حاکی از وظایف محتسب، عمدتاً رسیدگی به کار بازار و اصناف و نهی از منکر است و موارد تخلف از عرف و فرهنگ معماری و شهرسازی نادر است.فهرست مطالب:مقررات معماری و شهرسازینگاهی به تحولات قوانین و مقررات معماری و شهرسازی كشوربافت های شهری گذشتهاعلان نامه های دولتیتحولات بافتهای قدیمی در عصر صنعتنخستین مقررات مكتوب ساختمانی و معماری در سال 1321تحولات سریع شهرنشینی در دوره معاصرتحولات سال های پیش از انقلاب اسلامیبرخی تحولات پس از انقلاب اسلامیضوابط ناظر بر توسعه كالبدی در حال حاضراقدامات دوره معاصر تا تدوین مقررات ملی ساختمان ایران تجربیات جهانی درتدوین مقررات ساختمانی مباحث مختلف مقررات ملی ساختمان ایرانهدیه محصول:فایل پاورپوینت اصول و مبانی برنامه ریزی شهری(26 اسلاید)پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.وبلاگ فــرافایل؛ مرجع خرید و فروش فایلهای قابل دانلود

جاهاي تفريحي خرم اباد

پارک زیباکنار در نزدیکی دریاچه کیو و رودخانه خرم رود شهر خرم آباد استان لرستان واقع شده است. این پارک دارای منظره زیبا و سرسبزی بوده و برای سپری کردن یک روز در محیطی آرام، بهترین انتخاب بشمار می آید.پارک جنگلی مخمل کوه با مساحت 500 هکتار در شمال شهر خرم آباد در مسیر خرم آباد- الشتر در کیلومتر 15 این جاده واقع شده است.این پارک جنگلی در نزدیکی کوه مخمل کوه، در ارتفاع بیش از 1900 متری شمال شرقی خرم‌آباد قرار دارد. این کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر قسمت های آن پوشیده از گلسنگ است.دریاچه کیو در شهر خرم آباد استان لرستان، در سال 1352 توسط شهردار وقت، احداث شده است. معنی لغوی کیو در لهجه لری به معنی کبودرنگ و آبی بوده که دلیل این نامگذاری وجود آب زلال و عمیق این دریاچه بوده است.این دریاچه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری خرم آباد همه ساله توجه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب می‌کند.از ویژگی‌های دریاچه کیو می توان به زیستگاه جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر در این دریاچه اشاره کرد.

مهمترين نکات حقوقي که در خريد زمين در شمال حائز اهميت است.

یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است.شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید تایید شورا یا دهیار باشد و چنانچه از صحت وکالتنامه رسمی مطلع شدید اقدام به خرید زمین کنید. در خرید اینگونه زمین های روستایی در شمال، تنها مدرکی که به شما ارائه میشود تائیدیه شورای روستائی و یا امضای همسایگان می باشد که بسیار مطمعن و عالی است و مدرک محکمی در دست دارید. جهت مشاهده ادامه مطلب به صفحه راهنمای خرید زمین در شمال مراجعه نمایید .

عشق و ارادت ایرانی های به جنت البقیع

هم‌زمان با انتشار اخبار هجوم وهابی‌ها به مدینة‌النبی و تخریب آثار تاریخی اسلامی، سید اشرف‌الدین گیلانی معروف به نسیم شمال»، محبوب‌ترین و معروف‌ترین شاعر ملی انقلاب مشروطه، شعری در رثای این واقعه سرود. بخشی از این شعر که در رومه نسیم شمال» منتشر شده به شرح زیر است:

باز هم .

تو یه دوره سخت قرار گرفتم فشار روحی خیلی زیاد شده فردا میخوایم بریم شمال میخوام نرم. دوس ندارم برم. هر لحظه که میگذره بیشتر دلم میخواد که نرم. دقیقا از چهار طرف فشار رومه و باید دندون رو جیگر بزارم تا اینا هم تموم بشه. و باید زودتر تموم بشه تا از دست نرفتم. شمال رفتنم واجبه باید برم یه سری چیزا برام مشخص بشه و حل بشه.

خاطرات شمال

بالاخره ما هم در شمال خاطراتی ساختیم که محاله یادم بره!بعضی از خط قرمزا رو هم رد کردیم یا بخوام یه جور دیگه بگم، یه سری تجربه جدید داشتم.یه نکته مثبت این سفر این بود که علیرغم مخالفت خانواده م رفتم و تسلیم خواسته شون نشدم.و خب یه اتفاقای بدیم افتاد ک شاید ی روز راجع بهشون نوشتم.

مهمترين نکات خريد زمين

مهمترین نکات حقوقی که در خرید زمین در شمال حائز اهمیت است.یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است.شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید تایید شورا یا دهیار باشد و چنانچه از صحت وکالتنامه رسمی مطلع شدید اقدام به خرید زمین کنید. در خرید اینگونه زمین های روستایی در شمال، تنها مدرکی که به شما ارائه میشود تائیدیه شورای روستائی و یا امضای همسایگان می باشد که بسیار مطمعن و عالی است و مدرک محکمی در دست دارید. جهت مشاهده ادامه مطلب به صفحه راهنمای خرید زمین در شمال مراجعه نمایید .

دانلود دوبله فارسی فیلم جاسوسی که به شمال رفت The Spy Gone North 20

دانلود فیلم کره ای جاسوسی که به شمال رفت The Spy Gone North 20 BluRay, دانلود فیلم سینمایی جاسوسی که به شمال رفت ۲۰۱۸ با دوبله فارسی The Spy Gone Northآ هفت دانلود | دانلود فیلم دانلود سریال دانلود آهنگ

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس commax

آیفون تصویری commax   آیفون تصویری کوماکس برای اکثر مردم چه در ایران عزیز و چه در کشورهای دیگر شناخته شده است آیفون تصویری کوماکس ساخت کشور کره میباشد و دارای رتبه بندی از لحاظ کیفیت میباشد که با درجه یک ، درجه دو ، و سه از یکدیگر تفکیک شده است این مرکز با استفاده از قطعات اصلی و درجه یک مخصوص به آیفون تصویری کوماکس اقدام به تعمیر و سرویس آیفون تصویری کوماکس در تهران مینماید جهت تعمیر آیفون تصویری با شماره های زیر تماس بگیرید  شمال و شمال شرق تهران 228622538806874509229889154غرب و شمال غرب تهران44423408440616486621111709370347116هماهنگی جهت تعمیرات در تمام نقاط تهران 66211117440616480922988915409370347116 

اصول پويا در معماري ايراني

 معماری در ایران بیش از 6000 سال تاریخ پیوسته دارد، دست کم از 5000 ق. م، معماری سازنده و سامان دهنده‌ی فضای زیست انسان است. مقصود از درک گذشته و آموختن آن، آشنایی با گوهر اساسی معماری آن زمان یعنی فضاست، چیزی که دیگر زمان نمی‌شناسد و فضای شهری واجد همین گوهر اساسی است .گرایش اجتماعی و معماریعامل اصلی وحدت و هماهنگی معماری گذشته ایران در گرایش و اعتقادهای مذهبی نهفته ‌است. گرایش‌های مذهبی که محور اصلی آن احدیت و وحدانیت است.فرهنگ اصول حاکم و پویافرهنگ در برهان قاطع به معنی علم و دانش و عقل، ادب و بزرگی و سنجیدگی است. هیچ هنرمند مسلمانی از میراث پیشینیان بی‌بهره نمانده ‌است. سخن از سنت، سخن از اصول تبدیل ناپذیری با منشأ آسمانی و کاربرد آن در مقاطع مختلفی از زمان و مکان است.اصل نظم و وحدتنظم جهان هستی الهام بخش معماران ایران زمین بوده است و معماری اصیل سعی داشت به فضای زیست انسان نظم دهد.معماری ایران تجلی وحدت در کثرت و تلاش برای رسیدن به یک وحدت در عالم کثرت است و با اتخاذ اجزاء بر اساس نظم صورت می‌گیرد.اصول ورودیهافضای ورودی به عنوان یک عنصر کل نسبت به سایر فضاهای معماری گذشته ایران از اصول و ویژگی‌های خاصی برخوردار است. کارکرد و نقش اصلی در ورودی هر فضای محصور، تأمین ارتباط قابل کنترل میان درون و بیرون آن فضاست و لذا متناسب با خصوصیات کارکردی و کالبدی آن طراحی ساخته می‌شود. گاهی سردر و فضای ورودی برخی از بناهای بزرگ عمومی نقش نشانه و نماد شهری را پیدا می‌کرد.حیاط (فضای باز)حیاط، فضایی مرکزی با انتظام هندسی، درون‌نگر مرتبط با فضاهای اطراف، محور سازمان‌دهی، سرگشوده، برگرفته از باغ که تعاملی تنگاتنگ با اقلیم دارد.جایگاه حیاط مرکزی همواره اصول نظم فضایی و وحدت‌ را به ذهن متبادر می‌کند.اصل گنبدسازیگنبد نه تنها رسالت پوشاندن ابعاد بزرگی از فضا را از نظر ایستایی دارد بلکه یکی از مهم‌ترین نمادهای معماری ایرانی به‌شمار می‌رود. از مهم‌ترین خصوصیات گنبد در ایران این است که «گنبدهای ایرانی بی هیچ چوب بست و قالب ساخته می‌شد».اصل طبیعتهماهنگی با طبیعت و استفاده از انرژی پایدار آن همانند نور و باد… و عناصر اصلی آن مثل آب و خاک و گیاه… به نحو شایسته در معماری گذشته به خدمت فضای زیست گرفته شده‌است. معماری ایران پاسخ معمارانه به طبیعت و اقلیم داده‌است. در همه دوره‌ها آسایش فضا مطرح بوده‌است.

معماري ايراني و ويژگيهاي آن

قدمت معماری ایران به حدود هزاره هفتم پیش از میلاد می‌رسد. از آن زمان تاکنون، پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، توسعه و تکامل یافته ‌است .معماری ایران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است: ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان‌های رفیع، ستون‌های بلند، و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه معماری ایران است. ویژگی‌های معماری ایرانیپژوهشگرانی نظیر نادر اردلان، هانری استیرلن، داراب دیبا، محمدرضا حائری، و دیگران جایگاه مثبت فضا یا به عبارتی «فضا محوری» معماری ایرانی را در برابر «حجم‌انگاری» برخی دیگر از گونه‌ها، به عنوان مهم‌ترین خصیصه آن برشمرده‌اند.با وجود ویژگی هایی چون تناسب و زیبایی سردرها، گنبدها و ایوان‌هادر معماری ایرانی، گوهر معماری ایرانی و منطق ریاضی و عرفانی این سبک جزو خصیصه‌های مهم و قابل بررسی است. درونگرایی و گرایش معماران ایرانی به سوی حیاط‌ها، پادیاوها، گودال باغچه‌ها، هشتی‌ها و کلاه فرنگی‌ها که شبستان‌ها را گرداگرد خود گرفته‌است، از دیرباز جزء منطق ایرانی بوده‌است.پیش از این که تخت جمشید ساخته شود، صدها ایوان و شبستان با ستون‌های چوبی و سنگی در سراسر جهان متمدن آن روز ساخته شده بود، ولی نخستین بار در تخت جمشید می‌بینیم که ستون‌ها تا آخرین حد ممکن از هم فاصله گرفته‌اند با این که در بعضی از معابد کهن خارج از ایران (مثلاً مصر) فاصله دو ستون چیزی نظیر قطر آن‌ها بلکه اندکی کمتر است.معمار ایرانی توانست وسیع‌ترین دهانه‌ها را با کست افزود پیمون‌ها به وجود بیاورد و آرایش‌های گوناگون و سرگرم‌کننده خلق کند؛ به گونه‌ای که ساختمان دو اشکوب به اندازه‌ای از هم دور شده که گویی اشکوب زیری بعدها بر آن افزوده شده‌است.از امتیازات معماری ایرانی این است که هرگز از مکان هندسی همگن برای پوشش استفاده نشده و از اصطلاحات و نام چفدها (قوس) و طاق‌ها و گنبدها در زبان فارسی پیداست که بیشتر به شکل بیضی و تخم مرغ و بات (بیز) توجه داشته‌اند.

محله نیاوران

محله نیاوران از محله های ناحیه 4 منطقه یک شهر تهران است که دارای 9591 نفر جمعیت و 2934 خانوار است .  نیاوران نام دهکده ای در شمال تهران  بود . محدوده قدیمی این محله از شمال به کوه های جمال آباد ، از جنوب به خیابان نیاوران ، از شرق به کاشانک  ، و از غرب به منظریه منتهی می شده است . آبادی قدیم نیاوران در شمال مجموعه فعلی کاخ نیاوران قرار داشت . ناصرالدین شاه زمین ها و ساختمان های این ده را خرید همه را تخریب کرد و بافت کنونی نیاوران را پایه ریزی کرد . این محله دارای باغاتی بود که از جمله باغات آن باغ منظریه و جمال آباد بوده است . اردوگاه شهید با هنر آموزش و پرورش ، پارک نیاوران  از جمله اماکن شاخص محله نیاوران است .این محله دارای اماکن مذهبی ، فرهنگی و آموزشی و بهداشتی دیگری نیز است .

کلیبر

کلیبر   کلیبر مرکز شهرستان کلیبر است و این شهرستان در استان آذربایجان شرقی  قرار دارد. بیش از چهل سال پیش این شهرستان آبادی و دهکده ای بوده و جمعیت ساکن در آن حدود ۲۰۰۰ تن بوده است. کلیبر زیبا در۸۱۲ کیلومتری شمال غرب تهران، ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و ۶۳ کیلومتری شمال غرب اهر قرار دارد. آب و هوای معتدل کوهستانیش دل انگیز و جان بخش است و همین اعتدال سبب شده تمام نقاط این منطقه با فرشی سبز رنگ از مرتع و جنگل سر سبز و زیبا باشد.

خريد ويلا در شمال

برای خرید ویلا در شمال شما استان های گیلان ، گلستان و مازندران را پیش روی خود دارید که بین این سه استان شمالی استان گیلان مناسب ترین گزینه برای خرید ویلا در شمال میباشد،گیلان استانی سرسبز با هوای مناسب و مطلوب است که ساحل زیبا و بکر بسیاری برای دیدن دارد،همچنین وجود منطقه آزاد انزلی باعث شده تا ارزش زمین ها و ویلاهای این منطقه به سرعت افزایش پیدا کند. و مطمئنا خرید ویلا در این استان شمالی با سود بسیاری همراه خواهد بود، و همچنین خطرهای زیادی نیز به همراه دارد، که آیا سند این ملک معتبر هست؟یا حریم جاده زمین را نابود نمیکند؟ملک اوقافی نیست؟ محیط و محل خرید ویلا و زمین خوب است؟ و. صدها مشکل دیگر . متاسفانه مسافران عزیزی که نیت خرید ویلا در شمال را دارند اکثرابا علم کمی اقدام به خرید میکنند، و اکثرا متضرر میشوند، شما میتوانید با خرید ویلا با واسطه امن و با امنیت خاطر خرید کنید-که ما به شما دیجی ویلا را معرفی میکنیمدیجی ویلا و خیلی از املاک های دیگر که از آنها میتوان به عنوان معتبر ترین مراجع خرید ویلا در شمال نام برد به شما کمک میکنند تا یک خرید امن داشته باشید ،شعار دیجی ویلا این است که اگر ملکی را خودمان نخریم به دیگران نیز نمیفروشیم  

متن آهنگ بسیار زیبای یوسف زمانی شب موهات

یوسف زمانی –شب موهاتآخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیآخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیشب موهات چشم دریات دیگه آدم چیو میخواداینو میدونی تو خود عشقی تو با اون دوتا ابروی مشکی عزیزمتوی قلب هرکی یه عشقهولی عشقم خودتو عشقهآره تو همونی که میخوامش آره عاشقی همینه راهش عزیزمآخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیمیریزمش این شهرو به پات آخ دلم میره برات اینجوری نخندی نمیشه نه بخند بهت میادجان جان تو فقط لب تر کن قربان …آره مث رویایی برام شدی لالایی براممیبینمت آرومی باهام دیگه هیچی نمیخوامجان جان دارم عاشق تر میشم هر آن …آخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیآخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیمنبع : رز موزیک

اندیشه در فضاهای شهری و معماری ایران(1)

مقدمه:اندیشه ، بال پرواز معماری است. رابطه اندیشه انسان و ساختن  قدمتی طولانی دارد و سیر تحول مکاتب معماری از دیر باز تاکنون، نمایشگاه ارتباط اندیشه انسان و معماری است. البته دریچه های ورود به دنیای اندیشه معماری امروزه بسیار گسترده شده است. ه طور مثال،  در دنیای مدرن نوشتن درباره  معماری امری به رسمیت شناخته شده است و  حتی برخی معماران سرشناس مانند رم کولهاس و تویو ایتو ، تبادل نظر و نوشتن درباره معماری را در کنار  طراحی و معماری ساختمان ، به عنوان راهی برای اندیشیدن به معماری و تشریک مساعی و فهم عمومی درباره معماری به رسمیت می شناسند. اندیشیدن و نوشتن و تبادل نظر در معماری و روایت گری معماری  ، امری است که با  اصطلاح شهرسازی و معماری روایی مورد توجه قرار گرفته است.شاید ما درباره  معماری وشهرسازی برلین بسیار شنیده یا خوانده باشیم یا آثار آن را به دقت تحلیل کرده باشیم اما زمانی که ما با نوشته ای همچون متن زیر مواجه می شویم، یک بار برای همیشه متوجه نقش  عمیق و تفکر برانگیز دیوار برلین در ساختار شهری و معماری برلین پس از جنگ جهانی دوم می شویم. ما نیازمند نوشتن درباره معماری و شهرسازی ایران برای ثبت و تبادل اندیشه ها هستیم.

کشف دیوار کهن ۱۱۵ کیلومتری در غرب ایران

کشف دیوار کهن ۱۱۵ کیلومتری در غرب ایران سجاد علی‌بیگی دانشجوی دکتری رشته باستان‌شناسی دانشگاه تهران در مقاله که در ژورنال Antiquity» منتشر شده نوشته است بقایای این دیوار در منطقه سر پل ذهاب در غرب ایران شناسایی شده و شامل یک میلیون متر مکعب سنگ است که ساخت آن نیازمند نیروی کار، زمان و مصالح قابل توجهی بوده است. بقایای این دیوار سنگی کهن از کوهستان بمو در شمال آغاز می‌شود و تا نزدیکی روستای ژاومرگ در جنوب امتداد می‌یابد.  ظروف سفالین کشف شده در کنار این دیوار نشان می‌دهد که زمان ساخت آن به زمانی بین قرن چهارم پیش از میلاد تا قرن ششم پس از میلاد بازمی‌گردد. بقایای ساختارهایی که اکنون تخریب شده نیز در محل‌هایی در مسیر دیوار قابل مشاهده است که احتمالا برجک‌ و یا ساختمان‌ بودند.  همچنین بر اساس گفته سجاد علی‌بیگی، دیوار از مصالح بومی و طبیعی منطقه مانند تخته سنگ‌ها ساخته شده و در محل‌هایی نیز ملات گچ هنوز قابل مشاهده است. در حالی که باستان‌شنان از وجود این دیوار خبری نداشتند اما ساکنین نزدیک به این دیوار از دیرباز آن را با نام گاوری (Gawri wall) می‌شناختند.  سخنگوی ژورنال Antiquity» اظهار کرده که پس از انتشار مقاله علی‌بیگی در این نشریه، متوجه شده‌اند که پیش از این گروهی از باستان‌شناسان نیز بر روی این دیوار تحقیق کرده‌اند اما نتایج پژوهش و کاوش آنها در هیچ ژورنالی منتشر نشده است.  باستان‌شناسان هنوز نمی‌دانند این دیوار توسط چه کسی و با چه هدفی ساخته شده است و به دلیل حفظ نامناسب بقایای آن محققان حتی از طول، عرض و ارتفاع این دیوار نیز مطمئن نیستند و بر اساس تخمین‌های کنونی این دیوار ۴ متر عرض و حدود ۳ متر ارتفاع داشته است.  علی‌بیگی نیز در بخش دیگری از مقاله خود آورده است: هنوز مشخص نیست که این دیوار جنبه دفاعی داشته و یا نمادین و شاید مرز یک امپراطوری کهن (احتمالا اشکانیان که بین سال‌های ۱۴۷ پیش از میلاد تا ۲۲۴ پس از میلاد در اوج قرار داشتند و یا ساسانیان که بین سال‌های ۲۲۴ تا ۶۵۱ پس از میلاد حکوکت می‌کردند) باشد. هر دوی این امپراطوری اقدام به ساخت قلعه‌هایی بزرگ در غرب ایران و سیستم‌های آبیاری می‌کردند و بنابراین این احتمال دارد که هر دوی این امپراطوری‌ها منابع لازم ساخت این دیوار را در اختیار داشته بودند.  این دیوار اخیرا کشف شده تنها دیوار کهن در ایران نیست و باستان‌شناسان پیش از این ساختارهای مشابهی را در بخش‌هایی از شمال و شمال شرق ایران نیز پیدا کرده بودند که احتمالا برای اهداف دفاعی بنا شده بودند.  منبع : ایسنا

تصعید داخل شب؛ همه چیز از دید خلبان ها

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومیت بازنشر شده است.هر کسی که حتی فقط یک مرحله تو زندگی خود، شب ها به ستاره ها خیره شده باشد، می داند که هواپیماها درون زمان پرواز از لامپ های جلوه گر مصرف می کنند و تو نتیجه، با تغییر نمایان به لباس هنرپیشه های چشمک زن، در کل ساعت های پیچش بخاطر چشمان منتظر بازیگر ها مزاحمت ایجاد می کنند.ولی لامپ های LED قدرتمندی که از ۱۱ هزار متر پایین تر از هواپیماها، یعنی از روی زمین به سمت فلک نور می تابانند، با چراغ های جلوی هواپیماها اختلاف دارند و راندمان آن ها نشان دادن دست خط پروازی هواپیماهای تو حال حرکت به سمت شیکاگو داخل روزگار ۸:۳۰ دقیقه ی شب زدودن. بلکه، آن ها بیشتر مشابه فانوسی هستند که خلبانان دیگر را وارد هواپیماهای دیگر تو حال پرواز می کنند. هواپیماها داخل زمانی که داخل ارتفاع قرار می گیرند، از چراغ های جلوی خود به معنای سنتی آن کاربرد نمی کنند.تیم ساندرز، خلبان و مربی پرواز، می گوید:بوسیله دفعات بسیار، وقتی که شب ها از مسیرهای اقیانوسی می گذرم، هیچ چیز سوا شایسته کردن ها سیاهی ممتد، هیچگاه چیز دیگری آن طرف تیغ ها نمی بینم.همچنان که هنر و علم تصعید را به خلبانان می آموزیم، باید به سمت استفاده از ابزارهای پرواز، حسگرهای ناوبری و حسگرهای آب و فلکی (که عمدتا رادار هستند) نیز حرکت کنیم تا آن ها را جایگزین رویت طبیعی تو کشش شب خواه درون صورت ابری بودن گردون بکنیم.آیا هواپیماها، چراغ جلو دارند؟ راهنمای سودا بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه بوسیله قرار بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما کم قیمت به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط مناسب هواپیما چه زمانی است؟هواپیماها، چراغ جلو، به معنای سنتی آن، ندارند؛ بلکه، کلکسیون ای از لوازم و تجهیزات نورافشانی دارند که هر کدام وظیفه ی متفاوتی به عهده داری دارند. چراغ هایی که شبیه ترین موارد به آن هایی است که درون خودروها یا موتورسیکلت ها دیده می شوند، چراغ های فرود هستند که خدمه ی پرواز از آن ها برای کم زیرفون شدن فاصله ی خود با فرودگاه کاربرد می کنند. آن ها داخل هواپیماهای مختلف در محل های متفاوتی نصب شده اند. در فدایی از مدل ها روی جناح هواپیما هستند و تو برخی دیگر، روی بدنه بوسیله چشم می خورند.چراغ های فوق، نه تنها به فرود هواپیما تو شب معاون می کند، بلکه به دیده شدن هواپیما توسط افرادی که در آن نزدیکی هستند نیز معاون می کند. برخی از خلبانان، برای صریح تر شدن هواپیماهای خود، زمان نزدیک شدن بوسیله فرودگاه یا زمان استقرار تجهیزات فرود، چراغ فرود خود را رک و خاموش می کنند تا درگاه خود را بوسیله اطلاع برج کنترل ترافیک فلکی برسانند.سایر چراغ های هواپیما عبارت هستند از لامپ های LED قزل و سبز روی هر کدام از جناح ها که انگیزه گیری هواپیماها در کشش شب را به اطلاع خلبانان دیگر می رساند (چراغ سبز به انتزاعی پرواز به سمت عبث و چراغ سرخ به مجرد پرواز بوسیله جانب چپ است)؛ همچنین، چراغ های ضد تصادف در سمت بالا و پایین تن ی هواپیما حیات دارد که با اثر جزیی نارنجی مایل بوسیله قرمز تو حال چرخیدن هستند؛ گویی چراغ ها داخل حال چشمک زدن هستند. این چراغ ها تا زمانی معین هستند که اتومبیل هواپیما مشغول به کار است.تاثیرگذاری چراغ های هواپیما چقدر است؟اکسلی (Oxley)، انبازی متخصص در فقره نورپردازی که امر خود را با تولید خزانه دار برای نیروهای نظامی هنگام جنگ جهانی دوم آغاز کرد، در حال مجهز مشغول خدمات رسانی بوسیله مشتریان مختلف در صنعتی حمل و نقل هوایی است و چراغ های موردنیاز بخاطر هواپیماهای مدرن را درون اختیار آن ها قرار می دهد. یکی از محصولات این شرکت، چراغ فرود هواپیما است که شدت نوری برابر با ۶۰۰ هزار کاندلا (به عبارت دیگر، نوری که از آن ها براق می شود، ۶۰۰ هزاره طبق نور یک شمع است) و قابلیت کار در دمای ۵۴- تا ۷۱ سانتی گراد را دارد.مارک وانهوئناکر (Mark Vanhoenacker) در کتاب خویشتن دون نشانی چگونه یک هواپیما را فرود بیاوریم؟» این گونه می نویسد:بسیاری از ما فکر می کنیم فرودگاه ها، محلی بسیار محسوس هستند و این موضوع هم درست است که محوطه ی اطراف ساختمان های ترمینال غالبا به شدت نورپردازی شده اند؛ ولی مسیرهای تاکسی و باندهای فرودگاه بوسیله قدری ماهرانه نورپردازی شده اند که تشخیص یک فرودگاه کوچک در تاریکی شب، به ویژه داخل چشم انداز شهری، معمولا مستم برملا کردن یک خال ی تاریک است. با نزدیک شدن به فرودگاه، [بیدار خواهید شد که] خوشبختانه، چراغ های مسیرها و باندهای فرودگاه از هم زیبنده نمره هستند.خلبانان از کابین خلبان چه می بینند؟با توجه به اینکه هواپیماها غالبا در ارتفاعی والاتر از ابرها و در تقریبا در تیرگی مطلق عمل می کنند، شاید این سیاق به نظر برسد که کابین خلبان دید یدکی ندارد؛ اما آن طور که بازو واگنر، خلبان نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، می گوید، مناظر زیادی از آن بالا دیده می شود.او می گوید:شب هایی که هوا صاف است و زمانی که بوسیله جانب محلی درون شرق، حول وحوش اوکلاهما سیتی و تولسا، تصعید می کنم، چراغ های دالاس (۲۹۰ کیلومتر) و هیوستون (۶۷۵ کیلومتر) را از یک سمت و کنزاس سیتی (۴۸۳ کیلومتر) و عادات لوئیز (۷۴۰ کیلومتر) را در سمت دیگر و همه را با تیمار می بینم.خلبان ها، به غیر از نورهایی که از شهرها و مناطق مسی بوسیله جانب گردون تابیده می شوند، مقدماتی کسانی هستند که پدیده های جوی، شامل ابرهای طوفانی و رعدوبرق ها و تا اینکه سپیده دم های قطبی، را تماشا می کنند.واگنر می گوید:شبی که غلام در کابین خلبان هواپیما بوسیله شدت ترسیدم، زمانی حیات که زبانه های آتش رسوم المو روی بلور های جلوی کابین می رقصیدند. با اینکه مردم باهوشی هستم و مدرک مهندسی هوا محیط دارم؛ اما آتش سوزی سنت المو همیشه من را می ترساند.چیزی درون ناخودآگاه من است که همیشه از دیدن برق در شب، شگفت زده می شود.واگنر از موضوعات دیگری هم حرف می زند، از نورهای سبز رنگ گذرا و اسمی»، یعنی همان تصاویری سبزرنگی که روی صفحه ی رادار دیده می شود و زمانی به چشم می آیند که آخرین اشعه ی خور» در کران شکننده گم می شود و به ندرت از زمین زیبنده مشاهده است. خلبانان گاهی وقت ها از پیاده شدن هواپیماهای دیگر هم گذر می کنند؛ طوری که عزب چند قرن متر با حزن بور دارند.اگر خلبانان نتوانند چیزی ببینند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟خلبانان طوری آموزش دیده اند که داخل صورتی که از رویت قدری برخوردار هستند، اقدام بوسیله فرود ابزاری کنند. این شرایط غالبا بوسیله فکر شرایط آب و هوایی رخ می دهد و خلبانان عزب با استفاده از مفروضات و موقعیت مشاهده شده روی نمایشگرهای کابین خلبان اقدام بوسیله فرود هواپیما می کند. البته، فرودگاه نیز با فراهم کردن جهیز فرود ابزاری (ILS) به خلبان کمک می کند تا آن ها، با استفاده از پرتوی فرودی که از باند فرودگاه ساطع می شود، هواپیما را به اشتی روی زمین بنشانند.برای مقایسه  ارج بلیط هواپیما، می توانید بوسیله بسرنوشت شوم دچار کردن جست وجوی پرواز کجارو رفته و کم ارزش ترین بلیط هواپیما خود را با کمترین نفقه از فروشنده های معتبر بلیط تهیه کنید. بیشتر بخوانید:اتفاقات خنده داری که جهت تاخیر تو پرواز شده اند!چرا باید بوسیله ازمیر بیشتر از استانبول سیر تکاملی کنیم؟شهر سوخته سیستان؛ بهشت باستان شناساندریاچه های کلیموتو؛ حوض درست کردن سه رنگ اندونزیتصاویری از ادامه های رنگارنگ هواپیما که تاحالا ندیده اید

keyboard_arrow_up