قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

معماری بومی شمال ایران

موقعیت جغرافیایی ایران

ايران یکی ازکشورهای آسیای جنوب غربخاورمیانه» در شرق با افغانستان و پاکستان ،در شمال شرقی با ترکمنستان ،در بخش میانی شمال با دریای خزر ،در شمال غربی با جموری اذربایجان و ارمنستان ،در غرب با ترکیه و غراق ،و سرانجام در جنوب باآبهای خلیج فارس و دریای عمان همسایه است.  . . .

سنگ طرح دار کارشده در شمال

سنگ طرح دار کارشده  در شمال


این نمونه نمای سنگ کار شده طرح دار رومی در شمال کشور است. شما میتوانید برای اجرای کار های خود با ما تماس بگیرید :
 استاد رضا بیات 09193172891 . . .

برنج شمال

#خرید_تلفنی برنج شمال با قیمت ارزانهر خریداری برای خرید برنج شمال، ابتدا آخرین قیمت برنج شمال را جستجو می‌کند و هر کدام از فروشنده‌ها که قیمت پایین‌تری را اعلام کند، خرید از آن صورت می‌گیرد. اما مجموعه فروش برنج صفی دخت،  خرید تلفنی برنج شمال را با کیفیت‌های بالا تضمینی و قیمت‌های ارزان و مناسب انجام می‌دهد. خریداران برای خرید حتی می‌توانند از نمونه برنج شمال استفاده کنند، تا از کیفیت آن مطمئن شوند.برای خرید میتوانید با شماره های زیر . . .

تاریخ ایران (48)

تپه قبرستاندر حفریات تپه " قبرستان " در هشت كیلومتری شمال روستای سگزآباد در دشت قزوین، دو كارگاه ذوب مس همراه با چندین نوع قالب باز، چند نمونه كوره مس و مقدار زیادی سنگ اكسید مس به دست آمد. ساكنان تپه قبرستان در تمامی طول دوره دوم ( همزمان با لایه های چهارم و پنجم از دوران سوم سیلك ) در خانه های یك، دو و یا سه اتاقی می زیستند. در میان خانه ها چند كارگاه سفالگری و فكاری نیز شناسایی شد.اما بزرگترین اثر معماري ساختمانی وسیعی است با دیوارهای ضحیم . . .

تاریخ ایران (48)

تپه قبرستاندر حفریات تپه " قبرستان " در هشت كیلومتری شمال روستای سگزآباد در دشت قزوین، دو كارگاه ذوب مس همراه با چندین نوع قالب باز، چند نمونه كوره مس و مقدار زیادی سنگ اكسید مس به دست آمد. ساكنان تپه قبرستان در تمامی طول دوره دوم ( همزمان با لایه های چهارم و پنجم از دوران سوم سیلك ) در خانه های یك، دو و یا سه اتاقی می زیستند. در میان خانه ها چند كارگاه سفالگری و فكاری نیز شناسایی شد.اما بزرگترین اثر معماري ساختمانی وسیعی است با دیوارهای ضحیم . . .

ویلا در شمال یا زمین در شمال؟

ویلا در شمال یا زمین در شمال؟
اگر می خواهید در شمال کشور ملکی خرید نمایید و یا اطلاعاتی در خصوص فروش و خرید زمین در گیلان و مازندران کسب نمایید .حتما این مقاله می تواند برای شما مفید و حائز اهمیت باشد .سوالی که عموما ذهن مخاطبان خرید ملک در شمال درگیر کرده این است که سراغ خرید ملک در شمال بروند و یا خرید ویلا  و اینکه چه مناطقی از شمال برای خرید ملک مناسب تر هستند .با توجه به اینکه ویلای آماده جهت فروش در شمال کشور نسبت به زمین های آماده فروش بس . . .

ويلا در شمال يا زمين در شمال؟

اگر می خواهید در شمال کشور ملکی خرید نمایید و یا اطلاعاتی در خصوص فروش و خرید زمین در گیلان و مازندران کسب نمایید .حتما این مقاله می تواند برای شما مفید و حائز اهمیت باشد .سوالی که عموما ذهن مخاطبان خرید ملک در شمال درگیر کرده این است که سراغ خرید ملک در شمال بروند و یا خرید ویلا  و اینکه چه مناطقی از شمال برای خرید ملک مناسب تر هستند .با توجه به اینکه ویلای آماده جهت فروش در شمال کشور نسبت به زمین های آماده فروش بسیار کمتر می باشد .با توجه به . . .

راهنمای خرید زمین در شمال

 
در این مقاله سعی داریم به نکات مهم درخرید و فروش زمین در شمال بپردازیم و بعنوان یک راهنمای خرید زمین در شمال بتوانیم در این امر، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان به خرید زمین در شمال قرار دهیم. خرید املاک و اراضی کار راحتی نیست و نیاز به آگاهی و اطلاعات قبلی در زمینه قوانین مرتبط با خرید و فروش زمین دارد. از این رو توصیه ما به شما خریداران گرامی، مطالعه راهنمای خرید زمین در شمال و عوامل موثر در قیمت زمین در شمال می باشد.
حالا که سرمایه ای ب . . .

تاریخ ایران (50)

شمال غرب ايرانفرهنگ یانیكدر اواسط نیمه اول هزاره سوم ق.م. مهاجمانی از آن سوی كوههای قفقاز و شرق آناتولی از راه آذربایجان شرقی وارد سرزمین ايران شدند و در بخش وسیعی از آن سكنی گزیدند قدیمترین آثار و بقایای این مردم در " یانیك تپه" از طریق سفال خاكستری داغداری شناسایی شده استكه رنگ آن از خاكستری تا سیاه متفاوت است. این سفالها دست سازند و لبه تقریبا" چهار گوش در مقطع ته نوك تیز و ظاهری شبیه به ظروف فی دارند و از ظروف سفالی ظریف با بدنه نازك به ر . . .

راهنماي خريد زمين در شمال

در این مقاله سعی داریم به نکات مهم درخرید و فروش زمین در شمال بپردازیم و بعنوان یک راهنمای خرید زمین در شمال بتوانیم در این امر، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان به خرید زمین در شمال قرار دهیم. خرید املاک و اراضی کار راحتی نیست و نیاز به آگاهی و اطلاعات قبلی در زمینه قوانین مرتبط با خرید و فروش زمین دارد. از این رو توصیه ما به شما خریداران گرامی، مطالعه راهنمای خرید زمین در شمال و عوامل موثر در قیمت زمین در شمال م . . .

مسجد گوهرشاد مشهد

 مسجد گوهرشاد یکی از مشهورترین مساجد در ايران است که در شمال شرقی کشور، استان خراسان رضوی واقع شده است. این بنا به دستور گوهرشاد، همسر شاهرخ که یکی از پادشاهان تیموریان بود ساخته شد. مسجد گوهرشاد در سال 14 میلادی و توسط معمار برجسته، قوام الدین شیرازی ساخته شده است.ساخت و معماري مسجد گوهرشادمسجد گوهرشاد به دلیل داشتن معماري فوق العاده زیبا و داشتن کاشی کاری های منحصر به فرد، یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی ايران محسوب می شود. مسجد گوهرش . . .

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

موقعیت تجاری و اقتصادی شهر و گمرک بازرگان
بازرگان یکی از شهرهای مرزی غرب ايران در شهر ماکو است. این گمرک از شمال با ترکیه و از شمال شرق با جمهوری نخجوان هم مرز می باشد و به همین دلیل از اهمیت و رونق اقتصادی زیادی برخوردار است. گمرک بازرگان یکی از مهمترین گمرک های زمینی در ايران می باشد. این گمرک به عنوان دروازه اروپا و یا پیشانی ايران معروف است. دلیل این معروفیت رفت آمد صدها توریست داخلی و خارجی و
ادامه مطلب . . .

تخلیه چاه سپتیک در شمال تهران بصورت شبانه روزی و فوری

دوستان عزیز ساکن منطقه های شمال تهران ، در این پست یه معرفی یک مرکز حرفه ای "تخلیه چاه سپتیک در شمال تهران" می پردازیم. شرکت تخلیه چاه سپتیک پارس کمک با بیش از 20 شعبه در سراسر تهران در زمینه لوله بازکنی و تخلیه چاه بهترین خدمات را به شهروندان تهرانی ارائه می دهد.
با ما همراه باشید تا در ادامه خواهیم گفت :
خدمات تخلیه چاه سپتیک در شمال تهران
تخلیه چاه سپتیک بصورت شبانه روزی و فوری
چاه سپتیک چیست
تماس سریع با کارشناس
»جهت تخلیه چاه سپتیک با  مرکز . . .

شعر شب یلدا

بدون مطلع هم میشه اینطوری خوندش .شب یلدا از سیما شمال نصبجمع می شویم دور هم تو خونه ی بزرگا  درازترین شب سال دوستت دارن بچه هاکنار هم می شینیم با شعر و با شیرینی با هندونه و تخمه بعد از یه شام سادهخاطراتت قشنگه می مونه در ذهن ما لطف کن و زودتر بیاای شب یلدای ما          از سیما شمال نصب . . .

دفاع مقدس جلوه ای از مدیریت جهادی بود

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش شامگاه سه شنبه ٢۶ آذرماه در ششمین همایش مدیریت جهادی که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، گفت: دوران دفاع مقدس سراسر جلوه مدیریت جهادی در کشور جلوه داشت و این مدیریت جهادی بود که کشور را به پیش برد.
او ادامه داد: من در دهه ٧٠ که فرمانده ناوگان شمال در دریای خزر بودم یکی از کشور‌های شمال ايران از ما برای شرکت در رزمایش در دریای خزر دعوت کرد، اما ما در آنجا به غیر از چند نا . . .

معماري اسلامي

معماري در جهان اسلام از لحاظ تاریخی اولین هنری به‌شمار می‌آید که توانست خود را با مفاهیم اسلامی سازگار نموده، از طرف مسلمانان مورد استقبال قرار گیرد. معماري اسلامی به عنوان یکی از موفق‌ترین شیوه‌های معماري در تاریخ معماري جهان قابل بازشناسی است. در یک نگاه جامع نگر می‌توان پیوستاری ارزشمند و پویا را در بناهای اسلامی بازشناسی کرد که موجب شده تمامی آن‌ها در قالبی واحد با عنوان معماري اسلامی در کنار یکدیگر قرار گیرند.[1] . . .

معرفی سریال جذاب گیله وا

خلاصه داستان سریال گیله وا
داستان اصلی قصه گیله‌وا» عاشقانه‌ای بین دختر ارمنی و پسر شمالی است که در بستر وقایع آن دوران و قحطی می‌گذرد و چون میرزا کوچک خان هم جبهه اصلی مقابله با انگلیس‌ها در شمال کشور را داشته است، برای جلوگیری از ایجاد قحطی در شمال کشور، برای همین در مقطعی به قصه ورود پیدا می‌کند و کاراکترهای اصلی قصه با او همراه می‌شوند
گیله وا» با موضوعی عاشقانه در تلاش است با نگاهی عاطفی، به زندگی مردم شمال ايران در بستر اتفاقا . . .

خرید کدام ویلا در شمال بهتر است؟

ویلای جنگلی: این ویلا ها از مناطق شهری دور می‌باشند در مناطق جنگلی و سرسبز بنا شده اند. ویلا های جنگلی فضای آرام تری نسبت به ویلا های ساحلی می‌باشند و به دلیل داشتن فضای بیشتر برای بنا شدن ساختمون تنوع بیشتری از نظر شکل و متراژ ویلا در شمال دارند.
ویلای شهرکی: یکی از دقدقه های اصلی کسانی که قصد خرید ویلا در شمال را دارند این است که ویلای شهرکی بخرند یا ویلای مستقل، ویلا های شهرکی به ویلا هایی گفته میشود که تقریبا یک شکل و یک جور هستند . . .

چگونه باربری مناسبی را انتخاب کنیم؟

مکان یک شرکت باربری به محل زندگی مشتریان امروزه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب آن شرکت باربری به حساب می آید. بیشتر مردم برای انتخاب شرکت باربری به اتوبار های موجود در نزدیکی محل خود رجوع می کنند.در واقع در بسیاری از آنالیز ها، شهر تهران را از نظر جغرافیایی به 4 بخش شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم می کنند. که باربری ها هم به این شکل است، و شما برای مثل اگر در شمال تهران تشریف دارید با باربری های شمال تهران تماس بگیرید. چرا که هم سریع تر در دسترس . . .

رویداد های نجومی سال ۹۸

۱- ماه گرفتگی جزیی در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیر آغاز گرفتگی: ۳۲ دقیقه بامدادحداکثر: ساعت ۲ و ۱ دقیقه بامدادپایان گرفتگی: ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامدادحداکثر پوشیدگی قرص ماه: ۶۷ درصداین گرفتگی در آمریکای جنوبی به جز بخشی از شمال غرب آن، اروپا، آسیا به جز شمال شرق آن، آفریقا و استرالیا دیده می شود.۲- خورشید گرفتگی در تاریخ پنج‌شنبه ۵ دی این خورشید گرفتگی از نوع حلقوی است که در ايران و بسیاری از نقاط جهان به صورت جزیی دیده می شود.در تهران، ماه حداکثر ۶۱ . . .

تخت جمشید

در64کیلومتری شمال شرق شهر شیراز،بقایای مجموعه ای از کاخهای باستانی به چشم میخورد که از باشکوه ترین شاهکار های معماري و هنر دوران باستان است.کاخهای تخت جمشید که در ماءخذ یونانی،پرسپولیس نامیده میشوند،باقیمانده شهر پارسه هستند. . . .

نمایندگی آیفون تصویری کماکس

نمایندگی کماکس commax نمایندگی فروش آیفونهای تصویری کماکس با 36 ماه گارانتی و سرویس های دوره ای و خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیرات آیفون تصویری کماکس در تهران شمال و شمال شرق 2286225388068745غرب و شمال غرب 4442340844061648جنوب غرب تهران 66211117تعمیرات آیفون تصویری کماکس در تمام نقاط تهران 4406164809229889154 . . .

سفر خونه ای شمال

بعد از کلی کار و استرس من و همسری 4شنبه راه افتادیم به سمت شمال خودمون برای ساختن خونه و کمک به مادرجانم. راه ترافیک داشت و بالاخره رسیدیم و از فردا همش کار داشتیم و کار و در عین حال فامیل های دوست داشتنی مون رو هم دیدیدم و غذاهای خوشمزه و آب و هوای خوب گیلان رو هم نگم دیگه.در راه برگشت هم ترافیک بود کمی خسته ی کار شدیم البته همسرجانم بیشتر اما خوش گذشت.خدا رو شکر . . .

تاریخ ایران (46)

فرهـنگهای فـلات مرکزیفرهـنگهای شمال غربی ايرانتپه سیلكتپه جنوبی " سیلك " با مساحتی بیش از دو هكتار در سه كیلومتری جنوب شرقی شهر كاشان معرف دوره های سوم و چهارم سیلك است. اگر چه از لحاظ فرهنگی دوره سوم سیلك ادامه دوره دوم در تپه شمالی است، اما پیشرفتهای چشمگیری كه در امور فنی نصیبصعنعتگران ساكن آن شد، این دوره را از دوره های پیشین و بعدی، یعنی دوره های دوم و چهارم به گونه ای بر جسته جدا و متمایز می سازد. . . .

تاریخ ایران (46)

فرهـنگهای فـلات مرکزیفرهـنگهای شمال غربی ايرانتپه سیلكتپه جنوبی " سیلك " با مساحتی بیش از دو هكتار در سه كیلومتری جنوب شرقی شهر كاشان معرف دوره های سوم و چهارم سیلك است. اگر چه از لحاظ فرهنگی دوره سوم سیلك ادامه دوره دوم در تپه شمالی است، اما پیشرفتهای چشمگیری كه در امور فنی نصیبصعنعتگران ساكن آن شد، این دوره را از دوره های پیشین و بعدی، یعنی دوره های دوم و چهارم به گونه ای بر جسته جدا و متمایز می سازد. . . .

نکات حقوقی در خرید و فروش زمین

مهمترین نکات حقوقی که در خرید زمین در شمال حائز اهمیت است.
یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است.
شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید تایید . . .

پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری

پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماري فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pptxتعداد صفحات: 23حجم فایل: 7976 کیلوبایت قیمت: 8000 تومانتوضیحات:پاورپوینت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماري ، درحجم 23 اسلاید قابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.بخشی از متن:مقررات معماري و شهرسازی عبارت است از مجموعه ضوابط و مقررات عمومی شهرسازی و معماري که در سطح کشور یا مناطقی از کشور لازم الرعایه بوده و به منظور فراهم نمودن موازین طراحی، اجرائی و قانونی توسعة موز . . .

جاهاي تفريحي خرم اباد

پارک زیباکنار در نزدیکی دریاچه کیو و رودخانه خرم رود شهر خرم آباد استان لرستان واقع شده است. این پارک دارای منظره زیبا و سرسبزی بوده و برای سپری کردن یک روز در محیطی آرام، بهترین انتخاب بشمار می آید.پارک جنگلی مخمل کوه با مساحت 500 هکتار در شمال شهر خرم آباد در مسیر خرم آباد- الشتر در کیلومتر 15 این جاده واقع شده است.این پارک جنگلی در نزدیکی کوه مخمل کوه، در ارتفاع بیش از 1900 متری شمال شرقی خرم‌آباد قرار دارد. این کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر قس . . .

مهمترين نکات حقوقي که در خريد زمين در شمال حائز اهميت است.

یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است.شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید تایید شورا یا دهیار باشد و چنانچه از صحت وکالتنامه رسمی . . .

عشق و ارادت ایرانی های به جنت البقیع

هم‌زمان با انتشار اخبار هجوم وهابی‌ها به مدینة‌النبی و تخریب آثار تاریخی اسلامی، سید اشرف‌الدین گیلانی معروف به نسیم شمال»، محبوب‌ترین و معروف‌ترین شاعر ملی انقلاب مشروطه، شعری در رثای این واقعه سرود. بخشی از این شعر که در رومه نسیم شمال» منتشر شده به شرح زیر است: . . .

باز هم .

تو یه دوره سخت قرار گرفتم
فشار روحی خیلی زیاد شده
فردا میخوایم بریم شمال میخوام نرم. دوس ندارم برم. هر لحظه که میگذره بیشتر دلم میخواد که نرم.
دقیقا از چهار طرف فشار رومه و باید دندون رو جیگر بزارم تا اینا هم تموم بشه.
و باید زودتر تموم بشه تا از دست نرفتم.
شمال رفتنم واجبه باید برم یه سری چیزا برام مشخص بشه و حل بشه. . . .

خاطرات شمال

بالاخره ما هم در شمال خاطراتی ساختیم که محاله یادم بره!بعضی از خط قرمزا رو هم رد کردیم یا بخوام یه جور دیگه بگم، یه سری تجربه جدید داشتم.یه نکته مثبت این سفر این بود که علیرغم مخالفت خانواده م رفتم و تسلیم خواسته شون نشدم.و خب یه اتفاقای بدیم افتاد ک شاید ی روز راجع بهشون نوشتم. . . .

مهمترين نکات خريد زمين

مهمترین نکات حقوقی که در خرید زمین در شمال حائز اهمیت است.یکی از موارد مهمی که باید در خرید زمین در شمال به آن دقت داشته باشید، خرید زمین از نهاد ها و یا مراکز حقوقی است.شما بعد از خرید ملک یا زمین روستایی یا ویلا در شمال باید تمامی استعلامات اعم از جهاد کشاورزی , بنیاد مسکن , اداره راه و امور مالیاتی و ادارات ذیربط و … را رویت کنید و مطمعن شوید که ملک شسته و رفته است و بدون مشکل میباشد . برای املاک قولنامه ای هم توجه داشته باشید که باید . . .

دانلود دوبله فارسی فیلم جاسوسی که به شمال رفت The Spy Gone North 20

دانلود فیلم کره ای جاسوسی که به شمال رفت The Spy Gone North 20 BluRay, دانلود فیلم سینمایی جاسوسی که به شمال رفت ۲۰۱۸ با دوبله فارسی The Spy Gone Northآ هفت دانلود | دانلود فیلم دانلود سریال دانلود آهنگ . . .

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس commax

آیفون تصویری commax   آیفون تصویری کوماکس برای اکثر مردم چه در ايران عزیز و چه در کشورهای دیگر شناخته شده است آیفون تصویری کوماکس ساخت کشور کره میباشد و دارای رتبه بندی از لحاظ کیفیت میباشد که با درجه یک ، درجه دو ، و سه از یکدیگر تفکیک شده است این مرکز با استفاده از قطعات اصلی و درجه یک مخصوص به آیفون تصویری کوماکس اقدام به تعمیر و سرویس آیفون تصویری کوماکس در تهران مینماید جهت تعمیر آیفون تصویری با شماره های زیر تماس بگیرید  شمال و شمال شر . . .

اصول پويا در معماري ايراني

 معماري در ايران بیش از 6000 سال تاریخ پیوسته دارد، دست کم از 5000 ق. م، معماري سازنده و سامان دهنده‌ی فضای زیست انسان است. مقصود از درک گذشته و آموختن آن، آشنایی با گوهر اساسی معماري آن زمان یعنی فضاست، چیزی که دیگر زمان نمی‌شناسد و فضای شهری واجد همین گوهر اساسی است .گرایش اجتماعی و معماريعامل اصلی وحدت و هماهنگی معماري گذشته ايران در گرایش و اعتقادهای مذهبی نهفته ‌است. گرایش‌های مذهبی که محور اصلی آن احدیت و وحدانیت است.فرهنگ اص . . .

معماري ايراني و ويژگيهاي آن

قدمت معماري ايران به حدود هزاره هفتم پیش از میلاد می‌رسد. از آن زمان تاکنون، پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، توسعه و تکامل یافته ‌است .معماري ايران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماري کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است: ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان‌های رفیع، ستون‌های بلند، و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف ش . . .

محله نیاوران

محله نیاوران از محله های ناحیه 4 منطقه یک شهر تهران است که دارای 9591 نفر جمعیت و 2934 خانوار است . 
نیاوران نام دهکده ای در شمال تهران  بود . محدوده قدیمی این محله از شمال به کوه های جمال آباد ، از جنوب به خیابان نیاوران ، از شرق به کاشانک  ، و از غرب به منظریه منتهی می شده است .
آبادی قدیم نیاوران در شمال مجموعه فعلی کاخ نیاوران قرار داشت . ناصرالدین شاه زمین ها و ساختمان های این ده را خرید همه را تخریب کرد و بافت کنونی نیاوران را پایه ریزی کرد .
این . . .

کلیبر

کلیبر
 
کلیبر مرکز شهرستان کلیبر است و این شهرستان در استان آذربایجان شرقی  قرار دارد. بیش از چهل سال پیش این شهرستان آبادی و دهکده ای بوده و جمعیت ساکن در آن حدود ۲۰۰۰ تن بوده است. کلیبر زیبا در۸۱۲ کیلومتری شمال غرب تهران، ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز و ۶۳ کیلومتری شمال غرب اهر قرار دارد. آب و هوای معتدل کوهستانیش دل انگیز و جان بخش است و همین اعتدال سبب شده تمام نقاط این منطقه با فرشی سبز رنگ از مرتع و جنگل سر سبز و زیبا باشد. . . .

خريد ويلا در شمال

برای خرید ویلا در شمال شما استان های گیلان ، گلستان و مازندران را پیش روی خود دارید که بین این سه استان شمالی استان گیلان مناسب ترین گزینه برای خرید ویلا در شمال میباشد،گیلان استانی سرسبز با هوای مناسب و مطلوب است که ساحل زیبا و بکر بسیاری برای دیدن دارد،همچنین وجود منطقه آزاد انزلی باعث شده تا ارزش زمین ها و ویلاهای این منطقه به سرعت افزایش پیدا کند. و مطمئنا خرید ویلا در این استان شمالی با سود بسیاری همراه خواهد بود، و همچنین خطرهای زیادی . . .

متن آهنگ بسیار زیبای یوسف زمانی شب موهات

یوسف زمانی –شب موهاتآخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیآخه دیوونتمو زدی دلمو بردی دمت گرمزده به سرم تورو ببرم شمال و برنگردمکمه کمه کم یه شبو با هم زیر نور ماه تو ساحلبگی به همه عاشقمی مال خوده خوده خودمیشب موهات چشم دریات دیگه آدم چیو میخواداینو میدونی تو خود عشقی تو با اون دوتا ابروی مشکی عزیزمتوی قلب هرکی یه عشقهولی عشقم خودت . . .

اندیشه در فضاهای شهری و معماری ایران(1)

مقدمه:اندیشه ، بال پرواز معماري است. رابطه اندیشه انسان و ساختن  قدمتی طولانی دارد و سیر تحول مکاتب معماري از دیر باز تاکنون، نمایشگاه ارتباط اندیشه انسان و معماري است. البته دریچه های ورود به دنیای اندیشه معماري امروزه بسیار گسترده شده است. ه طور مثال،  در دنیای مدرن نوشتن درباره  معماري امری به رسمیت شناخته شده است و  حتی برخی معماران سرشناس مانند رم کولهاس و تویو ایتو ، تبادل نظر و نوشتن درباره معماري را در کنار  طراحی و معماري ساختمان . . .

کشف دیوار کهن ۱۱۵ کیلومتری در غرب ایران

کشف دیوار کهن ۱۱۵ کیلومتری در غرب ايران
سجاد علی‌بیگی دانشجوی دکتری رشته باستان‌شناسی دانشگاه تهران در مقاله که در ژورنال Antiquity» منتشر شده نوشته است بقایای این دیوار در منطقه سر پل ذهاب در غرب ايران شناسایی شده و شامل یک میلیون متر مکعب سنگ است که ساخت آن نیازمند نیروی کار، زمان و مصالح قابل توجهی بوده است. بقایای این دیوار سنگی کهن از کوهستان بمو در شمال آغاز می‌شود و تا نزدیکی روستای ژاومرگ در جنوب امتداد می‌یابد. 
ظروف سفالین کشف شد . . .

تصعید داخل شب؛ همه چیز از دید خلبان ها

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومیت بازنشر شده است.هر کسی که حتی فقط یک مرحله تو زندگی خود، شب ها به ستاره ها خیره شده باشد، می داند که هواپیماها درون زمان پرواز از لامپ های جلوه گر مصرف می کنند و تو نتیجه، با تغییر نمایان به لباس هنرپیشه های چشمک زن، در کل ساعت های پیچش بخاطر چشمان منتظر بازیگر ها مزاحمت ایجاد می کنند.ولی لامپ های LED قدرتمندی که از ۱۱ هزار متر پایین تر از هواپیماها، یعنی از روی زمین به سمت فلک نور می تابان . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)