قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

نهال سلطانی بدون ارایش

نکات کاشت و نگهداري از درخت بادام

نکات کاشت و نگهداری از درخت بادامطبیعتا اولین مرحله برای کاشت درخت بادام خرید نهال آن است. نهال بادام انواع مختلفی دارد که میبایست هنگام خرید به این نکات توجه کرد. پس در ادامه با انواع نهال های بادام و با نکات مهم کشت و نگهداری از این درخت آشنا خواهیم شد.خرید نهال بادامدر کل سه نوع درخت بادام داریم: 1.درخت بادام شیرین 2.درخت بادام تلخ 3.نوعی درخت بادام که شکوفه های زیبایی دارد ولی باردهی ندارد. که هرکدام از آنها نیز انواع و اقسام و نژادهای مختلفی دارند با تفاوت هایی در کیفیت میوه و زمان گلدهی و خودبارور بودن یا نبودن آنها و همچنین مقاومت در برابر بیماری ها. بنابرابن در هنگام خرید نهال بادام حتما باید به نوع و نژاد آن توجه کرد.کاشت درخت بادامبعد از خرید نهال با توجه به نکات فوق,  نوبت به کاشت آن میرسد. درخت بادام بومی کشورهای خاور میانه و به خصوص کشورهای غیرسرد جنوب آسیا میباشد. بنابراین محل کاشت ما باید آفتابگیر بوده و نوردهی مناسبی داشته باشد. همچنین بهترین زمان کاشت برای این نهال آذر و دی میباشد.هنگام کاشت بهتر است خاک محل موردنظر شخم زده و ماسه پاشی شود تا زهکشی به بهترین شکل صورت گیرد. سپس حفره ای ایجاد میکنیم که از ریشه درختمان بزرگتر باشد. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشیم که برخی نهال ها به تنهایی میوه نمیدهند و بایست چند نهال در کنار هم باشند. نهال ها باید در فاصله ی 6 تا 9 متری از هم کاشته شوند.نگهداری از درخت بادامبرای داشتن بهترین محصول باید به بهترین شکل نیز از نهال ها مراقبت نمود. در سال اول کاشت نهال بادام به آب بیشتری نیاز دارد و هفته ای یکبار باید نهال ها غرق در آب شوند. از دیگر راههای مراقبت میتوان به استفاده از تقویت کننده ها, چک کردن مداوم آفت ها اعم از عفونت های قارچی (در این حالت برگ درخت به رنگ قهوه ای تغییر پیدا میکند که دز صورت مشاهده باید برگ های قهوه ای کنده و سوزانده شوتد), استفاده از صابون های ه کش و هرس کردن بصورت تخصصی اشاره نمود.

ويژگي هاي درخت به و نحوه ي کاشت و نگه داري

ویژگی ها و نحوه ی کاشت و نگهداری از نهال بهنهال به یکی از مهمترین نهال ها در صنایع غذایی و مرباسازی علی الخصوص مصارف طبی میباشد. بطوریکه علاوه بر میوه ی آن, دانه و شاخ و برگ این درخت نیز در مصارف طبی  مورد استفاده میباشد. که در ادامه با ویژگی ها و نحوه ی کاشت و نگهداری از این درخت آشنا خواهیم شد.ویژگی های درخت به این درخت به شکل درختچه میروید و بومی ایران و ترکمنستان میباشد ولی در اکثر نقاط اروپا, آسیا و آفریقا نیز رشد میکند. آب و هوای مناسب این درخت سردسیر یا گرمسیر معتدل است. درخت به نسبت به دیگر درختان میوه دیر شکوفه میدهد و عمر آن به 50 سال میرسد. از خواص این میوه میتوان به نشاط آوری, ضد افسردگی و مقوی قلب بودن اشاره کرد. دانه ی این میوه برای درمان سرفه و تب و گرفتگی صدا مورد استفاده قرار میگیرد و جوشانده ی برگ آن نیز ورم چشم را درمان میکند. نحوه ی کاشت درخت بهدر ابتدا باید زمین کاشت را آماده و سپس ریسمان کشی نمود. سپس جایگاه های نهال را علامت گذاری کرده و پس از ایجاد گودال از کود و خاک مرغوب برای هرکدام از گودال ها استفاده کرد و سپس نهال ها را کاشت. شایع ترین روش برای تکثیر این درخت نیز قلمه زنی میباشد.عملیات نگهداری از درخت بهپس از کاشت این درخت نوبت به نکات نگهداری از آن میرسد که میتوان به ریختن قارچ کش پای نهال ها جهت جلوگیری از آفت ها, هرس کردن تخصصی و سر زنی مداوم به نهال ها اشاره کرد. همچنین با توجه به عمیق نبودن ریشه ی درخت به, آبیاری باید بصورت مداوم (حداقل هفته ای دوبار) انجام گیرد وگرنه میوه های آن خشک و کوچک خواهند شد.

مهم‌ترین دلائل خشکیدگی نهال و منش تقابل با آن

1⃣ آب پاشی غیر مناسب یا این که کم آب پاشی تحمیلی :از انجائیکه آب پاشی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت در استقرار باغ ها تازه است , با این حال به جهت رعایت نکردن بعضا نکات با وجود آب پاشی نهال کم آب می شود . از مواقعی که در آب پاشی باغ ها نو احداث می بایست اعتنا نمود زمان آب پاشی نهال در صبحهای زود یا این که به عصرها موکول شود . البته به چشم می‌خورد آب پاشی در میانه روز و در نقط ی اوج گرما که نهال با پژمردگی موقت روبه رو هست آب پاشی انجام می‌گیرد نکته مهمی که باید دقت شود اینست که تاحد قابلیت و امکان از آب پاشی درین زمانها پرهیز شود یا این که آبی رنگ که برای هرنهال به کار گیری می شود باید حجم متعددی را دربرگیرنده شود , چون به حیث می‌رسد یکی دست اندرکاران خشکیدگی نهال اندازه خشک آب پاشی در حین غیرمناسب هست که در‌این موقعیت منجر سوختگی نهال به جهت گرمای آزاد شده می شود . بازدید شده‌است در زمین ها با بافت شنی در شرایطی‌که آب مورد استعمال برای نهال نزدیک به 15 لیتر و کمتر و زمان آب پاشی در حدود میانه روز و فارغ از مالچ پاشی میدان صورت گیرد به احتمال بالا نهالهای فوق در پهنا یکسری روز اثر ها خشکیدگی را نشان میدهند بدین ترتیب سفارش می شود آب پاشی نهالها در صبح و عصرها انجام یافته و به هیچ وجه میزان آب مصرفی از30 لیتر کاهش نیابد .2⃣ نهالهای غیر استاندارداگر‌چه تا حد قابلیت و امکان عملکرد میشود از نهال استاندارد در احداث باغ ها استعمال شود با این حال بازدید شده در بعضی موردها نهالهایی مصرف شده که از ریشه دهی نیکی برخوردار نبوده یا این که ریشه صدمه چشم است و به جهت این‌که در احداث باغ ها پس از کشت نهال آب پاشی صورت نمی گیرد در موقعیت تنش های کوتاه بازه احتمال خشکیدگی نهال بالا هست .

نهال‌های کوچیک.

الان؛ و بعد از گذشت ۳ ماه از بیست و یک سالگی، مطمئن شدم که همیشه اول هرکاری دوتا راه جلوی پامه.یکی‌اش همواره و پرنور. پر از درخت‌های سر به فلک کشیده. گاهی اوقات یه رودخونه هم از کنارش رد میشه. تا تهشم معلومه. اسمشو میذاریم راه یک.اما راه دوم، ناآشناعه و تاریک. درخت هم نداره، شاید چندتا نهال کوچیک. پر از پیچ و خم و چاله‌چوله هم هست تازه. تهشم معلوم نیست اصلا. اسمشو میذاریم راه دو. راهِ یک، راه آسودگیه. راهِ شروع نکردن. راهِ حالا باشه یه وقت دیگه‌ها. راهِ نه بابا مگه به همین سادگیه؟ها. راه دل‌خوش کردن به شادی‌های کوچیکِ حاضر و آماده‌‌ی دم‌دستی. راه قانع شدن به هرچیزی که هست.راه دوم، راه تصمیمه. راه همون کاری که همیشه دوست داشتی شروع کنی، راه همون کاری که همیشه ازش می‌ترسیدی. راه نه گفتن به خیلی چیزها.و وقتی انتخابش می‌کنی، فقط چندتا دونه بذر دستته. خودت باید اونا رو بکاری. خودت باید زمینو بکنی و به آب برسی تا نهال‌هات رو بزرگ کنی. خودت باید وسایل اضافه‌ات رو آتیش بزنی تا راهتو روشن کنی. اما اگه روشن بشه، اگه نهال‌هات بزرگ و تنومند بشن، اگه به آب برسی، راهت و مسیرت رو برای خودت تبدیل می‌کنی به بهشت. دل‌‌خوشی‌هات کوچیک نیستن دیگه.ما اغلب حتی اگه راه دوم رو هم انتخاب کنیم، گوشه‌ی چشم‌مون به راه یکه. به اونی که آسوده و بی‌خیال مسیر هموارش رو میره. گاهی‌وقتا اصلا همه‌چی رو ول می‌کنیم و میریم اون‌ور تا دلمونو خوش کنیم به در‌خت‌های از پیش کاشته‌ شده‌اش. یادمون میره مسیرِ سخت ما می‌تونه تبدیل بشه به یه بهشت، اگه خودمون بخوایم که تو بهشت قدم بزنیم. + در حالِ آبیاریِ نهال‌های کوچیک.

سال نو مبارک

بهار آرزوها را آن زمان که بذر آرزو می کاشتی در دل  ، انتظار رسیدن جوانه  را در بهار باور کن  تغییر کن همچنان بذری در دل خاک تا  بهار سر بر کند   نهال آرزو   تا  بر خورشیدخجسته باد بهار طبیعت و بهار دل ،نهال آرزو هایت بر مرادن.م.

ایجاد فضای سبز با کاشت نهال در کتابخانه سلمان فارسی ارجمند

با همکاری شهرداری ارجمند وبه همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزکوه کارمندان شهرداری ارجمند با کاشت نهال در محوطه کتابخانه سلمان فارسی ارجمند  در ایجاد فضای سبز و زیباسازی کتابخانه همت گماشتند  

شعوری در حد یک درختچه موز!

نهالای موزی که خریدیم از اولش .دوتا بود. دوتا نهال در هم تنیده .که اوایل که کوچیک بودن و جثه شون در برابر گلدون سفارشی و بزرگی که از لالجین خریدیم حکایت فیل و فنجون بود؛ پیش خودم میگفتم اینا میشن مثل اون درخت دوستی .توی هم پیچ میخورن و میرن بالا نمیدونم شما میدونید یا نه.اما این نهالا برای اینکه نمیدونم چی بهشون برسه و چی و چی که .باید ماهی یه بار یه پاکت شیر با خاکشون قاطی کنی . این ماه سر یه سری قضایا و مریضیا و فلان و فلان.به زور حوصلم میشد آبشون بدم. خاکشون باید هی هم بخوره و هی یه سری دارو دوا درمون بهش اضافه بشه تا تو گلدون بتونن رشد کنن. هفته پیش .وقتی از کلاس برگشتم دیدم برگای یه نهال که کوچیک تر از اون یکی بود _ولی نه چندان_ داره به شدت نرم میشه و بی حال.دو روز بعدش کاملا زرد شدن و دو روز بعد .کاملا از بین رفت.من هر چی تلاش کردم جلوی این اتفاق رو بگیرم نشد .کار از کار گذشته بود! درخت دوستی که چه عرض کنم. نهال زنده زورش به نهال دیگه رسید و کلکشو کند . کشتش.به خاطر این برگای جدیدی که از روزی که شاخه درب و داغون و پوسیده نهال مرده رو از خاک کشیدم بیرون جوونه زده کشتش تا خودش زنده بمونه.وقتی داشتم با بیلچه قرمز کوچیکم خاک جدید رو روی خاک قدیمی میریختم با خودم فک کردم چقدر حکایت درختچه من عین حکایت ما آدماس.درحالت عادی توی فضای راحت! کاری به کار هم نداریم!رفیقیم.میگیم میخندیم.دوستیم!اما.توی گلدون .توی یه فضایی که امکانات کمه و مخلص کلام زندگی با امکانات دو نفر برای یه نفر بیشتر کیف میده.اگه زورمون به هم برسه کلک همو میکنیم. اگه یکی نباشه که به هممون برسه.حواسش به ما نباشه .همو تیکه پاره میکنیم.اونی هم که ضعیفه .میمیره.توی این میدون نبرد یا قوی ای و زنده و شاخه رو شاخه اضافه میکنی.یا انقدر با شرایط راه میای و نرم میشی که میپوسی! اما"باغبون میگفت ریشه درختچه مرده رو دست نزن.شاخه اش رو از زیر خاک درنیار و بذار همون جا بمونه.شاید یه روزی دوباره جوونه بزنه." میدونم محاله.میدونم باغبون سوادش به این درختچه های مینیاتوری وارداتی نمیرسه اما من امیدوارم.یه روزی دوباره برگرده.! اون روزی که برگرده از این گلدون درش میارم و میذارمش تو یه گلدون دیگه . اگه خودم توی این گلدون تنگی که داره روز به روز زرد و پژمرده ترم میکنه زنده موندم!

بیوگرافی فقیهه سلطانی

بیوگرافی بازیگران     زندگی‌نامه فقیهه سلطانی فقیهه سلطانی فرزند آیت الله سلطانی متولد ۱۳۵۳ بوده و فارغ‌التحصیل «رشته ادبیات نمایشی» از دانشگاه آزاد اسلامی است. سلطانی یک دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۱ و زیر نظر گلاب آدینه گذرانده است. او بازیگری سینما را از سال ۱۳۷۳ با بازی در فیلم «روسری آبی» ساختهٔ رخشان بنی‌اعتماد آغاز کرد. او در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر با ۳ فیلم پرکارترین بازیگر بود و بازی اش در صورتی اوج هنرنمایی او بود.  برای ادامه خواندن روی لینک زیر کلیک کنید: بیوگرافی فقیهه سلطانی برچسببیوگرافی فقیهه سلطانی بیوگرافی فقیهه سلطانی بازیگر تصاویر بازیگر فقیهه سلطانی تصاویر جدید فقیهه سلطانی تصاویر فقیهه سلطانی تصاویر فقیهه سلطانی با همسرش تصاویر فقیهه سلطانی و دخترش تصاویر فقیهه سلطانی و همسرش عکس فقیهه سلطانی عکس های جدید فقیهه سلطانی عکس همسر فقیهه سلطانی فقیهه سلطانی همسر فقیهه سلطانیسایت تفریحی و سرگرمی

بیوگرافی و تصاویر فقیهه سلطانی

بیوگرافی بازیگران     زندگی‌نامه فقیهه سلطانی فقیهه سلطانی فرزند آیت الله سلطانی متولد ۱۳۵۳ بوده و فارغ‌التحصیل «رشته ادبیات نمایشی» از دانشگاه آزاد اسلامی است. سلطانی یک دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۱ و زیر نظر گلاب آدینه گذرانده است. او بازیگری سینما را از سال ۱۳۷۳ با بازی در فیلم «روسری آبی» ساختهٔ رخشان بنی‌اعتماد آغاز کرد. او در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر با ۳ فیلم پرکارترین بازیگر بود و بازی اش در صورتی اوج هنرنمایی او بود.  برای ادامه خواندن روی لینک زیر کلیک کنید: بیوگرافی فقیهه سلطانی برچسببیوگرافی فقیهه سلطانی بیوگرافی فقیهه سلطانی بازیگر تصاویر بازیگر فقیهه سلطانی تصاویر جدید فقیهه سلطانی تصاویر فقیهه سلطانی تصاویر فقیهه سلطانی با همسرش تصاویر فقیهه سلطانی و دخترش تصاویر فقیهه سلطانی و همسرش عکس فقیهه سلطانی عکس های جدید فقیهه سلطانی عکس همسر فقیهه سلطانی فقیهه سلطانی همسر فقیهه سلطانیناب مطلب - سایت تفریحی

بیوگرافی و تصاویر فقیهه سلطانی

بیوگرافی بازیگران     زندگی‌نامه فقیهه سلطانی فقیهه سلطانی فرزند آیت الله سلطانی متولد ۱۳۵۳ بوده و فارغ‌التحصیل «رشته ادبیات نمایشی» از دانشگاه آزاد اسلامی است. سلطانی یک دورهٔ بازیگری را در سال ۱۳۷۱ و زیر نظر گلاب آدینه گذرانده است. او بازیگری سینما را از سال ۱۳۷۳ با بازی در فیلم «روسری آبی» ساختهٔ رخشان بنی‌اعتماد آغاز کرد. او در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر با ۳ فیلم پرکارترین بازیگر بود و بازی اش در صورتی اوج هنرنمایی او بود.  برای ادامه خواندن روی لینک زیر کلیک کنید: بیوگرافی فقیهه سلطانی برچسببیوگرافی فقیهه سلطانی بیوگرافی فقیهه سلطانی بازیگر تصاویر بازیگر فقیهه سلطانی تصاویر جدید فقیهه سلطانی تصاویر فقیهه سلطانی تصاویر فقیهه سلطانی با همسرش تصاویر فقیهه سلطانی و دخترش تصاویر فقیهه سلطانی و همسرش عکس فقیهه سلطانی عکس های جدید فقیهه سلطانی عکس همسر فقیهه سلطانی فقیهه سلطانی همسر فقیهه سلطانیسایت تفریحی و سرگرمی پارس نازی ها

چگونه کیک عروسی با قیمت مناسب سفارش دهیم

مراسم عروسی یکی از مهم ترین، حساس ترین و هیجان انگیز ترین مراحل شروع یک زندگی است که برگزاری آن به بهترین شکل ممکن خواسته و آرزوی هر زوج جوانی است که در آستانه شروع یک زندگی مشترک قرار دارند. یکی از بخش های مهم این مراسم پذیرایی از مهمانان به نحوی شایسته است که کیک عروسی بخش مهمی از آن است. یکی از دلیلی که باعث می شود کیک عروسی مهم باشد قرار گرفتن آن بر سر سفره عقد و جلوه بخشیدن بیشتر آن به سفره است و دلیل دوم پذیرایی شدن مهمانان با کیک عروسی است  کیک با تزیین مناسب و هماهنگ با تزئینات سفره عقد و میزهای سالن و گل های چیده شده بر روی آن ها می تواند جلوه ویژه ای به مراسم عروسی شما ببخشد. البته همه این ویژگی ها به همراه طعم و کیفیت بالا کمی پرهزینه است. البته با در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله تیم قنادی نهال به شما ارائه داده است می توانید کیک عروسی شیک، با کیفیت بالا و قیمیت مناسب را سفارش دهید. دو کیک اصلی و فرعی سفارش دهید در نگاه اول ممکن است که این پیشنهاد پر هزینه بنظر بیاید، اما شما می توانید با داشتن یک کیک با تزئین دلخواه و مناسب با تزئینات دیگر مراسم با وزن کم را برای سفره عقد،برش زدن در مراسم و یک کیک ساده و بدون تزیین مناسب با تعداد مهمان ها برای سرو به عنوان دسر سفارش دهید. نگران کیک ساده خود نباشید زیرا آن در آشپزخانه می ماند و بصورت برش داده شده سرو می شود از ماکت کیک استفاده کنید اگر می خواهید که کیک عروسی شما مجلل باشد ولی با هزینه آن مشکل دارید می توانید از ماکت کیک که از فوندانت تهیه شده و بسیار طبیعی است استفاده کنید و برای سرو یک کیک ساده مناسب با تعداد مهمان ها و بدون تزیین سفارش دهید می توانید با مراجعه حضوری به قنادی نهال یکی از این ماکت ها را انتخاب و اجاره کنید ادامه مطلب

منم آن قاصدک خوب خیال

منم آن قاصدک خوب خیالمی وزد در برِ بادی سرحالمی گریزد گهی از دست تو بازمی نشیند به روی برگ نهالمی سپارد به تو آن برق نگاهمی کند  فکر تو را غرق خیالمی نهد شاخک مویینش را بر روی موج پریشان احوالمی رود تا افق دور چنینتا بگوید  خبر ازوصف جمالاندکی باد نشیند باریمی نهد سر به بالین وصالمی سراید ز تو و عشق لبتمی نوازد همه آهنگ  کمال1398.09.05  13:28  "یسار"

آرایش

آرایش کردن تنها باعث می‌شود که از بیرون زیبا دیده شوید، اما اگر از درون زشت باشید به شما کمکی نخواهد کرد، مگر آنکه لوازم آرایش را بخورید !   آدری هپبورن   ​​​​​​من اصلا اهل ارایش نبودم، ته تهش یه سرمه بود به چشمم اونم بخاطر خواصش مثلا!!!! چشمام هم قشنگ میشد!  یکی دوسالی میشه از وقتی شنیدم مرجعم گفته میشه یکم ارایش کرد یکم ارایش میکنم!!!  نرفتم تهش و دربیارم مرجعم گفته یا نه و منظورش از یه مقدار چقدره اینم بگم ارایش کردن منم به صورتیِ که باید بگم که ارایش کردم وقتی میگم ارایش کردم میگن مشخص نیست درحد یه پنکک شماره 2 و یه ریمل و یه رژ کالباسی اونم ان شاء الله به فضل خدا حذف میکنم کاش مرجعم بگه پنکک و رژ کالباسی  مشکل نداره چه گیری افتادیم بخدا من و عذاب وجدانام رفتم نظر مرجعم و دیدم  آیت اللّه سیستانی : حکم آرایش خفیف و خیلی کم چیست آیا باید پوشیده شود یا خیر؟ پاسخ: آرایش به هر مقداری که باشد حرام است و پوشاندن آن از دید نامحرم واجب است فکر کنم وقتش رسیده مرجع تقلیدم و عوض کنم.

تولدم مبارک

خیلی فکر کردم روز تولدم چه کار به یاد موندنی انجام بدم فردا تولدمه و قراره ۲۲ سالگی رو تجربه کنم پس دوس دارم یه شروع قشنگ داشته باشم ۱_ میرم کارت اهدا عضو میگیرم ۲_ میرم باغ گل و یه نهال میخرم و تو یه جایی از این شهر میکارمش ۳_به یه کافه میرم و تنهایی تولدمو جشن میگیرم شما هم پیشنهادی دارید بهم بگید 

چگونه کيک عروسي با قيمت مناسب سفارش دهيم

مراسم عروسی یکی از مهم ترین، حساس ترین و هیجان انگیز ترین مراحل شروع یک زندگی است که برگزاری آن به بهترین شکل ممکن خواسته و آرزوی هر زوج جوانی است که در آستانه شروع یک زندگی مشترک قرار دارند. یکی از بخش های مهم این مراسم پذیرایی از مهمانان به نحوی شایسته است که کیک عروسی بخش مهمی از آن است. یکی از دلیلی که باعث می شود کیک عروسی مهم باشد قرار گرفتن آن بر سر سفره عقد و جلوه بخشیدن بیشتر آن به سفره است و دلیل دوم پذیرایی شدن مهمانان با کیک عروسی است کیک با تزیین مناسب و هماهنگ با تزئینات سفره عقد و میزهای سالن و گل های چیده شده بر روی آن ها می تواند جلوه ویژه ای به مراسم عروسی شما ببخشد. البته همه این ویژگی ها به همراه طعم و کیفیت بالا کمی پرهزینه است. البته با در نظر گرفتن نکاتی که در این مقاله تیم قنادی نهال به شما ارائه داده است می توانید کیک عروسی شیک، با کیفیت بالا و قیمیت مناسب را سفارش دهید.دو کیک اصلی و فرعی سفارش دهیددر نگاه اول ممکن است که این پیشنهاد پر هزینه بنظر بیاید، اما شما می توانید با داشتن یک کیک با تزئین دلخواه و مناسب با تزئینات دیگر مراسم با وزن کم را برای سفره عقد،برش زدن در مراسم و یک کیک ساده و بدون تزیین مناسب با تعداد مهمان ها برای سرو به عنوان دسر سفارش دهید. نگران کیک ساده خود نباشید زیرا آن در آشپزخانه می ماند و بصورت برش داده شده سرو می شوداز ماکت کیک استفاده کنیداگر می خواهید که کیک عروسی شما مجلل باشد ولی با هزینه آن مشکل دارید می توانید از ماکت کیک که از فوندانت تهیه شده و بسیار طبیعی است استفاده کنید و برای سرو یک کیک ساده مناسب با تعداد مهمان ها و بدون تزیین سفارش دهیدمی توانید با مراجعه حضوری به قنادی نهال یکی از این ماکت ها را انتخاب و اجاره کنیداستفاده از ترکیب کیک و ماکتراه حل دیگر استفاده از یک کیک چند طبقه مجلل و شیک است که ترکیب کیک و ماکت می باشد. کیکی را انتخاب کنید که بتوان چند طبقه از آن را بصورت ماکت و مابقی آن را از کیک ساخت، با این روش می توانید یک کیک چند طبقه بسیار شیک با قیمت مناسب تری را داشته باشیداز کیک یک طبقه استفاده کنیددر شرایطی که هزینه های دیگر و مهم تر عروسی اجازه تهیه یک کیک چند طبقه را به شما نمی دهند می توانید با سفارش کیک یک طبقه مناسب اما با تزیینی زیبا مراسم عروسی خود را زینت ببخشید. به یاد داشته باشید هیچگاه اامی به انتخاب یک کیک بسیار بزرگ در عروسی وجود نداردسفارش کیک خامه ای به جای فوندانتاین روزها کیک های فوندانتی بسیار رایج شده اند با اینکه تزیینات بسیار زیبایی دارند اما قابل خوردن نبوده و فقط پر هزینه و سنگین هستند. استفاده از فوندانت در کیک، وزن آن را بیش از دیگر تزیینات بالا میبرد که با سفارش یک کیک خامه ای زیبا می توانید هزینه کمتری را نسبت به کیک فوندانتی پرداخت کنیدشاید به این فکر کنید که فوندانت می تواند کیک عروسی شما را زیبا تر کند اما تیم متخصص قنادی نهال تا کنون کیک های عروسی بسیار زیبایی با تزئین خامه ارائه داده استکیک با شکل مربع سفارش دهیداز آنجایی که کیک مربعی به صورت مکعب مربع و شبکه ای برش داده می شود تعداد بشتری برش کیک به ما خواهد داد که هنگام پذیرایی از مهمان ها مناسب تر استاز گل های طبیعی برا ی تزئین کیک عروسی استفاده کنیدگل های طبیعی به دلیل داشتن وزن کم برای تزئین مناسب تر هستند و وزن اضافه ای را برای کیک ایجاد نمی کنند و می توانند هزینه را کاهش داده و البته به دلیل طبیعی بودن قطعاً زیبایی خاصی به کیک می دهندبا در نظر گرفت نکات ارائه شده در این مطلب و همراه شدن با تیم قنادی نهال کیک مناسب با شرایط و بودجه خود را سفارش دهید و از استرس های قبل از عروسی خود بکاهید.نمونه هایی از انواع کیک های عروسی تهیه شده در قنادی نهال  منبع: قنادی نهال 

فوت مرحوم کربلائی محمد سلطانی

در آخرین روز از ماه شعبان المعظم یکی از همولایتیهای زحمتکش فتح آبادیبنام کربلائی محمد سلطانی فرزند حاج غلامحسین سلطانیپس از طی یک دوره نسبتا طولانی بیماری در فتح آباد بدرود حیات گفتند.پیکر این عزیز سفرکرده امروز دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 پس از تشییعبر روی دستان اهالی فتح آباد ، در گار فتح آباد آرام گرفتروحش شاد

شصت و دو

آخر آروغ‌های آکادمیسین‌ها و شعبون بی‌مخ‌هاشون اینه که این کارتن خواب‌ها و فقیر و فقرا رو له کنیم و عقیم کنیم و بکشیم تا نهال توسعه به بار بشینه! فرقی بین صحبت‌های بزرگمهر حسین‌پور و حسین مرعشی و سعید لیلاز و اکبر هاشمی نیست فقط بسته به اوباش بودن طرف، بشین تبدیل به بتمرگ شده! آقای حکیمی در مقدمه یکی از کتاب‌هاشون این‌طور نوشتند: تقدیم به: محرومان محروم‌تر شدگان هنوز محرومان

ومن از تمام عشقت دورم

وحال تومیدانی که دراحوالاتم چه میگذردومیدانی که چشمانم منتظرآمدن چه کسی حتی پلک هم نمیزند ومیدانی من امروز دوباره عشق را زیر لب وآهسته زمزمه کردم واما اوهنوز هم نیامده است. نمی دانم که نگاهش به کدام سو دوخته شده که هوس آمدن ازسرش پریده.وشایدغرق درافکاریست که من درآن افکار گم هستم ومن هروز نهال عشقم را درخود بزرگ ترمیکنم که عاشق بودن راازیادنبرم ومن عاشقش هستم والان ازتمام عشقش دورم.

اسامی افراد وبلاگ

اسامی افراد : دبیر محترم : سرکار خانم دردشتی دانش آموزان : زهرا محسنی - مهسا قدسی فر - مریم محمدی - نادیا عفری نژاد - فاطمه عالی پور - فاطمه عارفی فر - نگین محمدی - مریم مدینیان - میترا محمدی - محدثه مزکی - طناز کریمی - نهال کرمی    

فقیهه سلطانی بازیگر | بیوگرافی و عکس های فقیهه سلطانی و همسرش جلال امیدیان + داستان ازدواج

فقیهه سلطانی بازیگر ایرانی را در بیوگرافی کامل شخصی و بازیگری به همراه عکس های قبل از ازدواج و بعد از ازدواج با یک فوتبالیست و نحوه آشنایی و سوابق فیلم و سریال و آیدی اینستاگرام و عکس های جدید دونفره با همسرش جلال امیدیان و دخترش را در سایت حرف تازه مشاهده و میخوانید ادامه مطلب

اگه این آخرین.

اگه این آخرین شعره ، اگه این آخرین آهنگبازم میخونم از شوقِ ، یه دنیای بدونِ جنگاگه این آخرین راهه ، اگه این آخرین پردهمنو با بوسه ای بسپار ، به یه دنیایِ بی بَردهواسه تو باقی میذارم ، نهالِ سبزِ رویاموامیدِ با تو برگشتن ، به شهرِ آرزوهاموواسه تو باقی میذارم ، جای خالیمو تو رگبارنگاه بی قرارم رو ، توعکسِ قابِ رو دیوارمنو گم کن توآغوشت ، که نامیرا بشم با توبنوشم جرعه به جرعه ، بهارِ توی چشماتوصدام میمونه بعد از من ، بازم دستاتو میگیرمتو اونقدر زندگیم بودی ، که با مرگم نمیمیرماگه این آخرین برگه ، اگه این فصلِ پاییزهشریکِ این شرابی باش ، که تو گیلاس و میریزهاگه این آخرین لحظه ، اگه این آخرین روزهبذار اون جنگلی باشم ، که مغرور و نمیسوزههمه روزای تبعیدو ، کنارِ تو سفر کردمپناهِ لحظه هام بودی ، من از تو برنمیگردمچشات معنای آرامش ، نگاهت سرزمینم بودهمیشه مومنت بودم ، که لبخندِ تو دینم بودخواننده:ابراهیم حامدی با اسم اختصاری ابی

دعوت

مرا به چشمه ی نور و گلاب دعوت کنبه شهر آِینَه و آفتاب دعوت کن غریب راز و نیازم مرا در این شب هابه روشنای سَحَر های ناب  دعوت کن هلا بهار شکوفا نهال نقره نشان مرا به روشنی بی حساب دعوت کن تو را قسم به دل سبزه های دریاییگیاه گمشده ام را به آب دعوت کن مرا به شوق خطر ای سوار بارانیمرا به حسّ ِ شتاب و  شهاب دعوت کنمحمدیزدانی جندقی مجموعه شعرم 1375

جمعه 21 تیر 1398

ساعت 8 روستا رفتم . قطع شدن آب این روزها زیاد است . زیر گاوها را بیرون ریختم و کود خشک داخل طویله ریختم . هوا بسیار گرم است  37 یا 38 درجه  . آب آبشخور بیرون را دلو دلو بیرون بردم با ظرف زثیر نهال گوجه و بادمجان و . ریختم . آب آبخور داخل طویله را به آبخوری بیرو اضافه کردم و ته آن را تمیز کردم و 4دبه بیست لیتری که با خودم برده بودم داخل آن ریختم . یک سری دیگر آب از چشمه آوردم و داخل آبخوری داخل ریختم  تا پر شود .

گذاشتن گل و گیاه

گذاشتن گل و گیاه های سبز در هر طبقه و مسئول کردن دانش اموزان برای اب و نگه داری گل ها و کاشتن نهال های کوچک در حیاط مدرسه برای حفاظت از پاکی هوا و از بین بردن هوای نامطلوب در مدرسه و جلوگیری از کمتر بیمار شدن مدارس و کشتن ویروس  و میکروب ها. 

نکاتی درباره انتخاب و سفارش کیک عروسی

طعم، کیفت، زیبایی، تناسب و قیمت بخش های بسیار مهمی از یک کیک عروسی هستند که نباید از آن چشم پوشید به این دلیل که کیک عروسی یکی از اجزایی است که توسط دوربین عکاسی و فیلم برداری ثبت و در یاد و خاطره ها باقی می ماند انتخاب یک کیک با اندازه ای مناسب و طراحی و تزئین هماهنگ با دیگر جزییات و تزیینات مانند میزها، سفره عقد و دسته گل عروس   می تواند زیبایی بیش از اندازه ای به مراسم عروسی ببخشد اگر ظاهر کیک، اندازه، طراحی و یا رنگ های استفاده شده برای آن عجیب، نا متعارف و یا ناهماهنگ و بدون تناسب باشد نه تنها جلوه زیبایی به مراسم شما نمی دهد بلکه ممکن است هزینه زیادی را هم برای شما در بر داشته باشد قنادی نهال با ارائه نکاتی در این مطلب و مشاوره حضوری، شما را در انتخاب یک کیک مناسب همراهی خواهد کرد ادامه مطلب

فروش نهال گل محمدی

بهترین و با کیفیت ترین نهال گل محمدی فقط در کاشان تولید می شود و به تمام استان های کشور صادر می شود . اینکار باعث اشتغال زایی فراوان از طریق واسطه ها ، فروشگاهها و کشاورزان شده است شرکت ما مفتخر است مقام نخست بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کننده گل محمدی را دارا می باشد . فروش بهترین قلمه و پاجوش گل محمدی با شرایط فروش استثنایی، برای کسانی که می خواهند تازه وارد کار پرورش گلهای محمدی شوند به همراه آموزش هایی از مرحله کاشت ، داشت و برداشت همراه شما خواهیم بود. برای مشاوره رایگان و سفارش عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمائید. 09130025744                                                       اگر می خواهد گلستانی  راه اندازی کنید به شما پیشنهاد می کنیم خوب به نکات زیر توجه کنید این مطالب تاکنون در هیچ سایتی منتشر نشده پس میتوانید از این آموزش ها در جهت رشد و توانمندی خود در زمینه گسترش تولید گل محمدی استفاده کرد . گل محمدی یا گل سرخ ایرانی را در دنیا با نام Rosa damascena میشناسند دلیل معروفیت آن با نام گل سرخ ایرانی این است که در گذشته های کهن تا امروز تجار و بازرگانان ایران ، روغن و گلابی و گل خشک شده این گل را به شرق آسیا و کشورهای همسایه ایرانی از کشورهای جنوبی ایران تا کشورهای حاشیه خلیج همیشگی فارس و یا به غرب نظیر انگلستان ، اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا صادر می کردند .   البته تاریخچه دقیق این کشت این گل در ایران به هزاران سال پیش باز میگردد در زمان سلسله کوروش کبیر در شهر پارس نهال های گل محمدی کشت می شده است که به مرور زمان به  مرکز کشور یعنی کاشان برده شد می توان گفت شهر کاشان یکی از قدیمیترین شهرهایی است که قدمت طولانی در کشت گل محمدی دارد . به جرات میتوان گفت این شهر بزرگترین تولید کننده گل محمدی در دنیا است . هر چند که در 17 استان کشور گل محمدی در زمین های کشاورزی کشت می شود . انتخاب یک زمین مناسب جهت ایجاد گلستان اولا انتخاب زمین اهمیت فراوانی دارد چنانچه زمین ها هر چه از دسترس باد های سهمگین دور باشد آسیب به بوته و گلها آن کم و ضرر اقتصادی کمتر خواهد بود . مرحله کاشت نهال گل محمدی کشت نهال گل محمدی در هر اکثر مزارع سنگی و حتی به صورت دیم مقدور می باشد و به طرق مختلف می توان نهال گل محمدی را کشت کرد ولی متداول ترین روش کشت ، ایجاد یک حفره کوچک به عمق هشتاد سانتیمتر و عرض 1 متر می باشد درسته هشتاد سانتیمتر با عرض 1 متر! زیرا باید قسمتی از این حفره را با کود های دامی و برخی از کودهای شیمیایی پر کرد و بعد از آن کرت های را آبیاری کرد. بهتر است حداقل مسافت میان بوته های گل محمدی دو متر و نیم باشد و فاصله میان هر ردیف حدود 4 متر باشد . در کشت سنتی و دیمی این فاصله میتواند 3*2 هم در نظر گرفته شود . ولی حتما توجه کنید که اگر فاصله بین بوته رعایت نشود و آنها کنار هم کاشته شود میتواند در سالهای بعد از رشد در صورت شیوع آفتی نظیر سفیدک پودری و زنگ سریعا گسترش پیدا می کند . در صورتی که کاشت گل محمدی از طریق پاجوش که متداول ترین کشت است انجام شود بهتر است برای کشت این گیاه ، کانال های در سطح ارضی تعبیه شود . مرحله ضد عفونی کردن ریشه های پاجوش فراموش نشود .( برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مهندسین ما تماس حاصل فرمایید) به طور کل ارتفاع بعضی از شاخه ها گل محمدی تا 2.3 متر هم رشد می کند. رنگ این گل در تمامی گونه های آن صورتی می باشد که در بعضی ها صورتی کم رنگ و در گونه های دیگر پر رنگ تر نزدیک به قرمز است . سراسر شاخه های این گیاه را خوارهای بسیار تیز احاطه کرده است که در چینش این گل بایستی دقت فراوانی شود زیرا احتمال آسیب به دست ها زیاد است . تعداد گلبرگ در هر عدد گل به سی و دو گلبرگ می باشد . گلها در زمان طلوع خورشید شکفته می شوند و بوی خوش خود را در هوا پراکنده می کنند ، وقت شکفتن گلها در شهرهای مختلف متفاوت است ولی در فصل بهار و حدودا در اول اردیبهشت ماه در شهرهای مرکزی مثل کاشان و تیرماه در سایر شهرها کشور است . چینش ها گلها در گلستان در ابتدای صبح انجام می شود و در روز بعد گلهای جدید روئیده خواهد شد ، شکوفایی گلها محمدی حدودا 22 تا 31 روز ادامه دارد . عمر گلها بعد از باز شدن 24 ساعت است که بعد از آن گلها شروع به ریزش می کنند . دمای هوا روی عطر این گل تاثیر گذار است . تولید نهال گل محمدی در بهترین مراکز تولید در سطح کشور در کاشان انجام می شود و نهال گل محمدی تولیدات ما یکی از مقاوم ترین گیاهان در برابر کم آبی و خشکسالی است به دلیل همین موضوع شهرهایی که هوای گرم و خشکی دارند بیشتر از این گیاه در زمین های زراعی خود استفاده میکنند کشورهای مختلف اروپایی و حتی عربستان در زمینه ارسال گل به ایران فعال هستند و سعی در گرفتن بازار ایران را دارند متاسفانه بعضی از تجار ایرانی خرید گل و یا سفارش گل از کشورهای دیگر بازار به بازار پر رونق این محصول آسیب وارد می کنند.منبع:فروش نهال گل محمدی

عتاب

قبول ار من نسازم دین تو، ترسم سرم برٌی، قبول ار میکنم دینت، تو جای دیگرم برٌی. ببری صد نیستان و فغان بر جان نی ریزی، فغان از جان من خیزد، نهال باورم برٌی. زبردست تبردستی، ز باغ باورم بگذر، تو هم زیر و زبر گردی، اگر خشک و ترم برٌی. به مقراض دو پای خود میانبر میکنی راهت، کمند یاری ما را میان دلبرم برٌی. به تیغ ابروان هر دم طبابت میکنی قلبم، برای زخم ناسوری تو نیم پیکرم برٌی. گهی شعر ترم خوانی، گهی خشک و ترم برٌی، گهی بال و پرم بخشی، گهی بال و پرم برٌی.

فروش نهال گل محمدي

بهترین و با کیفیت ترین نهال گل محمدی فقط در کاشان تولید می شود و به تمام استان های کشور صادر می شود . اینکار باعث اشتغال زایی فراوان از طریق واسطه ها ، فروشگاهها و کشاورزان شده است شرکت ما مفتخر است مقام نخست بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کننده گل محمدی را دارا می باشد .فروش بهترین قلمه و پاجوش گل محمدی با شرایط فروش استثنایی، برای کسانی که می خواهند تازه وارد کار پرورش گلهای محمدی شوند به همراه آموزش هایی از مرحله کاشت ، داشت و برداشت همراه شما خواهیم بود.برای مشاوره رایگان و سفارش عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمائید.09130025744                                                      اگر می خواهد گلستانی  راه اندازی کنید به شما پیشنهاد می کنیم خوب به نکات زیر توجه کنید این مطالب تاکنون در هیچ سایتی منتشر نشده پس میتوانید از این آموزش ها در جهت رشد و توانمندی خود در زمینه گسترش تولید گل محمدی استفاده کرد .گل محمدی یا گل سرخ ایرانی را در دنیا با نام Rosa damascena میشناسند دلیل معروفیت آن با نام گل سرخ ایرانی این است که در گذشته های کهن تا امروز تجار و بازرگانان ایران ، روغن و گلابی و گل خشک شده این گل را به شرق آسیا و کشورهای همسایه ایرانی از کشورهای جنوبی ایران تا کشورهای حاشیه خلیج همیشگی فارس و یا به غرب نظیر انگلستان ، اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا صادر می کردند .البته تاریخچه دقیق این کشت این گل در ایران به هزاران سال پیش باز میگردد در زمان سلسله کوروش کبیر در شهر پارس نهال های گل محمدی کشت می شده است که به مرور زمان به  مرکز کشور یعنی کاشان برده شد می توان گفت شهر کاشان یکی از قدیمیترین شهرهایی است که قدمت طولانی در کشت گل محمدی دارد . به جرات میتوان گفت این شهر بزرگترین تولید کننده گل محمدی در دنیا است . هر چند که در 17 استان کشور گل محمدی در زمین های کشاورزی کشت می شود .انتخاب یک زمین مناسب جهت ایجاد گلستاناولا انتخاب زمین اهمیت فراوانی دارد چنانچه زمین ها هر چه از دسترس باد های سهمگین دور باشد آسیب به بوته و گلها آن کم و ضرر اقتصادی کمتر خواهد بود .مرحله کاشت نهال گل محمدیکشت نهال گل محمدی در هر اکثر مزارع سنگی و حتی به صورت دیم مقدور می باشد و به طرق مختلف می توان نهال گل محمدی را کشت کرد ولی متداول ترین روش کشت ، ایجاد یک حفره کوچک به عمق هشتاد سانتیمتر و عرض 1 متر می باشد درسته هشتاد سانتیمتر با عرض 1 متر! زیرا باید قسمتی از این حفره را با کود های دامی و برخی از کودهای شیمیایی پر کرد و بعد از آن کرت های را آبیاری کرد. بهتر است حداقل مسافت میان بوته های گل محمدی دو متر و نیم باشد و فاصله میان هر ردیف حدود 4 متر باشد . در کشت سنتی و دیمی این فاصله میتواند 3*2 هم در نظر گرفته شود .ولی حتما توجه کنید که اگر فاصله بین بوته رعایت نشود و آنها کنار هم کاشته شود میتواند در سالهای بعد از رشد در صورت شیوع آفتی نظیر سفیدک پودری و زنگ سریعا گسترش پیدا می کند .در صورتی که کاشت گل محمدی از طریق پاجوش که متداول ترین کشت است انجام شود بهتر است برای کشت این گیاه ، کانال های در سطح ارضی تعبیه شود .مرحله ضد عفونی کردن ریشه های پاجوش فراموش نشود .( برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مهندسین ما تماس حاصل فرمایید)به طور کل ارتفاع بعضی از شاخه ها گل محمدی تا 2.3 متر هم رشد می کند. رنگ این گل در تمامی گونه های آن صورتی می باشد که در بعضی ها صورتی کم رنگ و در گونه های دیگر پر رنگ تر نزدیک به قرمز است . سراسر شاخه های این گیاه را خوارهای بسیار تیز احاطه کرده است که در چینش این گل بایستی دقت فراوانی شود زیرا احتمال آسیب به دست ها زیاد است . تعداد گلبرگ در هر عدد گل به سی و دو گلبرگ می باشد . گلها در زمان طلوع خورشید شکفته می شوند و بوی خوش خود را در هوا پراکنده می کنند ، وقت شکفتن گلها در شهرهای مختلف متفاوت است ولی در فصل بهار و حدودا در اول اردیبهشت ماه در شهرهای مرکزی مثل کاشان و تیرماه در سایر شهرها کشور است . چینش ها گلها در گلستان در ابتدای صبح انجام می شود و در روز بعد گلهای جدید روئیده خواهد شد ، شکوفایی گلها محمدی حدودا 22 تا 31 روز ادامه دارد . عمر گلها بعد از باز شدن 24 ساعت است که بعد از آن گلها شروع به ریزش می کنند . دمای هوا روی عطر این گل تاثیر گذار است . تولید نهال گل محمدی در بهترین مراکز تولید در سطح کشور در کاشان انجام می شود و نهال گل محمدی تولیدات ما یکی از مقاوم ترین گیاهان در برابر کم آبی و خشکسالی است به دلیل همین موضوع شهرهایی که هوای گرم و خشکی دارند بیشتر از این گیاه در زمین های زراعی خود استفاده میکنند کشورهای مختلف اروپایی و حتی عربستان در زمینه ارسال گل به ایران فعال هستند و سعی در گرفتن بازار ایران را دارند متاسفانه بعضی از تجار ایرانی خرید گل و یا سفارش گل از کشورهای دیگر بازار به بازار پر رونق این محصول آسیب وارد می کنند.منبع:فروش نهال گل محمدی

توری حصاری و کاربردهای آن

زمینه های کاربرد توری حصاری:-  حصارکشی باغ ها و مزارع-  محافظت از نهال ها و درختان-  نگهداری از دام و طیور-  محصور کردن کارگاه های ساختمانی و محوطه‌سازی--------------------------------------------------مشخصات توری حصاری:عرض: به سفارش مشتری (از عرض 1 تا 12 متر)طول: به سفارش مشتریرنگ: به سفارش مشتری (زرد-سبز-قرمز-پرتقالی)--------------------------------------------------برای کسب اطلاعات بیشتر می توایند به این سایت مراجعه بفرمایید.

توری حصاری و کاربردهای آن

زمینه های کاربرد توری حصاری:-  حصارکشی باغ ها و مزارع-  محافظت از نهال ها و درختان-  نگهداری از دام و طیور-  محصور کردن کارگاه های ساختمانی و محوطه‌سازی--------------------------------------------------مشخصات توری حصاری:عرض: به سفارش مشتری (از عرض 1 تا 12 متر)طول: به سفارش مشتریرنگ: به سفارش مشتری (زرد-سبز-قرمز-پرتقالی)--------------------------------------------------برای کسب اطلاعات بیشتر می توایند به این سایت مراجعه بفرمایید.

456

نمی‌دونم چرا تلاش هام واسه گریه نکردن توی روز تولدت، هنوزم با شکست مواجه می‌شه!!تولدت مبارک علی.یادته می‌گفتی واسه تولد عمو رسول، دوازده بار نوشتی و پاک کردی؟حالا، من چقدر حرف داشته باشم و نتونم بنویسم خوبه.؟فقط می‌دونم، از حد تصور منو تو، خیلی بیشتره.خیلی خیلی بیشتر.!چه آرزویی واست بکنم؟چه آرزویی بکنم که آرزویی جز آرامشت ندارم.؟امیدوارم هر اونچه دل قشنگت می‌خواد. به زودی توی دست های قشنگ‌ترت قرار بگیره. و خدا کنارت باشه همیشه، همون قدری که تا الان بوده.سبز باشی و برقرار. نهالِ من.

غربالگری

این روزا خیلی بیحال و بی حوصله ام ولی فکر کردن به فندق کوچولو حالمو خیلی خوب میکنه.هفته بعد وقت سونو غربالگری دارم و امیدوارم همه چی خوب پیش بره.دیروز جاریم زنگ زده بود و بهم نبریک گفت چون تازه مادرشوهرم بهشون گفته بود. خیلی خوشحال بود. معمولا با من مشکلی نداره ولی به نظر میاد تیرهای سه شعبه خواهر شوهر اونم خیلی زخمی کردهخواهر شوهرم اصلابه جز همون یکبار تماس، خبری ازش نیست ولی مادر شوهرم هر از گاهی بهم زنگ میزنه.از زیبا و نهال خبری ندارید دوستان؟؟؟؟؟؟

فروش نهال گل محمدی

بهترین و با کیفیت ترین نهال گل محمدی فقط در کاشان تولید می شود و به تمام استان های کشور صادر می شود . اینکار باعث اشتغال زایی فراوان از طریق واسطه ها ، فروشگاهها و کشاورزان شده است شرکت ما مفتخر است مقام نخست بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کننده گل محمدی را دارا می باشد . فروش بهترین قلمه و پاجوش گل محمدی با شرایط فروش استثنایی، برای کسانی که می خواهند تازه وارد کار پرورش گلهای محمدی شوند به همراه آموزش هایی از مرحله کاشت ، داشت و برداشت همراه شما خواهیم بود. برای مشاوره رایگان و سفارش عمده با شماره زیر تماس حاصل فرمائید. 09130025744                                                       اگر می خواهد گلستانی  راه اندازی کنید به شما پیشنهاد می کنیم خوب به نکات زیر توجه کنید این مطالب تاکنون در هیچ سایتی منتشر نشده پس میتوانید از این آموزش ها در جهت رشد و توانمندی خود در زمینه گسترش تولید گل محمدی استفاده کرد . گل محمدی یا گل سرخ ایرانی را در دنیا با نام Rosa damascena میشناسند دلیل معروفیت آن با نام گل سرخ ایرانی این است که در گذشته های کهن تا امروز تجار و بازرگانان ایران ، روغن و گلابی و گل خشک شده این گل را به شرق آسیا و کشورهای همسایه ایرانی از کشورهای جنوبی ایران تا کشورهای حاشیه خلیج همیشگی فارس و یا به غرب نظیر انگلستان ، اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا صادر می کردند . البته تاریخچه دقیق این کشت این گل در ایران به هزاران سال پیش باز میگردد در زمان سلسله کوروش کبیر در شهر پارس نهال های گل محمدی کشت می شده است که به مرور زمان به  مرکز کشور یعنی کاشان برده شد می توان گفت شهر کاشان یکی از قدیمیترین شهرهایی است که قدمت طولانی در کشت گل محمدی دارد . به جرات میتوان گفت این شهر بزرگترین تولید کننده گل محمدی در دنیا است . هر چند که در 17 استان کشور گل محمدی در زمین های کشاورزی کشت می شود . انتخاب یک زمین مناسب جهت ایجاد گلستان اولا انتخاب زمین اهمیت فراوانی دارد چنانچه زمین ها هر چه از دسترس باد های سهمگین دور باشد آسیب به بوته و گلها آن کم و ضرر اقتصادی کمتر خواهد بود . مرحله کاشت نهال گل محمدی کشت نهال گل محمدی در هر اکثر مزارع سنگی و حتی به صورت دیم مقدور می باشد و به طرق مختلف می توان نهال گل محمدی را کشت کرد ولی متداول ترین روش کشت ، ایجاد یک حفره کوچک به عمق هشتاد سانتیمتر و عرض 1 متر می باشد درسته هشتاد سانتیمتر با عرض 1 متر! زیرا باید قسمتی از این حفره را با کود های دامی و برخی از کودهای شیمیایی پر کرد و بعد از آن کرت های را آبیاری کرد. بهتر است حداقل مسافت میان بوته های گل محمدی دو متر و نیم باشد و فاصله میان هر ردیف حدود 4 متر باشد . در کشت سنتی و دیمی این فاصله میتواند 3*2 هم در نظر گرفته شود . ولی حتما توجه کنید که اگر فاصله بین بوته رعایت نشود و آنها کنار هم کاشته شود میتواند در سالهای بعد از رشد در صورت شیوع آفتی نظیر سفیدک پودری و زنگ سریعا گسترش پیدا می کند . در صورتی که کاشت گل محمدی از طریق پاجوش که متداول ترین کشت است انجام شود بهتر است برای کشت این گیاه ، کانال های در سطح ارضی تعبیه شود . مرحله ضد عفونی کردن ریشه های پاجوش فراموش نشود .( برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مهندسین ما تماس حاصل فرمایید) به طور کل ارتفاع بعضی از شاخه ها گل محمدی تا 2.3 متر هم رشد می کند. رنگ این گل در تمامی گونه های آن صورتی می باشد که در بعضی ها صورتی کم رنگ و در گونه های دیگر پر رنگ تر نزدیک به قرمز است . سراسر شاخه های این گیاه را خوارهای بسیار تیز احاطه کرده است که در چینش این گل بایستی دقت فراوانی شود زیرا احتمال آسیب به دست ها زیاد است . تعداد گلبرگ در هر عدد گل به سی و دو گلبرگ می باشد . گلها در زمان طلوع خورشید شکفته می شوند و بوی خوش خود را در هوا پراکنده می کنند ، وقت شکفتن گلها در شهرهای مختلف متفاوت است ولی در فصل بهار و حدودا در اول اردیبهشت ماه در شهرهای مرکزی مثل کاشان و تیرماه در سایر شهرها کشور است . چینش ها گلها در گلستان در ابتدای صبح انجام می شود و در روز بعد گلهای جدید روئیده خواهد شد ، شکوفایی گلها محمدی حدودا 22 تا 31 روز ادامه دارد . عمر گلها بعد از باز شدن 24 ساعت است که بعد از آن گلها شروع به ریزش می کنند . دمای هوا روی عطر این گل تاثیر گذار است . تولید نهال گل محمدی در بهترین مراکز تولید در سطح کشور در کاشان انجام می شود و نهال گل محمدی تولیدات ما یکی از مقاوم ترین گیاهان در برابر کم آبی و خشکسالی است به دلیل همین موضوع شهرهایی که هوای گرم و خشکی دارند بیشتر از این گیاه در زمین های زراعی خود استفاده میکنند کشورهای مختلف اروپایی و حتی عربستان در زمینه ارسال گل به ایران فعال هستند و سعی در گرفتن بازار ایران را دارند متاسفانه بعضی از تجار ایرانی خرید گل و یا سفارش گل از کشورهای دیگر بازار به بازار پر رونق این محصول آسیب وارد می کنند.منبع:فروش نهال گل محمدیشرکت پالایش کود | اخبار کشاورزی

حس من

من بتو حس دارمحسی از جنس بلورحسی از ناوک نورحسی از نوع حضور  حس من چون حس نوبهار اقاقیها کنج باغچون بوی خاک یک دشت خشکبعد از نم نم باران حس من چون صدای غرش رودابه ها میان صخره و  دره ی  کوهستانحس من همچون شکوه سرخی دشت شقایق هاهمچون لطافت نهال نورسته میان کنده ی خشکیده پیریک تماشا در نگاه اهوهای نخجیرحسی چون برق تیغ افتاب ظهر سرد زمستان بر برفهای سفیدحس من تبلور تمام نبات های شهرست در شیرینی زندگیو چه زیباست ناز گل شمعدانی پشت پنجره چوبی که حسن من تمام سبزی  باغچه های ریحان  پدربزرگستو بازیگوشی ماهی گلی های حوض وسط حیاطست.حس من به رنگ آسمانست و به آب شباهت دارد .حس من به لطافت لمس گلبرگهاس در  شهدنوشی زنبورها.حس من شبیه رقص گیسوان بید مجنونست به ساز نسیمحس من شبیه که نهکه از خداستحس من خداستا.ر.یو

قلمه زني درخت گردو

قلمه زدن درخت گردوبه طور کلی برای رشد و گسترش دادن یک درخت قلمه زنی میکنیم تا با کاشت و پرورش دادن آن بتونیم درختان گردو رو تکثیر بدیم.زمان گرفتن قلمه از درختاین کار رو میتونیم در اواخر زمستان انجام بدیم. چون توی فصل بهار زمان شروع جوانه زدن گیاه هست. ما میتونیم از شاخصه هایی که رشد خوبی داشتند قلمه های بهتری به دست بیاریم.مشخصات قلمه ای که باید از درخت گرفتضخامت قلمه ای که میگیریم در حدود عرض یک مداد هست. شاخه ما باید سخت و چوبی باشه و نرم و جوان نباشه. قلمه رو از شاخه ای که هیچ زخم و بیماری نداره باید انتخاب کنیم. فقط باید از شاخه های سالم قلمه زنی رو انجام بدیم.مراحل و آماده سازی قلمهپس از انتخاب شاحه کمی با فاصله از جوانه درخت برشی میزنیم تا قلمه به دست بیاید. یک لایه نازک هم باید از پایه قلمه برش بزنیم. این برش باعث میشه مانع فیزیکی که برای رشد ریشه گیه ممکنه به وجود بیاد از بین بره و ریشه به راحتی تو خاک رشد کنه.کاشت قلمهسپس ریشه قلمه رو توی پودر تقویت ریشه فرو میکنیم که باعث تحریک رشد قلمه میشه. یک گلدان که محتویات درونش رو از خاک و کمپوست پرشده باشد رو آماده می کنیم تا ریشه به راحتی توی اون رشد کنه و همچنین خاک اونو خاکی با ذرات متوسط و کمی درشت تهیه می کنیم. ? قلمه رو توی خاک قرار میدیم ، جوانه نیز باید بالای خاک قرار بگیره. سپس پس از کاشت اونو آبیاری کنید.کاشت در مکان مورد نظرپس از اینکه به اندازه کافی رشد کرد و وقت اون شد که اونو در مکانی که مد نظر ما بود انتقال بدیم میتونیم با حفر گودالی بزرگتر از گلدان مکان اونو برای رشد آماده کنیم. سعی نکنید که زود از گلدان به خاک منتقل کنید چون باعث استرس نهال میشه و باید به اندازه کافی رشد کنه. علف های هرز و گیاهان اضافی رو هم از چاله حفر شده تمیز کنید. پس از کاشت نهال آبیاری اونو با دقت انجام بدید.

دخترک و درخت

نمونه یادداشتهایم در کلاس نگارش( سنجش و مقایسه)اولین بار باهم پای به این خانه گذاشته بودند، دخترک در اغوش مادر بود که پدر نهال چنار را در گوشه باغ کاشت.دخترک قد میکشید و چنار شاخ و برگ میزد ، دخترک که میخندید درخت چنار پر از جوانه میشد ، دخترک که غمگین میشد ، رنگ از رخ چنار میپرید و  زردونزار، دخترک راتماشا میکرد. دخترک که اشک میریخت چنار ساکت و ارام تنها اشک میریخت و با هر اشک برگی از او جدا میشد. تا انکه دخترک ، قصد سفر کرد، خبر سفر را کلاغ ها  به گوش چنار رسانده بودند ، کلاغ پرسید : همراهش نمیشوی ؟برای بهتر  زیستن میرود .چنار اما به باغ نگاه کرد  و گفت نه پای رفتن دارم و نه دل ان را

بيعنوان

آن روز که دستانم را رها کردی،قلبم پیشت جا ماند.رفتی و عشقت،تمثیلِ ستودنی این شب‌های من شد؛راستی کاش می‌گفتیبا آن دل-که بیمار تو شد-چه کردی؟! "ترمه سلطانی هفشجانی"

درد واره

دردها را چگونه می فهمیآن زمانی که مُثله شد حلاججان ِ خود را به راهِ اندیشهکرده قربان و گشته او تاراج دردها را چگونه می یابیمثل سرباز ِ پیش ِ خمپارهلحظه ی انفجار ِ وحشت زاجسم ِ پاشیده از هم و پاره مثل سقراط و کشف ِ اسرارشکه شرنگ و بلای جانش شدجام ِ پُر زهر را به او دادنددرد و مرگی که شوکرانش شد دردها را چگونه می یابیدر مسیحی که بودَش او مصلوببیرقی بود جسم ِ خونینشماجرایی که پُر شد از آشوب باغ ِ شاهی که سنگفرش ِ آنسرخ می شد به خون ِ آزادیخشک می شد نهال ِ مشروطهاختناق است و فصل ِ بیدادی دردها را چگونه می بینیمثل پایی که روی مین می رفتمثل خون ِ رگ ِ امیری کهداخل ِ چاه ِ باغ ِ فین می رفت درد و غم را همیشه می بینمروی خطی که سیر ِ تاریخ استواقعیت به دست ِ دژخیمانبر صلیبی اسیر با میخ است دردها را چگونه می فهمیدر مناری ز ِ کاسه ی سرهایادگار ِ  جنایت ِ تیموردرد ِ تلخ ِ سقوط ِ باورها #ابوالفضل_زارعی

کارگاه بازیگری زمستان 98

اولین دوره کارگاه بازیگری گروه هنری نهال با هدف آموزش، کشف و جذب هنرجویان خلاق و توانا، تولید اثر و اجرای تئاتر برگزار خواهد شد.     سر فصل ها:- تئوری تئاتر و اجزای نمایش- تمرینات بدن - تمرینات بیان- ذهن، بدن، تمرکز- قدرت تخیل - هماهنگی بین بدن و بیان- نحوه خوانش و برخورد صحیح با متون نمایشی- بازی های آموزشی و گروهی- اتود های فردی و گروهیعلاقه مندان می توانند از طریق پیام به واتس اپ یا تلگرام شماره0939-28-750-28نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اقدام کنند.

عزت نفس و ارزشمندی

کمبود عزت نفس ریشه‌ی بسیاری از مشکلات ذهنی و رفتاری ماستاگرچه نمی‌توان به عزت نفس به عنوان داروی معجزه آمیز برای رفع همه مشکلات نگاهکرد؛ اما واقعیت این است که اگر کمی دقیق‌تر و عمیق‌تر بررسی کنیم، در بسیاری از چالشها ومشکلات زندگی خود می توانیم رد پای عزت نفس را به عنوان یکی از ریشه‌ها ببینیم.عزت نفس در تصمیم گیری کا نقش دارد.کمبود آن فشار جامعه را بر ما اضافه می‌کند.کمبود آن مانع توسعه مهارتهایمان می‌شود.هم اکنون اینجا کلیک کنید و مسیر زندگی خودتان را تغییر دهید. ما در نهال ذهن حرفهای بسیاری برای گفتن داریم

نکاتي درباره انتخاب و سفارش کيک عروسي

طعم، کیفت، زیبایی، تناسب و قیمت بخش های بسیار مهمی از یک کیک عروسی هستند که نباید از آن چشم پوشید به این دلیل که کیک عروسی یکی از اجزایی است که توسط دوربین عکاسی و فیلم برداری ثبت و در یاد و خاطره ها باقی می ماندانتخاب یک کیک با اندازه ای مناسب و طراحی و تزئین هماهنگ با دیگر جزییات و تزیینات مانند میزها، سفره عقد و دسته گل عروس   می تواند زیبایی بیش از اندازه ای به مراسم عروسی ببخشداگر ظاهر کیک، اندازه، طراحی و یا رنگ های استفاده شده برای آن عجیب، نا متعارف و یا ناهماهنگ و بدون تناسب باشد نه تنها جلوه زیبایی به مراسم شما نمی دهد بلکه ممکن است هزینه زیادی را هم برای شما در بر داشته باشدقنادی نهال با ارائه نکاتی در این مطلب و مشاوره حضوری، شما را در انتخاب یک کیک مناسب همراهی خواهد کردمدل مناسبی برای سفارش کیک انتخاب کنید برای انتخاب و سفارش کیک می توانید از هزاران عکس موجود در اینترنت و یا آرشیو قنادی ها ایده بگیرید. انتخاب کیک با طراحی ها و یا اشکال عجیب ممکن است هنگام اجرا با مشکل و محدودیت مواجه شود و انتظار شما برآورده نشودوزن کیک بیشتر از حد نیاز نباشدبرای کیک های خامه ای 100 گرم و کیک های فوندانتی 150 گرم برای هر نفر درنظر گرفته می شود. که با توجه به تعداد مهمانان         می توانید کیک با وزن مناسب را سفارش دهید و در هزینه ها صرفه جویی کنیدتوجه به طعم کیک در فصول مختلفکیک ها در تابستان اغلب با طعم میوه های تابستانی و در فصل پاییز و زمستان با موز و گردو تهیه می شوند و این نکته ای است که نسبت به سلیقه و فصلی که در آن مراسم عروسیتان را برگزار می کنید باید به آن توجه کردماندگاری و طعم کیک گاهی قنادی ها با افزودن مواد نگه دارنده به کیک ماندگاری آن را در سالن و زیر نور پروژکتورها افزایش می دهند که استفاده از این مواد کیفیت و طعم کیک را کم و مزه مطلوب آن را تحت تاثیر قرار می دهد. توصیه می کنیم مراسم را طوری برنامه ریزی کنید که کیک زمان زیادی در زیر نور و گرما قرار نگیرید تا نیازی به استفاده از مواد نگه دارنده نباشدقیمت نهایی و شرایط حمل و نقل کیک بعد از انتخاب کیک، مشخص شدن مواد داخل آن (استفاده از میوه و یا موز و گردو) قیمت تمام شده را از قنادی بخواهید. حتما زمان و ساعت تحویل کیک در محل برگزاری را با مدیر شیرینی فروشی بررسی و هماهنگ کنید، اگر شیرینی فروشی حمل و تحویل کیک را برعهده نمی گیرد حتماٌ برنامه ریزی درستی برای رسیدن کیک به محل عروسی انجام دهیدالبته شیرینی نهال مسئولیت حمل کیک های سفارشی شما را برعهده می گیرد و آن را به محل برگزاری مراسم می رساند  نمونه کیک های عروسی قنادی نهال  کیک عروسی چند طبقه فوندانتی با تزیین گل طبیعی کیک چند طبقه فوندانتی با تزیین گل کیک عروسی چند طبقه با تزیین فوندانتکیک عروسی مخملی با تزیین و رنگ های خاصکیک عروسی فوندانتی خاصکیک عروسی با تزیین کامل خامه

53

من به دنیا و هر چه در آن است اعتراض دارم من به خاطرات بدون تو اعتراض دارم چشمم به گرفته آسمان تو در تو من به باران بدون تو اعتراض دارم و نفسی که می پوشاند دیدگانم را من به نفس های بدون تو اعتراض دارم پر ز برف گشته کوچه ی ما گویا من به سفیدیِ بدون تو اعتراض دارم شرمنده ام زنده ام در فراق تو من به تپش قلب خود اعتراض دارم می گذرد شب های من با کابوس من به خواب های بدون تو اعتراض دارم منِ بی زار از لحظه های بدون تو من به هرچه که مستمش نیستی اعتراض دارم

مسافر باران

از سفر، نصیبم جز باران و باز باران چیزی دیگر نبود، از ورای تنهایی وقتی به مرور خویش می پردازم حس تازه‌ای در رگهای تنم  انگار‌ میان ابرها می دوم اگرچه روی زمین تنم،کاشته ام نهال عشقت را اما ببین: دستهایم بوی باران می‌دهند!» چند گاهیست ندیده ام تو را؟ چه‌‌ دور شده ام از خود باید به خویشتن خویش بازگردانی مرا! چون باد، باید برگردم به آغوشت، من جاده های شهرم را‌ حتی در خواب می شناسم! ای گم کرده مرا در سفر، مرا به خودت بازگردان، اگرچه تنم بوی سفر می دهد ببین اما مرا، تر از برهنگی یک قطره باران شده ام! اگر روزگاری نسیمی در خانه ات‌ را زد، شاید مسافری باشد از جانب شهر باران! دستهایت را به دور تنتش گره بزن مگر نمی دانی، دستهایش شاید بوی دلتنگی تنش بوی باران می‌دهد؟!» #زابل #هامون #هیرمند #سفر #حجت_فرهنگدوست  ششم فروردین ۹۸

کپسول گاز هانست مدل ULTRA حجم 220 گرم

کپسول گاز هانست مدل ULTRA حجم 220 گرم  قیمت محصول : 19500 تومان برند : Miscellaneous برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.       برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید. تصاویر بیشتر    

keyboard_arrow_up