قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

چرا کودک من وزن نمیگیرد ؟ آموزش چاقی

هفته ملی کودک

13 مهر : کودکان با نیازهای ویژه، فرصت های برابر14 مهر: کودک، آموزش، سلامت و ایمنی15 مهر: کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری16مهر: کودک، صلح، بازی و نشاط17 مهر: کودک، رسانه و  ارتباطاتمهر: کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه19مهر: کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی و اسلامی  . . .

هفته ملی کودک

 13 مهر : کودکان با نیازهای ویژه، فرصت های برابر14 مهر: کودک، آموزش، سلامت و ایمنی15 مهر: کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری16مهر: کودک، صلح، بازی و نشاط17 مهر: کودک، رسانه و  ارتباطاتمهر: کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه19مهر: کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی و اسلامی . . .

آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم  در تاریخ 28/09/98، ساعت30/10در فضایی صمیمی و دوستانه ویژه گروه سنی کودک در بخش کودک کتابخانه مرکزی (آیت الله مهمان نواز) برگزار گردید.این کلاس با استقبال اعضای کودک و نوجوان  روبرو شد و هرهفته پنج شنبه ها برگزار می گردد.این کلاس با کمک کتاب " آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم " نوشته علی قاسمی توسط کتابدار خانم  حمیده سلیمی برای اعضای کودک اجرا شد .تعداد 15 نفر از کودکان در این نشست  شرکت کردند . . . .

چگونه کودک را از پوشک بگیریم

از پوشک گرفتن بچه در سه روز

روزه کودک را از پوشک بگیرید + آموزش کامل
از
پوشک گرفتن کودک یکی از مراحل سخت برای مادران است که می توانند با رعایت
نکات ساده و روش صحیح کودک بدون پوشک این کار را به آسانی انجام دهند.

در سه روز کودک خود را از پوشک بگیرید
ادامه مطلب . . .

آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم

آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم " آموزش یا  مدی " در تاریخ 05/10/98، ساعت30/10در فضایی صمیمی و دوستانه ویژه گروه سنی کودک در بخش کودک کتابخانه مرکزی (آیت الله مهمان نواز) توسط کتابدار مریم رضا قلی زاده  برگزار گردید.این کلاس با کمک کتاب " آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن کریم " نوشته علی قاسمی توسط کتابدار خانم  حمیده سلیمی برای اعضای کودک اجرا شد .تعداد 14نفر از کودکان در این نشست  شرکت کردند . . . .

برگزاری چهارمین دوره کارگاه قصه گویی "مادر و کودک"

با حضور مادران و کودکان روستای خورمیز چهارمین کارگاه قصه گویی مادر و کودک در روز چهارشنبه 13 شهریور برگزار شد.
 در این کارگاه مسائلی همچون ارتباط با کودک، تشویق و تنبیه کودکان پیرامون قصه گویی و روش های قصه گویی و تاثیر آن در زندگی کودک آموزش داده شد.
 این برنامه با هدف مطالعه و بررسی کتاب های کودکان و تقویت ارتباط روحی و عاطفی میان مادر و کودک در کتابخانه برگزار می شود.
  . . .

کودکان همیار

نکاتی در سوق دادن کودک به سمت همیاری1. چیزی که خواستار آن هستید در حد توانایی های کودک و عاقلانه باشد:*وقت و نحوه انجام کار را به کودک واگذار کنید.*تغییراتی در دکور خانه باعث اشتیاق به همیاری در کودک میشود.*زمانی را فقط برای باهم بودن داشته باشید.2. شوخ طبعی را فراموش نکنید.3. قبل از تکرار حرفی به کودک اول مطمین شوید که صدای شما راشنیده یا نه. . . .

کودکان همیار

نکاتی در سوق دادن کودک به سمت همیاری1. چیزی که خواستار آن هستید در حد توانایی های کودک و عاقلانه باشد:*وقت و نحوه انجام کار را به کودک واگذار کنید.*تغییراتی در دکور خانه باعث اشتیاق به همیاری در کودک میشود.*زمانی را فقط برای باهم بودن داشته باشید.2. شوخ طبعی را فراموش نکنید.3. قبل از تکرار حرفی به کودک اول مطمین شوید که صدای شما راشنیده یا نه. . . .

رشد کودک: ماه اول تا سوم

رشد کودک: ماه اول تا سوم
در این ماه‌ها رشد قدی و وزنی کودک بسیار
سریع است. روند رشد کودک در این ماه‌ها مشابه رشد سریعی است که طی یک ماه
اول داشته است. در این ماه کودک بین 2.5 الی 3.8 سانت رشد قدی و در حدود
907 گرم رشد وزنی خواهد داشت. این اعداد تنها نشان‌دهنده میانگین مورد
انتظار هستند و امکان آن وجود دارد که روند رشد کودک شما آرام‌تر یا
سریع‌تر باشد و یا در مقطعی رشد او به طور ناگهانی زیاد شود. اگر در سن 6
هفتگی کودک شما بیش‌ازحد بی‌قرار است یا . . .

آموزش موسیقی کودک- معلم ارف

توضیحات درباره موسیقی کودک با نگرش ارف – شول ورک برای رده سنی 3 سال به بالا
نگرش ارف شول ورک که شاید در ایران به اسم ارف» به گوشتان خورده باشد یک رویکرد آموزش موسیقی است بر پایه عناصری که در زندگی طبیعی هر کودک اتفاق می افتد از جمله شعرهای کودکانه ، متل ها ، قصه ها ، بازی ها و جست و خیز های کودکانه ، آوازها و هنرهای دیگری که از فرهنگ بومی هر منطقه می آید و از این عناصر به عنوان ساخت مایه های اصلی آموزش موسیقی به روشی غیر مستقیم و خلاقانه استفاد . . .

آموزش فلوت ریکوردر

 
 
آموزش ارف برای کودکان
 
پژوهش حاضر در خصوص تاثیر موسیقی بر کودکان از سن 3 تا 12 سال بر موسیقی اُرف می باشد که این نوع آموزش گروهی است و آموزش ب و فلوت ریکوردر و هارمونیکا می تواند به صورت گروهی یا انفرادی باشد. باید توجه داشته باشیم که موسیقی برای کودکان از اُرف آغاز می شود. این نوع آموزش از موسیقی روشی است برای بهتر یادگرفتن و ایجاد اشتیاق برای کودکان در کلاس درس است. کلاسهایی که با شادی برگزاری می شوند و به زیبایی آراسته شده اند. موسیقی خ . . .

تِِأثیر موسیقی بر روحیه دانش آموزان

 به راه انداختن خلاقیت : موسیقی بخاطر جذابیتی که دارد خود ایجاد علاقه می کند و فرد را بطرف خود می کشاند با وجود اینکه در کشور ما حتی یک کتاب در زمینه آموزش موسیقی به کودکان در مدارس ارئه نشده است و در سطوح دیگر هم حتی یک واحد درسی موسیقی ارائه نشده است به طور میانگین هر کودک روزانه بیش از یک و نیم ساعت موسیقی گوش می کند کنترل خود مداری  :به خاطر رابطه استاد شاگردی که در کار موسیقی وجود دارد می تواند خودمداری کودک را کنترل کرد کودک یاد می گیرد ک . . .

معرفی سیده زهرا بحر خزان

   سیده زهرا بحر خزانعضو سازمان نظام روانشناسی و مشاورهعضو انجمن روانشناسی سلامت و سالمندیروانشناس کودک و نوجوانزوج درمانی و خانواده درمانیدرمان اختلالات رفتاریدرمان افسردگی،ترس و وسواسنویسنده کتاب چاقي،عوامل روانی اجتماعی تغذیهپژوهش های حوزه چاقينویسنده کتاب درمانگری بر اساس اصلاح سبک زندگی چالشی بربهبود تصویر بدنی و عزت نفس جنسی ن مبتلا به چاقي0912243794402177760350 . . .

فواید گوش دادن به موسقی

هدف از اولین آزمایش مشخص شد که آیا آموزش موسیقی کوتاه مدت (هشت هفته) به کودکان 8 ساله کمک می کند تا تغییرات زمین را در زبان تشخیص دهند (مورنو و بسون ، 2006). ما برای اولین بار بیست کودک غیر موزیسین را در یک کار تبعیض زمین آزمایش کردیم (مگن و همکاران ، 2006) که شامل سه شرط است: از نظر دادرسی متجانس ، ضعیف ناهماهنگ (35٪ F0 افزایش یافته) یا به شدت نامرتب (120٪ F0 افزایش یافته است). این محرک ها شامل 72 جمله اعلانی فرانسوی بود که از کتاب های کودکان گرفته شده بودند و . . .

خواب کودک و درمان بیخوابی کودک

یکی دیگر از عوارض اختلال در خواب کودک، پرخاشگری و خشک کودک است.زمانیکه کودکتان در زمان مناسب نخوابد، در کل روز بی حوصله است و به دلیل اینکه انرژی لازم را برای انجام کارهایش نداردبا کوچکترین چیزی دچار استرس و اضطراب می شود و پرخاشگری می کند.از این رو خواب کودک می تواند روی پرورش کودک تاثیر مثمر ثمری داشته باشد. . . .

چگونه کودک خود را با سليقه تربيت کنيم؟

بعضی از بچه ها ذاتا بی سلیقه به دنیا می آیند و با سلیقه کردن کودک کمی برای والدین دشوار تر میشود.برای با سلیقه کردن کودک نیاز به کارهایی سخت تر نداریم و به نظر ما دشوار می آید وکاری بسیار اسان است فقط کمی حوصله و وقت مناسب برای با سلیقه کردن کودک میشود.کار اول:بچه را به با سلیقه بودن تشویق کنید.برای اینکه کودک را به با سلیقه بودن تشویق کنید برای او وسایلی مانند:مداد رنگی.جامدادی.و. بخریدو به پاکیزگی او برسید و بهترین راهکار این است که به . . .

تدریس خصوصی ب و فلوت- آموزش موسیقی کودک

توضیحات درباره موسیقی کودک با نگرش ارف – شول ورک برای رده سنی 3 سال به بالا
نگرش ارف شول ورک که شاید در ایران به اسم ارف» به گوشتان خورده باشد یک رویکرد آموزش موسیقی است بر پایه عناصری که در زندگی طبیعی هر کودک اتفاق می افتد از جمله شعرهای کودکانه ، متل ها ، قصه ها ، بازی ها و جست و خیز های کودکانه ، آوازها و هنرهای دیگری که از فرهنگ بومی هر منطقه می آید و از این عناصر به عنوان ساخت مایه های اصلی آموزش موسیقی به روشی غیر مستقیم و خلاقانه استفاد . . .

مشاوره فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجواk

کودک انسان در بین سایر موجودات زنده در بدو تولد با توانایی های کمتری به دنیا می آید و از لحظه اول مراقبت و توجه زیاد والدین و اطرافیانش را برای رشد و بالندگی نیاز دارد.
در گذشته اکثر تمرکز والدین بر مراقبت های جسمانی مانند رسیدگی به غذا و خواب و سلامتی جسمی کودک بود و بیشترین کمک و راهنمایی نهایتا از اقوام و دوستان خانواده درخواست می شد اما امروزه با افزایش آگاهی خانواده ها درباره اهمیت مراحل رشدی کوک دلبندشان از نظر روانشناختی و افزایش نیا . . .

ایده مهارت زندگی

آموزش مهارت های زندگی در پایه ابتدایی
آموزش مهارت های زندگی در سنین پایین درک کودک را بالا می برد وباعث می شود که کودک از سنین خوردسالی مسئولیت پذیر شود.
                
                
  . . .

دلایلی که لجبازی کودکان را تشدید می کند:

1-کودک دلش میخواهدکه والدین با او بازی کنند ولی پدرو مادر یا وقت ندارند یا حوصله ندارند2-خشم درونی کودک ناشی از اضطراب و تنش هایش3-دلخوری کودک از والدین چون کودک منطق ندارد.4-تناقضات رفتاری والدین مثلا یک روز حالمان خوب است و با او بازی می کنیم و وقتی حالمون بد است حوصله بازی نداریم.5-مشکلات فیزیکی مثل گرسنگی ،خستگی،خواب6-عدم توجه کافی به کودک7-توجه بیش از حد به کودک و دخالت در بازی ها و کارهایش8-ناکامی،یعنیاگر به کودک بگوییم تو نمی تونی،تو بلد . . .

نقش هنر(نمایش بازی)در آموزش زبان

  به نام خدا
عنوان مقاله : نقش هنر(نمایش بازی)در آموزش زبان
چکیده:
هدف اصلی این مقاله،بررسی تاثیر بازی در رشد شخصیت کودک،تاثیر بازی بر پیشرفت تحصیلی کودک و تاثیر بازی در هوش کودک است.
برخی از داوران و موسسات آموزشی بر این باورند که بازی کردن نقش مهمی در یادگیری کودکان ندارد و تنها با کسب نمرات خوب است که معلوم می شود آنها مطالب جدیدی یاد گرفته اند ولی با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کودکان برخی از پیچیده ترین مسائل را با انجام بازی خاص . . .

چندکودک کاردرایران داریم؟؟

چند کودک کار در ایران داریم؟ارقام مربوط به کودکان کار متفاوت است. کودک در اشتغال در دنیا۲۷۰ میلیون نفر است. و کودک کار ۱۶۷ میلیون نفر است. گروه سنی کودک اشتغال بین ۵ تا ۱۴ سال ۱۴۴میلیون نفر در دنیا و بین ۵ تا ۱۴ سال ۱۲۰ میلیون نفر و بین ۱۵ تا ۱۷ سال ۴۷میلیون نفر است. تعداد کودک در اشتغال در سنین ۵ تا ۱۴ سال بیشترین تعداد را به خود اختصاص می‌دهد چراکه در سنین کودکی بیشتر امکان بردگی کشیدن وجود دارد. این آمار نشان می‌دهد که هدف اول برای مبارزه با . . .

کوچولو، سرت را بالا بگیر و بگو نه!

بچه های حرف گوش کن را همه دوست دارند. حتی صبورترین مادرها هم اغلب ترجیح می دهند در پایان یک روز سخت و خسته کننده، به جای مقاومت فرزندشان در برابر تصمیم های خود، بعد از تمام شدن حرف های شان یک چشم» شیرین بشنوند اما اگر نمی خواهید کودک تان قربانی زورگویی دیگران شود، از همین امروز به او مهارت نه گفتن را آموزش دهید.برای اینکه کودک تان نه» گفتن را یاد بگیرد، باید از خانه شروع کنید. اگر شما همیشه فرزندتان را مجبور به اطاعت کردن از خواسته های تان م . . .

آموزش تزیین خوشمزه تم تولد کودک

 برای تزیین تم تولد کودک می توانید خوراکی های مختلف مثل میوه ها، تنقلات و کیک و شیرینی را با توجه به مدل تم تولد تزیین کنید. این کار علاوه بر زیبایی جشن باعث تحریک اشتهای بچه ها می شود.
در اینجا روش تزیین میوه و تنقلات برای تم های تولد مختلف یاد داده شده است.
ادامه مطلب . . .

آموزش ترکیب رنگ

ترکیب رنگ ها روی شبدر
سن: 5-8 سال، 8-11 سال، 11-14 سال، 14 سال +
نوشته شده توسط: آندریا مولدر- سلاتر – کیندرآرت
ترجمه توسط: فائزه عاقلی – مربی نقاشی کودک
خلاصه:
کودکان رنگ های چرخه رنگ و ترکیب آنها را حین رنگ آمیزی تصاویر شبدر مرور خواهند کرد.
وسایل مورد نیاز:
کاغذ (آبرنگ) مربع (یا مستطیل شکل)
رنگ آبرنگ
قلم موی رنگ آمیزی
آب و ظرف
ماژیک سیاه ضد آب (یا مداد شمعی و پاستل روغنی سیاه)
روش کار:
با ماژیک یا پاستل سیاه دورتادور کاغذ خود را خط کشی کنید نگران نباشید . . .

برنامه های هفته ملی کودک

به مناسبت هفته ملی کودک برنامه های ویژه این گروه از کاربران در کتابخانه شهید مفتح دمق برگزار شد و معلمان و مسئولان مهد کودک از این برنامه ها استقبال کردند. در اینجا به خلاصه این برنامه ها اشاره شده است:  . . .

روبات آموزشی Miko 2؛ جدیدترین هم‌بازی کودک برای توسعه مهارت‌های ارتباطی و معلومات عمومی در تعطیلات ک

شرکت Miko اعلام کرد پرچم‌دارترین محصول آن‌ها برای ایام تعطیلات کریسمس در منطقه امریکای شمالی عرضه می‌شود.روبات Miko 2 یک روبات آموزشی کامل برای کودکان است. این روبات می‌تواند به روشی تعاملی و جذاب از طریق فناوری به کودکان آموزش دهد. Miko 2 از طریق ارتباطات صوتی، ویدیویی و غیره با کودک در ارتباط خواهد بود.در این روبات شاهد یک مرکز تعامل و تجربه به نام Hello Miko» هستیم که شما را به یاد دستیارهای صوتی مدرنی مانند Hey Siri» و Okay Google» می‌ان. دستیار ص . . .

آموزش شادی و سلامت روان به کودکان

شما به کودک خود کمک می‌کنید کارهایی مانند دستشویی رفتن، خوردن، خوابیدن، تغذیه سالم، ورزش کردن و مسواک زدن را یاد بگیرد، اما مطالب روانشناسی کودک برای آموزش سلامت روان به او چه می‌کنید؟ اگر نمی‌دانید چگونه باید به پرسش‌های مربوط به سلامت روان کودکان پاسخ دهید، بدانید که تنها نیستید. اگرچه در حال حاضر بسیار به این موضوع پرداخته می‌شود، اما در واقع، تعریف مشخصی از سلامت روان و مشخصه‌های آن وجود ندارد.
تا چندی پیش، سلامت جسمانی تنها به ع . . .

چند سخن درباره کودکان -آموزش ب و فلوت برای کودکان

 
چند سخن درباره کودکان -آموزش ب و فلوت برای کودکان
 
در این جا نکاتی رو بیان خواهم کرد که ارتباط مستقیمی به آموزش موسیقی به کودکان یا موارد زیر مجموعه آن ندارد و فقط صرفا برای این هست که کودکان شادی را تربیت کنیم و در کنارشان از زندگی لذت ببریم .ما باید زبان عشق کودک خود را بیاموزیم و درک کنیم و با آن زبان با آنها سخن بگوییم  تا آنها محبت شما را نسبت به خودشان را به طور کامل بفهمند. کودک باید مورد محبت و مهر قرار بگیرد تا در بزرگسالی فردی با . . .

نظارتها و آموزشهايي در مورد کنجکاوري کودکان

مهم است که مربیان و کادر آموزشی از اصول تربیت جنسی آگاه باشند و نظارت کافی را بر کودکان اعمال کنند. به علاوه مهد کودک‌ها می‌توانند از روانشناسان متبحر و متخصص جهت آموزش اصول جنسی به والدین و مربیان‌شان استفاده کنند. یک نکته بسیار مهم در این زمینه کسب اطاعات از یک منبع موثق است. به همین دلیل مدیر مهد باید قبل از دعوت هر سخنران یا متخصصی به مهد از سطح تحصیلات وی، مدرک دانشگاهی او و تبحر و تخصصش در این زمینه اطلاعاتی به دست آورد. چه بسا مهد . . .

فعالیتهای مرکز در هفته ملی کودک

در مورخه 1398/7/ مرکز خسروبیگ میزبان ده نفر از اعضای کودک ( پسر ) و ده نفر اعضای نوجوان ( پسر ) بود که با توجه به شعار هفته ملی کودک ، کتاب و فرهنگ مطالعه و همچنین کودک ، خانواده سبک زندگی ایرانی اسلامی فعالیتهای ذیل انجام شد.معرفی کتاب ( بازی با انگشتها )بحث آزاد (نقش خانواده در آموزش نظم به کودکان ، خانواده گسترده شامل چه اعضایی می باشد)قصه گویی ( راز آبگیر)بازی و سرگرمی ( توپ و لیوان )مسابقه ( فوتبال دستی )آزمایش علمی ( راز آبگیر)طرح ادبی ( قصه گویی م . . .

نگهداری و پرستاری سالمند و کودک در ورامین

مرکز پرستاری آرامش 
 
با مجوز رسمی  و سابقه درخشان در خدمت همشهریان عزیز✅اعزام نیروهای مورد اعتماد و آموزش دیده▶نگهداری سالمند (سالم ،ایزیلایفی،لگنی،اایمری,زخم بستر)▶همراه بیمار در بیمارستان▶همراه بیمار در منزل ▶نگهداری و پرستاری از کودک و نوزاد توسط مادریار،کودک یار✅مادریاران:افرادی دلسوز که تا حدودی جای خالی را در منزل پر می کند✅کودک یار:افرادی با تحصیلات بالا جهت شکوفایی و رشد استعداد کودکان
شماره های تماس
09129278172
02136257399
نشان . . .

نگهداری و پرستاری سالمند و کودک در ورامین

مرکز پرستاری آرامش 
 
با مجوز رسمی  و سابقه درخشان در خدمت همشهریان عزیز✅اعزام نیروهای مورد اعتماد و آموزش دیده▶نگهداری سالمند (سالم ،ایزیلایفی،لگنی،اایمری,زخم بستر)▶همراه بیمار در بیمارستان▶همراه بیمار در منزل ▶نگهداری و پرستاری از کودک و نوزاد توسط مادریار،کودک یار✅مادریاران:افرادی دلسوز که تا حدودی جای خالی را در منزل پر می کند✅کودک یار:افرادی با تحصیلات بالا جهت شکوفایی و رشد استعداد کودکان
شماره های تماس
09129278172
02136257399
نشان . . .

کارگاه پرورش خلاقیت و کاردستی (آموزش ساخت ماهی با نی)

کارگاه پرورش خلاقیت و کاردستی (آموزش ساخت ماهی با نی) در تاریخ 03/09/1398، ساعت 17:00 در فضایی صمیمی و دوستانه ویژه گروه سنی کودک با همکاری خانم فاطمه وحدانی و محدثه ناصری در بخش کودک کتابخانه مرکزی (آیت الله مهمان نواز) برگزار گردید.تعداد شرکت کنندگان در این کارگاه  14 نفر بودند.  . . .

تربیت کودک

یکی از پر هزین ترین بخش های زندگی امروزه مربوط به تربیت کودک است. انواع و اقسام هزینه های مختلف از مهد کودک گرفته تا دبستان و
 
ولی وقتی هر یک از این بخش ها را مورد کاوش قرار می دهیم. متوجه می شویم که اصلا کارایی ندارند و مانند سایر قسمتهای کشور دچار مشکلات عدیده شده اند. بعنوان مثال هر آموزشی که کودک را می گذاریم با دیدگاه صرفا مالی آن موسسه مواجه می شویم و از عملکرد ناقص آنجا ناراحت و دلگیر می شویم. ولی وقتی خوبتر نگاه کنیم متوجه می شویم که . . .

نه نگویید!!!(مهارت ارتباطی)

این روش جایگزینی برای عدم استفاده از "نه " در پاسخ دادن به خواسته های کودک و مواجه نشدن با عکس العمل او در هنگام "نه" شنیدن است.به جای "نه" گفتن به کودک خود "اطلاعات" بدهید.کودک (در زمان نامناسب): می خواهم بروم با دوستانم بازی کنم.مادر: در حال چیدن میز هستم ، میخواهیم شام بخوریم. . . .

نه نگویید!!!(مهارت ارتباطی)

این روش جایگزینی برای عدم استفاده از "نه " در پاسخ دادن به خواسته های کودک و مواجه نشدن با عکس العمل او در هنگام "نه" شنیدن است.به جای "نه" گفتن به کودک خود "اطلاعات" بدهید.کودک (در زمان نامناسب): می خواهم بروم با دوستانم بازی کنم.مادر: در حال چیدن میز هستم ، میخواهیم شام بخوریم. . . .

نحوه تفسیر نقاشی کودکان

 نحوه تفسیر نقاشی کودکانخطوط در نقاشی کودکخطوط نازک و هماهنگ در نقاشی کودک نشان دهنده ی سازگاری کودک است.خطوط کوچک وفشرده نشانه ی ناراحتی درونی کودک است.خطوط مارپیچ نشانه ی پرخاشگری در کودک است.خطوط نازک وملایم احساسات عاطفی کودک را میرساند.خطوط کوتاه خجالتی بودن و خطوط کمرنگ کمبود جوش وخروش را میرساند.اگر در صفحه نقاشی بیشتر از نصف صفحه خالی بماند ونقاشی کوچک باشد نشانه ی اعتماد به نفس پایین کودک است.اگر کودک مرتب نقاشی کند وپاک کند نشان . . .

سخنی با والدین (۱)

تربیت کودک تنها به عهده‌ی مادر نیست. نقش پدر تنها در پرداختن هزینه‌های زندگی نیست. کودک برای داشتن شخصیتی سالم نیاز به حضور پدر، بازی با او، محبت و توجه پدر دارد.
حضور مثبت پدر در زندگی کودک باعث ایجاد حرمت نفس، امنیت، اعتماد به نفس و توانایی بیشتر در کودک خواهد شد.
کودکانی که از توجه پدر در زندگی خود برخوردارند در نوجوانی کمتر دچار مشکل خواهند شد. . . .

سخنی با والدین

تربیت کودک تنها به عهده‌ی مادر نیست. نقش پدر تنها در پرداختن هزینه‌های زندگی نیست. کودک برای داشتن شخصیتی سالم نیاز به حضور پدر، بازی با او، محبت و توجه پدر دارد.
حضور مثبت پدر در زندگی کودک باعث ایجاد حرمت نفس، امنیت، اعتماد به نفس و توانایی بیشتر در کودک خواهد شد.
کودکانی که از توجه پدر در زندگی خود برخوردارند در نوجوانی کمتر دچار مشکل خواهند شد. . . .

۱۰ نکته‌ی علمی برای تربیت کودک باهوش و موفق

تمام والدین دوست دارند فرزند آن‌ها به عنوان یک کودک باهوش و موفق شناخته شود. یک کودک باهوش در مدرسه دانش‌آموزی موفق و در جامعه فردی بدون مشکل خواهد بود. تربیت یک کودک باهوش و موفق، دوران بزرگ‌سالی او را هم به عنوان فردی پیشرو تضمین خواهد کرد. اما چگونه کودک باهوش داشته باشیم؟ تربیت یک کودک باهوش چقدر ساده است؟ پدر و مادر در مسیر تربیت فرزند خود چه موانعی را پیش رو دارند و با چه مشکلاتی مواجه خواهند بود؟ یکی از بزرگ‌ترین سوالات والدین میزا . . .

یک قصه کودکانه خوب چه تاثیری روی کودک می‌تواند بگذارد؟

چیزی که تقریبا همه کودکان علاقه و اشتیاق فراوانی به آن دارند شنیدن قصه کودکانه است. دنیای کودکان دنیای قصه‌ها و ماجراهای پرهیجان است. کودکان در دنیای قصه بازی می‌کنند با قصه کودکانه‌ای که والدینشان برایشان می‌خوانند می‌خوابند بیدار می‌شوند وزندگی می‌کنند.
حتی کودکان شلوغ و پر جنب‌وجوش هم با آرامش به قصه‌ها گوش می‌دهند از قصه‌ها می‌آموزند و از آن پند و اندرز می‌گیرند و حتی در عالم خواب هم قصه‌ها را دنبال می‌کنند. اگر پدر و مادرها . . .

مثل یه سبد سیب سبز، دوستت دارم

دیدید یه وقتی فیلم یا سریالی به کسی پیشنهاد می‌دید و بعد می‌شینید با هم می‌بینیدش چه حسی داره؟ مدام انگار دوست دارید واکنشش رو بسنجید، دوست دارید خوشش بیاد، ارتباط برقرار کنه باهاش، دوستش داشته باشه؛ حالا، من این حس رو به این سرزمین دارم. وقتی کسی (از هموطنای خودمون) می‌گه از چیزی تو این خاک خوشش میاد، خوشحال می‌شم. ذوق می‌کنم اصلا.دیروز همکارم می‌گفت سیبای پاییزی رو خریدی؟ امسال سیبا خیلی خوشمزه‌ان» و من تو دلم ذوق کردم که سیبای پایی . . .

access_time آخرین بلاگ های به روز شده

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)