قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

چ زیاد شده فاصله مون غرورمون گرفت عشقوازمون

بزار از فاصله رد شم

می خوام از فاصله رد شمبگم هیچ فاصله ای نیستبگم این دوری غربتبرامون شکل گذر نیست بگم این تنهایی هامونمی مونه پشت یه دیوارمی شه پنهون تویِ حجمِ ،تلخ و سنگینِ یه رویا. بزار از فاصله رد شم.۹۸.۸.۲۲۱۰:۳۰ . . .

بهترین روش تایپ نیم فاصله در نرم افزار ورد

اگر تمایل دارید که نیم فاصله را در نرم افزار ورد تایپ کنید به راحتی این کار امکان پذیر است. اصلا چرا از نیم فاصله باید استفاده بشه ؟ 
چرا باید از نیم فاصله یا فاصله مجازی استفاده کنیم؟
از جمله موارد استفاده از  فاصله مجازی شامل موارد زیر می باشد:
استفاده از فاصله مجازی و نیم فاصله ظاهر آراسته و زیبایی به متن می بخشد و خواندن متن را نیز آسان تر می کند.
از جمله ویژگی های یک تایپیست حرفه ای این است که فاصله مجازی را در هنگام تایپ کردن رعایت کند.
به . . .

شعرم ترانه‌ام سخنم بوی گل گرفت

بوسیدمت لب و دهنم بوی گل گرفتبوییدمت تمام تنم بوی گل گرفتگل‌های سرخ چارقدت را تکاندی وگل‌های خشک پیرهنم بوی گل گرفتبا عطر واژه‌ها به سراغ من آمدیشعرم ترانه‌ام سخنم بوی گل گرفتای امتزاج شادی و غم، در کنار توخندیدنم، گریستنم بوی گل گرفتاز راه دور فاتحه‌ای دود کردی ودر زیر خاک‌ها کفنم بوی گل گرفتتا آمدی به میمنت بوی زلف تودر باغ، یاس و یاسمنم بوی گل گرفتگرد از کتابخانه‌ی من برگرفتی وتاریخ مرده و کهنم بوی گل گرفتخون تو دانه دانه شبیه گل ان . . .

حالم را گرفت

قیمتِ سیگار؛ حالم را گرفتداغیِ سشوار؛ حالم را گرفت
تنگیِ تیشرت؛ قلبم را شکستچسبیِ شلوار؛ حالم را گرفت
جنگ، بی آبی، تورّم، قطع برقمجریِ اخبار حالم را گرفت
فکر می‌کردم که خیلی خوشگلم!!دیدن گار » حالم را گرفت
آدمِ بی کار؛ وقتم را ربودآدمِ پرکار حالم را گرفت
گرچه بابا داد پولش را ولیقیمتِ تالار حالم را گرفت
هی خدا بخشید جرمم را ولیوقتِ استغفار حالم را گرفت!
زیر میزی، نرخِ دارو، آمبولانسغصه‌ی بیمار حالم را گرفت
گُل مرتّب کرد احوالِ مرادر ک . . .

دلنوشت

ماهی کوچک قرمز به ماه میگوید:دلم گرفته از این همه فاصله های بی خودی، که مدام مثل خوره، روح و روان آدم را می خورد. میدانی جان دلم، عشق  با همه ی آرامش و لذتی که دارد، دردناک ترین و زجرآورترین  احساس است وقتی که بین من و تو یک جاده ی طولانی و کیلومتر ها فاصله باشدو هیچ راهی نیست ه این فاصله های،لعنتی را کوتاه کند. فاطمه شعیبی . . .

112*

 قصه اینجاست که شب بودو هوا ریخت بهممن چنان درد کشیدم که خدا ریخت بهمصاف بود آب و هوایم که دو چشمت باریدکه به یک پلک زدن آب و هوا ریخت بهم.دست در دست خدا بودی و با آمدنمعاشق من شدی و رابطه ها ریخت بهم.وای مردرویاهایم ببخشید مراعشق بعدی شدم و بین شما ریخت بهم.فاصله بین من و تو نفسی بود ولیرفتی و وسوسه فاصله ها ریخت بهم.قصد این بود ک عاشق بشویم اما نهعشق ما از همه زاویه ها ریخت بهم.نیمه شب بود خدا بود و من بی سیگارلعنتی رفتنش اعصاب مرا ریخت ب . . .

خط فاصله -

به تاریخ های روی سنگ قبر نگاه کنید:تاریخ تولد – تاریخ مرگآنها فقط با یك خط فاصله از هم جدا شده اندهمین خط فاصله كوچك نشان دهنده تمام مدتی است كه ماروی كره زمین زندگی كرده ایمما فقط به اندازه یك ” خط فاصله” زندگی می كنیم!و ارزش این خط كوچك را تنها كسانی می دانندكه به ما عشق ورزیده اندآنچه در زمان مرگ مهم استپول و خانه و ثروتی كه باقی می گذاریم نیستبلكه چگونه گذراندن این خط فاصله استبیایید به چرایى خلقتمان بیاندیشیمبیایید بیشتر یكدیگر را دوس . . .

غزل دیوار

یاد آن روز به خیر این همه دیوار نبوداین چنین بر دل ما گرد غم یار نبودچشم بی واسطه آن روز خدا را می دیدحیف شد چشم دلم لایق دیدار نبودمی شكستیم پل فاصله را با هر گامبین ما و شـهدا فاصله بسیار نبودداغ دل بود و غم جـاری ایام ولـیروی آیینه دل این همه زنگار نبودکربلا بود، خطر بود، خدا با ما بودزندگی‌ بود، ولی‌، این‌ همه‌ تكرار نبودكاش می ریخت تمامیت این فاصله هاكاش بین من و دل این همه دیوار نبود  (سعیدی راد) . . .

ویژگی‌های خاص هتل مدینه الرضا مشهد

ویژگی‌های خاص هتل مدینه الرضا مشهد
در رزرو هتل مشهد به این موارد توجه نمایید.
استخر، سونا و جکوزی به صورت مجزا برای بانوان و آقایان به همراه استخر کودک
کتابخانه
اتاق ویژه جانبازان و معلولین
استفاده از کارت یکسان سازی
در این هتل دو مجموعه آبی مجزا برای استفاده بانوان و آقایان در طبقه ۱- هتل تعبیه شده است.این مجموعه‌ها با طراحی منحصر بفرد و دارا بودن محیطی آرام، با همه امکانات رفاهی و سالن بدن‌سازی و ماساژ آماده ارائه خدمات به مسافران عزیز . . .

با قهر کردن فاصله ها زیاد میشه

❌با قهر کردن فاصله ها زياد میشهوقتی ناراحتین سنگینتر برخورد کنید، کمتر بخندید ولی قهر و لجبازی ممنوعبه این نحو راه آشتی را برای همسرتان باز میگذارید و مشکل هم سریعتر حل میشود
روابط جنسی سالم و شرعی±وبلاگ . . .

آهای فاصله

 آهای فاصلهبا تو هستم .صدایم را می شنوی؟؟؟؟تا کجا می خواهی پیش بروی؟به گمانت هر چه بزرگتر می شویاو را دورتر می کنی؟نه!!!!!!!!!!!فاصله خبر نداریتو با این دوری هایت مرا به او نزدیکتر می کنیمگر نمیدانی آخرین نقطه دنیا پشت سرت است؟؟حالا هر چقدر که دوست داری برو . . .

غفلت تا چه حد

 اینبار که به قبرستان های شهر رفتید،روی یکی از آنها بایستیدفاصله شما تا آنها به نیم متر هم نمیرسد!فرق شما و آنها تنها در "نیم متر" فاصله استبه فاصله ها فکر کنید، به کارهایتان، به نیم متر ها.هیچ کس از فردا خبر نداردشاید تا فردا فاصله شما با آدم‌ها تنها نیم متر شودزندگی را به کام هم تلخ نکنیم!خوشبختی و آرامش یعنی:توانایی سپاسگزاریو لذت بردن از انچه که هستیدو انچه که دارید.نه خوب زندگی کردیم نه اماده رفتنیم . چکار کردیم با خودمون  . . .

بازه زمانی جدید

ی بازه زمانی هم داریم به اسم " یه نخ سیگار "از اونجایی که در حد بین الملی صحبت میکنیم .اون مارلبورو فیلتر پلاسی که میکشی عزیزم جزعه اون بازه زمانی حساب نمیشه !ترجیحا ونستون :)مثلا ; فاصله ی خونمون تا سوپری : نیم نخ سیگارفاصله ی تا مغازه علی بویه :))))   2 نخ سیگارتایم کاری من نیم پاکت سیگارفاصله ی ارزا شدن یکی از دوستان :))) 1 کام سیگار :))))))))))) . . .

کاهش سهم نفت از صادرات به یک سوم/ عرضه ارز از تقاضا پیشی گرفت

همتی خبر داد؛کاهش سهم نفت از صادرات به یک سوم/ عرضه ارز از تقاضا پیشی گرفترئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه سهم نفت از کل صادرات کشور به یک سوم کاهش یافت، گفت: با این حال هنوز نتوانسته ایم از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم.به گزارش  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روز گذشته عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در خصوص اقتصاد نفتی و کاهش وابستگی درآمدهای صادراتی به نفت اظهار نظر کرد و از کاهش اثر تحریم های ظالمانه با ادامه این رو . . .

بسیج و ولایت

 مفهوم بسیج در غدیر امامت معنا گرفت
 وقتی پیمبر دست علی بالا به پهنا گرفت
 مفهوم بسیج با حضرت آدم در اول خلقت
 وقتی ز نور اهل بیت آدم تن رعنا گرفت
 مفهوم بسیج را فاطمه خوب تفسیر کرد
 در دفاع از ولایت میخ و در جان آنا گرفت
 مفهوم بسیج با امام حسن گرامی تر شد
 برای حفظ دین از معاویه صلح بینا گرفت
 مفهوم بسیج خون ثارلله است تا بینهایت
 دین زنده از آن و بسیج از آن مبنا گرفت
 مبنای بسیج حضرت عباس بن علی است
  مشق ما داد و هماره لشکر توانا گرفت . . .

فاصله

هرگز از دوری این راه مگو!و از این فاصله ها که میان من و توستو هرگاه که دلت تنگ من است،بهترین شعر مرا قاب بکنبه نگاهت بگذار!تا که تنهایی ات از دیدن من جا بخورد!و بداند که دل من با توستو همین نزدیکی ستمثل این که این دل، آدم بشو نیست !با لبخندت خر می شود و با دوریت سگ !اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیستوفا آن است که اسمت را درون سینه ام دارمزمانی من و تو ” بودیم و دیگران” در کنارمانحال ” من و تو هستیم اما دیگران ” بین ماننه این نگاهنه این بغ . . .

زیر سایه تون نباشیم!

یه بابایی که نمیدونم کی بود میگفت مهمترین هنری که باید یاد بگیرید هنر فاصله هاست."م": رو سه سال فقط باهاش چت کردم. هرگز ندیدم و میدانم هرگز نخواهم دید. بخاطر بیماری خاصش و شاید نخواستنش. هرچند میدونم دوستان بسیار داره و معاشرت بسیار. از ایشون همینقدر برای من کافیه و در قلب من است."ژ": رو دو سالی هست که میشناسم، با جزییات بسیار، اما بعد از اولین دیدار گفتم آیا تکرار میشه؟ گفت "زندگی ادامه داری، میدونی" بهش خرده ای نمیشه گرفت. طبیعتشه. پس از دور نگا . . .

یار جانی خطّه‌ی خوبان گرفت

یار جانی خطّه‌ی خوبان گرفتجان خرید و جان بداد و جان گرفت
این زمین و این زمان بازی اوستهر دو سوی مرگ را ایشان گرفت
اغتشاش روزگار از کس مبیناین تکانْ عالم ز شصت آن گرفت
لرزش دست من و ضربان دوستاین چنین تحفه نه کس آسان گرفت
این چنین رقصی که ناپیدا خوش استاین چنین کوبی که دل جنبان گرفت
این همه شوری که خلق از خویش زدحضرت حق جمله را تاوان گرفت
گفت حلمی حرف نور و پر کشیدسایه در دنباله‌اش طغیان گرفت
موسیقی: Worakls - Inner Tale . . .

كاش ميشد زندگي از سر گرفت

كاش میشد زندگی از سر گرفتاز قفس بیرون پرید و پر گرفتكاش میشد در ته ِ تقویم عشقبرگی افزون كرد و یا دیگر گرفتکاش میشد در خزان  ِ زندگیمیوه ی عشقی از آن نوبر گرفتكاش میشد در ره پر دام عشقوصله ای را از دل پنچر گرفت حبیب اوجاری1391.2.6  . . .

فاصله، جوهر اعجاز

مقاله پذیرفته شده در پنجمین همایش اعجاز قرآن کریم
فاصله، جوهرِ اعجاز
 
فاصله در پایان آیات، پدیده‌ای است که یکی از وجوه امتیاز قرآن نسبت به شعر و نثر عربی به حساب می‌آید و از عواملی است که قرآن را از اسلوب شناخته شده‌ی سخن نزد عرب خارج می‌سازد. بسیاری از دانشمندان این پدیده را از وجوه اعجاز قرآن برشمرده‌ و برخی نیز آن را مغز و جوهر اعجاز نام نهاده‌اند. بر عکس کتاب‌های اعجاز به زبان عربی که حتما به موضوع فاصله پرداخته‌اند در زبان فارسی مت . . .

پاریس ناتمام-پارت سوم

ساعت 8 صبح با صدای زنگ موبایلم بیدار شدم که دیدم یاشاره.با صدای گرفته و خواب الویی گفتم-الو یاشار چی میخوای کله صبح از من-بهار تو که هنوز خوابی مگه قرار نبود ساعت 9 بریم کلاس گیتار پیش مسیح-الان که ساعت 8 تازه-پاشو بهار ما ساعت 8و نیم جلو در خونتونیم عجله کن لطفاو تلفن رو قطع کرد.از روی تختم بلند شدم و موهای بلندم رو شونه کردم و بافتمشون.شلوار لی و یک هودی لیمویی با یک شال مشگی پوشیدم و یک رژ صورتی ملایم زدم و رفتم پایین.که دیدم مامان و بابام بنیام . . .

هتل جمیرا بیچ در دبی

 نام لاتین هتل: Jumeirah Beach Hotelکشور: امارات متحده عربیشهر: دبیمنطقه: الصفوح (Al Sufouh)ناحیه: ساحلیدرجه هتل: پنج ستارهآدرس: Jumeirah Beach Road, Umm Suqeim, Dubai, United Arab Emiratesفاصله تا مرکز شهر: 15 کیلومترفاصله تا فرودگاه: 27 کیلومترفاصله تا دریا: 0 کیلومتر . . .

زنگ مدرسه، زنگ شادی‌

هنوز هم وقتی صدای زنگ مدرسه به صدا درمی‌آید، این شور و هیجان و شادی است که در میان بچه‌ها تکثیر می‌شود. شاید همواره با این سؤال مواجه شده باشید که چرا وقتی صدای زنگ مدرسه به صدا در می‌آید و پایان ساعت درس و کلاس اعلام می‌شود، بچه‌ها با جیغ زدن و فریاد کلاس‌ها را ترک می‌کنند. اخیرا برای پاسخگویی به این سؤال تحقیقاتی انجام گرفت که اشاره به آن جالب توجه است. در این آزمایش که روی 10 مدرسه در شهر تهران انجام گرفت، ‌نتایج به دست آمده نشان داد که . . .

تا رسیدن به تو  تنها قدمی فاصله استتا رسیدن به تو ای خالق وای رازق وای راحم وای قادر  وای عالم وای حافظ وای صابر و.ای حقتا رسیدن به بهشت تو کمی فاصله استقدمی بر دل و بعدش قدمی بر جنتو در آن بین اگر از غفلتمان بود گناهیبگذرد بی منت. . . .

هتل تایتانیک بیچ لارا در آنتالیا

 نام لاتین هتل: Titanic Beach Lara Hotelکشور: ترکیهشهر: آنتالیامنطقه: ساحل لاراناحیه: ساحلیدرجه هتل: پنج ستارهآدرس: Lara Turizm Merkezi, Lara Antalyaفاصله تا مرکز شهر: 17 کیلومترفاصله تا فرودگاه: 12 کیلومترفاصله تا دریا: 0 کیلومتر . . .

فاصله

یکی از قشنگ ترین شعرهای فاضل نظری به نظرم این شعر هست که اون بیت معروف مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب ، در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست» توی این شعر اومده. سالها قبل این بیت رو شنیدم بودم و نمیدونستم از فاضل نظری هست. امشب بیت اولش روی زبونم بود و با خودم زمزمه میکردم
بی‌قرار توام و در دل تنگم گله‌هاستآه! بی‌تاب شدن عادت کم حوصله‌هاست
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آبدر دلم هستی و بین من و تو فاصله‌هاست
آسمان با قفس تنگ چه فرقی داردبال . . .

فاصله زیاد

هم اکنون هر چی می گردم دلیلی برای خلقتم پیدا نمی کنمهر چی سعی می کنم به نکات مثبتم فک کنم نمی بینمشون.انگار آب شدن رفتن تو زمینامروز از اون روزاست.از اون روزایی که قراره با یکشنبه ها بجنگم که به خودم ثابت کنم یکشنبه ها روزای بدی نیست.ولی شکست می خورمحتی تو جاهایی که در معرض دیدمه می نویسمBe Happy ولیاز اون روزایی که خودمو تو اتاق حبس می کنم.از اون روزایی که دلم گریه بلند بلند و زار زار می خواد ولی نمیشه.از اون روزایی که مجبور میشم دستم . . .

پیشنهاد

پنج شنبه وقتی داستانم سر کلاس مورد نقد قرار گرفت زياد توجه نکردم احساس کردم نقد نیست یه جور سلیقه در نوع نوشتن بود اما استاد . مثل همیشه برام قوت قلب و یه تشویق بود نوع صحبتش بهم آرامش عجیبی میده با انگیزه ترم میکنه کم حرف هست از زياد سوال پرسیدن بدش میاد تمام مدتی که بچه ها داستان میخونند احساس میکنم خوابه اما موقعه نقد متوجه میشوی به تمام داستان با جزییات خوب گوش داده و حرفهایش تاثیر گذارهزمانی که کلاس تموم شد رفت تو اتاقش چند ثانیه طول ن . . .

راهی که باید رفت.

یا ودود.ب.    احساس می‌کنم این مسافرت منو تغییر داده یا بهتره بگم، منو متوجه تغییراتم کرده یا هردوی اینها. حتّی، متوجه تغییرات جهان پیرامونم شده‌ام. آدم‌هایی که می‌شناختم، تغییر کردند. چشم‌ها و نگاه‌شون، احساس‌هاشون، نیازهاشون، روابط و شکل ارتباط‌ گرفتن‌شون، اولویت‌ها و دغدغه‌هاشون و.، همه تغییر کردند. فاصله‌ام زياد شده. به‌گونه‌ای که مرزها و تفاوت‌ها روشن‌تر و محکم‌تر شدند. انگار بخش مهمی از گذشته‌ام، در آینده‌ام جایی ندا . . .

طراحی بافل (Baffle) در مبدل حرارتی

از حباب ها در مبدل حرارتی پوسته و لوله استفاده می شود تا مایع را به طرف لوله هدایت کند. آنها به صورت عمود بر روی پوسته می چرخند و بسته نرم افزاری را نگه می دارند ، از جلوگیری از ساییدگی لوله ها در طول طولانی. همچنین می توانند از لرزش لوله‌ها جلوگیری کنند. متداول ترین نوع بافل ، بافل سگمنتال است. بافل های قطعه ای نیم دایره ای در 0 درجه به سمت حفره های مجاور جهت داده می شوند و مایعات را مجبور به جریان به سمت بالا و پایین بین بسته های لوله می کنند. . . .

گشتم.

دنبال شعری از تو گشتم، عکسی، یادگاری، حرفی، یادی.دو ساعت است که با چشمان خسته می گردم، چه می خواهم و چرا، نمی دانم. دنبال یادی از تو هستم. شاید در یادهای تو، یادی از خودم را پیدا کنم. شاید مثل همیشه آن چنان ردپایت را شسته ای که دستم خالی بماند ولی قلبم پیوسته شهادت می دهد من این جا بوده ام. در و دیوارش آشناست، هرچند حضورم انکار می شود!کجا بودی؟ عکست را دیدم. صدایت را شنیدم اما مثل همیشه دستم خالی است. چه غربتی امشب را گرفته است! صدایت ساکت است. چه . . .

لب دیوار نشین ها

حالا که در کربلا از دیوار سفارت ایران بالا رفتن باید یکی بهشون بگه از دیوار یکی نرو بالا که از دیوارت بالا می رن . شاید شما زخم ما را باز کردید ولی خوشبختانه پوست ما کلفته ما مثل چشم شیاریها کتاب غرور و تعصب را نخوانده ایم . ما را هر چه دلتان بخواهد می توانید فرض کنید از وقتی که ما ادم فرض نشده ایم  هر چه فکر کنی هستیم مثل کودکی هستیم که از سوراخ در می بینه چطور دارن پدر و مادر مفنگیش درباره او تصمیم می گیرند ولی او جرات فرار نداره . مثل دانش اموزی . . .

روش درمان دندان های فاصله دار

روش درمان دندان های فاصله دار
 
 
 

یکی از نشانه‌های زیبایی داشتن لبخند زیبا است. تعریف لبخند زیبا بدون در نظر گرفتن سلیقه افراد معمولا شامل دندان‌های مرتب و سفید می‌شود. شک نکنید اولین چیزی که یک خنده را زیبا می‌کند دندان‌هاست. فرم فک و دندان در رضایت شما از لبخندی که می‌زنید تاثیری بسزا دارد. گاهی برخی از ما ایرادهایی را در فرم دندان‌های‌مان احساس می‌کنیم اما نمی‌دانیم مشکل اصلی کجاست.
ادامه مطلب . . .

شش روز خوب و عجیب

اولش که اصن داغون بود. نه میشد اسنپ گرفت، نه همراه بانک وصل میشد، اصن یه وضعی. فقط میشد سایت فارس رو باز کرد. بعد یه مدت خب راه افتاد! کم‌کم دیگ خیلی از سایتا باز میشد ولی خب توییتر و اینستا و تلگرام باز نمیشد.خوبیش این بود که کمک کرد از این گوشی فاصله بگیرم و از روزی سه چهار ساعت استفاده از گوشی به روزی یکی دو ساعت و کمتر برسم، فقط امیدوارم همینطور بمونه!بدی هم داشت! اینکه این زنجیره پست‌های هر روزه من پاره شد! و پنج روز خالی موند :(فعلا. . . .

مسئولیت

گاهی میان توقعات ما از زندگی و حقایق و واقعیات موجود در زندگی، فاصله می افتد. فاصله هایی کوتاه یا بلند.وجود یا عدم وجود این فواصل دلایل گوناگونی دارد: خانواده، تحصیل، جامعه، شرایط اقتصادی و . و خودمان.که البته مهم ترین و تاثیرگذارترین دلیل ایجاد یا از بین بردن این فاصله ها، خودمان هستیم.توقع غلط داشتن یا درست استفاده نکردن از شرایط یا نبود فضای مناسب یا در هر دلیل دیگر، رد پایی از خودمان و تصمیم ها و کارهایمان وجود دارد.پ ن اول: کم کاری و سست . . .

حمید مصدق / می توانی تو به لبخندی این فاصله را برداری!

 در میان من و تو فاصله هاستگاه می اندیشم،- می توانی تو به لبخندی این فاصله را برداری!تو توانایی بخشش داریدستهای تو توانایی آن را دارد- که مرازندگانی بخشدچشم های تو به من می بخشدشورِ عشق و مستیو تو چون مصرعِ شعری زیباسطرِ برجسته ای از زندگی من هستی. حمید مصدق مطالب مرتبط :اشعار حمید مصدق . . .

رهیافتی به رابطۀ فاصله با قافیه و سجع

رهیافتی به رابطۀ فاصله با قافیه و سجع
محمدعلی مهدوی راد, علی اصغر ی
http://paper.razavi.ac.ir/index.php/quran/article/view/2733

چکیده
فاصلۀ قرآنی» را به قافیه و سجع تشبیه کرده‌اند. آیا فاصله همچون قافیه و سجع است؟ این مقاله در صدد بررسی ارتباط این سه اصطلاح و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن‌هاست. فاصله و قافیه هر دو در پایان مقطع سخن آمده و به آن ضرب‌آهنگ می‌دهند؛ با این تفاوت که آنچه برای قافیه عیب به حساب می‌آید، در فاصله عیب نیست. فاصله و سجع نیز در طول تاریخ، سه . . .

غمخوار من به خانه ی غم ها خوش آمدی

نمیدونم کجای دنیایی ؛ صدامو میشنوی یا نه ؛ میبینیمون یا نه 
خواستم برات بگم که ما له شدیم .بغض هامون ترکید . اشک هامون سرازیر شد و غرورمون شکست .
خواستم بگم معنی حسرت رو خوب میفهمم حالا با پوست و استخون 
خواستم بگم زندگی اصلا ارزش اینهمه شکستن و خورد شدن و دوباره ساختنو نداره برام .
خواستم ازت بپرسم چرا هیچی برام مثل یه زندگی نرمال نبود 
خواستم برات بگم از بریدن و بریدن و بریدن 
کجای دنیایی؟
منو با اینهمه فکر و خیال و حسرت و دست خالی و قلب ش . . .

فاصله

فاصله وقتی معنا پیدا میکند که مبدا و مقصدی هم در کار باشد. اگر ندانیم از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم، فاصله چطور معنا می‌شود؟◾روزهایی که انقلاب پیروز شد، روزهای اوج التهاب ی و اجتماعی و حتی فرهنگی بود. روزهایی که جریان‌های مختلف، هر کدام حرف‌های مختلف می‌زدند و جلوی هم صف آرایی می‌کردنداز همان ابتدای شروع انقلاب اسلام بر امپریالیسم، یعنی از همان روزی گفتند مصرف توتون و تنباکو حرام است، تا همین امروز که منِ جوانِ نسل سومیِ انقلا . . .

اینکه دیگر یار با ما یار نیست

.اینکه دیگر یار با ما یار نیستیار هست، اما کسی با یار نیست.تا نباشد فاصله، ره بیهده استفاصله بسیار و ره تا یار نیست.من که باید گم شوم هم گشته‌امبی تو هر جایی که آنجا یار نیست.بر درِ دریای هستی موج‌زنخوش‌گمانم، وه که دریا یار نیست.می‌زند بر سقف دنیایم چراغتا بگوید دین و دنیا یار نیست.گیج‌تر از مور بر اهرام مناز چه می‌نالم که دردا یار نیست.در دل کابوس خامی سوختمبس که پختم با خود اینجا یار نیست.۲۲ فروردین ۸۸ . . .

اینکه دیگر یار با ما یار نیست

.اینکه دیگر یار با ما یار نیستیار هست، اما کسی با یار نیست.تا نباشد فاصله، ره بیهده استفاصله بسیار و ره تا یار نیست.من که باید گم شوم هم گشته‌امبی تو هر جایی که آنجا یار نیست.بر درِ دریای هستی موج‌زنخوش‌گمانم، وه که دریا یار نیست.می‌زند بر سقف دنیایم چراغتا بگوید دین و دنیا یار نیست.گیج‌تر از مور بر اهرام مناز چه می‌نالم که دردا یار نیست.در دل کابوس خامی سوختمبس که پختم با خود اینجا یار نیست.۲۲ فروردین ۸۸ . . .

اگه حوصله تون سر رفته تعارف نکنید! + سه مورد دیگر

1) آلبوم های عکس قدیمی رو آوردیم نگاه کنیم. یه عکس از فاصله دور گرفته شده بود. یهو با انگشتاش میخواست عکس توی آلبوم رو زوم کنه! o_O
 
2) میگه رفته بودیم رستوران. منوی غذا رو برداشته هی با انگشتش نوشته های منو رو میخواسته بکشه بالاتر تا بقیه منو بیاد تو صفحه! O_o
 
3) رفته بودم مسجد واسه نماز جماعت. جایی که ایستاده بودم دقیقا مرز بین دو تا فرش بود که یه ذره بینشون فاصله افتاده بود. خانم کناریم گفت اینجا جات خوب نیست پاهات درد میگیره. گفتم نه خوبه راحتم. . . .

وقتی جانشین پیامبر با قرآن آشنانبود چگونه قرآن را به ایرانیان معرفی کرد؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب تاریخ یعقوبی و المصنف میخوانیم ک(قریب به این مضمون)بعد از وفات پیامبرص،عمر میگوید بخدا قسم پیامبر نمرده است و نمی میرد و
ولی ابابکر میگوید خداوند خبر فوت پیامبر ص را به ما داده است ((آنکه میت و آنهم میتونی))عمر قسم میخورد بخدا سوگند گویا من هرگز این آیه را نخوانده بودم. این داستان گویای حقیقیتلخ است از سرنوشت اسلام،آنکه بعد از آن همه تلاش پیامبر ، صحابه پیامبر بر خلاف سنت پی . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)