قاطی پاتی

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به قاطی پاتی بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف قاطی پاتی این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

ﻭاﻱ اﮔﻪ ﻳﺎ ﺭﻭﺯﻱ ﺑﻴﻦ مﺩﻧﻴﺎ ﺟﺪاﻳﻲ

فصل پاييزي من .

بالاخره رسید آن روزی که پیش بینی هایم محقق شودبالاخره رسید روزی که برای همیشه از هم جدا شویمگرچه اینگونه جدایی در تصور و باورم نبود اما .می گویی موقتی است و ابدی نیستاما منیقین دارم که این شروعابدی است .جسم نحیفم تاب این سختی و جدایی ناگهانی را ندارد اماچشم امیدم به رحیمیت اوست که همراه همیشگی مخلوقات خویش است . فهو معکم این ما کنتم . . .

فصل جديد(تابستان)

فصل تابستان چند روزی است كه شروع شده و دو سه روزی است كه هوا تابستانی نیست و سردتر شده.امروز روزی است كه ناوگان آمریكای جنایتكار حمله ی دد منشانه به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران (1367 ه ش ).روز افشای حقوق بشر آمریكاییروز پنج شنبه هم كه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها كه روز دختر نام گذاری شده برتمام دختران مبارك باشد. . . .

امداد خودرو شبانه روزي در شيراز

امداد خودرو شبانه روزی در شیراز09173102924خدمات امداد خودرو در شیراز شامل موارد زیر است :حمل اتومبیل به تمام نقاط کشور با بیمه و بارنامه رسمیحمل با یدک کشحمل و نقل درون شهری انواع خودرو (خاموش ، صفر ، آفرود ، ون ، کلاسیک ، تصادفی و .)امداد باطری در شیرازاعزام مکانیک در محل با لوازم یدکی دیاگ بصورت شبانه روزیمجهز به مجتمع تعمیرگاهی ، صافکاری ، نقاشی ، مکانیکی ، تنظیم موتور ، برقکاری، تراشکار با کادری مجرب و متعهد . . .

شعر نو (راز شادی)

به لب خندان ولی در دل اسیریبه سالت كم ولی در چهره پیریهمان خنده كلید ره گشایی استولیكن اخم آن راه جدایی استهر آن گه از بلا آزرده گشتیدلت را پر بده در كوه و دشتیفرو رفتن درون حصرت و غمكند روزی برایت اندك و كمچرا سنگش به سینه میزنی توچرا دائم دچار ماتمی تومگر از غم نصیبی برده بودیمگر از میوه اش تو خورده بودیولیكن شادی اندر زندگانیشود سرمایه ای تا در نمانیكند این شادی عزمت را دو چندانشوی دائم به جای غم تو خندانشود صدها فرشته بنده توشود دل ها اسی . . .

نوشته هاي

دلــــــــــــــــــــــــــــــــــت که شکست.ســــــــــــــــرت را بگیر بـــــــــــــــــــــالا.تلافی نکنفریاد نزن.شرمگین نباش.حواست باشد،دل شکسته،گوش هایش تیز است.مبادا دل و دست آدمی را که روزی دلدارت بود،زخمی کنی.مبادا فراموش کنی که روزی شادیش،آرزویت بود.صبور باش و ساکت.بغضت را پنهان کن.رنجت را پنهان تر. . . .

عيد قربان

دهم ذی الحجه سال دهم هجری قمری8 روز تا عید غدیر خمروز قربان، روزی پر خاطره است . روزی که بوی بندگی خالص ابراهیم و اسماعیل علیهما السلام را می دهد . روزی که قرنها پیش پدر و پسری ، سرافراز از امتحانی بزرگ ، مدال افتخار به سینه آویختند و عید بزرگ اضحی و آیین ذبح قربانی، با ایثار آنان و هدیه بهشتی جبرئیل به یادگار ماند.پیامبراکرم و همراهان در منا قربانی کردند. پس از آن پیامبر پیروان خویش را مخاطب قرار داده و فرمود: " چند صباحی بیش ، از عمر من باقی نما . . .

صبوري

5 ماه از آخرین دیدارمان می گذرد،4 ماه است که جدا شده ایم،و شاید 4 بار هم صدای یکدیگر را نشنیده باشیم .هر دو در تب هجران می سوزیم امامی دانیم با هم بودنمان سوزاننده تر است .به قول تو:بود و نبودمان، هر دو، آزار دهنده است .در عجبم از این اندازه صبوری!که این دوری و جدایی را چگونه تاب آورده ایم،و خواهیم آورد .  . . .

ميترا استاد من تو او از دهه 60 تا دهه نود

#دهه_شصت روزی که #میترا_استاد به دنیا آمد او #وزیرفرهنگ_و_ارشاد_اسلامی کابینه تحمیلی #میرحسین_ بر #رای_مردم بود#دهه_هفتاد روزی که #میترا به ابتدائی می‌رفت #نجفی وزیر #وزیر_آموزش_و_پرورش #هاشمی بهرمانی شده بوداوایل #دهه_هشتاد روزی که میترا دبیرستان را تمام کرد و پدر و مادرش آرام آرام میخواستند جهاز ازدواجش را تهیه کنند #نجفی هم در دولت #خاتمی برنامه و بودجه را در دست داشت#دهه_نود روزهایی که # آمده بود تا #اونچنان_رونق_اقتصادی ایجاد ب . . .

چرا اکثر شيعيان به جاي تاسوعا و عاشورا، براي اربعين به زيارت امام حسين (ع) مي روند؟

در پاسخ به سوال شما باید به نكات زیر اشاره نمود:۱- وجود روایات در این زمینه از اهل بیت علیهم السلام۲- وجود مستندات تاریخی در مورد اربعین سید الشهدا۳- بازگرداندن سر مطهر حضرت به بدن ایشان در چنین روزی (لذا شیعیان اقدام به بزرگداشت چنین روزی می كنند.)
فریاد حق.به روزترین سایت مذهبی نرم افزاری . . .

من هم يک مخاطب خاص دارم

من هم یک مخاطب خاص دارممخاطبم هر روز به من عشق می‌ورزداو شب‌ها قبل از خواب برایم قصه می‌گویدصبح‌ها مرا با بوسه خود بیدار می‌کندروزی پنج بار صدایم می‌کند تا با او عاشقانه سخن بگویماو عاشق من استامااما من گاهی دست رد به سینه‌ی عشق او می‌زنمزمانی ک صدایم می‌کند تا با او سخن بگویم، به او اعتنایی می‌کنمکتابی پر از نامه‌های عاشقانه به من داده و از من خواسته بخوانمش ولی من چیزی از آن نمی‌دانمشب‌ها بدون توجه به او می&zwnj . . .

13 آبان روز دانش آموز

امروز سیزدهم آبان است، روز من، روز تو، روز هم بستگی ما، روز گره كردن مشت ها و فرود آن بر سر استكبار. سالروز كندن سیم خاردارهای لانه ای كه استعمار را به روح ما تنگتر می كرد و بالارفتن از دیواری كه حصار شده بود بر عزت نفس مان.و امروز، روزی است كه جوانان آزاده ایرانی شرف و عزت و استقلال را به خود هدیه دادند و از استعمارگران غرورشان را پس گرفتند. امروز روزی است كه نوجوانان ایران از جان گذشتگی و رشادتشان را به جهانیان نشان دادند و با خونشان انقلاب ر . . .

دعا(1)

                                                 دعا(1)از تو خواهم روزی پاک و حلال                        تا رها سازیَم از رنج و بوالهم نباشم من زِ رزقت در غرور                       هم نگردم در پی عیش و سرورهم نگردم سرکش و از قُرب دور                     چشمِ قلبم را مکن یا ر . . .

راه رسيدن

کاش روزی برسید که بفهمیم، عقل کل نیستیم کاش روزی برسد که بفهمیم، همه راه ها، نباید به سمت ما ختم شود گاهی لازم است، کنار کشید و گاهی لازم است، دیگران را دید سن و سال آدمها مهم نیست مهم طرز تفکر آدمهاست مهم، انسانیت آدمهاست کاشکاش* امیر امیری *   . . .

آمد اما در نگاهش آن نوازشها نبود

بالاخره كه یكی از آن هزار نامه و شعر عاشقانه  مال من بود. بالاخره كه روزی دوستم داشتی. شاید آن حسی كه باید و میدانستم باید را نداشتم شاید نداشتی اما بالاخره كه بود. بالاخره كه میشد شاید. كی فكرشو میكرد. شاید كه باید میومدی و میرفتی. شاید كه باید میشد و نشد. شاید كه. مهم اینها نیست. مهم اینه كه بالاخره كه بود. بالاخره كه شد! شاید بالاخره باید میشد. شاید نشد اما اینها مهم نیست. شاید هیچوقت مهم نبود. اما مهم شد اونی كه نباید.   حالا تو بمان و همین دق . . .

شك

اگر روزی بین رفتن و ماندن شك كردی ، حتما برو بی معطلیچون نمی بایست كار به شك می كشید ،كه فكر كنی یا نكنیهمان لحظه شك ، كار تمام استنه اسمش رفاقت استنه علاقهو نه حتی عادت.! . . .

جابه جايي يک کاميون ماسه

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین روزی قرار شد یک کامیون ماسه را با فرغون جابه جا کنم.خودم بار می‌زدم و خودم می بردم . بعد از مدتی به این فکر افتادم یک کامیون ماسه مانند کار خیلی از ماهاست که بدون تدبیر و عاقبت اندیشی صورت می‌گیرد و حالا یکی باید کم کم آثار آن را از بین ببرد. با خودم گفتم دیگر کاری را تا م و اندیشه نکردم ، نگویم و انجام هم ندهم. راستی این مانند همان ضرب المثل است می‌گوید یک دیوانه سنگی به چاه می‌اندازد که صد عا . . .

زيان هاي دوري کودک از مادر؛ از بي تفاوتي عاطفي تا رشد روحيه طغيا

قصه کودکانه صوتیزندگی سالهای اولیه کودک بر پایه مادر محوری است وبرای از بین رفتن آن تا سنین بلوغ باید منتظر ماند، بنابراین غیبت های مکرر مادر در کودک بی تفاوتی عاطفی ایجاد می کند که برای طفل امری زیانبخش است.به گزارش خبرگزاری مهر، کودک باید زندگی کند ولااقل تا مرحله پایان کودکستان با او باشد. این ضرورت از چند نظر احساس می شود که مهمترین آن ضرورت تربیتی است، زیرا مادر کننده و سازنده شخصیت عاطفی و اخلاقی اوست وبخش اعظم آن در د . . .

زيان هاي دوري کودک از مادر؛ از بي تفاوتي عاطفي تا رشد روحيه طغيانگري

قصه کودکانه صوتیزندگی سالهای اولیه كودك بر پایه مادر محوری است وبرای از بین رفتن آن تا سنین بلوغ باید منتظر ماند، بنابراین غیبت های مكرر مادر در كودك بی تفاوتی عاطفی ایجاد می كند كه برای طفل امری زیانبخش است.به گزارش خبرگزاری مهر، كودك باید زندگی كند ولااقل تا مرحله پایان كودكستان با او باشد. این ضرورت از چند نظر احساس می شود كه مهمترین آن ضرورت تربیتی است، زیرا مادر كننده و سازنده شخصیت عاطفی و اخلاقی اوست وبخش اعظم آن در دورا . . .

رمان باشه تا دوباره

خودکار را بارها بارها درون انگشتان یخ زده‌ام می‌چرخاندم و برگ‌های سفید را نظاره می‌کنم. حس می‌کنم بالاخره وقت اون رسیده باشه تا دوباره بعد از مدت‌ها شروع به نوشتن کنم ولی نمی‌دونم ازکجا باید شروع کنم؟ شاید بهتر باشه از شکست‌هام بنویسم از آدم‌هایی که کوچکترین حسی به اطرافشان ندارن و شاید روزی رسد که پشیمون شدن، روزی که خیلی دیره کسایی که دوستی کردن و خنجر زدن و من چشم رو گناهشان بستم….در بخشی از کتاب رمان شب می&zw . . .

تو رو كجا گمت كردم ؟

و حادثه  ناگهان رخ میدهد و منجر به اشتقاق می شوند منجر به الحاق  هزار حس متضادجدایی  كهنه ترین وصلتها و جوش خوردن نا متقارن ترین تكه های بی بطحادثه می كند می درد می برد / می بُرد می دوزد و ما ادمها چقدر حادثه خیزیم چقدر حادثه جوشیم / چقدر حادثه پوشیم . . .

دنيا را برايم تبديل به زنداني با ديوارهاي بلند مي کند

احساس می کنم تکه ای از قلبم به هر کجا که می روی به هر کجا که سفر می کنی با توست عزیزترین، در نبودت هیچ تسکینی برای تنهاییم نیست… ثانیه ها را می شمارم برای دوباره با تو بودنبدون تو خانه خالی از هر شور و جنبشی ست، به خانه می روم … نیستی و انگار چیزی گم شده ست برگرد تا خانه بهشت شود ای صاحب زیباترین چشم های جهان، برگرد تا دوباره نفس های من آغاز شود عشقدِل دارم، معجزه ی کلامِ من، با خدا حافظی ات می میرم و بازگشتت مرا به زندگی باز می گرداند، . . .

آنتن مرکزي

مبحث آلودگی های بصری ، یکی از معضلاتیست که جوامع شهری در دوره های مختلف با مصادیق گوناگون با آن دست به گریبان بوده اند . روزی سنگ نمای آلوده و قدیمی یک ساختمان ، دوره ای آگهی های چسباندنی روی در و دیوار ، روزی البسه یا دیگر محصولاتی که در بالکن و تراس های این منازل منظره شهر را مخدوش می کنند ، گاهی کابل های برق که در سطح شهر گسترده شده اند ، دوره ای نمای نامطلوب موتور کولرهای گازی و روزی هم آنتن های تلوزیون هستند که سبب می شوند تا معماری شهر و کش . . .

تا تو را از دور پیدا میکنم گم می‌شوم

تا تو را از دور پیدا می کنم گم می شومتا به بالایت تما شا می کنم گم می شومبخت من امروزخوابیده است وبیداریش نیستتادلم را خوش به فردا می کنم گم می شومهم ردیف قیسم اما تا دل سرگشته راگرم رویاهای لیلا می کنم گم می شومهم نفس باخویش در بیغوله ی تنهاییمهم نشینی تاتمنا می کنم گم می شومچشم دلدارم چودریا دلفریبی می کندکنج چشمی تا به دریا می کنم گم می شومباسکوتی سرد می سازم ومی دانم چراهرزمان ازشوق غوغا می کنم گم می شومآنقدرنامردمی ازروزگاران دیده امفکر . . .

يه روزي به مامان تکيه ميدادم و حالا وقت جبرانه

عنوانم رو یجوری انتخاب کردم. خودمم می دونم اصلا مناسب نیست اما این عنوان قسمتی از متنم بود ولی چون حس کردم خیلی بیشتر می تونه حس منو منتقل کنه من این عنوانو انتخاب کردم براش.حالا در مورد اینکه چی شد که بخوام این متنو بنویسم، میگم براتون. تا وقتی که مامانت چار ستون بدنش سالمه گویا که هیچ دردی نداری و اصلا هیچ عامل بازدارنده ای تو این دنیا وجود نداره هی می خوای بری جلو. اما امان از روزی که پدر و مادر آدم کم توان بشن. اونوقت با هر نفس کم آوردن عمر ت . . .

دانلود آهنگ جديد حسين منتظري بنام تاج سر

دانلود آهنگ جدید حسین منتظری تاج سرDownload New Music Hossein Montazeri – Taje Sar دانلود آهنگ جدید حسین منتظری تاج سر با لینک مستقیم متن آهنگ تاج سر از حسین منتظری بده اوضاعم همش حوصلم سر میره روی اون چشای ناز تو همش درگیره آره درگیره روی تو غیرتی میشم هی به چشمات خیره دروغه بگم از عشق تو قلبم سیره جوره جوریم ما با هم شکر هستی دورو برم به همه میگم فقط تو تویی تاج سرم زده به سرم که یه روزی دستاتو بگیرم از اینجا ببرم وقتشه برم یه جای دوری که آدما ازش بی خ . . .

ديدن فيلم

از اونجایی که من در دوران نقاهت بعد از جراحی تعویض مفصل لگن هستم و اکثر اوقات روز رو در تختخواب دراز کشیدم و نمیتونم کار خاصی انجام بدم. یکی از کارهایی که اوقات خودم رو باهاش سپری می‌کنم دیدن فیلم هست. البته اون هم با سختی، اما خب از زل زدن به دیوار بهتره.دو، سه روزی بود که اوضاع پا و دردم بهتر بود و روزی سه تا فیلم میدیدم. بعضی روزها دوتا و بعضی روزها هم اونقدر درد دارم و کلافه هستم که هیچی.ژانر و بازیگراش و موضوعش مهم نیست، فیلم رو میبینم که . . .

دلم جز مهر مه رويان طريقي بر نميگيرد

دلم جز مهر مه رویان طریقی بر نمی‌گیردز هر در می‌دهم پندش ولیکن در نمی‌گیردخدا را ای نصیحتگو حدیث ساغر و می گوکه نقشی در خیال ما از این خوشتر نمی‌گیردبیا ای ساقی گلرخ بیاور باده رنگینکه فکری در درون ما از این بهتر نمی‌گیردصراحی می‌کشم پنهان و مردم دفتر انگارندعجب گر آتش این زرق در دفتر نمی‌گیردمن این دلق مرقع را بخواهم سوختن روزیکه پیر می فروشانش به جامی بر نمی‌گیرداز آن رو هست یاران را صفاها با می لعلشکه غیر از راستی نقشی . . .

13 ابان

روز 13 ابان روز تجلی انقلاب اسلامی ایران  روزی كه دانشجویان پیرو خط امام در سال 58 لانه جاسوسی امیریكا را به تصرف گرفته وامریكا را از ایران بیرون انداختن همانطور كه گفته می شود مرگ بر امریكا . . .

روزي روزگاري در هاليوود» روي پرده سينماهاي چين

«روزی روزگاری در هالیوود» روی پرده سینماهای چین
 


«روزی روزگاری در هالیوود» روی پرده سینماهای چین
 ،
جدیدترین فیلم تارانتینو به عنوان اولین فیلم وی راهی چین می‌شود و احتمالا این اکران رقم فروش بین‌المللی فیلم را بالا خواهد برد.
اخبار فرهنگ و هنر - فیلمی که با بازی لئوناردو دی کاپریو و برد پیت ساخته شده 25 اکتبر (3 آبان) در چین به نمایش در می‌آید.
این فیلم که تاکنون فروشی 344.6 میلیون دلاری را در سطح جهان ثبت کرده شاید با نم . . .

آزاردهنده تربن دوست داشتن من

من دیگر دلخوش نیستم به اینكهدر جایی مردی نگران من استناخواسته عاشق شدم، خود خواسته جان دادم برایشدلش با من نیستاین را خوب میدانمفقط این منم كه بی اوخسته ام،تكه تكه ام،متلاشی ام.ترس من همین بود روزی تو غریبه ترین كسی باشی كه همه چیزت را میدانمبمن بگو، هرگز فراموش نشدن چه حسی دارد؟ . . .

زهر پشيماني

مدام توی گوشم این نجوا تکرا می شود که هیچ چیز را به اجبار از خدا نگیرید اگر کسی را از خدا به اصرار طلب کردی ، بدان که همان آدم ، روزی قلب تو را آنقدر سخت خواهد شکست که حتی اگر پس از سالها برایش مرهمی بیابی ، باز زخمِ آن درد کهنه را فراموش نمی کنی زخم کهنه ای که هر بار پس از اندیشیدن به آن دوباره سر باز می کند و تمام ِ وجودت را سرشار از زهر ِ پشیمانی و اندوه می کند . . .

وقت بيداري

مطمئن باش روزی به وقت بیداری به وقت هوشیاریگوشه ایی از خاك این دنیا یك روز، در یك صبح دل انگیز در آغوش من چشم خواب زده ات را باز خواهی كرد و من آن روز دوستت دارم را دقیقا كنار گوشهایت فریاااااد خواهم زد اح.وف . . .

قانون 5 ثانيه

بسیاری از ما انسان ها به دنبال تغییر در زندگی خود هستیم و همیشه منتظر یک عامل بیرونی نشسته ایم تا به سراغ ما بیاید و ما را تغییر دهد و یا اینقدر به عادت هایمان چسبیده ایم که اجازه تغییر را نمیدهند در این مواقع چه باید بکنیم ؟قانون پنج ثانیه که توسط خانم مل رابینز به صورت کتاب نوشته شده است به ما کمک میکند که در مقابل عادت های خود که قدرت اصلی خود را از ذهن میگیرد بایستیم و تنها و تنها 5 ثانیه هم فرصت خواهیم داشت به عنوان مثال اگر میخواهیم عاد . . .

قانون 5 ثانيه

بسیاری از ما انسان ها به دنبال تغییر در زندگی خود هستیم و همیشه منتظر یک عامل بیرونی نشسته ایم تا به سراغ ما بیاید و ما را تغییر دهد و یا اینقدر به عادت هایمان چسبیده ایم که اجازه تغییر را نمیدهند در این مواقع چه باید بکنیم ؟قانون پنج ثانیه که توسط خانم مل رابینز به صورت کتاب نوشته شده است به ما کمک میکند که در مقابل عادت های خود که قدرت اصلی خود را از ذهن میگیرد بایستیم و تنها و تنها 5 ثانیه هم فرصت خواهیم داشت به عنوان مثال اگر میخواهیم عاد . . .

چشمم به دنبال نگاه اين و آن نيست

هر چند چشمت با نگاهم مهربان نیستچشمم به دنبال ِ نگاه ِ این و آن نیستچندیست حالم را نمی پُرسی و دانملطفت به من حتّی به قدر ِ دیگران نیستدر سر اگر باشد هوای دختر ِ خانهرگز رعیّت زاده را ترسی ز خان نیستبا من غریبی می کنی و سر گِرانیدر پیش ِ نا اهلان ولی نازت گِران نیستفکر ِ سرت را خواندم از نوع ِ نگاهتلطفا مودّب باش ، این طرز ِ بیان نیستدل پیش ِ شاعر حُرمتی دارد وگرنهشاعر برای دل ربودن ناتوان نیست !هرگز ” خداحافظ “ نگو وقت ِ جداییچشمم حریف ِ . . .

واي به حالِ دگران .

خواهر ٣٢ ساله ی همسرم به فرزند ٢٣ ماهه ام ، به پاره ی جگرم گفت: چقدر لوس و بچه ننه ای !!! فقط به خاطر اینكه فرزندم نیاز داشت اون لحظه پیش من باشه !!! و من؟! من فقط نگاهش كردم بدون اینكه از جگر گوشه ام دفاعی بكنم . اونوقت فردا روزی اگه كسی بزنه تو گوشِ بچم، من حامیِ خوبی خواهم بود؟!  پ.ن  فقط حجم حرص اون لحظه اش رو نفهمیدم برای چی بود. . . .

مشکل از مسلماني واخلاق ماست

به نام خدا جامعه ای که تربیت صحیح وارزشهای اخلاقی در آن کم رنگ یا بی رنگ شود افراد به آسانی از قانون ومقررات اجتماعی تخلف می کنند وقانون شکنی فراگیر می شود طبیعی است که دستگاههای نظارتی ، بازرسی وقضایی بایدبسیار نیرومند ودر سطح وسیع به امور وتخلفات رسیدگی کنند اما وای به روزی که مجریان رسیدگی به امور وتخلفاتT شایستگی اخلاقی نداشته باشند که طبیعتا جامعه را تخلفات پیچیده تر وسازمان یافته تری فرا می گیردو آثاری بس زیانبار در بر دارد مگر . . .

خلاصه قسمت هفتم سريال دل

خلاصه  کلی سریال دل :در سریال نمایش خانگی  دل آمده است که: سریال دل، داستانی عاشقانه و درام درمورد مسیر رسیدن و ماجراهای تلخ جدایی یک زوج می باشد آقای حامد بهداد و ساره بیاد در این نقش های ایفای نقش میکنند. به کارگردانی منوچهر هادیخیلی ممنون که این مطلب کوتاه ما را خواندید مچکرم از شما موفق پیروز باشیدمنبع این پست با عنوان دانلود قسمت هفتم سریال دل . . .

متن هاي غمگين و عاشقانه

متن و جمله های غمگین و گریه آور + جمله های کوتاه گریه دار + متن های زیبای غمگین برای همسر و عشق زندگیجملات غمگینتکرار مسواک زدن در همه شبها ، دندانها را سفید میکندو تکرار خاطرات در همه شبها ،موها رامجموعه ای از جملات تنهایی و غمناکبه مانند شیشه شکستنم آسان بودولی….دیگر به من دست نزن این بار زخمیت خواهم کردمتن های غمگینمن هر روز تلاش می کنم که در خاطرم بماندو تو هر روز تلاش می کنی که فراموش کنیچه بلاتکلیفند خاطراتمانغمگیننه اینکه حرفی نبا . . .

ساتاشما-  گيره  دوشدوم

  گیره  دوشدوم       آلتمیش یاشی قویدوم دالا، آلتمیش بیره دوشدومآلتمیش بیر ایل اولموش، بو جهان‌دا گیره دوشدومشك‌سیز، منه روزی یازیلیب تك لبنیّاتشیت سوددن آنام آچدی‌‌دا، شور پندیره دوشدومشاید‌ده فلك اؤنجه‌سی گون روزی یازیرمیشیول‌لار ترافیك اولدو، قالیب، تأخیره دوشدوموارلی اوشاغی موز یئدی، نارگیل‌ده دویونجامن‌ده بیر اووج قوردلو- چوروك انجیره دوشدومقیش فصلی دوغولدوم، ولی عؤمروم بویو یاندیمبلكه سببی شاختا ایدی تندیره دوشدوم؟! . . .

.به بيداري ميمُردم از صفحه اي به صفحه اي.

21 سالگی عزیزم، میراثِ واپسین روزهایت اندوه بود. تاریکی‌های زخمِ سربازکرده‌‌ی خشم و نابرابری بود. تلی بود از بی‌قراری که روی سینه‌ام سنگینی می‌کرد. سوگ بود و غم و اشک که از قلبم بالا می‌رفتند. و چیزی در جانم بود که هی حالم را خراب‌تر می‌کرد … دستِ یاریِ منجیانِ همیشگی‌ام -هنر، ادبیات، سینما و موسیقی- در قعرِ تاریکی‌ها محو می‌شد و من می‌ماندم با دنباله‌ی تنهاییِ صدایی که شنیده نمی‌شد. اندوه و خشمم را در یک ی . . .

چطوری به خاستگارم بگم که قبلا ازدواج كردم

چطور به خاستگارم بگم قبلا ازدواج كردم و او را به ازدواج راضی كنم
اینكه فردی ازدواج كرده و بنا به دلایلی جدا شده باید در برخورد اول و دوم عنوان شود و فرد بگوید بنا به چه دلایلی جدا شده است. پنهان‌كاری در این مورد به هیچ‌وجه صحیح نیست.
 
موضوعی مانند جدایی قبلی، اگر از همان اول آشنایی مطرح شود، اگرچه ممكن است كشمكش به وجود بیاورد اما فرد مقابل در این مرحله راحت‌تر موضوع را قبول می‌كند.چگونه یک زندگی شادی را آغاز كنیم . . .

کلید اتوماتیک و کنتاکتور هیوندا

تکنوویرا گروه صنعتی ویرا
نماینده فروش محصولات برق صنعتی هیوندا فروش و مشاوره تخصصی محصولات هیوندا اعم از کنتاکتور، کلید اتوماتیک ، کلید مینیاتوری هیوندا ، درایو هیوندا
شماره تماس : 36615099، 40330250، 88450164
آدرس : لاله زار جنوبی کوچه اتحادیه پاساژ اتحادیه طبقه اول واحد 12
www.technoviera.ir
کنتاکتور هیوندا
کلید اتوماتیک هیوندا
کلید مینیاتوری هیوندا
کلید حرارتی هیوندا
کلید محافظ جان هیوندا
درایو کنترل دور موتور هیونداتجهیزات برق تکنوویرا هیوندا، د . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)